Velké Losiny opět vyhrály v lize

22.01.2013 18:57 | 2. liga skupina D

Už čtvrtou výhru v řadě zaznamenali šachisté Velkých Losin ve 2.lize D. V šestém kole si i bez Štěpána Žilky vyšlápli na béčko Hradce Králové. V Hradci nikdo svou partii neprohrál !!! Remizovali FM Jedlička , Stárek a Bureš. ...

Už čtvrtou výhru v řadě zaznamenali šachisté Velkých Losin ve 2.lize D. V šestém kole si i bez Štěpána Žilky vyšlápli na béčko Hradce Králové. V Hradci nikdo svou partii neprohrál !!! Remizovali FM Jedlička , Stárek a Bureš. Výhry zaznamenali FM Červený a junioři Malý, Gnida, Alfimov a Vaculík. Velkým Losinám se dařilo i v sedmém kole a porazily těsně 2222 ŠK Polabiny C 4,5: 3,5.

Vítězství se nerodilo lehce. Na zápas se omluvili FM Martin Červený (nemoc),Svaťa Hastík (turnaj v Mariánkách), Igor Alfimov(zanedbané studium) a Laďa Stratil (víkendový pobyt na horách s rodinou). K utkání byli nominováni náhradníci Nicola Lužíková a Jirka Doležel. V pátek se snažil omluvit ze zápasu Patrik Gnida,kterému jsem v sobotu ráno do telefonu důrazně domluvil, že jeho účast je nevyhnutelná a na pondělní písemku se může připravovat celou sobotu!!! Patrik to rychle pochopil a v neděli na zápas přijel. Chřipka skolila Standu Stárka, a když nepomohli ani láskyplné polibky slečny Kateřiny, tak Standa s horečkou 39 stupňů kapituloval a zavolal, že “teplota“ mu stoupá a bohužel nepřijede. Na zápas byl donominován “ministr financí“ oddílu Vadim Bureš.

Jakub Vaculík a Aleš Jedlička bojují s koulemi

Sraz před utkáním byl opět na chalupě u kapitána Libora z hor :). I Štěpán Žilka si nenechal sobotní předzápasovou seanci ujít a z Prahy přijel rovnou z akce, kterou pořádala Poker Aréna, dokonce nehrál ani pokerový turnaj, a spěchal na Moravu :). Večer jsme věnovali kulečníku a předzápasové pohodě u vínka. Ráno jsme otestovali kluziště a zahráli si hokej. Ani jsme v zápalu boje nezaregistrovali, že je těsně po půl desáté a jaksi nemáme šanci stihnout začátek zápasu. Rychle jsme naskákali do auta a zrychleným přesunem se řítili z kopce do Losin. Po cestě jsem zavolal předsedovi oddílu Františkovi Klézlovi, který chystal šachovnice a hodiny, že už jedeme, ale začátek nestihneme a ať nějak hosty z Pardubic zabaví. Ti si stěžovali jen na chladno v hrací místnosti. Na to jsem řekl: „Franto klídek,ujisti je že jen co přijedeme,tak jim bude horko a zatím jim zazpívej třeba hymnu...“

Patrik Gnida v bráně lapil tenisák

vyčerpaný Jakub Vaculík

foto před odjezdem na zápas,Jakub krosčekuje Patrika

V hracím sále se sešlo hned deset hráčů Polabin! Hosté přijeli s jedním náhradníkem a FM Aleš Jedlička je na ročním hostování ve Velkých Losinách. Hned po zahájení utkání za mnou přišel Aleš , jestli může dát remízu. Z etického hlediska byla plichta schválena :). Dál už se bojovalo nemilosrdně na všech deskách. Všichni hráči dostali sladký oplatek a kdo chtěl, tak i kávu nebo čaj a to vše zdarma, tak jak je v Losinách zvykem. S Alešem Jedličkou, Frantou Klézlem a Františkem Navrátilem jsme se odebrali poklábosit do pohostinství U Mrázků.

V jednu hodinu po poledni jsme se vrátili do hrací místnosti a zkontrolovali stav na šachovnicích. Na jedničce měl Štěpán drtivý útok na soupeřova krále. Na trojce obětoval Josef Kourek figuru za útok. Na čtverce měl Patrik Gnida pěšce víc a krytýho volnýho pěšce c. Vadim Bureš a Jakub Vaculík drželi se svými soupeři rovinu. Na sedmičce „velkolosinský žolík“ Jirka Doležel měl kvalitu a dva pěšce navrch. Na osmičce Nikča ve skandinávce přišla o pěšce a pak ještě o jednoho, těžkou pozici se snažila držet co nejdýl,což se jí podařilo a dohrávala nakonec až jako poslední. Za rozhodnutého stavu položila krále a svému soupeři Vojtovi Melicharovi podala ruku. Vojta svou výhrou trošku pokazil Nikči oslavu sedmnáctých narozenin :). Brzy své partie vyhráli Štěpán Žilka a Jirka Doležel. Na remízách se domluvili „betonář“ Jakub Vaculík a Vadim Bureš. Marek Malý měl velkou šanci na výhru, ale v těžké pozici nezahrál nejpřesněji a s Josefem Kourkem se domluvili na plichtě. Patrik Gnida se nechtěl pouštět do komplikací a raděj nabídl soupeři remízu (i když v dámské koncovce s pěšcem navrch a volnými pěšci na c a d sloupcích :). Nicméně výhra družstva se počítá a Velké Losiny jsou už těsně pod bednou na čtvrtém místě.

První deska IM Štěpán Žilka - Jaroslav Mojžíš

souboj talentů: Patrik Gnida - Jan Macháň

V příštím kole přijede do Losin Vysoké Mýto, které je zatím třetí a bez prohry. Rozjeté Losiny chtějí v dalším kole Mejto porazit a sesadit ze třetího místa. Jestli se to podaří, to se dozvíme až 3. února. Kdo bude hrát na první desce proti FM Marianu Sabolovi,to zatím nepovím... Marian má slíbenýho Štěpána, ale kdo ví...?! :) A jaká bude předzápasová příprava družstva Velkých Losin?! VELKÁ a tak trošku netradiční pro šachisty - velký turnaj v CURLINGU ve Vysoké u Malé Moravy.

2x 1985x
Fotogalerie
Komentáře (2) Aktualizovat
23.01.2013 17:30 | Autor neznámý

kipko: Když jedeme na plný obrátky, tak docela hodně

22.01.2013 20:28 | Autor neznámý

Kolik toho vyslemtáte v předzápasové přípravě, že máte tak dobré výsledky? Použil bych to u nás v oddíle. My asi nemanželským potomkům Heinricha Franz Bobliga von Edelstadt nesaháme ani po kotníky.....