33. Czech Open za námi

02.08.2022 00:48 | Domácí zprávy

Poslední partie na letošním festivalu skončily a Czech Open má za sebou další úspěšný rok. Hlavní velmistrovský turnaj „A“ byl napínavý až do samého konce.

Nakonec výhrou v posledním kole získal celkové vítězství první nasazený hráč Alexander Donchenko (2640) z Německa. V devítikolovém turnaji se mu podařilo jako jedinému uhrát úctyhodných 7,5 bodů. Na druhém místě se umístil Ind Amit Doshi Moksh (2409), který svým výkonem splnil dokonce normu velmistra. Nejlepším Čechem se stal Jiří Štoček (2548), který zároveň skončil na třetím místě. 

V turnaji se podařilo splnit celkem sedm norem. Zatímco velmistrovskou normu získal pouze Moksh, normu mezinárodního mistra dokázalo splnit hned pět hráčů. Nejlépe umístěným z nich byl Richard Stalmach, jenž urval celkové sedmé místo v turnaji. Společně s jeho týmovým kolegou Petrem Gnojkem vybojovali normu mezinárodní mistra dokonce s půlbodem k dobru. Dalším Čechem, kterému se podařilo splnit IM normu, se stal Petr Šimek z Unichessu. Gratulujeme!Popis není dostupný.

Zatímco hlavní turnaj „A“ letos přilákal na 196 hráčů, „béčko“ pokořilo hranici 200 lidí. Stylem start-cíl zvítězil nekompromisně Polák Pawel Kozlowski, který vyhrál prvních sedm kol a poslední dvě partie zkušeně zremizoval. O půl bodu méně získal ukrajinský hráč Sergej Shilov. Nejlepším Čechem se stal Matěj Hrabal, který díky nejlepšímu pomocnému hodnocení udržel medailovou pozici. 

Pro velké množství hráčů byl turnaj „C“ prvním vážným turnajem. Tito nevyzpytatelní hráči, o kterých jejich soupeři věděli pouze to, že mají nasazovací Elo 1000, získávali cenné skalpy po celý turnaj. Nikdo ovšem nečekal, že jeden takový hráč turnaj vyhraje! Celkových 8 bodů stačilo Alexandru Schallovi k prvnímu místu. Turnaj byl vyrovnaný až do samého konce, stejný počet bodů se podařilo uhrát také Ukrajinci Mykhailu Alieksieienkovi. Nejlepším Čechem byl Štěpán Mareš, který obsadil třetí místo. Popis není dostupný.

Nejméně bojovným turnajem se stala skupina 30+. Turnaj byl vedený ve velmi přátelské atmosféře a nabádal k rychlým nabídkám remízy a co nejrychlejšímu přesunu do blízkého pártystanu. Největší vůli vyhrát ukázal nakonec liberecký Petr Paldus, který získal sedm bodů. 

Kromě hlavních turnajů se každý den hrály také doprovodné turnaje. Bleskové turnaje jednotlivců patřily Jakubu Půlpánovi, Marku Karasovi a Petru Neumanovi. V týmech měla nejrychlejší ruku extraligová HošťÁLKOvá, jenž se na turnaj připravovala pilně celou noc. 

Přes 600 hráčů si letos zahrálo hlavní turnaje, budete mezi nimi příští rok i Vy?

Za tým Czech Openu Tadeáš Baláček

2x 2930x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (2) Aktualizovat
Jirikovka@post.cz

Na GM Openu v Pardubicích z našich velmistrů byl úspěšný pouze GM Štoček,který obsadil krásné 3. místo! Na Elu pripsal1,3,b. Ostatní naší GM co tam hráli tak úspěšní nebyli a Elo - odepisovali! Ale mnozí naši IM a FM Elo + získali takže jejich vystoupení lze považovat za úspěšné! V Openu B dosáhl úspěchu hráč SK Prostějov Matěj Hrabal,který obsadil 3. místo! Na Elu si připsal + 35,6b.

+0 /-1 | 01.08.2022 08:34

chess64geek

Škoda u Ríši Mládka - jeho soupeř v posledním kole měl FIDE 2300+, kdyby měl před turnajem koupený FM titul, na který má nárok, měl by Ríša teď platnou IM normu :/

+3 /-0 | 31.07.2022 16:13