Dvořák Vraj Navrátil Daněk

01.11.2011 10:29 | Mistrovství Moravy a Slezska mládeže

...jsou zase jména nejlepších hráčů mistrovství Moravy a Slezska, které bylo dohráno po mistrovství Čech. A na rozdíl od svých "západních" kolegů Moravané sehráli svůj turnaj rovnou s nejmladšími účastníky (v kategorii do 10 le...

...jsou zase jména nejlepších hráčů mistrovství Moravy a Slezska, které bylo dohráno po mistrovství Čech. A na rozdíl od svých "západních" kolegů Moravané sehráli svůj turnaj rovnou s nejmladšími účastníky (v kategorii do 10 let). Odlišně pojali také program šampionátu: zatímco česká část trvala delší dobu a nabízela účastníkům bohatý doprovodný program, v Koutech nad Desnou na nic takového nebyl čas: s výjimkou posledního kola se hrálo každý den dvojkolo. Tolik k rozdílům: shodný zůstává dobrý pocit ze zvládnuté akce, která proběhla bez větších problémů.

Mezi nejmladšími chlapci byli nejlepší Ondra Vraj s Jakubem Šošovičkou. Oba získali sedm a půl bodu a pouze pomocné hodnocení rozhodlo pro Ondřeje. Trochu je škoda, že se v devítikolovém turnaji za šachovnicí nepotkali. O bod méně získal Ara Martirosyan, který v posledním kole podlehl právě Šošovičkovi. Do turnaje zasáhlo 32 hráčů.

8 Demko Robert 1100 Beskydská šachová škola o.s. 5,5 41 52,5 3

Vítězi mezi dvanáctiletými chlapci stačilo sedm bodů. Daniel Daněk sice začal turnaj třemi remízami, poté ale začal bodovat naplno. Dalších šest hráčů získalo o půl bodu méně, nejlepší pomocné hodnocení z nich měli Ondřej Havelka a Marek Lojek. Havelka v posledním kole v přímém souboji podlehl turnajovému vítězi. V turnaji si zahrálo 52 hráčů.

8 Mrkus František 1708 ŠK Staré Město 6 42,5 54 5

Vítěz do 14 let Adam Dvořák získal sedm bodů, neprohrál a v posledních dvou kolech mu stačily remízy. O půl bodu méně měli tři hráči: medaile díky lepšímu pomocnému hodnocení zbyly na Davida Mičulku a Víta Kratochvíla, Radek Zeman se musel spokojit s pomyslnou bramborovou. Do turnaje zasáhlo 53 hráčů.

8 Skořepa Jakub 1602 Gambit Jihlava 6 35,5 44,5 4

V kategorii do 16 let byl velkým favoritem Jakub Szotkowski, který měl skoro o 150 bodů vyšší rating než ostatní hráči. Přesto se musel spokojit s druhým místem: to první bral Jiří Navrátil, který získal 8 bodů. A naprosto zaslouženě, Szotkowského v přímém souboji porazil a dvě remízy pustil až v závěru turnaje. Předvedl výkon na úrovni 2217. Třetí místo bral Jiří Kozel, který sice vyhrál pouze čtyřikrát, přemožitele však nenašel. Turnaje se zúčastnilo 40 hráčů.

8 Nguyen Thai Dai Van 1862 Beskydská šachová škola o.s. 5,5 36,5 47 5

Sedmnáct dívek sehrálo turnaj společně, ve svých kategoriích byly vyhodnoceny zvlášť. Ve společném klání byla nejlepší Jana Kubošová s osmi body před Ludmilou Kopcovou a Zuzanou Gřesovou.