Frýdek-Místek po jedenatřicáté

01.04.2010 11:27 | Pobeskydí a TŠN 2010

Tradiční turnaje pro mládež do 14 let, kterých se během třicítky předcházejících ročníků zúčastnila celá řada pozdějších držitelů mezinárodních titulů nebo medailistů z následných mistrovství světa či Evropy, a pro dos...

Tradiční turnaje pro mládež do 14 let, kterých se během třicítky předcházejících ročníků zúčastnila celá řada pozdějších držitelů mezinárodních titulů nebo medailistů z následných mistrovství světa či Evropy, a pro dospělé potom open nebo trojnásobná možnost uhrát si normu mezinárodního mistra, to jsou ve zkratce hlavní lákadla šachového festivalu ve Frýdku-Místku, který začíná zítra úderem deváté hodiny.

O normu IM bude usilovat i turnovský Tomáš Vojta

Celkem se v 8 turnajích očekává účast přibližně 300 hráčů, přičemž velká část z nich budou právě ti nejmladší – ve čtveřici turnajů (Chlapci 10 let + chlapci a dívky do 8 let, Chlapci do 12 let, Chlapci do 14 let, Dívky OPEN) jich dle předběžných startovních listin napočítáme hned 138. Turnaje Pobeskydí mají tradici o něco kratší, i když i jejich 21. turnaj bezpochyby zaslouží uznání. Stejně jako v loňském roce se v jeho rámci uskuteční trojice uzavřených turnajů s možností plnění normy mezinárodního mistra (TS Cup, Chance Cup a DISTEP Cup) a jeden turnaj otevřený, taktéž započítávaný na listinu FIDE. Z českých hráčů by na normu IM alespoň dle aktuálního ratingu měli zaútočit Tomáš Vojta (2370), Lukáš Kuchynka (2317), domácí Tomáš Dvořák (2297) nebo čerstvý mistr ČR v kategorii H16 Tadeáš Kriebel (2203). Komu se to nakonec skutečně podaří, se dozvíme již 5. dubna, kdy nahuštěný program v podobě čtveřice dvoukol končí.

Partie z loňského ročníku

Odkazy

BŠŠ Frýdek-Místek
Loňský souhrn na nss.cz
1x 985x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat
01.04.2010 11:41 | Autor neznámý

  Zdravím z místa dění, opět krásné a velmi silné jako vždy zde. Soupeři od Anglie až po Bělorusko. Z opačného konce republiky, Ústeckého kraje 16 žáků (z toho 8 z Ústí) a to v kat. do 10 let 2.,4.,6. z finále MČR z našeho kraje, samozřejmě nechybí mistr ČR H10 Mrkus ze St.Města. Uzavřený turnaj hraje také Jakub Tuma (Most, roč 92).  Kategorie 12, 14, dívek také silně obsazené, stejně tak open. Až budou od 2.kola na šachovnicích vlaječky, pošlu nějaké fotky, nebudete-li je mít od pořadatelů.