6. kolo: Na čele opět srovnáno

24.01.2011 19:48 | Druholigový souhrn 2010/2011

Jestliže se po předchozím kole mohl Jičín “B“ radovat z nečekané ztráty hlavního konkurenta z Lysé n/L, tak tentokrát se role obrátily. Jičín totiž po dlouhých 16 výhrách ve skupině C v řadě poprvé v této nejsilnější druh...

Jestliže se po předchozím kole mohl Jičín “B“ radovat z nečekané ztráty hlavního konkurenta z Lysé n/L, tak tentokrát se role obrátily. Jičín totiž po dlouhých 16 výhrách ve skupině C v řadě poprvé v této nejsilnější druholigové skupině poznal přemožitele. Tento cenný skalp si připsalo družstvo Hradce Králové“B“, a to v podstatě jedinou možnou „protijičínskou taktikou“ – výhrou 3,5:0,5 na zadních šachovnicích.

Pořadí po 6. kole (upraveno z db.chess.cz)

Lysá nad Labem “B“ naopak ustála bez pohromy další kolizní termín s extraligou. Ze základní sestavy sice použila pouhé dva hráče (!), přesto i takto prořídlá sestava stačila k tomu, aby Neratovice utrpěly vůbec první porážku v sezoně. Favorizované týmy Jičína a Lysé se tak srovnaly na čele s 15 body a opět platí již na začátku sezony avizované čekání na 9. kolo a jejich vzájemný duel. Třetí místo patří přemožiteli Lysé z předchozího kola – Pankráci “B“. Ta si zejména díky převaze na zadních šachovnicích poradila s Deskem Liberec 5:3, což pro Liberec znamená již třetí porážku v řadě. Když Kutná Hora překvapivě podlehla outsiderovi skupiny z Bakova n/J, jistě už své vyhlídky příliš optimisticky neviděla. Nicméně po výhře nad Bohemií Pardubice přišel druhý tříbodový zisk v řadě (4,5:3,5 s Vlašimí), což Kutné Hoře zajistilo již tříbodový odstup od sestupové pozice, na které je právě Vlašim. Prozatím sestupovou trojici doplňují ještě Bohemia Pardubice, která si však výhrou 4,5:3,5 nad letos trápícím se Turnovem “B“ alespoň polepšila z posledního místa. Tam se opět po dvoukolovém intermezzu propadl Bakov n/J, který sice v Kolíně nebyl od bodů daleko, ale s dvěma porážkami bílými figurami se na body pomýšlí těžko.

Partie z úvodních 5 kol

Odkazy

databáze ŠSČR
0x 1341x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat