Nepomucký talíř si odvezl IM Petr Neuman

11.10.2012 06:43 | Memoriál Dr. Kadery

V sobotu 6. října se v Nepomuku na jižním Plzeňsku uskutečnil již 18. ročník „Memoriálu Dr. Kadery“. Tohoto tradičního turnaje v rapidšachu se zúčastnilo 54 šachistů ze všech koutů České republiky. Na startovním poli se dokon...

V sobotu 6. října se v Nepomuku na jižním Plzeňsku uskutečnil již 18. ročník „Memoriálu Dr. Kadery“. Tohoto tradičního turnaje v rapidšachu se zúčastnilo 54 šachistů ze všech koutů České republiky. Na startovním poli se dokonce objevili i 2 mezinárodní mistři, byli to: IM Petr Neuman [2471] (Zikuda Turnov) a IM Josef Juřek [2327] (AD Děčín) a několik mistrů FIDE. První místo v turnaji obsadil favorizovaný Petr Neuman z Plzně ze 7,5 body.

Vítězství ovšem neměl vůbec jednoduché, protože na předních šachovnicích se sváděly opravdu tuhé boje. Druhé místo rovněž se 7,5 body získal FM Michal Schula [2294] (Mahrla Praha). Šachisté FM Štěpán Forman [2320] (Sokol Kobylisy), Miroslav Palek [2250] (ŠK Líně) a FM Jaroslav Česal [2200] (Holdia Praha) se umístili na 3., 4. a 5. místě podle pomocného hodnocení se 6,5 body.

Loňský vítěz Epaminondas Kourousis (2354) (nyní hráč Bohemians Praha) skončil na 9. místě. Za pořadatele bych velice rád poděkoval všem účastníkům turnaje a doufám, že se jim u nás v Nepomuku líbilo. Letošní ročník byl velice silný a prestiž tohoto turnaje jistě hodně stoupla. Na závěr bych chtěl poděkovat restauraci Sokolovna za příjemné hrací prostředí, sponzorům a také všem, kdo pomáhali turnaj organizovat.