Říčany po šesti kolech

28.08.2008 08:00 | Open Říčany 2008

Po šestém kole je v čele turnaje šestice hráčů s pěti body – podle očekávání Marek Vokáč; Tomáš Studnička a Tomáš Vojta dokázali s prvním nasazeným remizovat. Milan Pokorný je zaslouženě mezi vedoucími hráči, s nedostatke...

Po šestém kole je v čele turnaje šestice hráčů s pěti body – podle očekávání Marek Vokáč; Tomáš Studnička a Tomáš Vojta dokázali s prvním nasazeným remizovat. Milan Pokorný je zaslouženě mezi vedoucími hráči, s nedostatkem času v závěru partií se zatím vypořádává s velkým přehledem. Jan Fojtů a Jan Šťastný předvádějí nekompromisní šachy, jako jediní pětkrát vyhráli.
Na prvním stole se usadil Marek Vokáč, jeho dnešní partii s Milanem Pokorným můžete sledovat od 16:00 on-line. Turnaj B vede vlašimský Robin Hrdina s 5,5 body před trojicí pětibodových Blümel, Kalvach, Klíma.


Partie Studnička – Vokáč v pátém kole skončila po boji remízou.


Sluneční optimistka Anna Malá.


Zachmuření Miroslav Vanka a Zdeněk Voráček. Partie skončila po zajímavém průběhu remízou, což bylo úspěchem spíše pro bílého, který dle vlastních slov začíná hrát až ve chvíli, kdy má pozici prohranou.


Pohled do zákulisí

Často není jednoduché ze zápisu rekonstruovat průběh nedbale zapsaných (a občas taky nedbale sehraných) partií. Přesto je turnajový bulletin k dispozici vždy před zahájením kola. Trpělivost pořadatelské dvojice Lucky a Jaroslava Řeřábkových a týmu příležitostných spolupracovníků je veliká, ukázka zápisu neznámých soupeřů z minulého ročníku zde. Jeden bizarní zápis partie velmi známých soupeřů najdete tady. Ale takovému šachistovi se promíjí nejen lajdácký zápis partie…

O POHÁR MĚSTA ŘÍČANY 2008
web
Výsledky
on-line16:00; sobota 9:30
(upravte si případně v adrese číslo kola)

2x 3128x
Fotogalerie
Komentáře (2) Aktualizovat
28.08.2008 22:46 | Autor neznámý

Jj, omluva, už jsem byl upozorněn ale vypadlo mi to z hlavy. Teď už to funguje...

28.08.2008 21:44 | Autor neznámý

V tom pravém sloupečku-Přečteno jinde-to má jít na stránky Liberce? Je tam chyba :-)