Odstartováno bude v neděli

25.07.2012 18:48 | Fide Open Tábor 2012

V neděli 29. července zahajuje v Táboře již 8. ročník mezinárodního šachového turnaje. I letos to zatím vypadá, že rostoucí tendence (co do počtu účastníků i kvality startovního pole) bude zachována. Do startu chybí 5 dnů a po

V neděli 29. července zahajuje v Táboře již 8. ročník mezinárodního šachového turnaje. I letos to zatím vypadá, že rostoucí tendence (co do počtu účastníků i kvality startovního pole) bude zachována. Do startu chybí 5 dnů a pořadatelé zatím evidují 122 přihlášených hráčů z 11 zemí světa. Raritou v Táboře bude určitě jeden přihlášený Australan, tedy pokud v neděli dorazí.

V Táboře se objeví řada už tradičních hostů. V první řadě to budou vítězové minulých ročníků – nasazená jednička chorvatský velmistr Bogdan Lalič 2507 (vítěz 2010), velmistr Leonid Vološin 2434 (vítěz 2011) a německý mezinárodní mistr Olaf Heinzel 2361 (vítěz 2007).

Historické centrum města

Mezi další nositele nejvyššího titulu patří Jiří Lechtýnský, Vladimír Talla, či Heikky Westerinen (Fin). Tito všichni budou jistě „pokukovat“ po příčkách nejvyšších. Jestli se tam probojují, uvidíme zhruba za 14 dnů. Nesmíme zapomínat ani na zkušené mezinárodní mistry Petra Neumanna, Ivana Hausnera, Jana Michálka, Mariána Kantoríka (SVK), či dva Američany Erika Kislika a Alexandra Batteye. Kdokoliv z těchto jmenovaných může stanout na stupních nejvyšších.

Samozřejmě nemohu vyjmenovat všechny, mezi hráči bude jistě mnoho dalších s velkými ambicemi, o síle turnaje svědčí i průměrné elo první desítky – 2412! Na táborské poměry nevídané! Myslím, že šachoví příznivci si příští týden přijdou na své.

Pro přesnost uvádím důležité údaje. Hraje se od 29. července do 5. srpna v táborském Hotelu Palcát, vždy od 15:30 (plus pondělní dvojkolo začínající v 9:30). Během turnaje jsou naplánovány i doprovodné turnaje v bleskovém šachu, volejbale, stolním tenise či bowlingu.

Pořadatelé stále přijímají přihlášky, ovšem už bez ubytování. Kapacity jsou plné, případní další zájemci už si musí ubytování najít sami v Táboře či okolí.

S přáním hezkého léta
Milan Borkovec

Odkazy

Fide Open Tábor 2012
1x 1903x
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat
25.07.2012 21:01 | Autor neznámý

Účast na OPEN Tábor mohu doporučit, kdo není ještě rozhodnutý, kde bude hrát,  přihlaste se, určitě Vás organizátoři ještě přijmou. Pěkné prostředí hotelu Palcát, pěkný cenový fond se šancí pro nejen velmistry...., město Tábor, doprovodný program....