IM Plischki zatím bez konkurence

18.05.2012 06:43 | Open Hradec Králové 2012

V sobotu 12. 5. 2012 byl v hotelu Černigov zahájen III. ročník mezinárodního šachového festivalu OPEN HRADEC KRÁLOVÉ 2012. Tento festival je prvním dílem letošního seriálu CZECH TOUR 2012/2013, jehož součástí jsou turnaje i v dalš...

IM Sebastian Plischki

Během prvních kol STEN.cz Open došlo hned k několika překvapením. Asi největším byla remíza Vlčkové v bojovné partii s Gorbatovem v prvním kole, dále remíza Flašara s Roškem ve 2. kole a výhra pardubického juniora Krause nad Jedličkou (2. hráč v celkovém pořadí 1. ročníku). V prvních třech kolech nasbírali plný počet bodů Plischki (Něm.), Vorobyov (Ukr.), Meszároš (Tábor), Braun (Liberec), Seidl (Bedřichov) a Kraus (Rapid Pardubice).

V suverénním tažení turnajem pokračuje jeden z hlavních favoritů IM Sebastian Plischki z Německa. Ve středečním 6. kole porazil prvního nasazeného IM Gorbatova z Ruska a prodloužil vítěznou sérii na šest výher. Až ve včerejším 7. kole ho donutil k dělbě bodu FM Luboš Roško, kterému tak náleží průběžná třetí příčka.

Turnaj v rapid šachu

V neděli 13.5. proběhl turnaj v rapid šachu ERV OPEN, ve kterém zvítězil favorizovaný mezinárodní mistr Alexej Gorbatov před FM Lubošem Roškem a mezinárodním mistrem Plischkim. Výborně zahráli nadějní mladí hráč Půlpán (Chrudim) a Flašar (Hořice), kteří obsadili společně 5. příčku. Startovalo celkem 42 hráčů.

V neděli se hrál rovněž bleskový turnaj osobností. Vítězem se stal primář pardubické psychiatrie Jan Kolomazník, který ve finále porazil lounského advokáta Vlastimila Loučka 2:1.

Bleskový turnaj v režii Štěpána Seidla

Bleskového turnaje se zúčastnilo 32 hráčů a suverénně zvítězil Štěpán Seidl se ziskem 10 bodů z 11 partií. Až s dvoubodovou ztrátou za ním skončili oba favorité IM Sebastian Plischki a IM Alexej Gorbatov. Výborně zahrál Jakub Půlpán, který měl stejně bodů jako oba mezinárodní mistři.

Odkazy:

Startovní listina
CZECH TOUR
OPEN Hradec Králové
V sobotu 12. 5. 2012 byl v hotelu Černigov zahájen III. ročník mezinárodního šachového festivalu OPEN HRADEC KRÁLOVÉ 2012. Tento festival je prvním dílem letošního seriálu CZECH TOUR 2012/2013, jehož součástí jsou turnaje i v dalších českých městech. Záštitu nad festivalem převzal primátor města MUDr. Zdeněk Fink. V hlavním festivalovém turnaji STEN.cz Open startuje 77 hráčů z Dánska, Německa, Ruska, Ukrajiny, Slovenska a České republiky. Největšími favority turnaje jsou mezinárodní mistři Gorbatov z Ruska a Plischki z Německa spolu s vítězem prvního ročníku FM Lubošem Roškem.
0x 1693x
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat