46. ROČNÍK VÁNOČNÍHO BLESKU V SENDRAŽICÍCH

21.12.2016 07:20 | Domácí turnaje

46.ročník vánočního bleskového turnaje jednotlivců se uskutečnil v sobotu 17.12.2016 ve velkém sále hostince "U Černohlávků" v Sendražicích za pořadatelství místního šachového oddílu.

V příjemné atmosféře, přátelském ovzduší a za dobré organizace pořadatelů proběhl turnaj ke spokojenosti všech zúčastněných. Hrálo se švýcarským systémem na 15 kol za účasti 40 šachistů.

Turnaj neměl jasného favorita, neboť silnější hráči startovali na přeboru ČR v bleskové hře, který se konal ve stejném termínu.

Petr Beneš vybírá cenu

Po vyrovnaných bojích během celého dne si dobrým závěrem vítězství vybojoval Petr Beneš (Sokol Kolín), který získal 14 bodů a předstihl o 1 bod Patrika Tesaře, který obsadil druhé místo. Jako třetí se umístil se ziskem 10,5 bodu FM Michal Moravec (Sokol Kolín).

Pořadí na dalších místech bylo následující: 4. Dlouhý 10 bodů, 5. Žigmund 9,5 bodu (oba DDM Sokol Nymburk), 6. Kastner (ŠK Bohemia Pardubice), 7.Buchar (ŠK AD Jičín), 8. Růžička (Loko Praha), 9. Kohout (ŠK AD Jičín) všichni získali 9 bodů 10.Daněk (ŠK Bohemia Pardubice) 8,5 bodu.

Nejlepším domácím hráčem byl Jan Hamrník, který s 8 body obsadil 17. místo.

Cenu pro nejmladšího účastníka turnaje obdrželi sourozenci Němečkovi (dvojčata) z Poděbrad, naopak nejstarším účastníkem byl Ing. Jiří Vencl (Lokomotiva Česká Třebová). Všichni účastníci turnaje obdrželi propisovací tužku s logem turnaje.

Poděkování patří MěÚ v Kolíně, který prostřednictvím sportovní komise poskytl tak jako v minulých letech na tento tradiční šachový turnaj finanční příspěvek. Příští 47.ročník vánočního bleskového turnaje v Sendražicích se uskuteční v sobotu 16. prosince 2017.