Neváhal jsem!

26.03.2009 06:59 | Extraliga 2008/2009

Bezprostředně po ukončení zápasu v extraligovém finále mezi Novým Borem a Mahrlou Praha, požádal fotograf a reportér nss.cz Vladimír Jagr o krátký rozhovor Jurije Drozdovského , který se stal vítanou posilou pražského klubu. Vítě...

Bezprostředně po ukončení zápasu v extraligovém finále mezi Novým Borem a Mahrlou Praha, požádal fotograf a reportér nss.cz Vladimír Jagr o krátký rozhovor Jurije Drozdovského , který se stal vítanou posilou pražského klubu. Vítězstvím na první šachovnici GM Drozdovskij výrazně pomohl svému klubu k zisku mistrovského titulu. Sympatický ukrajinský velmistr rozdával úsměvy a ochotně si s naším reportérem povídal.
(GM Jurij Drozdovskij ELO 2607, 25 let, patnáctý hráč ukrajinského národního žebříčku)

Blahopřeji k vítězství na první šachovnici nad GM Zbyňkem Hráčkem a zároveň vám gratuluji k zisku českého mistrovského titulu.
"Moc děkuji, jsem nesmírně šťastný! Je to pro mě krásný zážitek, že jsem mohl takto přispět svému klubu Mahrla Praha k vytoužené zlaté medaili. Jsem nadšený!"

Můžete mi krátce popsat vaši partii?
"Partie s GM Hráčkem byla vyrovnaná, očekával jsem, že podepíšu partiář s remízou. Zbyněk Hráček se však pod vlivem nepříznivého stavu skóre svého družstva rozhodl zariskovat a pokusit se partii vyhrát. Udělal však chybu a partii ztratil."

První šachovnice - partie Zbyněk Hráček - Jurij Drozdovskij. (foto: Vladimír Jagr, zdroj: nss.cz)

Jak k tomu vlastně přišlo, že jste se v zimním přestupovém termínu ocitl na soupisce Mahrly?
"Pan Mahrla hledal v zimě možnosti posílení družstva. Pomohl mu člen týmu GM Vlastimil Jansa, který oslovil svého dlouholetého přítele ukrajinského velmistra GM Vladimíra Tukmakova (ELO 2551, ročník 1946). Tukmakov nabídku přijal a oslovil i mě. S Tukmakovem několik let spolupracuji a tak jsem neváhal a stal se členem klubu Mahrla Praha."

Řekněte mi něco o vaší současné šachové kariéře.
"Živit se jako šachový profesionál s ELO body kolem 2600 neví vůbec jednoduché. Hraji proto šachovou ligu i v dalších zemích. Kromě domácí ligy na Ukrajině, hraji také ligu v Turecku a Rumunsku. Občas si zahraji nějaký turnaj."

Vidím z vaší rozzářené tváře, že si český titul užíváte.
"Jsem opravdu velmi rád, že jsem si mohl v Čechách zahrát. Setkal jsem se tu s příjemnými lidmi a mohl jsem si zahrát extraligu, která je na úrovni jak po stránce šachové tak i společenské. Sám vidíte jaká je tu atmosféra! Sál plný diváků, novináři, televize… co si víc přát! Je pro mě velká čest, že jsem k zisku titulu přispěl."

GM Jurij Drozdovskij. (foto: Vladimír Jagr, zdroj: nss.cz)

2x 3317x
Fotogalerie
Komentáře (2) Aktualizovat
26.03.2009 14:48 | Autor neznámý

Díky, opravíme

26.03.2009 14:38 | Autor neznámý

V úvodu článku, před samotným rozhovorem je 3x použito příjmení ukrajinského šachisty a 3x je zkomoleno.