Nedělní dvojkolo bez větších překvapení

14.09.2009 09:20 | FIDE Open Valašská Bystřice

2. a 3. kolem pokračoval FIDE Open ve Valašské Bystřici.Favorité vesměs plnili svou úlohu, ale neměli to vůbec jednoduché. Michal Hrabal z Agentury 64 Grygov zaútočil na rošádové postavení IM Milana Babuly bez všech zábran a získal ...

2. a 3. kolem pokračoval FIDE Open ve Valašské Bystřici.Favorité vesměs plnili svou úlohu, ale neměli to vůbec jednoduché. Michal Hrabal z Agentury 64 Grygov zaútočil na rošádové postavení IM Milana Babuly bez všech zábran a získal vyhranou pozici. V rozhodující chvíli ale zaváhal a třinecký matador jeho útok odrazil a uplatnil materiální převahu v koncovce. Zůstává tak spolu s prvním nasazeným FM Josefem Obšivačem v čele tabulky se 100% bodovým ziskem a zítra se můžeme těšit na jejich duel.

Ostatní hráči již ztratili minimálně půlbod, ale jsou samozřejmě v závěsu za vedoucí dvojicí. Pozitivním překvapením jsou výkony mladých talentů, zatím se nejvíce daří Tadeáši Baláčkovi a Marku Malému – oba mají dva ze tří. Přímo z mistrovství ČR v rapid šachu dorazila i bronzová medailistka kategorie D14 Nicola Lužíková z Šumperka, která zahájila svůj turnaj remízou, přesto má velkou šanci na zisk trofeje pro nejlepší ženu turnaje. Nebojácnou hrou se také prezentuje domácí Jiří Foukal, který je zatím bez mezinárodního ELA, což se ale po tomto turnaji nejspíše změní, protože má také 2 ze 3 s průměrným ELEM soupeřů přes 2000.

Přes nabitý šachový program si účastníci našli i chvilku na procházku přilehlými lesy, a ti nejšikovnější se vraceli i s houbovou nadílkou. Většina účastníků se těší na pondělní besedu se včelaři se slíbenou ochutnávkou medoviny. Ale již dnes ředitelka festivalu zahájila důrazný útok proti všem možným bacilům (viz foto č.1).

Fotografie

Ochutnávka slivovice s ředitelkou turnaje

Čerstvá bronzová medailstka D14 v rapidu Nicola Lužíková

První porážka domácího Jiřiho Foukala s Jaroslavem Danešem

Rozhodčí zatím nemuseli řešit žádnou spornou situaci

Partie

Odkazy

FIDE Open Valašská Bystřice
Průběžné výsledky
1x 1354x
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat
14.09.2009 23:20 | Autor neznámý

No jo Valaši ,

medovina slivovice figurky a šachovnice...

od soboty do soboty kdo vyhraje?!

ja ne...

co ty??