Celý bodík putuje na konto Tadeáše Kriebela

29.08.2018 05:26 | Novoborská šachová Corrida 2018

Český corridský tým se ujal ve druhém hracím dni vedení a to díky Tadeáši Kriebelovi, který v napínavé partii přetlačil Nitzana Steinberga. V hlavním zápase mezi Borisem Gelfandem a Viktorem Lázničkou nadále panuje bodová rovnováha.

Ani úterní den nepřinesl zmírnění bojového napětí v zápase hlavních hvězd letošní Novoborské šachové Corridy. Izraelský velmistr Boris Gelfand obětoval pěšce za aktivitu figur, partie ale postupně přešla do složité koncovky. Domácí Viktor Láznička nakonec ale výhodu pěšce nezužitkoval.


(komentuje GM Robert Cvek)


-
. kolo -
I mezi pecemi se najde místo na tradiční procházku


Druhý zápas byl především pro diváky atraktivnější. Tadeáš Kriebel opět ukázal výbornou přípravu a ze zahájení získal lepší čas. Po oběti věže vznikla komplikovaná pozice, ve které mohl celý bod přistát na kterékoliv straně., avšak Nitzan Steinberg v časové tísni udělal chybu a dostal se do mnohem horší koncovky, kterou Tadeáš bezpečně dotáhl do vítězného konce. Předvedl, že matování střelce a jezdcem umí na jedničku.


(komentuje GM Robert Cvek)


-
. kolo -

Komentátoři v plném nasazení

Studio 1 - Vlastimil Babula a Robert Cvek

Studio 2 - Pavel Šimáček

Zítra nás čeká osvěžení v podobě dvou rapid partií. Komentátorské studio opět začíná vysílat v 15:40, speciálním hostem na komentátorském postu bude David Navara.Každý den se mimo jiné můžete těšit na novou soutěžní otázku o zajímavé ceny a také na rozhovory nejen s hráči. První vítězkou soutěže a šachovnice podepsané všemi protagonisty se stala Venuše Souralová. Blahopřejeme.ODKAZY

stránky NOVOBORSKÁ ŠACHOVÁ CORRIDA 2018
Přímý přenos, živý komentář

FOTOGALERIE


Kateřina Šmajzrová
PR Novoborská šachová Corrida

fotografie: Vladimír Jagr

3x 4399x
Fotogalerie
Komentáře (3) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
MaX

:o)

+0 /-0 | 29.08.2018 22:22

pushtaq
Milý Poutníče, počítač na chess24.com s Tebou souhlasí a chce hrát 51.b5, aby, ehm, po dalších dvanácti tazích dostal koncovku dámy proti věži. Což je nesrovnatelně větší otrava, než matit koněm a střelcem. Krom toho pozor, aby se Tadeáš neurazil, že jej podezíráš z takové triviální neznalosti!
+0 /-0 | 29.08.2018 17:03

Poutnik

Gratuluji k výhře. Jen nevím, jestli bylo nutné připustit koncovku S+J. Přijde mi snazší nepustit h3 pěšce ale kombinovat postup obou volných pěšců. Ta věž s králem to přeci nemůže uhlídat. 

+0 /-0 | 29.08.2018 10:00