Radnice musí pořídit nový pohár

13.09.2009 19:06 | POHÁR BYSTRCKÉ RADNICE

V zářijovém dešti brněnských šachových víkendových rapidů se konal v sobotu 12. 9. ve Společenském centru Bystrc 15. ročník šachového turnaje o POHÁR BYSTRCKÉ RADNICE. Turnaj pořádal Úřad městské části Brno - Bystrc spo...

V zářijovém dešti brněnských šachových víkendových rapidů se konal v sobotu 12. 9. ve Společenském centru Bystrc 15. ročník šachového turnaje o POHÁR BYSTRCKÉ RADNICE. Turnaj pořádal Úřad městské části Brno - Bystrc spolu s šachovým oddílem Průkopník Brno. Čas na partii byl 20 minut pro každého hráče. (foto: vítěz Neklan Vyskočil)

O turnaji referuje Jan Kalendovský ve svých Šachových zprávách 417:

O pohár bystrcké radnice hrálo 54 šachistů. Výsledek: 1. Neklan Vyskočil (Duras Brno) 9(9), 2.-3. Lukáš Řehůřek (Lok. Brno), Tomáš Mudra 7, 4.-6. Petr Skácelík, Petr Mlýnek (všichni Duras Brno), Michal Šípek (Lok. Brno) 6,5, 7. Karel Zejda (ŠK 64 Brno) 6, 8.-12. David Holemář (Bystrc), Jan Píše, Jaromír Veselý (oba Lok. Brno), David Hampel (Tetčice), Jan Kalendovský (Lok. Brno) 5,5 bodu. Radnice musí pořídit nový pohár, neboť Neklan Vyskočil vyhrál potřetí a stal se jeho trvalým majitelem. Nejlepším seniorem byl Karel Zejda, nejlepším hráčem Bystrce David Holemář, nejlepším hráčem s Elo do 1800 15. Petr Juránek (Moravská Slávia) s 5,5. Nejlepší žena (jediná) byla Alice Fajová z Bohemia Pardubice, nejlepší junior Josef Kratochvíl z Caissa Třebíč.

K turnaji se vracím několika fotografiemi.

Zástupci extraligového Durasu Brno bojovali o první místo. Neklan Vyskočil bílými a Petr Mlýnek, právě dokončující rošádu černými kameny.

O 2. a 3. místo se rozdělili Lukáš Řehůřek a Tomáš Mudra.

Janu Kalendovskému (vede bílé figury s Petrem Skácelíkem), a Davidu Holemářovi se tentokráte nedařilo, jak by si jistě rádi představovali.

Michal Šípek a Karel Zejda, nejlepší senior.

Organizátor turnaje Jiří Řehůřek si láme hlavu nad tahem soupeře, vedle dorostenec Ondra Zámečník jen těžko odráží nástup bílé dámy.

Jan Kalendovský a Petr Juránek, nejlepší hráč do ELO 1800.

Pohled do turnajového sálu ve Společenském domě.