Již 35. ročník

25.12.2010 07:43 | Olexův memoriál 2010

V současné době již není mnoho turnajů, které svou tradicí sahají až do 70. let. V tomto ohledu je tak jistě škoda, že organizátoři musí řešit, zdali se ve dvou turnajích zúčastní celkem více hráčů, než kolik má turnaj za s...

V současné době již není mnoho turnajů, které svou tradicí sahají až do 70. let. V tomto ohledu je tak jistě škoda, že organizátoři musí řešit, zdali se ve dvou turnajích zúčastní celkem více hráčů, než kolik má turnaj za sebou let. V loňském roce se to nepodařilo, když při 34. ročníku hrálo pouze 31 hráčů, a i letos bude rozdíl velmi těsný, když je prozatím zaregistrováno hráčů 37. Stejně jako v loňském roce se bude jednat o turnaj mezinárodní, přičemž slovenský mezinárodní mistr Igor Gažík (2332) bude dokonce nejvýše nasazeným hráčem turnaje. Na počet účastníků se v posledních dnech před zahájením dívali i hlavní favorité, protože propozicemi uváděný cenový fond je garantován pouze při účasti minimálně 40 hráčů v turnaji A.

Partie z loňského ročníku

Odkazy

Stránky turnaje
stav přihlášek
historie turnaje
Loňský průběh na nss.cz

Vánoce Open Ostrava 2010

Chybějící vánoční turnaj ve svém regionu vyřešily nejlepší možnou cestou hned tři ostravské oddíly, které se rozhodly uspořádat devítikolový open. Jejich snahu prozatím ocenila dvacítka hráčů, kteří se tak od dnešního dne až do 2. 1. budou scházet v klubovně VOKD Ostrava-Poruba.

Odkazy

Stránky turnaje
Propozice
Výsledky z Chess-results.com
2x 1200x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (2) Aktualizovat
25.12.2010 15:01 | Autor neznámý

Je to i na jiných serverech, protože to je zpráva převzatá o ČTK.

25.12.2010 14:23 | Autor neznámý

ZAJÍMAVÉ JE , ŽE NA ŠACHOVÉM SERVERU NENÍ ANI ZMÍNKA O NOVÉ MISTRYNI SVĚTA, ALE NA CENTRUMU JE....