Mahrla jde do trháku

17.01.2012 06:43 | 1. liga západ 2011/2012

I bez Davida Navary si Mahrla Praha krátce po polovině soutěže zajistil luxusní pětibodový náskok na čele tabulky. V přímém souboji prvního s druhým pražský tým jednoznačně převýšil Hradec Králové, kterému taktéž chyběla je...

I bez Davida Navary si Mahrla Praha krátce po polovině soutěže zajistil luxusní pětibodový náskok na čele tabulky. V přímém souboji prvního s druhým pražský tým jednoznačně převýšil Hradec Králové, kterému taktéž chyběla jednička, protože Martin Petr upřednostnil druhou německou bundesligu. Podle přímé reportáže se od začátku do konce jednalo o jednoznačný zápas, kde se jediná otázka – výše skóre – ustálila na poměru 2:6.

Pořadí po 6. kole (upraveno z databáze ŠSČR)

Příležitost dotáhnout se na Hradec Králové nevyužila Lysá nad Labem “B“, nicméně podle nastoupivší sestavy je otázkou, jestli se o to vůbec pokusit chtěla. Na půdu Oazy Praha totiž Lysá dorazila ve značně okleštěné sestavě a navíc pouze v sedmi. A protože Oaza Praha navzdory předstartovním předpokladům zažívá velmi vydařenou sezonu, může být Lysá ještě ráda za zápasovou remízu. Remízou skončil i souboj „těžkých vah“ mezi Holdií a Jičínem. I když i zde kolizní termín odvál oběma družstvům některé opory. Zvláště u Jičína by se mohly vypsat sázky, zda letos alespoň ve dvou zápasech nastoupí ve stejné sestavě. Každopádně pro mě překvapivě letos již potřetí nastoupila elitní šachovnice Romanov, což je v porovnání s loni absentujícím Korobovem výrazný posun. Sen o postupu i v tomto ročníku musí odložit Poštovní spořitelna “A“, protože již potřetí (a podruhé v řadě) prohrává 4,5:3,5. Tentokrát v pražském derby nestačila na Pankrác, když rozhodující momenty a jediné rezultáty přišly v partiích hráčů souběžně hrajících Open Praha. Zatímco na straně Pankráce byl jediný, tak u Poštovní spořitelny museli rozvrhnout síly hned hráči čtyři, což se jim ziskem 1,5/4 příliš nepovedlo. Zbylé dva zápasy byly již ryze záchranářské a poražení z nich začínají mít výrazné problémy, protože zbytek startovního pole jim již nebezpečně utíká. Poraženým týmem byl Nový Bor “B“, který podle výsledku sice těsně, ale podle průběhu naprosto zaslouženě i přes pozici favorita nestačil na Vyšehrad, a také Poštovní spořitelna “B“, která z pozice outsidera ani přes dva dílčí úspěchy nedokázala překvapit na půdě Kozolup.

S reportáží o východní skupině Vás odkážeme na stránky Jihomoravského šachového svazu, kde se i šestému kolu obšírně věnuje Neklan Vyskočil. Ve zkratce pouze uveďme, že hlavní favorité opět nezaváhali – Třinec si veze výhru 5,5:2,5 z Jihlavy a Grygov v souboji extraligových rezerv uspěl poměrem 5:3 v Litovli.

Partie

Odkazy

databáze ŠSČR
0x 1792x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat