Diskusní článek - diskuze o čemkoliv

21.02.2021 11:07 | Zprávy

Diskuzní článek je otevřený prostor pro každého, kdo chce na cokoliv reagovat. Kdo chce sdělit svůj názor a nebo jen tak si s někým popovídat. Není tady omezené téma. Toto je diskuzní článek nss.cz

Pravidla diskuze:

1. Do diskuze smí přispívat každý registrovaný čtenář serveru nss.cz, který neporušil pravidla diskuze.

2. Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat.

3. Diskutující nesmí propagovat rasovou, národnostní, náboženskou ani jinou nesnášenlivost či diskriminaci či jinak porušovat platné právní předpisy.

4. Nepřípustné jsou urážky, pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování jednotlivce nebo skupin osob. Nepřijatelná je neúcta vůči zemřelým a jejich rodinám.

5. Diskutující nesmí vyhrožovat násilím jednotlivci ani skupinám lidí.

6. Diskutující nesmí propagovat nezákonné činnosti či jinak společnosti škodlivé aktivity.

7. Neplacená reklama není povolena. Diskutující nesmí propagovat komerční aktivity a výrobky.

8. Je možné uvádět pouze odkazy na internetové stránky, které souvisejí s danou diskuzí.

9. Šíření spamu v diskuzích není povoleno.

10. Diskutující musí respektovat soukromí jiných osob, nesmí zveřejňovat jejich telefonní čísla, adresy či soukromé informace o nich.

11. Diskutující nesmějí zveřejňovat identifikační údaje obětí trestných činů.

12. Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, zejména ty, které nesouvisejí s tématem diskuze a které porušují pravidla diskuze.


9079x 210205x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (9079) Aktualizovat
28.02.2021 11:17 | dave

Z dostupných informací jsem nikde nevyčetl nežádoucí účinky Ivermektinu. Tak předpokládám, že kdyby dotyčné osobě nepomohl, tak by neměl i uškodit. A proto jej považuji za přijatelný k vyzkoušení.

28.02.2021 11:11 | dave

Tleskám Slovákům za jejich odvahu v léčbě Covidu. Všechny tyto pokusy můžou vést k překvapivému objevu léku na Covid. Medicína je totiž plná paradoxů. (např. Viagra a další)

U nás se razí heslo: Kdo nic nedělá nic nezkazí a pouze počítáme mrtvé.

Přiznám se, že jsem velké naděje vkládal do plukovníka. Z jeho vyjádření během posledních měsíců jsem měl dojem, že to by mohla být ta vůdčí osobnost, která by se nebála experinentovat v boji proti covidu a prosazovala by i jiné než standartní prostředky v léčbě.

28.02.2021 11:00 | dave

Včera jsem se bavil s lékařem z Covidária. Doposud neexistuje žádný lék na covid. Každá nemocnice léčí symptomy podle sebe. Podle svých zkušeností s léčbou a konzultací z jiných pracovišt. Covid nepostihuje pouze plíce, ale i jiné orgánové systémy. Informace si lékaři schánějí sami. Z toho vyplývá, že momentálně medicína nemá účinné prostředky k léčbě těžkých stavů. V posledních dnech se mluví hodně o Ivermektinu. Na Slovensku ho už používají. Proč se tak neděje i u nás? Máme přeci demokracii, tak proč nám je odpírána šance na přežití v případě C+. Každý občan ČR by měl mít možnost se na vlastní riziko rozhodnou, zda podstoupí léčbu tímto popř. jiným experimentálním lékem bez schválené registrace, aby se nedostal do těžkého stavu s úmrtností 90%. Totéž by mělo platit i u vakcín. Naše připosrané MZČR raději nechá občany na pospas osudu bez možností ten svůj osud nějak ovlivnit. 

28.02.2021 10:44 | Jirikovka@post.cz

Pane Pavle Ch! Děkuji Vám za odpověď! Jinak obchodů i benzínek je v Prostějově více!

28.02.2021 10:28 | dave

Harry: Vyhledejte si počty dodávek vakcín do ČR a zjistíte, že i na Vás se ta Tuzexová vakcína dostane. A jestli někomu jde o ekonomický zisk, tak právě té Vaší modle ze západu https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/vakcina-covid-pfizer-biontech-davka-nabidka-cena-eu_2102191238_tzr

Pfizer vložil do vývoje vakcíny cca 2 mld. USD a očekávaný zisk se odhaduje na 13 mld. USD. Pfizer odmítl peníze od vlády USA, které by jej omezovaly při stanovení ceny vakcín.

28.02.2021 10:12 | Pavel Ch

 

Pane Fialo,

 

1. Po katastru obce můžete běhat, chytat ryby, chodil procházky, na kole, nakupovat.

 

U vás můžete do: Žešov, Domamyslice, Čechůvky a pokud se nebojíte i Vrahovice.

 

2. Po okrese můžete nakupovat. Na to jste se ptal. Že nemusí mít každý obchod nebo benzínku v obci. Tak okres asi má. Víte, co pod okres, kde bydlíte patří.

 

Katastry obcí, dejte si Prostějov (ad 1).

 

https://www.denik.cz/cesi-v-cislech/omezeni-pohybu-obce.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu&fbclid=IwAR0U01iA8crIMHkGD2soRfaFp-_3MGQQNqEAin9T_Okc1yJcycmGFYKHul8#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_req_id=cRa3E735DuX-202102270039

28.02.2021 10:04 | Jirikovka@post.cz

Pokud bych ale bydlel na vesnici kde není benzinka a byla by na vesnici v jiném okrese tak bych mohl jet,ale musel bych napsat čestné prohlášení,že jedu čepovat benzín a v kolik tam jedu! Na všechno musí být papír!

28.02.2021 09:57 | Jirikovka@post.cz

Tak jsem volal na Policii ČR ,že bydlím v Prostějově a tam mi řekli,že se mohu pohybovat od pondělka jen po Prostějově! Pokud bych chtěl jet chytat ryby na Plumlovskou přehradu,která je asi 5 km od Prostějova,tak to nesmím! Takže po okrese Prostějov se nesmím pohybovat jedině pokud bych chtěl tam jet k lékaři!

28.02.2021 09:31 | Zaplji

Semode, spis bys letal Ty

28.02.2021 09:21 | Jirikovka@post.cz

Kdo zůstane na chatě přes neděli,tak už tam musí zůstat 3 týdny! V Pondělí už jet domů nemůže! Pane Pavle Ch! Potřebuji vysvětlit! Pokud bydlím v Prostějově mohu se od pondělí pohybovat jen po Prostějově,nebo po celém okrese Prostějov?

28.02.2021 08:48 | Semod

Kdyby blbost nadnášela, tak Humphreyvan Weiden a Zaplji létají jako holoubci v tandemu.

28.02.2021 08:41 | Zaplji

Semode, Weiden- Viktor ma ve vsem uplnou oravdu!!

28.02.2021 08:32 | Pavel Ch

@jirikovka

Občan na vesnici, má své okresní město enlightened

28.02.2021 08:27 | Jirikovka@post.cz

V pondělí k lékaři a do práce s formulářem! V případě cest do zaměstnání mimo okres bude třeba potvrzení od zaměstnavatele ,u OSVČ doklad o zakázce . V dalších případech čestné prohlášení! Takže pan Humphrey bude muset dnes psát čestné prohlášení ,že zítra z Vrbátek( okres Prostějov) jede do Olomouce( okres Olomouc)! do práce! Jinak by mohl být ve vlaku zatčen a poslán zpět do Vrbátek!

28.02.2021 08:18 | Jirikovka@post.cz

Za sobotu přibylo 7798 nakažených! R= 1,2! PES stoupl na 79! V nemocnici 6 998 pacientů v těžkém stavu 1 523 pacientů! Název jednoho článku: Recept na příští 3 týdny? Pokora a vztek!

28.02.2021 08:04 | Jirikovka@post.cz

Pane Druide! Co se týká benzínu,mají výhodu občané co bydlí ve městě! Tam je benzínek několik! Co,ale občan na vesnici? Ten má benzinku třeba v jiném okrese! Vyjede do jiného okresu a už je zatčen!

28.02.2021 08:01 | Semod

Kdyby blbost nadnášela, tak Humphreyvan Weiden léta jako holoubek.

28.02.2021 07:41 | Harry Nelson Pillsbury

Myslím, že je lepší si místo překroucené interpretace raději přečíst celé vyjádření, se kterým se ztotožňuji.¨ " ...Proto je bezpodmínečně nutné, aby jejich vakcíny prošly schvalovacími procesy EU. Ale i pak já osobně budu proti nákupu vakcín z těchto zemí. Proč? Rusko i Čína jsou vůči nám nepřátelské země. Nectí žádná mezinárodní pravidla. Nemají ani tu nejmenší motivaci skutečně pomáhat zemím jako jsme my. Jediná jejich motivace je (v případě Číny zejména) ekonomický zisk, dále posílení jejich mocenských ambicí a když je příležitost, tak i trochu škodit (specialita Ruska). To všechno už mnohokrát dokázaly. Vzpomeňme si jaké šmejdy za předražené peníze nám posílala v začátku pandemie Čína. Byli jsme v nouzi (i díky pochybení naší vlády tedy) a Číňani toho zneužili, aby nám posílali předražené a nekvalitní ochranné pomůcky. Že takový nekvalitní respirátor může pomoci šířit pandemii. Nezájem. Jsem si jist, že by podobný přístup zvolily obě země i u vakcín. Měl bych obavu, že nám budou dodávat nekvalitní preparáty. A třeba i škodlivé. Ať už z důvodu maximalizace svého zisku, nebo v touze ztížit nám už tak složitou situaci dodáváním třeba záměrně neúčinné vakcíny. "

28.02.2021 07:27 | HumphreyvanWeiden

“Nemůžeme nakupovat ruské nebo čínské vakcíny.“ Zdůvodnění: Rusko a Čína jsou prý totalitní režimy, které nás chtějí zničit. To je Urválkovské myšlení - radši ať lidé zahynou, než by používali imperialistické západní léky. Tento druh ideologického fanatismu se mi jeví jako naprosto odporný.

28.02.2021 05:45 | Harry Nelson Pillsbury

Jaký zločin spáchal pan senátor Láska ? 

28.02.2021 05:10 | HumphreyvanWeiden

Sputnik V se používá už od srpna loňského roku a s dobrými výsledky. Naočkovaných lidí už je mnohem víc než kolik jich je potřeba ke klinické studii, takže za mě dobrý. Jestliže někdo kašle na fakta a odborný názor, je to jeho boj a nechť si počká na vakcínu z EU. Uršula říkala, že prý se začne distribuovat někdy v dubnu, tak snad se dočká ;-)) Nikdo by ale neměl z ideologických důvodů bránit lidem Sputnik používat. Zločinci, jako je senátor Láska, nesmí mít navrch !

28.02.2021 04:02 | Harry Nelson Pillsbury

K ruské vakcíně - diskusi jsem četl a rozhodně tam nejsou " rusofobní " komentáře. Ale lidé nejsou slepí a bez mozku. Tedy jsem vybral alepoň tři. " Dne 2. února 2021 byly v britském odborném časopise The Lancet publikovány předběžné výsledky klinických zkoušek vakcíny Sputnik V ve třetí fázi klinických testů (PCR testy ve srovnání s placebo skupinou). Prokázala se její bezpečnost a účinnost přes 90 procent. Na světě už bylo Sputnikem očkováno 1,5M lidí: " " Do Lancetu si to popsali sami rusové, takže nic co by prošlo konkurenční oponenturou. Brazilci se pak nestačili divit, že Sputnik co báťuška Putin poslal je úplně jiný výrobek než ten popsaný v Lancetu. Zeman to vzal hezky postaru. Panstvu pěkně výrobek z TUZEXU a pro prostý lid fekálie z Ruska. " " Zeman se nechal naočkovat americkou vakcínou...a nyní dělá politiku. Nejde o nic jiného než o řádné registrační zkoušky ruské vakcíny - stejně jako ostatních vakcín."

28.02.2021 00:40 | Druid.Panoramix

Pavle Ch. - ono se tady toho tolik nestane, jen se k tomu pár lidí vyjádří a když to bude moc flame, tak to PK vymaže a bude zase klid. Ono mít ucelený přehled o všech vakcínách, včetně všech plusů a mínusů, nikomu neuškodí. A kdo to bude chtít prožívat, jeho problém.... spíše by tomu prospěla seriózní debata, pokud jí jsme schopni a já myslím, že ano.

28.02.2021 00:33 | Pavel Ch

Davide, měl jsem na mysli "od března" jako "od března do teď".

Ne od března jako v březnu.

28.02.2021 00:26 | david brazina

vsak v breznu ten covid v podstate u nas nastartoval a v cervnu zmizel. srpnovy rozhovor s fialou z ods nema cenu znovu citovat. pak prisla druha vlna, a tam to teda chtelo podobny rezantni krok jaky bude platit od pondeli. bohuzel to prislo pozde, lidi uz toho maji plne zuby.

28.02.2021 00:20 | Pavel Ch

Když jsem psal sem o očkování a hlavně o prevenci Covidu (mám info od března od zkušeného RNDr. CSc. z genového inženýrství fakulty v Praze - prac. důchodce, žádné komerční zájmy), uvedl jsem, že záměrně nebudu psát o vakcíně Sputnik.

Aby nevzpluly emoce. Že to je irelevantní, když u nás stejně není. Až bude to tématem v ČR.

 

Mám obavu, že už budu muset napsat co o tom vím.

Obavu mám větší, že tep některým zarputilým zastáncům/odpůrců Bruselu nebo Moskvy se potom zvýší na 220.

 

Když sdělím jeho názor ano nebo ne.

27.02.2021 22:56 | Druid.Panoramix

Njn, pane Fialo, ale někde si ti lidé musí dojít pořídit proviant, natankovat benzín (naftu), takže ta izolace nebyla by stejně nebyla úplná. Něco podobného udělali Australané na úrovni krajů, včetně check-pointů, které byly obsazeny armádou a ta měla pravomoc použít zbraní .... a je to přeci demokratická země,že?

Davide, já se taky snažím Babišovi rozumět, ale nechápu proč v tom březnu vypustil možnost to ukončit, stačilo tak málo, jen měsíc vydržet a mohli jsme býr za vodou. Otestováno by bylo a na vakcínu by se počkalo. Na fabriky se mělo vlítnout už dávno a klidně jim na ta opatření i přispět, jenže tady se pořád prodlužovat nouzový stav a bylo to úplně k ničemu a teď už lidi otupěli a řekl bych, že jim to je jedno, jediné, co na nich vidím, je strach z těch nových mutací a že umřou. Každý ministr si hrabe na svém písečku, opatření jsou protichůdná, kdyby stejně řídil Babiš Agrofert, tak by dávno zkrachoval. :o))

27.02.2021 22:36 | Jirikovka@post.cz

Rozhodně měli lidi pustit na chaty a do přírody! Pokud jede rodina v autě na chatu,tak je od ostatních lidí izolována jak v autě,tak na chatě!

27.02.2021 22:22 | david brazina

druide, souhlasim s tim, ze se to melo udelat v listopadu. jenze ac babisovi rozumim, chtel se zavdecit pokud mozno vse, a takto se nezavdecil nikomu. tovarny bych ale bezet nechal, ono odstavit treba vysokou pec a pak ji zase rozjet, to neni otazka par set tisic ale milionu. to neni zadna sranda.

27.02.2021 22:17 | Jirikovka@post.cz

Jsme vězňovè uzavření ve svých vesnicích a městech! V některé vesnici občané nesmí přes ulici do obchodu,protože ten je v jiném okrese! Musí do jiného vzdáleného několik km!

27.02.2021 22:16 | david brazina

https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/putin-mi-slibil-dodavku-vakciny-sputnik-oznamil-zeman-40352443

https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/sputnik-v-je-po-preockovani-ucinny-proti-mutacim-tvrdi-rusti-vedci-40352446

pokud bych si mel vybrat, je pro me sputnik jasnou volbou. na idnes jsou komentare naprosto protiruske, neresi se tam jestli je vakcina ucinna, ale odkud je. pral bych rusofobum ockovani pouze  prozapadni vakcinou s plnou palbou vedlejsich ucinku. vzdyt oni si to nakonec preji taky, tak proc jim nevyhovet.

27.02.2021 22:13 | Jirikovka@post.cz

Pane Druide! Lidé se leknou pokuty 20 000 Kč ! Ovšem ti co berou 200 000 Kč měsíčně,těm bude taková pokuta ukradená! Celá republika je uzavřená ,tak jak byla na jaře uzavřena Litovel a Uničov!

27.02.2021 21:51 | Druid.Panoramix

:o)) Myslí si ještě někdo, že virus Covid-19, ať již v jakékoliv mutaci, když už ho nechali takto  pěkně rozlézt, se lekne nějakých 26.000 policistů a 5.500 vojáků a celníků. Mě by spíše zajímalo, kde jsou dodávky vakcín k očkování populace... a čistě mezi námi, bude mi úplně jedno z které země příjdou. Viděl jsem to divadlo v Poslanecké sněmovně v pátek a úplně mi stačilo. Tohle mělo být vyhlášené v době lockdownu vloni v březnu a mohli jsme být za vodou, ale bohužel volby a zasr....á politika. 

27.02.2021 19:48 | Jirikovka@post.cz

Oprava! V pondělí bude číhat 26 000 policistů , 5 500 vojáků a celníků!

27.02.2021 19:45 | Jirikovka@post.cz

Pokud pojedete v pondělí z jednoho okresu do druhého bez závažného důvodu můžete dostat pokutu 20 000 Kč!

27.02.2021 19:39 | Jirikovka@post.cz

Babiš sděluje,pokud nezpřísníme od pondělka opatření svět by viděl Bergamo v Čechách! Číhat na dodržování opatření bude 5 500 policistů,vojáků a celníků!

27.02.2021 18:35 | Pavel Ch

Chris:

Nechtěl byste to nejdřív ověřit. Proč a zda vůbec byl vyloučen?

Já to z toho nepoznám, vidím jen remis a výhru a výhra zůstala.

Šrtlý (úplně stejně) je třeba ten, který nechce hrát další kolo Poháru.

 Tak mohl vystoupit sám, třeba mu přijela znenadání kamarádka.

 

Pokud vyloučen nebyl, tak  není dobře vůbec to takto psát. 

Ani s otazníkem. A Vy píšete s vykřičníkem, jako věta oznamovací, rozkazovací.

Možná víte víc, než vidím, ale z dalšího Vašeho příspěvku si tím jistý nejsem.

 

27.02.2021 18:18 | Druid.Panoramix

Stálé zdraví vespolek, a není to tak trošku jedno, proč byl Vojta Plát vyloučen? Je to jen jeho věc a nás to nemusí ani zajímat, ani trápit. Pane Fialo, nebojte se nic, ono to někde určitě vyleze - na stránkách ŠS ČR anebo to tady někdo rozmázne. :o))

27.02.2021 17:22 | chris

Kéž bych věděl! Že by si po úvodní remíze se slabým hráčem potřeboval trochu přilepšit?

27.02.2021 17:20 | Jirikovka@post.cz

Pane chrisi! Nový nicku na tomto článku! Aby Vaše informace byla úplná je třeba dodat proč byl GM Vojta vyloučen!

27.02.2021 17:13 | chris

GM Vojtěch Plát byl po dvou kolech online turnaje vyloučen! Co vy na to, pánové?

27.02.2021 16:07 | Jirikovka@post.cz

Pane Tomáši 80! Jste jasná šachová kapacita,zvláště,když jste hrál dlouhou dobu 1. Ligu a to ještě vpředu! Co by za to dal 2. Ligový Prostějov ,kdyby měl v mužstvu hráče s Elem 2300! Pane Tomáši 80 ! Nechcete ještě prozradit za jaký to bylo oddíl?

27.02.2021 15:10 | Tomáš80

Pane Fialo, to mi moc fandíte. Hrál jsem dlohou první ligu (hodně vpředu), ale že bych bylě nějaká šachová špička to rozhodně ne.

27.02.2021 14:45 | Tomáš80

Epidemiolog Rastislav Maďar | Hrozí nám peklo | TelevizeSeznam.cz

Velmi zajímavé. 

27.02.2021 14:26 | Tomáš80

Jen pro zajímavost death toll from covid in sweden - Hledat Googlem

Švédsko má zhruba stejně obyvatel, jako ČR. Nejsou tam taková opatření, jako u nás (otevřené restaruace, roušky pouze jako doporučení apod.) Ať si každý udělá obrázek sám. 

27.02.2021 13:45 | Jirikovka@post.cz

Herec Jiří Krampol (82) musel být po 2. dávce vakcíny hospitalizován! Sděluje: 1. dávka vakcíny byla dobrá! Ale po 2. dávce se mi udělalo špatně,byl jsem malátný,bylo mi hodně zle! A proto musel do nemocnice! Nyní je již z nemocnice propuštěn,ale stav není ideální! Je známo,že 10% lidí má zejm.po 2. dávce vakcíny potíže!

27.02.2021 13:40 | Jirikovka@post.cz

Pane Tomáši 80! Tak pokud máte Elo kolem 2300,tak to už jste šachová kapacita!

27.02.2021 13:22 | Tomáš80

Vážený pane Fiolo statisku jsem vzal 0-44 let, což bylo 0,7% tj. 141 lidí. Nemá smysl rozepisovat 0-14 dva případy apod.  To, že ohrožujete svoje okolí mi v pořádku nepříjde, alepoň, že chráníte sám sebe.  Elo necelých 2.300 :). Junior pane Fiolo to vážně už asi :). 

27.02.2021 13:22 | Jirikovka@post.cz

Počemu Vy molčitě gospodin Tomáš 80 i něchatitě čto by Vaše Elo bylo znakomym?

27.02.2021 12:20 | Jirikovka@post.cz

Pane Tomáši 80! Vy budete asi nějaký junior! Napište jaké máte Elo ať vidím jaká jste šachová kapacita!

27.02.2021 12:17 | Jirikovka@post.cz

Pane Tomáši 80! Vaše statistika je jasná,jen jste tuto statistiku vzal od polovičky!

27.02.2021 12:14 | Jirikovka@post.cz

Pane Tomáši 80! Pan Brazina Vám to jasné vysvětlil! A hazardéři,kteří nebudou mít respirátor vůbec,tak to je jejich věc!

27.02.2021 11:53 | david brazina

Když budou mít všichni respirator, výdechovy ventil není třeba zakrývat.

27.02.2021 11:05 | Tomáš80

Úmrtíí s Covidem podle věku. Data k 23.02.2021

44-54              323              1,7 %

55-64             1178             6,1%

65-74             4564             23,4%

75-84             7367             37,8%

85+                5894              30,3%

0-44 141 0,7%

Je to celkem jasné. 

27.02.2021 10:55 | Tomáš80

To je pane Fialo z Vaší strany prostě sobecké jednání, což chápu sad

27.02.2021 10:54 | Tomáš80

Vy sám sebe chráníte, že máte respirátor. Což Vám chválím smiley, na druhou strahu ohružuje ostatní, neboť nemáte šátek přes výdechový ventil. To Vám pane Fialo rozhodně nechválím  angry

27.02.2021 10:51 | Tomáš80

Pane Fialo, tak buď tedy budeme dodržovat stávající pravidly všichni, tedy i Vy, nebo je tedy nebudeme dodržovat nikdo. Jste pro ? 

27.02.2021 10:49 | Jirikovka@post.cz

Pane Tomáši 80! Budu solidární až 100% občanů v Prostějově bude venku nosit respirátory! Zatím v Prostějově nosí venku roušky(respirátory) jen 20% občanů!

27.02.2021 10:29 | Tomáš80

Pane Fialo nemusíte mít obavu, já Vás neudám, že porušujete vládní opatření. Takový já nejsem, jako někteří hats off

27.02.2021 10:26 | Tomáš80

Pane Fialo, Vy tady "moralizuje", že lidé nenosí venku roušky a sám nemáte přes respirátor s výfukovým ventilem šátek. Nebudu Vám šahat do svědomí, ale tohle se pane Fialo fakt nedělá. Takže doufám, že si vezmete ponaučení a budete solidární k lidem, kteří dodržují platné opatření a budete je dodržovat také. Aspoň od teď :)

27.02.2021 10:25 | Jirikovka@post.cz

Otázka zní: Naco potom ty respirátory s výfukovými ventily vyráběli? A pokud se nepletu tak neůčinnější respirátor třídy FFP3 má také výfukový ventil!

27.02.2021 10:25 | HumphreyvanWeiden

Jenom zbytečně buzerují lidi. Covid se šíří hlavně ve firmách, tam měly být roušky už dávno a mělo se to kontrolovat. Ty hospody a vleky zavírají zbytečně.

27.02.2021 10:20 | Jirikovka@post.cz

Pane Tomáši 80! Zda nosím přes výfukový ventil roušku nebudu sdělovat,aby mě nezatkli! Včera jsem viděl chlapíka v Lidlu s novým respirátorem a také s nezakrytým výfukovým ventilem! Jsou lidé spokojení a nespokojení! Někomu stačí ke spokojenosti málo! Mě stačí když můžu jet do lesa fotit! Spokojený je i ajťák,který pracuje u zahraniční firmy a bere 200 000 Kč měs! Nespokojená až zoufalá byla v TV servírka,které zavřeli restauraci a ona má platit 7000 Kč měs.půjčku a nevěděla ,kde na to vezme! Hlavním viníkem dnešních problémů a potíží je Covid! A až potom možno hledat vinu někde jinde,pokud ovšem nějaká je,neboť sdělovali,že Covid se chová nevyzpytatelně!

