Favoritům ukázal záda Marián Jurčík

18.08.2008 08:00 | Fide Open Staré Město 2008

závěrečná tisková zpráva: Za rekordní účasti téměř dvou set hráčů skončil v sobotu 16.8.2008 ve Starém Městě již VI. ročník tradičního turnaje FIDE OPEN Staré Město. Otevřený turnaj přilákal do Starého Města šestn...

závěrečná tisková zpráva:
Za rekordní účasti téměř dvou set hráčů skončil v sobotu 16.8.2008 ve Starém Městě již VI. ročník tradičního turnaje FIDE OPEN Staré Město. Otevřený turnaj přilákal do Starého Města šestnáct titulovaných hráčů, ale především široké spektrum šachistů všech výkonností z mnoha evropských zemí a také jednoho hráče z daleké Indie.

Kromě hlavního turnaje připravili pořadatelé pro účastníky bohatý doprovodný program. Nejzajímavější akcí se stala simultánní partie velmistra Vlastimila Babuly, kterou měli možnost shlédnout diváci na náměstí v Uherském Hradišti. Na své si přišli i příznivci bleskového šachu, pro které byl připraven samostatný turnaj, jehož vítězem se stal Jevgenij Golcman z Ruska. Jako poděkování za účast byli všichni hráči po skončení druhého kola pozváni na opékání a posezení v příjemné zahrádce Společensko-kulturního centra ve Starém Městě.
Samotný turnaj připravil divákům dramatickou podívanou až do úplného konce. Na možná až přílišné taktizování nakonec částečně doplatili nejvýše nasazený GM Marek Vokáč a loňský obhájce titulu IM Lukáš Klíma, kteří s 8 body obsadili druhé a třetí místo. Všem vypekl rybník až šestý nasazený FM Marián Jurčík ze Slovenska, který zvítězil v posledním kole nad svým bratrem Martinem a s 8.5 body získal samostatnou první příčku.

bratrský souboj Jurčíků v posledním kole.

Bylo tak opět dodrženo pravidelné střídaní vítězů, kdy pohár v lichých letech zůstává v České republice a v sudých putuje do zahraničí.

stupně vítězů: zleva vítěz Marián Jurčík, stříbrný Marek Vokáč a bronzový Lukáš Klíma

Za přítomnosti místostarosty města Staré Město Radoslava Maliny a předsedy Šachového svazu Zlínského kraje Jiřího Ondry byli na závěrečném ceremoniálu oceněni nejlepší hráči celého turnaje a také v několika zvláštních kategoriích: