V čele se osamostatnila Lysá n/L “C“

05.12.2012 06:43 | Druholigový souhrn 2012/2013 – skupina B

Velké překvapení pomohlo Lysé n/L “C“, aby měla na čele tabulky luxusní náskok 3 bodů. Turnov “B“ byl totiž v zápase s Deskem Liberec, které jste mohli sledovat online, na všech šachovnicích jasným favoritem, ale ani přes zpo

Velké překvapení pomohlo Lysé n/L “C“, aby měla na čele tabulky luxusní náskok 3 bodů. Turnov “B“ byl totiž v zápase s Deskem Liberec, které jste mohli sledovat online, na všech šachovnicích jasným favoritem, ale ani přes zpočátku velmi příznivý průběh neuspěl. Nejprve odremizoval hned tři svoje černé figury, avšak slibně vyhlížející pozice na zadních šachovnicích se během časové tísně zlomily ve prospěch libereckých.

Pořadí po 4. kole (upraveno z databáze ŠSČR)

Lysá nad Labem “C“ naopak proti dosud jednoznačnému outsiderovi skupiny z Kralup ještě výrazně vylepšovala skóre poměrem 7:1. Kralupy tak již potřetí v sezoně dělila jediná jinak skončená partie od potupných 8:0 a ani skóre pěti bodů není po 4 kolech zrovna obvyklé. Na bronzové pozici se udržel Děčín, a to přesto, že ve svém zápase nezvítězil. Remíza 4:4 se silným družstvem ERA Poštovní spořitelny “B“ však rozhodně není špatným výsledkem. Po porážce v prvním kole naopak tabulkou vzhůru stoupají Neratovice, které díky výbornému výkonu na zadních šachovnicích (4/4) zdolaly nekompletní Hořice. O obdobném překvapení jako u Turnova můžeme hovořit i o výsledku Jičín – Mladá Boleslav, kde hosté zaznamenali vůbec první výhru v sezoně. Domácí byli ratingově silnější na 7 šachovnicích, nicméně hned ze dvou z nich odešli s porážkou. Nečekaná byla zejména porážka IM Juřka s Martinem Jačkem. Dukla Praha je v plné sestavě velmi nebezpečným družstev, nicméně termínová listina ji zřejmě příliš nepřeje, a tak nastoupila opět v kombinované sestavě. Ústí n/L sice také nebylo kompletní, avšak s absencemi se přecijen dokázalo vypořádat lépe.

Diskuze pod článkem je pro Vás ideálním prostorem pro prezentaci postřehů z dalších druholigových utkání, popřípadě pro přidání odkazů na Vaše stránky s reportážemi. V rámci souhrnů se budeme vždy v krátkosti věnovat jedné ze zbylých skupin. V „áčku“ vše napovídá dostihům mezi Šakalem Kozolupy a ŠK Tietz Karlovy Vary, kteří mají při stoprocentním zisku náskok 3 bodů na Litvínov. Pokud ve svém sbírání bodů vydrží i nadále, můžeme se těšit na pěkné finále v podobě vzájemného utkání v 10. kole. Z individuálních výsledků si bezpochyby zaslouží vyzdvihnout výkon Jaroslava Česala, který na prvoligovou bilanci 3/3 v barvách Holdie navazuje ziskem 4/4 i v dresu Kozolup.

Partie

Odkazy

databáze ŠSČR – skupina A
databáze ŠSČR – skupina B
databáze ŠSČR – skupina C
databáze ŠSČR – skupina D
databáze ŠSČR – skupina E
databáze ŠSČR – skupina F
Chess-results.com
1x 1164x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat
05.12.2012 09:38 | Autor neznámý

Skupina A souhrn v článku

na krajských stránkách www.ukss.cz .

Na nich i naleznete dnešní článek o smutné události, úmrtí pana Bedřicha Seligera. Ještě letos, v 92 letech, hrál KPI.