Audit ŠSČR bude, aneb jak dopadlo jednání s NSA

28.01.2023 11:00

Po jednání se zástupci NSA vás chci informovat, že jednání členů VV je i v jejich očích nemorální, ale není nezákonné. Bylo pro ně velkým překvapením, jak funguje ŠSČR a jak to vše zavání klientelismem. Ale audit nakonec přeci jen bude.

Argumentovali logicky. Je to vaše věc. Jestli máte nastavené stanovy takto, pak i když to je nemorální, pravděpodobně korupční a v každém pohledu špatné. Pak je to stále jen vaše věc. Kdyby vám to jako šachistům vadilo, změníte si stanovy a vyřešíte si to sami. 

K podezření na zneužívání dotací, hospodaření a divokým půjčkám mi řekli, že si to zaslouží audit. Ale na mimořádný to není, protože ročně mají naplánovaných 100 auditů a už mají plán hotový, ale že mi slibují, že příští rok bude audit v ŠSČR. 

Zaměří se hlavně na černé duše a čerpání peněz na neexistující šachisty. A to i zpětně nekolik let. 

Takže, v roce 2024 bude konečně audit! A bude to zajímavé....Slíbili jsme si se ješt během roku několikrát potkat a informovat o dění ŠSČR. 

Pak snad doba divokých půček, korupce a klientelismu bude konečně minulostí. 

7x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (7) Aktualizovat
30.01.2023 14:14 | xdavx x

zahlazovani jakychkoli stop se bere jeste hur nez nejaka podezrela aktivita. to by si svaz moc nepomohl. navic digitalni stopu neni snadne odstranit. a statutarni ucetnictvi je jednou odeslane a tam se svaz zpetne nedostane... neni to tak snadne...

28.01.2023 17:43 | Petr Koutný

NSA byla šokovaná chováním svazu, ale dokud nebude podnět na protizákonné jednání, nemůžou udělat mimořádný audit. Kdyby poskytly půjčku Avekontaktu, tak by mohl být důvod ke kontrole, ale půjčka nakonec nebyla poskytnuta. Takže na mimořádnou kontrolu nějaké nahrávání si konkurzů, či nechávání reprezentantů v zahraničí to není. Přesto už teď jsou zařazení na plánovaný audit pro rok 2024. O výsledku auditu pak budu určitě informovat. Můžou udělat úklid v účetnictví, ale čerpání peněz na černé duše je zpětně dohledatelný a kontrolovatelný. Určitě to tomuto svazu neuškodí, třeba i pomůže.

28.01.2023 17:37 | Petan

Pk: To souhlas. Ale ne audit napřesrok na podzim.

28.01.2023 14:23 | Petr Koutný

Petan - nic věrohodného opravdu není na šachovém svazu. Audit jim neuškodí.

28.01.2023 14:07 | Petan

Re PK:Je podezření na  podvod, dokonce i na trestný čin, ale  bude se to prověřovat během příštího roku, třeba na podzim 2024laugh? Tak to moc věrohodně nepůsobí.

28.01.2023 12:52 | Petr Koutný

Černé duše nejde zahladit. Na ty lidi čerpali roky peníze v minulých letech a to je podvod a trestný čin, který nejde zahladit. O tom jsme se bavili a toto bude cílem auditu. papírově si svaz píše cca 18-20 tis šachistů, reálně jich nemá ani deset tisíc. Ten audit jim přeji.