Buď sa žralo nebo sa přemýšlalo

21.10.2008 11:10 | 2. ročník OPEN JIŽNÍ ČECHY 2008

V Českém Krumlově v bývalé policejní stanici a nynějším hotelu Vltava skončil v sobotu 8.10.2008 II. ročník mezinárodního šachového festivalu OPEN JIŽNÍ ČECHY 2008, který je súčásťú šachového seriála CZECH TOUR 2008/2009. ...

V Českém Krumlově v bývalé policejní stanici a nynějším hotelu Vltava skončil v sobotu 8.10.2008 II. ročník mezinárodního šachového festivalu OPEN JIŽNÍ ČECHY 2008, který je súčásťú šachového seriála CZECH TOUR 2008/2009. Tento otevřený ratingový turnaj se zápočtem na FIDE a LOK ČR, který sa hrál švýcarským systémem na 9 kol, 2 x 1,5 h + 30 s/ tah o finanční ceny v celkové hodnotě 30 000 Kč a kterého sa zúčastnilo čtyřicet hráčú z Čech, Moravy a Slezska (Česko – není Morava a Slezsko), pět z Nizozemí, třech z Německa, třech z Polska, dvú ze Švédska, dvú ze Slovenska a dvú hráčú z Ruska a který trval osm dňú a skončil vítězstvím IM Radka Doležala z TJ Praha – Pankrác.

Jak sa dalo očekávat, tož ešče před sobotním 9. kolem nebyl známý vítěz, ani další následující pořadí nebylo zcela jednoznačné a byl to dost velký boj.

Jiří Pahorecký (CZE, ŠK Český Krumlov ) 0,5 – 0,5 FM Henk Hapel (NED)

Ludvík Balka (CZE, Tatran Poštorná ) 1 - 0 Ing. Vladimír Šindelka (CZE, QCC České Budějovice)

Od předu: Pavel Havlíček (CZE, TJ Říčany) 1-0 Petr Burdov (RUS), Jaromír Jeníček (CZE, ŠK Český Krumlov) 1-0 Ing. Václav Hrubý (CZE, Osek), Václav Maryška (CZE, ŠK Český Krumlov) 0-1 Tomáš Váhala (CZE, ŠK Týn nad Vltavou), Michel De Vrieze (NED) 0,5 – 0,5 Tomáš Růžička (CZE, Sokol Písek), Roman Šedivý (CZE, ŠK Český Krumlov) 0-1 Stef Van Kesteren (NED)

Největší boj byl ale u stolu velké šestky, gde GM Ing. Marek Vokáč 6,5 b., IM Radek Doležal 6,5 b., FM Dr. Bernd Baum 6 b., FM Milan Walek 6 b., Bjorn Fagerstrom 5,5 b. a Petr Paldus 5,5 b. bojovali o první a další přední místa v závěrečné tabulce.

Bílý zleva : FM Milan Walek (CZE, TŽ Třinec), Petr Paldus (CZE, TJ Desko Liberec), GM Ing. Marek Vokáč (CZE, 1. Novoborský ŠK)

Černý zleva: FM Dr. Bernd Baum (GER), IM Radek Doležal (CZE, TJPraha - Pankrác), Bjorn Fagerstron (SWE)

Jinak musím řéct, že mňa turnaj docela uchvátil a docela sem aj trochu litoval, že sem ho nehrál, aj když sem asi pře dvúma měsícama o ňom přemýšlal. Ale su názoru, že su rád, že sem ho nehrál, protože gdyby sem náhodú někoho porazil, ešče by sem dostal jakési ELO, o které ani nestojím. Su názoru, že jako správný amatér ELO nepotřebuju a stejnak si možu zahrát s kým chcu. A navíc doma už ELO (Electric Light Orchestra) mám (4 CD), a u toho si navíc možu zabékat a dokonca aj zatrsať. A možu si to pustit, gdy chcu a na žádného Arpáda nejsu zvědavý! Jak řekl sám pan profesor Arpád Elo: „O ELO hráči bojujú, dokud sa pro ně šachy nestanú zábavú. Něgdy si myslím, že sem stvořil monstrum! Mladí hráči sa sice víc zajímajú o to, aby měli vysoké ELO, než o to, co sa děje na šachovnici.“ A má recht! Jako gdyby četl moje myšlenky.

Zatímco sa vedle hráčúm, kteří ešče ostali na kolbišti, kúřilo z kotrby, tož někteří (skoro všichni) rozebírali se svým súpeřem partiu anebo si objednali něco za škraň a stejně pak vzali šachovnicu a furt cosi přehrávali a vymýšlali rúzné taktiky, co gdyby to zahrál tak a gdyby sem to zahrál tak …..

Jiří Pahorecký a FM Henk Happel, kteří spolu remizovali, si přehrávajú, gde sa stala chyba.

To samé sa dělo všude: buď sa žralo nebo sa přemýšlalo.

U stolu velké šestky Slezan FM Milan Walek remizoval se Švédem Bjornem Fagerstromem a už sa čekalo jen na zbylé u tohoto stolu, kteří sa …..

…… furt chytali za hlavu a přemýšlali, jak jeden druhého ojebat ….

… a pak Radek ukázal Petrovi, gde ho ojebal.

1. šachovnica: bílý Petr Paldus (CZE, TJ Desko Liberec) prohrál s vloni bronzovým IM Radkem Doležalem (CZE, TJ Praha - Pankrác), a tím klesl až na desáté místo, 2. šachovnica: bílý vloni zlatý GM Ing. Marek Vokáč (CZE, 1. Novoborský ŠK) porazil FM Dr. Bernda Bauma (GER) a pouze kvůli o púl bodu horšímu bucholtzu tak skončil loňský vítěz na i tak krásném druhém místě.

Nevím, gde sa stala u GM Ing. Marka Vokáča chyba, že neobhájil loňské vítězství, ale dle mojeho názoru, za to može remiza ve 3.kole s papírově slabším, až desátým nasazeným Martinem Cuhrú z QCC České Budějovice, kterú si můžete níže přehrať.

Chvilka poturnajové relaxace: jídlo, pivo a šachy. Vepředu zleva: Petr Paldus a FM Milan Walek. Včíl sa enom čaká na vyhlášení vítězú …

Věcné ceny ….

Zleva: nejlepší senior FM Dr. Bernd Baum (GER), nejlepší junior Aron Amstadt a vyhlašující pořadatel Dr. Jan Mazuch.

Sedm statečných vítězú, zleva: 7. nejlepší jihočech František Korostenski 6 b. (BH. 43,5) (CZE, TJ Sokol Chvalšiny, IRtg 2205 – cena 500 Kč), 6. nejlepší junior Aron Amstadt 6 b. (BH. 44,5) (HUN, IRtg 2196 – cena 1000 Kč + 500 Kč jako nejlepší hráč do 16 rokú), 5.nejlepší senior FM Dr.Bernd Baum 6 b. (BH. 48,5) (GER, IRtg 2199 – cena 2000 Kč + 500 Kč jako nejlepší hráč nad 60 let), 4. Bjorn Fagerstrom 6 b. (BH. 51) (SWE, IRtg 2132 – cena 3000 Kč), 3. FM Milan Walek 6,5 b. (CZE, TŽ Třinec, IRtg 2344 – cena 5000 Kč), 2. GM Ing. Marek Vokáč 7,5 b. (BH. 51,5) (CZE,1.Novoborský ŠK, IRtg 2451 – cena 7000 Kč), 1. IM Radoslav Doležal 7,5 b. (BH. 52) (CZE,TJ Praha – Pankrác, IRtg 2432 – cena 10 000 Kč).

Zleva: Dr. Jan Mazuch, 3. FM Milan Walek, 1. IM Radek Dočekal, 2. GM Ing. Marek Vokáč.

….. posilnili …..

a odpočali před dalekú cestu dom……

a jiní si přehrávali partie slovně jako GM Ing. Marek Vokáč a FM Jan Bartoš. Od jejich stolu nešlo čut normálního slova, ale jen názvy šachových polí.

Z Krumlova zdraví

Tahu zdar!

Bivoj


Pár zajímavých partií:

Odkazy:

web
výsledky
0x 3340x
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat