Juniorku ovládli Maďaři a Polky

23.07.2009 10:23 | CZECH OPEN 2009

Včera na Czech Openu 2009 skončilo ME juniorských týmů. Dopoledne mladí šachisté odehráli poslední kolo. Pak už je čekal jen odpočinek, oběd a předávání cen. V kategorii chlapců se nestalo nic moc překvapivého – mistry Evropy se...

Včera na Czech Openu 2009 skončilo ME juniorských týmů. Dopoledne mladí šachisté odehráli poslední kolo. Pak už je čekal jen odpočinek, oběd a předávání cen. V kategorii chlapců se nestalo nic moc překvapivého – mistry Evropy se stal tým z Maďarska. „Je to super pocit. Myslím, že jsme byli velice silný tým a měli slušnou šanci ostatní porazit. Trenér byl pořád s námi a snažil se nás podpořit, což taky hodně pomáhalo, ale třeba takoví Němci nebo Poláci byli hodně nepříjemní soupeři,“ okomentoval bezprostředně po předávání medailí vítězství svého týmu mezinárodní mistr Imre Balog (viz.foto).

V dívčí kategorii se konalo překvapení. Dvojčlenný tým z Polska se stal vítězem poté, co Němky nezvládly své partie. „Dozvěděly jsme se to trochu se zpožděním, že nakonec vyhrajeme a bylo to úžasné. Skákaly jsme a vřískaly jako malé holky. Je to bezvadný pocit, vědět, že můžeme porážet i silnější družstva. Hodně tvrdé zápasy jsme sehrály s Turkyněmi, ale i české holky nám daly zabrat,“ popisuje čerstvá mistryně Evropy Patrycja Labedz.
Ceny svým mladým kolegům, se kterými možná v budoucnu sám zasedne k šachovnici, předával také nejlepší český hráč mezinárodní velmistr David Navara.

Velké předávání cen odpoledne sice vrcholilo vyhlášení Evropských mládežnických mistrů, ale to nebylo všechno. Předcházelo předání cen nejlepším hráčům dvou dalších turnajů, a to sedmikolového ratingového turnaje INFINITI OPEN a turnaje v superbleskovém šachu DGT PROJECTS OPEN. Na počest všech vítězů zazněla pardubickou arénou jejich státní hymna.

Po přibližně hodinovém ceremoniálu, se rozběhla naplno registrace a příprava čtyř rapidových turnajů. Nejsilnější z nich – SYNTHESIA OPEN, tedy mistrovství ČR v rapid šachu, se může pochlubit velice silným obsazením. K šachovnicím se posadí například Sergei Movsesian, David Navara, Rauf Mamedov, Viktor Láznička nebo Anton Korobov, všechno mezinárodní velmistři. Celkem to pak bude 19 velmistrů (z toho jedna žena – KOCHETKOVA JULIA z Ruska), 29 mezinárodních mistrů (opět jedna žena - TROFIMOVA ANTONINA také z Ruska) a 16 mistrů FIDE. Dnes se odehrála první 3 kola, zítra budou turnaje pokračovat 4. -6. kolem v dopoledních a 7. – 9. kolem v odpoledních hodinách. Vyhlášení vítězů pak proběhne v 18:30.

V pátek 24.7. ve 12 hodin začíná PARDUBICE OPEN, tedy hlavní velmistrovský turnaj.

V neděli 26.7. pak proběhne křest knihy Sergeje Movsesiana a Lukáše Klímy PARDUBICKÝ FENOMÉN. Akce začíná v 15:00.

Odkazy

CZECH OPEN 2009
2x 864x
Fotogalerie
Komentáře (2) Aktualizovat
23.07.2009 15:04 | Autor neznámý

1 nebo 3, to zas tak velký rozdíl není :-D

23.07.2009 11:25 | Autor neznámý

Těch WIM je tam trochu víc než jen 1...