Jubilejní 10. ročník

03.05.2011 12:43 | Krajský přebor KHŠS

Je jistě snem každého pořadatele, aby o jeho turnaj byl tak velký zájem, že již nějaký čas dopředu má takřka vyprodáno. Organizátory otevřeného krajského přeboru Královéhradeckého kraje v Janských Lázních navíc může těši...

Je jistě snem každého pořadatele, aby o jeho turnaj byl tak velký zájem, že již nějaký čas dopředu má takřka vyprodáno. Organizátory otevřeného krajského přeboru Královéhradeckého kraje v Janských Lázních navíc může těšit skutečnost, že se vesměs jedná o šachisty, kteří se do příjemného prostředí v Krkonoších rádi vracejí.

V loňském ročníku se z prvenství radoval turnovský Tomáš Vojta (2370), který v nezvyklém, i když vzhledem k rovnoměrnému rozložení bílých a černých figur možná spravedlivějším, počtu osmi kol jako jediný nasbíral 6,5 bodu. K první ceně 7.000 Kč by se Tomáš z pozice obhájce a nejvýše nasazeného jistě rád propracoval i letos, nicméně ve vyrovnaném startovním poli to bude mít velmi těžké. Účastní se totiž 8 držitelů titulu mistra FIDE a rozdíl mezi prvním a devátým nasazeným činí nijak závratných 118 ELO bodů. V penzionu Protěž, který je spjatý s vrchlabským šachistou Vladimírem Chalupeckým, se startuje dnes od 18:00.

Odkazy

Stránky KHŠS
Propozice
Open A – Krajský přebor KHŠS
Open B
3x 1471x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (3) Aktualizovat
04.05.2011 18:47 | Autor neznámý

 to lykan:  Proč reklama ?? Byl jsem na něm sice 2x, ale vím, o čem píšu. Báječná šachová atmosféra, posezení s přáteli, výlety do přírody s rodinou, co víc si přát. 

04.05.2011 11:36 | Autor neznámý

 Hehe, to jako má být placená inzerce? Docela roztomilá sofistika . Skutečnost je spíš taková, že turnaj stagnuje, protože na něj v podstatě jezdí jenom účastníci minulých ročníků, počty nových hráčů jsou minimální. Což znamená stagnaci a pravděpodobný úpadek do budoucna.

No já jsem rád, že po několika hnusných měsících máme tady v nížině konečně jaro, takže nepojedu hrát šachy do hor, kde jsou s počasím o měsíc pozadu. Ale ať si lidi jezdí hrát šachy třeba za polární kruh, to je jejich věc. Ale osobně bych byl ale rád, kdyby status krajského přeboru přebral Open Hradec Králové. Je  kvalitnější (letos přihlášen 1 GM a 4 IM) a má výhodnější polohu z hlediska dvou ze tří velkých šachových center kraje (HK, Rychnov, z Jičína to mají zhruba stejně daleko). Naopak Janské Lázně leží na šachově slabém severozápadě kraje, kde není ani jeden klub, který by hrál alespoň krajský přebor družstev.

03.05.2011 21:43 | Autor neznámý

 Bezva turnaj, přeji hodně zdaru!