Lysá n/L může slavit

08.03.2011 09:43 | Druholigový souhrn 2010/2011

Šlágr, ke kterému celá sezona směřovala, vyzněl ve prospěch Lysé n/L “B“, čímž si hosté mající 2 kola před koncem čtyřbodový náskok prakticky zajistili postup do první ligy. Tento krůček je pro ně obzvláště důležitý, ...

Šlágr, ke kterému celá sezona směřovala, vyzněl ve prospěch Lysé n/L “B“, čímž si hosté mající 2 kola před koncem čtyřbodový náskok prakticky zajistili postup do první ligy. Tento krůček je pro ně obzvláště důležitý, protože kolize mezi extraligou a první ligou na rozdíl od ligy druhé už nenastávají. V nedělním kole Lysá jednoznačně upřednostnila druhou ligu. Sice tím odepsala extraligový souboj s Grygovem, ale při takřka jisté záchraně je s ohledem na výše zmíněné kolize tento přístup pochopitelný. Nejsilnější možnou sestavou kontroval i Jičín “B“, nicméně i dle reportáže z jičínských stránek se zápas vyvíjel prakticky od začátku lépe pro hosty.

Pořadí po 9. kole (upraveno z db.chess.cz)

Jestliže o prvních dvou místech je již rozhodnuto, o třetí se ještě urputně bojuje. Dosud nejlepší výchozí pozici mající Hradec Králové “B“ totiž překvapivě pouze remizoval s outsiderem z Bakova n/J. Jeho zaváhání naopak využili úplně všichni, kdo si ještě na medaili mohli dělat zálusk. Již na 15 bodů se výhrami vyšvihl Kolín, který výsledkem 5:3 prodloužil agónii Deska Liberec, a také Pankrác “B“, i když ta se na tři body ani příliš nenadřela – Turnov “B“ totiž nedokázal vyřešit problémy s docházkou a pouze v 6 lidech, navíc v sestavě plné náhradníků ani nemohl být vážnějším soupeřem. Do bojů o medaile, i když klíčová pro ni je spíše skutečnost již jisté záchrany, se rázem dostala i Kutná Hora, když prozatím velmi dobře hrajícím Neratovicím uštědřila „nejtěžší“ porážku v sezoně v poměru 5:3. V posledním nezmíněném, ale pro oba účastníky existenčním zápase si poslední Vlašim výraznou výhrou 6:2 vyšlápla na Bohemii Pardubice, čímž se trojice prozatímních sestupujících (kromě Vlašimi a Bohemie Pardubice ještě Bakov n/J) vzácně vyrovnala na 7 bodech. Jejich vzrůstající bodové zisky pak jistě s nervozitou sledují devítibodové Desko či jen o bod bohatší Turnov.

Partie z 9 kola

Odkazy

databáze ŠSČR
1x 1549x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat
08.03.2011 17:37 | Autor neznámý

 No třeba bude nakonec slavit Lysá nad Labem 2x tj.dvě družstva v první lize...