Bronzová medaile šachistů TJ Tatran Litovel v extralize ČR

25.05.2011 05:43 | Extraliga 2010/2011

Historického úspěchu dosáhli šachisté TJ Tatran Litovel, když po loňském suverénním postupu z 1. ligy do nejvyšší šachové soutěže - Extraligy ČR, překvapili celou šachovou veřejnost a vybojovali senzační třetí místo. Pře...

Historického úspěchu dosáhli šachisté TJ Tatran Litovel, když po loňském suverénním postupu z 1. ligy do nejvyšší šachové soutěže - Extraligy ČR, překvapili celou šachovou veřejnost a vybojovali senzační třetí místo. Před zahájením extraligy (ve své historii šachisté postoupili do nejvyšší soutěže potřetí, v předcházejících účinkováních však bohužel vždy po ročním působení sestoupili do nižší soutěže) se vedení šachového oddílu rozhodlo změnit strategii a místo zkušených, ale málo bojovných hráčů, postavilo do extraligy mladé, bojovné a perspektivní družstvo. Věkový průměr hráčů základní sestavy byl nejnižší v celé extralize a základ družstva byl tvořen juniorskými reprezentanty Polska a České republiky, vhodně doplněné dvěma zkušenými českými hráči. Sázka na "mládí a bojovnost" se vyplatila.

Extraligu jsme zahájili v Turnově, kde jsme remizovali s místní Zikudou 4:4 (zvítězili Žilka a Krejčí), následující den jsme zavítali na horkou půdu několikanásobného mistra ČR - 1. Novoborský ŠK. Toto družstvo je celé tvořeno velmistry a jeho cílem je každoroční vítězství v extralize a úspěch na mezinárodním poli, konkrétně v poháru mistrů evropských zemí. Soupeře jsme se nezalekli, ale přesto síla novoboráků byla velká a podlehli jsme mu těsně 3:5 (zvítězil Blatný). Nezapomenutelným zážitkem bylo sledování on-line partií ve vedlejším sále spojené s komentářem velmistra Lubomíra Kaválka (v roce 1968 emigroval do USA a po přijetí amerického občanství se stal po mistru světa velmistru Bobby Fischerovi druhým nejsilnějším hráčem USA).

V následujícím prosincovém dvojkole jsme zavítali do Pardubic, v sobotním utkání jsme "povinně" zvítězili s 2222 ŠK Polabiny jednoznačně 6:2 (zvítězili Swiercz, Leniart, Kuchynka a Zpěvák) a překvapivě s loni bronzovým Rapidem Pardubice těsně, ale zaslouženě 4,5:3,5 zvítězili (zvítězil Krejčí a Zpěvák). Letošní rok a první domácí utkání jsme zahájili nešťastnou prohrou s A 64 VALOZ Grygov 3,5:4,5 (zvítězili Žilka, Krejčí a Zpěvák), následně v sobotu jsme porazili Třinec 5:3 (zvítězili Krejčí, Zpěvák, Butkiewicz a Stratil) a lednové trojkolo jsme ukončili remízou s BŠŠ Frýdek-Místek 4:4 (zvítězil Krejčí a Stratil). V březnu jsme zamířili nejprve na půdu druhého nováčka Výstaviště Lysá nad Labem, s kterým jsme remizovali 4:4 (zvítězil Žilka, Tazbir a Blatný) a následně "rozdrtili" loni stříbrnou Mahrlu Praha v čele s nejsilnějším českým hráčem Davidem Navarou 5,5:2,5 (zvítězili Tazbir, Krejčí, Blatný a Stratil). Poslední dvě kola jsme sehráli v dubnu v domácím prostředí. Nejprve v sobotu proti ŠK Zlín, který jsme těsně porazili 4,5:3,5 (zvítězili Krejčí, Leniart a Kubíček) a v posledním kole v nervydrásajícím boji o medaili i ŠK Labortech Ostrava 4,5:3,5 (zvítězil Butkiewicz a Stratil). Kapitánem družstva byl ing. Michael Knajbl a zástupcem kapitána ing. Jan Krejčí sen.

Tento nečekaný, ale zasloužený výsledek je dílem celého družstva a na výsledku se podíleli tito hráči:

1. GM Dariusz SWIERCZ - polský juniorský supertalent, nejmladší člen družstva (16.let), dokázal úspěšně bojovat na nejsilnější šachovnici a jeho výsledek 3,5 bodů ze 7 utkání je skvělý a obdivuhodný. Dariusz se projevil i jako velký bojovník, když přiletěl na 1. Kolo do Turnova přímo z turnaje z Petrohradu. Při posledním kole, kdy na telefonické požádání přes nemoc přijel večer do Litovle, aby pomohl družstvu vybojovat bronzovou medaili.

2. IM Jacek TOMCZAK - další polský mladík sehrál pouze dvě partie, ale přesto dokázal zremizovat našeho 2. nejsilnějšího českého hráče GM Lázničku. Bohužel pro družstvo byl hodně časově zaneprázdněn (studium) a nemohl odehrát více utkání.

3. IM Štěpán ŽILKA - Štěpán patří k obrovským talentům českého šachu a svými výkony a ziskem 4,5 bodů ze všech utkání převážně na 1-3 šachovnici potvrdil svůj talent a je jen otázkou času, kdy se stane dalším mladým českým velmistrem.

4. IM Marcin TAZBIR - polská posila 4 body ze 7 utkání, skvělý výsledek tohoto hráče.

5. IM Jan KREJČÍ - český juniorský reprezentant byl největší oporou družstva, zaznamenal skvělý výsledek 8 bodů z 11 utkání a svým výsledkem patřil mezi nejlepší hráče celé extraligy (6. nejlepší individuální výsledek), rovněž si tímto výsledkem zabezpečil zisk 2. velmistrovské normy.

6. GM Pavel BLATNÝ - několikanásobný mistr ČR a bývalý reprezentant ČR patřil rovněž k oporám družstva, pomáhal převážně svými zkušenostmi a jeho výsledek 5,5 bodů z 11 utkání je vynikající.

7. IM Arkadiusz LENIART - polský junior sehrál 4 utkání a získal v nich 3 body a jako jeden z mála nebyl v žádném utkání poražen.

8. FM Lukáš KUCHYNKA - Krejčího juniorský kolega v reprezentaci ČR svými výkony potvrdil, že již je platným členem extraligového družstva a se ziskem 4 bodů byl velmi příjemným překvapením našeho družstva.

9. IM Pavel ZPĚVÁK - poslední hráč základní sestavy, získal úctyhodných 7 bodů z 11 utkání a potvrdil, že stále patří k platným a velmi bojovným hráčům, mladším spoluhráčům předával zkušenosti.

10. IM Milan Žůrek - přes náročnost svého povolání sehrál dvě důležité partie v kterých se mu bohužel nedařilo.

11. IM Ladislav STRATIL - tento hráč jako jeden z mála hrál již v minulosti extraligu za různá družstva a opět potvrdil svým výsledkem 4,5 bodů z 6 utkání, že do družstva patří.

12. IM Zdeněk BEIL - sehrál pouze jednu partii, v níž nešťastně podlehl soupeři z Grygova.

13. IM Antonín KUBÍČEK - rovněž sehrál pouze jedno utkání, ale dokázal v něm zvítězit a rozhodnout tak utkání se Zlínem.

Článek otisknou LITOVELSKÉ NOVINY (měsíčník pro občany Litovle)

40x 1948x
Fotogalerie
Komentáře (40) Aktualizovat
26.05.2011 11:08 | Autor neznámý

 007: "Co se týče mládeže - tam je klíčový problém, že klub si vypiplá hráče a nějaký bohatý mančaft mu ho vyfoukne. "

 

No pokud má malý klub jen ojedinělé trenérské úspěchy a tito hráči ho výkonnostně přerostou, tak samozřejmě logicky odcházejí do lepších klubů, kde je konečně někdo naučí hrát šachy. Byla by zásadní chyba zůstávat ve slabém oddílu. To, že se v klubu jednou za x let objeví talent, kterému to jde samo, není přece žádná zásluha malého klubu, je to spíš náhoda. Vlastní trenérská práce na takovém mladém hráči začíná až ve velkém klubu, základy ho může naučit kdekdo.

Aby z toho klub něco měl, potřebuje mít té mládeže větší množství, tím si rozšíří základnu a do budoucna bude schopen přitáhnout další hráče z vnějšku.

 

 

26.05.2011 08:33 | Autor neznámý

1) Co se týče hráčů na 3 soupiskách, tam je to prostě o tom, jestli chceme, aby hráli stejní hráči více partií nebo aby hrálo více hráčů. Z hlediska rozvoje šachu je asi prospěšnější ta druhá varianta - tedy nechat současný stav.

2) Co se týče mládeže - tam je klíčový problém, že klub si vypiplá hráče a nějaký bohatý mančaft mu ho vyfoukne. Čili buď zamezit přestupům do určitého věku - to by asi neprošlo, nebo holt si budou mladé vychovávat jen bohaté kluby (jako např. BŠŠ), které si je udrží.

25.05.2011 23:05 | Autor neznámý

 ... : "Obavam se, ze ani znudeny milionar nema tak snadnou praci, jak ji popisujutete. Podivejte se na Jicin, za ktery hraji velmistri uz radu let a jeste neni ani v nejvyssi soutezi."

 

Ono taky není velmistr jako velmistr. Jičínští velmistři s elem 2400+ v první lize až zas takové hvězdy nejsou. Já měl na mysli vysoké investice, takže hráči 2600+. 

25.05.2011 22:53 | Autor neznámý

 Zopakuji co jsem už psal do diskuzního fóra: povolení hráčů na třech soupiskách by zvýhodnilo silné oddíly tím, že by si mohly kvůli důležitým zápasům různě přelévat hráče, což by zcela zásadně ovlivnilo regulérnost bojů o postup v nižších soutěžích. Tam je to často o jednom klíčovém zápase a na něj by mohly přijít posily, které normálně hrají třeba o 2 soutěže výše. Něco takového by spoustu hráčů dokonale otrávilo. Týmy by si nemohly postup vybojovat samy, musely by se shánět posily pro klíčové zápasy, jinak by nebyla šance hrát o postup. Šlo by tomu bránit tím, že bychom zásadně redukovali maximální počet hráčů na soupisce, tak aby se tam kromě řadových hráčů a běžných náhradníků už nevešel další záložní tým.

 

Mimochodem nebylo by vůbec špatné, kdybyste občas navštívili diskuzní fórum, je to dobrý nástroj, škoda, že ho skoro nevyužíváme.

25.05.2011 22:50 | Autor neznámý

to V.Z : dík, mluvíš mi z duše

25.05.2011 22:48 | Autor neznámý

Pokud systém soupisek zůstane, jak je, tak mně to nevadí. I když koupit si celou sestavu, která vybojuje postup taky není asi ideální stav. A diskuze byla právě o tom, co by kdyby ... bylo povoleno hrát za 3 (4) družstva.

25.05.2011 22:45 | Autor neznámý

kuřimák: z F-M už pár let nevylez nový talent, vždycky si ho vyhlídnou, koupí použijí na mladé soutěže a pak draho prodají. (doufám, že jsem někoho neurazil)

Protože všechen sport světa je o penězích. A pokud tu nikdo z vás nehraje extraligu, nebo se šachem neživí, tak nechápu, co řešíte. Až budete milionáři kupte si klub a zkuste si to. Koukněte na Chelsea nebo Jíčín to jsou 2 ztracené případy, kdy ani peníze občas nestačí.

Hrajte šachy pro zábavu a nechte si velmistry hrát, kde chtějí, třeba je v tom KP potkáte porazíte. Jinak podporovat mládež je super. Akorát v nějaké horní dolní by mohli mít dost velký problém, když v našem třeba 30x větším měste než je Hošťálková máme pár mladých kluků, zatím bez ELA.

25.05.2011 22:29 | Autor neznámý

A proč vlastně ti velmistři tolik vadí? Já bych byl jen rád, kdyby mi v družstvech náhoda nějakého přihrála. O výsledku bych si asi nemohl dělat příliš iluze, i když třeba GM Hort loni či předloni nějakou partii také prohrál, ale jinak na takového hráče mohu já natrefit maximálně v 1.kole bohatého openu. Takže pokud někde takoví hráči hrají, bral bych to spíš jako reklamu šachu. To jen někde, kde nemohou překousnout, že se jim bez posil nedaří postoupit, jim to vadí.

25.05.2011 22:29 | Autor neznámý

to ... : "Ale o čem tady celou dobu hovoříme, Mlho"   Já jsem mluvil o tom, že pokud se rozšíří možnost být na 3 soupiskách, tak to může ohrozit některá družstva, protože jim ti bohatší přetáhnout hráče (ten Kramnik byl samozřejmě od tebe pouze nástin nemožného). Ti finančně silní je mají už teď, jak píši níže. A tahání GM do KP určitě blábol není.

25.05.2011 22:24 | Autor neznámý

Ono se mu nemusí ani moc dávat, pokud se třeba ve městě nudí a soutěž se neposílá na FIDE ELO. Předpokládám (=nevím), že v případě startu GM Mojsevsjana v několika partiích ve 2.třídě za Viktorii Žižkov C o nějaké horentní částky nešlo.

Kromě toho to opatření nejen omezuje, ale svým způsobem i diskriminuje - v Sokolově, kde hraje pan Hlaváč (Falk Novák), nevidí důvod, proč by měl někdo mít možnost být na 3-4 soupiskách, protože oni to v případě zájmu mají blízko za hranice .... Jasně, i zde lze použít argument od ..., tak si tam dojeďte, když máte zájem.

25.05.2011 22:22 | Autor neznámý

Najít množství titulovaných v Přeboru Prahy není problém (IM Zvára, IM Pekárek + další FM). Pravda je, že v ostatních KP se to míhá "pouze" FM a M, a tak bohatší kluby jsou asi na Moravě, kde figurují i IM - IM Pisk a WIM Medunová (JM), IM Langner (MS) - a dokonce v Přeboru OK hráli za Velké Losiny i 2 velmistři - GM Kalod a GM Velička (zřejmě slušně bohatý oddíl).

Takže kde jsou peníze, hrají (vel)mistři.

25.05.2011 22:21 | Autor neznámý

 vic: V sezóně 2009/10 nasadil Jičín do kp družstev královehradeckého kraje velmistry Vološina a Medunu, kteří dohromady uhráli 20/21.

25.05.2011 21:49 | Autor neznámý

To mohou i dnes, kdyz mu date dost, tak Vam prijede i Kramnik

25.05.2011 21:38 | Autor neznámý

A copak se nenajdou v KP finančně silné oddíly, které jsou schopny nějaké GM nebo IM zaplatit? Dejte mně chvíli a já projdu výsledky na chess.cz a uvidíme, co najdu.

25.05.2011 20:56 | Autor neznámý

Ze by se do KP natahali velmistri je blabol. Velmistri pujdou tam, kde budou penize, toto opatreni zadne penize neprinasi.Je omezujici, jiste ma sve duvody, ale existuje nemala skupina lidi, ktere omezuje

25.05.2011 20:50 | Autor neznámý

A že podobný pohled nemají například ve F-M, Polabinách .... Samozřejmě, mohlo by to být od svazu i více motivační, než direktivní. Ale i ta šachová osvěta, to takzvané šachové podhoubí má smysl. I když  z absolventa kroužku závodní šachista zrovna není, naučí šachy později hrát vlastní děti, případně vnuky. Tak to funguje a skutečně ta práce není zbytečná, pouze se neprojeví hned. Je to jak píše pan vic - běh na dlouhou trať.

25.05.2011 20:08 | Autor neznámý

@kuřimák: Nařízení, která v podstatě nelze vymáhat, jsou k ničemu. Šachové večerníčky od Ivana Hausnera, kapitolu, jak jeho manželka hrála na dámské šachovnici, jste nečetl? A když dáte direktivu, bude v dobré polovině oddílů vypadat podobně, jen formalismus. U nás třeba občas i nějaké mladé máme, ale z těch posledních několika "turnusů" myslím nikdo nevydržel. Třeba se po nějakých x letech k šachům vrátí, nicméně momentální přínos je vlastně minimální - jejich poloviční příspěvky.

25.05.2011 20:07 | Autor neznámý

to kuřimáka: v KP hrají i vesnice a pokud bude povinost mládeže v oddíle, tak tyto oddíly budou bez soutěže, protože si je těžko naklonují - toto pravidlo je běh na dlouhou trať, nehledě na to, že pokud se nějaký talent ukáže, tak ho hned lanaří bohaté kluby v okolí šustěním bankovek - ale to už jsem psal i v jiné souvislosti.

25.05.2011 20:04 | Autor neznámý

Protože by se natahali hráči z extraligy (velmistři) i do krajských přeborů. Připustil bych možnost, aby si každý krajský svaz upravil toto pravidlo podle svýho (někde je převis hráčů třeba velký), ale od 2.ligy bych rozhodně zanechal současnou praxi 2 soupisek.

25.05.2011 19:57 | Autor neznámý

Protože někteří třeba chtějí, tak proč jim administrativně bránit? Soutěže na úrovni krajský přeborů se stajeně hrají (nebo lépe řečeno měly by se hrát) pro zábavu, tak na co dělat dusno s argumentací, že by to ovlivnilo vyšší soutěže? Když se podívám na soupisky extraligy, tak tato soutěž je v podstatě pro řadového hráče naprosto nezajímavá, protože ve většině zúčastněných oddílů je skutečných domácích hráčů jako šafránu. Tak co je nám po tom?

25.05.2011 19:26 | Autor neznámý

@Pavel Hase (tak my, co tam bydlíme, si za tři, nebo dokonce čtyři družstva zahrát nemáme?):

A proč by jste měli?

25.05.2011 18:45 | Autor neznámý

Zaujalo mě, to co napsal Pavel Chrz o zavedení povinnosti klubu pracovat s mládeží - že je to zatím politicky neprůchodné. Mám za to, že nyní je na novém vedení ŠSČR, aby tuto povinnost zavedlo už od krajských přeborů 1. třídy. Vím jakou nevoli tím vyvolám u klubů, kde na mládež kašlou. Ale, pokud nám jde o udržení organizovaných šachů, jiný recept mě nenapadá.

25.05.2011 18:25 | Autor neznámý

@vic: A protože každý nebydlí v Praze (Brně, Ostravě), tak my, co tam bydlíme, si za tři, nebo dokonce čtyři družstva zahrát nemáme?

25.05.2011 18:24 | Autor neznámý

Kazdy tam muze dojet.Kazdy by mel mit sanci byt zapsan v tymu tak, aby si mohl zahrat kazdy mozny termin, tedy 2x nedele a jeden tym v tydnu.Ani ja nejsem z Prahy, Ostravy, ci Brna, ale kdyz mam zajem hrat, tak tam dojedu.co je na tom spatneho?

25.05.2011 18:14 | Autor neznámý

Ať si každý dělá co chce? To snad ne! Tzn. že by bylo neomezený počet pro napsání na soupisku? A každý nehraje (nebydlí) v Praze (Brně, Ostravě) aby mohl hrát v týdnu nějakou soutěž.

25.05.2011 17:23 | Autor neznámý

2Lykan. Obavam se, ze ani znudeny milionar nema tak snadnou praci, jak ji popisujutete. Podivejte se na Jicin, za ktery hraji velmistri uz radu let a jeste neni ani v nejvyssi soutezi.

2vic. Nesouhlasim.At si kazdy dela, co chce.Sam jsem napsan na dvou soupiskach hraju kazdou nedeli, ale v tydnu, napriklad v Praze hrat nemohu, ikdyz bych si rad zahral a s profesionalnim sachem nemam nic spolecneho.

25.05.2011 17:12 | Autor neznámý

to lykan: naprosto souhlasím. I proto jsem odpůrcem myšlenky hrát za 3 družstva v jedné sezóně (resp. být napsán na 3 soupiskách). Znamenalo by to pouze, že by stačilo bohatým oddílům zašustit bankovkami a některé oddíly by přišly o své hráče. I když ono to čstečně platí i nyní.

25.05.2011 14:16 | Autor neznámý

Ale bez debaty je, že aspoň dali šanci mladým (i když Polákům). Některé mančafty mi připadají jako domov důchodců.

25.05.2011 14:01 | Autor neznámý

 Pavel Ch: No já nic nehodnotím, jen jsem si nemohl odpustit jízlivý komentář , když už se tu píše o úspěchu Litovle. Kdybych byl šachovým profesionálem, tak bych asi hrál tyhle prazvláštní soutěže taky, i když bych v tom smysl neviděl, spíš bych z toho měl srandu , bral bych to jako takový šachový cirkus. To musí vědět sponzor, jestli to pro něho má nějaký smysl, to za něho nikdo nevyřeší.

Pokud by se podařilo vyšší soutěže navázat na trénink mládeže, bylo by to super. Držím této myšlence palce. Nicméně jako člen svého klubu musím být proti, my jsme tu jen dva aktivní členové pod třicet.

25.05.2011 12:00 | Autor neznámý

@NSS, off topic: Ten nový design stránek, kdy poslední příspěvky jsou psané oranžovým písmem ve světle oranžovém (nebo možná tmavě žlutém) poli vymýšlel kdo?

Vůbec to máte nějak přeplácané - www.chesspraga.cz/jak_na_web.doc (článek přepsaný z tehdejšího časopisu internet, cca 1999)

25.05.2011 11:57 | Autor neznámý

 

ad lykan:

 Pokud si myslíte, že je to tak špatně, tak pak nezbývá, než zavést to co je v jiných sportech, kdo chce hrát nejvyšší soutěže, musí mít mládež (a to je v jiných sportech ne jen na papíře, aby jako obešel, ale hrát i slušné soutěže - takže s ní pracovat). U nás bylo zatím "politicky neprůchodné". Samozřejmě argument, že by sponzor dal na extraligu, ale na mládež ne,  je jen mezi šachisty; Naopak, kdyby přišel někdo z jiného prostředí s tím, že dá půlmega na extraligu a dověděl by se, že podmínkou je mít i mládež a částka by vyšla třeba na 50 tis, tak by se jen pousmál, že není problém, že je to jistě samozřejmé, že s tím spíše počítal.    
   Brání se tím tomu (co píšete, že byste mohl event. fiktovně udělat), aby ho to pak po roce nepřestalo bavit a klub by zanikl.

   U nás tak jen spoléháme na to, že jen tak z fleku hrát extraligu,  není úplně bez omezení možné, slevy pro týmy pracující s mládeží jsou jen drobným dárečkem, ale rozhodně sleva oproti nákladům (ale hlavně energii, času, starostí) rozhodně ty kluby, které mládež nemají, nemotivuje.

  Novoborský s mládeží pracuje, i když vidí, že to není jednoduché, pokroky asi pomalejší než by sami čekali, ale pokud systematické a trvalé, tak je vše v pořádku, o.k..

  Jistě by se dalo napsat o více klubech, ale zmíním dva. Velký rozmach mládeže s výsledky za pár let udělal další nováček v minulé extralize Polabiny (aby se někomu podařilo v takovém krátkém čase na zelené louce, nepamatuji). A když jsme se seznámili s tím, že do 2.ligy postoupila Hošťálková, tak již většina republiky věděla kde leží, neb je to zajímalo, když vedla MČR škol 1.stupně (nakonec stříbrná). Takže ikdyby v dospělých nebyli všichni domácí (neověřoval jsem), tak o budoucnost klubu je postaráno   Evidentně sestava žáků z místních (v přeboru škol ani jinak, než vlastní žáci, naštěstí nejde).


  Věřme, že i Litovel nadšená z bronzu nejvyšší soutěže  bude mít brzy registrovaného více než jednoho žáka, kteří půjdou ve šlépjejích IM Žilky a dalších úspěšných i pod vedením těchto extraligových borců .  

25.05.2011 11:51 | Autor neznámý

@Lykan: A co myslíte, že je/byla Mahrla? Jediný rozdíl je, že nehrála někde v Prdelákovicích, ale vPraze.

25.05.2011 11:10 | Autor neznámý

1) Včera jsem uvedl své první pravidlo: Kdo zahraje tah označený N - prohraje

To co jste napsal, Vy, pane Lykan, to je zestručnění i mého předchozího dotatu a předznamenává mé

druhé pravidlo: Čím méně domácích hráčů v družstvu, tím vyšší soutěž a lepší umístění.

Z důvodové zprávy: Podívejte se na mistra, tam ani kapitán i jeho zástupoe nejsou ani naplaveninou.

25.05.2011 10:33 | Autor neznámý

 Musím říct, že tahleta extraliga přispěla k mým znaloststem českého vesnicopisu. Kdybych byl znudělej milionář, tak by možná taky založil nějaké ŠK Prdelákovice, nebo 1. prdelnický ŠK, nakoupil 8 velmistrů a šel to všem natřít.

25.05.2011 08:15 | Autor neznámý

Holt slušnej oddíl, jen ať jim to vydrží!

25.05.2011 07:53 | Autor neznámý

ad Žilka: moje chyba při kopírování, doplnil jsem

25.05.2011 07:41 | Autor neznámý

Máte pravdu, pan Žilka, jak nahoře píšou s místní Zikudou vyhrál, ale do

"Tento nečekaný, ale zasloužený výsledek je dílem celého družstva a na výsledku se podíleli tito hráči:" se nevešel.

25.05.2011 07:35 | Autor neznámý

Hmmm, "Sázka "mládí a bojovnost"", hmmm.

A ne na "levné hráče?"

25.05.2011 07:34 | Autor neznámý

Vypadl tam na 3. šachovnici hrající Štěpán Žilka !

25.05.2011 07:21 | Autor neznámý

Dobré ráno,

zajímalo by mě, kdo z nich bydlí v Litovli, jako in area.