Audiokniha - Vlastimil Hort: KRÁL V NESNÁZÍCH

27.02.2024 06:00

Detektivní příběh z prostředí nejstarší stolní hry. Sedmdesátá léta dvacátého století. Bulharské Slunečné pobřeží hostí mezinárodní šachový turnaj.

 Mezi velké favority patří i český zástupce Michal Talián. Ten je však při přerušené partii nalezen v hotelové chodbě mrtev. Zavražděn úderem do hlavy těžkým předmětem. Bulharská policie přizve ke spolupráci pražského komisaře Bodláka. Ten sestaví seznam pěti hlavních podezřelých. Ale všichni mají neprůstřelné alibi. Vraždilo se kvůli vítězství na turnaji? Nebo jde o soukromé vyřizování účtů?

Vlastimil Hort patří k nejlepším šachistům české historie. V roce 1976 se dokázal probojovat do turnaje kandidátů o post vyzyvatele aktuálního mistra světa. Ve světovém žebříčku FIDE byl v roce 1977 na šestém místě. Ve stejném roce mu ovšem komunistický režim na čas odebral pas a znemožnil účast na dalších turnajích. V dobrovolném vyhnanství na své chatě začal psát povídky z prostředí, které tak důvěrně znal. Knižně vyšly poprvé až v roce 1989 v Německu, kam emigroval. České premiéry se trojice detektivek dočkala až v roce 2021, kdy je pod souhrnným názvem Mat šachovému králi vydalo Nakladatelství Elišky Richtrové. Další povídky Král na scestí a Slepý král vyjdou ve zvukové podobě v následujících letech. Povídka Král v nesnázích vychází u příležitosti autorových 80. narozenin.

Vlastimil Hort
KRÁL V NESNÁZÍCH
čte Luboš Veselý
Celkový čas: 2 hodiny 37 minut
EAN: 8594177770597
Cena : 299 Kč

2x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (2) Aktualizovat
01.03.2024 12:00 | lykan

VIdím, že stále nejde editovat příspěvky v rubrice ke kávě.

01.03.2024 11:57 | lykan

Nejstarší stolní hra určitě nejsou šachy. Hrací figurky se našly už ve starověkém Egyptě. Nejstarší hra, která se dodnes hraje, je go, kde se předpokládá vznik nškdy ve 2. tisíciletí př. n. l., dávno před vznikem šachu.