Vítězí Čtyřleté a osmileté gymnázium Frýdek-Místek

31.03.2012 05:43 | Mistrovství ČR školních týmů

Po družstvech kategorie 1. až 5. tříd, které bojovala o své tituly od úterý do středy, nastoupily ve čtvrtek do bojů o přebornický titul týmy středních škol. Na startovní listině bylo 29 oprávněných družstev. Mezi 121 hráči na...

Po družstvech kategorie 1. až 5. tříd, které bojovala o své tituly od úterý do středy, nastoupily ve čtvrtek do bojů o přebornický titul týmy středních škol. Na startovní listině bylo 29 oprávněných družstev. Mezi 121 hráči najdeme i jednoho hráče s titulem IM a jednoho s titulem FM. Hráči museli být vždy žáky z jedné školy, posilování týmů formou hostování tedy nebylo možné.

V pátek 30. března 2012 bylo Mistrovství České republiky školních týmů středních škol slavnostně zakončeno. O stupních vítězů rozhodlo až poslední kolo, ve kterém se týmy snažily dohnat body do olympijského hodnocení. A pak ještě čekaly na ostatní výsledky a svůj výsledný buchholz. Přebornický titul vybojovalo Čtyřleté a osmileté gymnázium Frýdek – Místek, které získalo 24 bodů. Stříbro patří Gymnáziu Uherské Hradiště, které odsunulo na druhé místo horší pomocné hodnocení. Bronzové medaile patří Gymnáziu Kroměříž, které mělo mohutný finiš a na vítěze ztrácelo jen půl bodu. Na obhájce titulu, Gymnázium P. Bezruče Frýdek-Místek, zbylo pouze čtvrté místo.

Nejlepším hráčem na 1. šachovnici se stal FM Jiří Kočiščák z vítězného týmu, na 2. šachovnici byl nejlepší Aleš Suchomel z Gymnázia F.X. Šaldy Liberec, na 3. šachovnici byla nejlepší Jana Zpěváková z Gymnázia Uherské Hradiště a na 4. šachovnici dosáhl nejlepšího výsledku Marek Navrátil z Gymnázia Kroměříž. Jana a Marek uhráli 9 bodů z 9 možných, Jirka a Aleš uhráli 7,5 bodu.

Mistrovství ČR uspořádal z pověření Šachového svazu ČR Šachový klub Světlá nad Sázavou. Hrálo se v rekreačním zařízení POČTA ve Štědroníně. Výsledky, zprávy, fotogalerii a další informace z Mistrovství ČR školních týmů naleznete na webu pořadatele.