1. Novoborský ŠK "B" – 2222 ŠK Polabiny 3:5

01.02.2009 18:46 | 1. liga západ 2008/2009

K zápasu 7. kola přijelo do Nového Boru průběžně vedoucí družstvo Polabin a rozhodně nic nepodcenilo. Nejenže přijelo den předem, ale také v tradičně silné sestavě. Nám naopak chyběli dva nejlepší hráči soupisky hrající tento...

K zápasu 7. kola přijelo do Nového Boru průběžně vedoucí družstvo Polabin a rozhodně nic nepodcenilo. Nejenže přijelo den předem, ale také v tradičně silné sestavě. Nám naopak chyběli dva nejlepší hráči soupisky hrající tento víkend v Německu, a tak po zjištění, že soupeř svou večerní přípravu v novoborských pohostinských zařízeních nepřepískl, byl favorit zápasu jasně dán.

Michal Novotný, kapitán družstva 2222 ŠK Polabiny

To víceméně potvrdil i samotný průběh zápasu, kde dlouho nebylo vidět, kdo z našeho družstva by vůbec měl nějakou výhodu, natož možnost pokusit se o výhru. Postupem času naopak začaly na naší straně přibývat starosti – nejvýraznější zřejmě u našich mladíků, kde zejména Péťa Kučera ml. sice s pěšcem více, ale s velmi pasivní a prakticky nerozehratelnou pozicí bojoval o holý život. Když se pak v časových tísních v obtížné pozici na 5. šachovnici lépe zorientoval Martin Červený a na 7. šachovnici sebevražedným postupem f-pěšce a následnou hrubou chybou pokazil přibližně rovnou pozici Honza Oreský, bylo o výsledku zápasu rozhodnuto.

Sečteno a podtrženo Polabiny vyhrály zcela zaslouženě, nás může těšit snad jen pěkná výhra Péti Kučery, který černými porazil do té doby stoprocentně úspěšného Davida Kaňovského. Pro vývoj soutěže je však nejdůležitější skutečnost, že Polabiny mají díky zaváhání Vyšehradu v Hradci Králové v čele tabulky již šestibodový náskok. Přejeme tak tomuto sympatickému družstvu úspěšné završení této vynikající sezony, postupové místo by jistojistě bylo ve správných rukách.

Závěrem se omlouvám za tentokráte velmi strohý článek, bližší podrobnosti k zápasu budou doplněny koncem tohoto týdne v naší klubové sekci.

Partie

7x 3163x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (7) Aktualizovat
05.02.2009 22:08 | Autor neznámý

Ať žije Míša Novotný, nejlepší šachista z Třebíče. Držím pěsti.

03.02.2009 20:17 | Autor neznámý

Oběma děkuji za pochvalu. Několik předchozích partií jsem sehrál opravdu slabě, a v tom jsem již nechtěl pokračovat. Velmi si vážím šachových znalostí "dejfa". Jeho kniha se mi velmi dobře četla a s chutí jsem řešil předložené úlohy.

03.02.2009 15:53 | Autor neznámý

Ano, i já musím uznat, že panu Kučerovi se partie se mnou velmi vydařila! A to i přes drobná zaváhání v časobé tísni, které jsem využil k opětovnému získání rovnováhy, nicméně dvěma hrubými chybami po časové tísni opět naklonil misky vah na stranu černého. Takže ještě jednou gratuluji, tuto partii si Petr zasloužil vyhrát!

02.02.2009 19:24 | Autor neznámý

Pavel Ch- ten třetí tah černýho je v pořádku.. Vaculda to taky dobře postavil, někde tam stál nadějně (možná).

02.02.2009 18:59 | Autor neznámý

Ad Vuorin: A já doufal, že přehrávání 8.šachovnice nebude nikoho zajímat. No jo, tak hloupě jsem to hrát nechtěl, bez pěšce a horší pozicí a vytrpět obranu až do koncovky, kde jsem získal pěšce zpět. Třetí tah již byl podezřelý, v databasi sice pár partií slabších hráčů, jen souboj dvou počítačů z roku 2004 vyhrál v této variantě překvapivě černý.

02.02.2009 14:46 | Autor neznámý

Ty jo, bych od Pavla Chrze čekal nějaké metodické šachy a ne něco tak brutálního...hodně zajímavá partie.

02.02.2009 13:47 | Autor neznámý

Petr Kučera st. vyhrál moc hezky. Je vidět, že šachům opravdu rozumí. Blahopřeji!