Premiéra ve Valašské Bystřici

13.09.2009 11:44 | FIDE Open Valašská Bystřice

Na podzim roku 2008 pojala skupinka šachových nadšenců z Valašské Bystřice v čele s Petrem Růčkou, Hanou Obšivačovou a Jiřím Foukalem odvážnou myšlenku uspořádat v této malebné valašské vísce mezinárodní šachový turnaj. Pom...

Na podzim roku 2008 pojala skupinka šachových nadšenců z Valašské Bystřice v čele s Petrem Růčkou, Hanou Obšivačovou a Jiřím Foukalem odvážnou myšlenku uspořádat v této malebné valašské vísce mezinárodní šachový turnaj. Pomoc nabídl i zkušený organizátor podobných akcí IM Richard Biolek. Po více než osmi měsících příprav, plných mravenčí práce – jednání s vedením obce, shánění sponzorů a propagace – se dobrá věc podařila. Díky podpoře obce, Zlínského kraje i místních podnikatelů se povedlo zajistit dobré podmínky pro hru i slušný cenový fond. Pozvání přijala i čtveřice mistrů FIDE – Josef Obšivač, Vladimír Bělunek, Miloš Kozák, Dalibor Blucha a renomovaný mezinárodní mistr Milan Babula. Celkem k šachovnicím zasedlo 49 hráčů z celé ČR.

Valašská Bystřice s 2500 obyvateli se tak stala pravděpodobně nejmenší obcí, kde se akce takového významu koná. Organizátoři mají také v plánu několik doprovodných akcí, o kterých vás budeme průběžně informovat.

Již v prvním kole se přihodilo několik nečekaných výsledků. Čtvrtý nasazený Jaroslav Daneš zachraňoval remizu s Ladislavem Pruckem. Ještě hůře dopadl Cyril Papán, který se tak dlouho snažil uplatnit pěšce navíc, až přepjal strunu a domácí Jiří Foukal nápaditou hrou slavil úspěch. Výbornou partii sehrál talentovaný Jakub Vaculík z Šumperka, který překvapil svého soupeře Stanislava Staňka již prvním tahem 1. g4 a celou partii držel iniciativu na své straně. Nakonec se spokojil s remízou.

Fotografie

Domácí Zdeněk Románek remizoval v 1.kole s favorizovaným Janem Láchou

Jana Obšivačová losuje speciální cenu 1.kola

Josef Obšivač v rozhovoru s Františkem Párákem

K propagaci přistoupili pořadatelé seriózně

Na turnaj si počkali i místní čápi, kteří jinak odlétají už koncem srpna

Pohled do turnajového sálu

Partie

Odkazy

FIDE Open Valašská Bystřice
Průběžné výsledky
0x 1698x
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat