Příjemný start nového roku pro Bernáška

03.01.2011 06:43 | České šachové Vánoce 2010

Není nad to zahájit nový šachový rok výhrou v mezinárodním turnaji a vylepšit si tak svou finanční situaci o 10.000 Kč. Takovýto ideální začátek se na včera skončeném turnaji v Litomyšli povedl pardubickému IM Janu Bernáškovi (...

Není nad to zahájit nový šachový rok výhrou v mezinárodním turnaji a vylepšit si tak svou finanční situaci o 10.000 Kč. Takovýto ideální začátek se na včera skončeném turnaji v Litomyšli povedl pardubickému IM Janu Bernáškovi (2490), který se se 7,5 body stal samostatným vítězem. Jeho prvenství bylo navíc zcela zasloužené, protože během celého průběhu nebyl ani jednou mimo vedoucí skupinku.

Stříbrnou pozici si za 7 bodů přivlastnil Tomáš Likavský (2466), jediný velmistr ve startovním poli, když jej před Richarda Biolka ml. (2413) posunul jediný půlbod buchholze. Dobrý buchholz byl pro dobré umístění důležitou podmínkou i pro 6,5 bodové, protože zde se již nashromáždila pětice hráčů. Nejspokojenější z nich nakonec mohla být Karolína Olšarová (2202), která k pěknému čtvrtému místu přidala i splněnou normu WGM.

Obrazem

Medailisté na úvodních stolech aneb (zprava) bílými Bernášek, černými Likavský a bílými Biolek mladší (stránky turnaje)

Partie

Odkazy

Stránky turnaje
Výsledky z Chess-results.com
Loňské shrnutí na nss.cz
0x 1474x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat