Dobojováno

22.02.2020 09:19 | PRAGUE INTERNATIONAL CHESS FESTIVAL 2020

V "B" turnaji nakonec zvítězil Jorden Van Foreest, který se příští rok podívá do "A" turnaje. Jorden začal turnaj pěti remízami a vůbec se nezdálo, že by mohl vyhrát.

-
Pak ale udělal 3,5 ze 4 partií a bylo to. Myslím si, že vyhrál po zásluze a potvrdil, že jeho forma ve Wijku nebyla náhodná. Uvidíme kam se tento mladík za rok herně posune.

A jak se vedlo českým zástupcům? Nic moc. Obsadili poslední čtyři místa. Ještě slušně zahrál Van s Lukášem, ale Honzovi a Tadeášovi turnaj silně nevyšel. Nechci dělat žádné velké závěry, ale český šach je nyní obecně v útlumu.

Mistři

Tak přece jen došlo na má slova. Vidit prohrál i druhou partii. Ale nikdo ze 4,5 bodových se neměl k výhře.Takže vznikla docela komická situace, kdy hned 5 hráčů mělo 5 bodů z 9 partií (!)

Nutno dodat, že partie mezi Antonem Guijarrem a Firouzjou byla jako šílená jízda tunelem bez světel.. ale nakonec to skončilo remízou věčným šachem.

Nejlepší hodnocení měli velmistři Vidit a Firouzja. Sehráli pak dvě partie o celkového vítěze. A tam obě partie vyhrál Alireza Firouzja. Takže mladý "Ali Firo" se stává vítězem pražské turnaje Mistrů. Jinak celkem kuriozita je, že byl náhradníkem.

Pokud jednou bude AF mistrem světa, jistě si rád vzpomene na Prahu a na svoje první velké turnajové vítězství. Mohl by do Prahy, potažmo do České republiky, jezdit častěji.