Do vedení Lysá n/L

19.10.2010 16:41 | Druholigový souhrn – skupina C

Týden po prvních ligách byla zahájena sezona i v šesti skupinách lig druhých. V té vůbec nejsilnější se hned v prvním kole do čela vyhoupli hlavní favorité – Lysá n/L “B“ a Jičín “B“ –, kteří mají od zbytku startovní...

Týden po prvních ligách byla zahájena sezona i v šesti skupinách lig druhých. V té vůbec nejsilnější se hned v prvním kole do čela vyhoupli hlavní favorité – Lysá n/L “B“ a Jičín “B“ –, kteří mají od zbytku startovního pole výrazný ratingový odstup. Naopak jejich předpokládaní pronásledovatelé v podobě rezerv Hradce Králové a Turnova zaváhali hned v úvodním kole.

Vaculík,M (2281) – Braun,M (2153). S napadenou dámou není třeba ustupovat: 27.Vxe4 gxh4 28.Vg4+ Dg6 29.fxg6 1-0

Taktika soupeřů Lysé n/L, potažmo i Jičína bývá obdobná – zkusit udržet pozice proti jejich silným titulovaným hráčům vepředu a skóre nahnat vzadu. V úvodním kole se alespoň první část Bakovu n/J i Kutné Hoře povedla náramně, když Bakov dokonce proti IM Špačkovi a FM Šuráňovi získal dva body, pohříchu to ale byly vůbec jediné body v zápase. Kutná Hora sice i přes oslabení vzdorovala jičinské dvojici velmistrů i dvojici mezinárodních mistrů, jenže Jičín ani zdaleka nejsou jen přestoupivší titulovaní hráči a nejen v tomto zápase jim dobrý výkon místních zaručil zasloužené vítězství 5,5:2,5. Mé předsezónní prognózy možná vyhecovaly Desko Liberec k velmi dobrému výkonu, protože v zápase proti favorizovanému Turnovu “B“ si v zápase bez jediné remízy připsalo zcela zaslouženou výhru. Mě jakožto turnovského hosta potěšil alespoň efektní závěr mé partie s Markem Braunem, který shodou okolností v první lize hostuje za náš domovský oddíl. Nečekala se jistě ani porážka Hradce Králové “B“ s Kolínem, nicméně bleskově prohraná miniatura na 6. šachovnici domácí trochu znervózněla a cesta k překvapivému výsledku byla otevřená. Druholigový nováček z Vlašimi, pro kterého bude ve vyrovnané soutěži každý zápas velmi důležitým, si v úvodním kole dovolil riskantní krok nepostavit první 3 hráče. Pankrác “B“ byla sice oslabená obdobně, jenže její soupiska je daleko více vyrovnaná, což se na celkovém výsledku muselo projevit. Po přesunutí z jiných skupin se ve skupině C prvně představily i Neratovice a Bohemia Pardubice. Dle soupisek by tato dvě družstva měla s největší pravděpodobností bojovat o záchranu, k čemuž ani jednomu výsledná remíza příliš nepomůže.

Partie

Odkazy

databáze ŠSČR
2x 2578x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (2) Aktualizovat
20.10.2010 16:33 | Autor neznámý

Doplněny partie.

19.10.2010 17:02 | Autor neznámý

Z utkání Pankrác B - Vlašim je reportáž i na vlašimském webu: http://www.sachyvlasim.cz/?p=8591 .