1. Novoborský ŠK “B“ – TJ Bohemians Praha 3,5:4,5

03.04.2011 22:53 | 1. liga – západ 2010/2011

9:20 Aktualizováno o postřehy P. Kučery Ačkoliv jsme se v první lize zachránili již v minulém kole v Českých Budějovicích, tak nás přesto v kole závěrečném čekal velice důležitý zápas. Do Nového Boru zavítali Bohemians Praha, ...

9:20 Aktualizováno o postřehy P. Kučery Ačkoliv jsme se v první lize zachránili již v minulém kole v Českých Budějovicích, tak nás přesto v kole závěrečném čekal velice důležitý zápas. Do Nového Boru zavítali Bohemians Praha, kteří jakožto průběžní lídři měli velice blízko k návratu do extraligy a tomu odpovídala i jejich sestava, když vůbec poprvé v sezoně nastoupili kompletní. Nám naopak chyběl Tomáš Kulhánek, kterému nicméně i tak patří velký dík, že přeplnil původně avizovanou polovinu zápasů, nemocná Julia Kočetková a já, když jsem se neúspěšně snažil postoupit do saské ligy.
Z důvodu mé absence tentokrát přikládám pouze partie, abyste si mohli ještě před zveřejněním konečného prvoligového zpravodaje udělat alespoň částečný obrázek o průběhu zápasu.

1.MAREK VOKÁČ – Petr Zvára 0:1

Marek dovolil soupeři akci v centru, po které se černé figury krásně rozehrály. Zkušený Zvára proměnil výhodu v kvalitu a bylo rozhodnuto.

2. Jiří Jirka – JAN VRÁNA ½

Originální zahájení a totálně zablokovaná pozice byla asi trestem pro oba útočně laděné šachisty. Plichta byla vcelku logickým zakončením.

3. PETR KUČERA st. – Jan Sodoma 1:0

Centralizované figury bílého, oslabený pěšcový kryt před černým králem a nedostatek času rozhodly partii na třetí šachovnici ve prospěch domácího hráče.

4. Vasil Tričkov – JAN ORESKÝ 1/2

Brzká výměna dam v přijatém dámské gambitu a silná redukce materiálu znamenala smír ve vyrovnaném postavení.

5. MAREK BRAUN – Imre Kukel 0:1

Aktivní hru proměnil Kukel v zisk dámy za věž a jezdce. Dámě hodně pomohl král, který se probil až na d1 a úplně zpatil bílé figury.

6. Květoslav Znamenáček – PETR KUČERA ml. 0:1

Petr tentokrát sehrál zahájení neobvykle rychle, když neztrácel čas nad jasnými tahy. Základem úspěchu byl tah b7-b5, který narušil pěšcovou strukturu bílého. I v dalším průběhu se snažil o „zdravé“ logické tahy a za svoji dobrou hru byl odměněn celým bodem.

7. Josef Erneker – PETR ČIŽINSKÝ ½

Královský gambit s rovným materiálem a celošachovnicovým útokem černého. Domácí Čižinský se dobře bránil a pravděpodobně i díky časové tísni Ernekera remíza.

8. Jaroslav Voříšek – PETR BOLESLAV 1:0

Petr Boleslav se vrhl černými na soupeře velmi agresivně, ale z pozice hop anebo trop zůstalo pouze trop neboli bod pro bílého.

Partie

Odkazy

databáze soutěží ŠSČR
0x 1456x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat