Pohár města Říčany vyhrál GM Marek Vokáč

31.08.2008 08:00 | Open Říčany 2008

6.ročník turnaje o putovní Pohár města Říčany zná svého vítěze. Stal se jím zcela zaslouženě favorit GM Marek Vokáč. Svou cestu turnajem sám nazývá dostihem se ziskem 8 z 9 bodů, o kterém si budete moci přečíst v dalším čl

6.ročník turnaje o putovní Pohár města Říčany zná svého vítěze. Stal se jím zcela zaslouženě favorit GM Marek Vokáč. Svou cestu turnajem sám nazývá dostihem se ziskem 8 z 9 bodů, o kterém si budete moci přečíst v dalším článku, který pro Vás připravujeme. Na druhém a třetím místě skončili sedmibodový Tomáš Vojta (vítěz 4.ročníku) a Ondra Mejzlík po tuhém boji v posledním kole.
V turnaji B se z 1. místa radoval a o překvapení se postaral Jan Klíma, který není registrován v žádném klubu (nabídku od Říčan samozřejmě již dostal:-) . S půlbodovým odstupem předběhl druhého v pořadí, Vojtěcha Ruta. Až třetí skončil první nasazený Ladislav Kalvach, ale i tak mu zůstal až do konce turnaje úsměv na rtech a šarm jemu vlastní.

Tomáš Vojta z Vlašimi se stal již tradičním středočeským přeborníkem mužů. V kategorii žen se krajskou přebornicí k naší radosti stala říčanská Jaruška Voráčková před Lidmilou Rutter. Jarka je zároveň nejlepší ženou v A turnaji a odpoledne měla opravdu hodně důvodů k oslavě, kterou jsme si parádně užili.

Nejlepším domácím hráčem a juniorem se stal Honzik Fojtů na 6. místě, který podal vynikající výkon a máme od něj také přislíben článeček spolu s komentovanou partií. Nejlepším seniorem byl na 9. místě Miloslav Vanka.

V turnaji B se o vítězství bojovalo do poslední chvíle. Po osudové porážce Ládi Kalvacha obhajoval Jan Klíma svůj půlbodový náskok s druhým Vojtou Rutem, tento souboj nakonec skončil smírem a konečné pořádí zůstalo nezměněno.

Účast v turnajích byla letos opět rekordní (146 hráčů) a oba turnaje se ukázaly být velmi vyrovnané a bylo nutné bojovat až do posledního dechu. On-line přenos 1. šachovnice byl bez problémů. Na webové stránky turnaje http://www.openricany.cz/ se denně podívalo průměrně 500 lidí.

kompletní výsledky Pohár města Říčany A a B
7x 1437x
Fotogalerie
Komentáře (7) Aktualizovat
04.09.2008 14:14 | Autor neznámý

Milí chlapci, dělat chytrého po boji je u nás normální, psát anonymy také, je mi z t o h o špatně! Já při turnaji píšu vzadu bulletin a chci mít hezký turnaj! Nevím kdo kde švindluje a pokud ho při tom chytnu tak ho z turnaje vyhodím! Pokud si ho viděl měl si to oznámit rozhodčímu, ale na to si patrně doost zbabělý jinak by ses tu podepsal a dořešovat Tvé názory někde v ústraní řešit nebudu protože jsi anonym!!!

03.09.2008 19:08 | Autor neznámý

Ještě bych rád upozornil na stránky Vlašimi (www.sachyvlasim.cz), kde v pěkném článku o OPENU Říčany popisují ono Kalvachovo vracení tahu detailněji...

03.09.2008 19:00 | Autor neznámý

vím, co jsem slyšel a viděl a na tom nic nezmnění zda se podepíšu, či nikoliv. Až Vás pane Řeřábku potkám osobně, sám se přihlásím k autorství tohoto příspěvku a probereme to. Hádat se ale s nabubřelým a arogantním "Mistrem" Kalvachem nehodlám... Sorry

03.09.2008 18:28 | Autor neznámý

Tedy, opravdu mrkám nad výchovnou lekcí, možná i pravdivou, ale škoda, že Zbabělého Mistra Láďu splachují stateční anonymové, "hráč", "šestnáctistovka" a "šachista"! Pište a suďte až najdete odvahu se podepsat, protože jinak jste k smíchu!:-)

02.09.2008 12:08 | Autor neznámý

Laďa potrestal sám sebe - Honza Klíma a Vojta Rut mu zkušeně ukázali záda, a Vojta ho proplesknul v předposledním kole. Ivánku, na nikoho se nepovyšuj, a před nikým se neponižuj! A nepodceňuj nás silný šestnáctistovky.

01.09.2008 22:20 | Autor neznámý

Měli jste tohoto prvního nasazeného v béčku "Mistra" Láďu Zbabělého (který měl z áčka bobky) vidět jak hraje! Přišel k partii, zapsal, zatáhl a odešel. Zatímco soupeř přemýšlel a od partie se téměř nehnul, on se furt vybavoval s hráči z áčka. A po partii ještě soupeři vyčítal, že to nevzdal dřív, ačkoliv měl partii vyhranou pouze několik posledních tahů. Vskutku úcta k soupeřům! Takový hráč je opravdu ozdobou každého turnaje!

01.09.2008 13:52 | Autor neznámý

"Mistr" Kalvach se šarmem sobě vlastním byl viděn, jak vrací již zahraný tah! Stalo se to tuším v sedmém nebo osmém kole na první šachovnici turnaje B... Jeho komentáře k hráčům, kteří skončili před ním bych vám ani nepřál slyšet! Zkrátka úcta k soupeři a láska k šachům z něj přímo čiší...