27.02.2021 10:06 | Tomáš80

Pane Fialo pro Vaši informaci, upozorňuji Vás, že pokud používate respirár s výfukovým ventilem, musí být překrýt šátkem, jinak ohružujete okolí, tím, že šíříte bakterii právě výfukovým ventilem. Doufám, že to víte a přes respirátor nosíte šátek. Jinak je to stejné, jako by jste žádný respirátor ani roušku neměl. 

27.02.2021 09:57 | Jirikovka@post.cz

Pane Tomáši 80! Plně Vás chápu! Já nosím 1 respirátor 1/2 roku a ten má výfukový ventil! Bez výfukového ventilu by se mi hůře dýchalo! Nynější reklamy na některé respirátory uvádí jak se v nich pěkně dýchá! Že musíte mít respirátor 8 hod.to já nenařídil! Svůj protest obraťte proti těm,co to nařídili!

27.02.2021 09:42 | Tomáš80

Víte pane Fialo, co je nosit 8 nebo více hodin hadr (roušku) přes ústa, teď chtějí abychom měli respirátor v tom se nedá moc dýchyt (ani rouška není nic moc). Chtěl bych Vás vidět v tomhle delší časový úsek.  Schválně si doma vemte na 8. hodin respirátor a pak mi řekněte, jak jste v tom spokojený a to nebude nic dělat a nebudete ve vedru. 

27.02.2021 09:35 | Jirikovka@post.cz

Pane Tomáši 80! Já jsem byl spokojen to té doby,než mi zakázali jezdit do lesa zvláště když začíná jaro! Očekávám,že od pondělí začne občanská neposlušnost a mnozí občané zase nebudou venku nosit roušky! Policisté,zase nemají tolik lidí,aby všechno uhlídali! Pokud ovšem budou mít zájem něco kontrolovat!

27.02.2021 09:23 | Tomáš80

Pana Fialo, že byli lidé málo "nasraní", to jste hodně mimo realitu. Lidé byli a budou naštvaní velmi hodně, samozřejmě existuje skupina obyvatel, kterým stačí přidat 5.000 Kč a budou spokojeni :). 

27.02.2021 09:11 | Jirikovka@post.cz

Pane Pavle Ch! Dle mého pozorování 80% občanů Prostějova nenosí venku roušky! Jsem zvědav,jak to budou od pondělka občané dodržovat a zda to bude někdo kontrolovat!

27.02.2021 08:45 | Pavel Ch

Stále jsem tvrdil a tvrdím, že drtivá většina rok všechno dodržuje.

Dle dnešních názorů mnoha lidí z diskuzí......enlightened

 Do konce února 2021 jsem dodržoval(a) rok všechno, ale teď ......

 

To je vysvědčení vlády.

27.02.2021 08:34 | Jirikovka@post.cz

Za včerejšek přibylo 14 676 nově nakažených! PES 78 bodů! R= 1,2 ! V nemocnici 7 176 pacientů! Aktivních případů 137 698! Poviné je od pondělka nošení roušek i venku! To jsem hrozně zvědav jak to budou občané dodržovat zejména mladiství a menší etnikum!

27.02.2021 08:24 | Jirikovka@post.cz

To budou lidé naštvaní s tím omezením pohybu! Jak byli doposud naštvaní málo,tak teď budou hodně!

27.02.2021 08:21 | Pavel Ch

@jirikovka s tou Miladou. Ne okres (to je stále okr. Ústí n.L.),

ale nesmí se sportovat mimo katastr obce. A Milada je právě na "soutoku" tří obcí.

 

Přítel/přítelkyně bydlící v jiném okrese, prý můžete distančně přes scype smiley, třeba naleznete nové polohy, říkal po 22.hodině Hamáček

27.02.2021 08:14 | Jirikovka@post.cz

A pokud lidé nebudou moci z města ven,tak bude venku ve městech velká koncentrace lidí,což je také špatně!

27.02.2021 08:07 | Jirikovka@post.cz

Cestování do přírody měli povolit,tak jak to bylo povoleno na jaře! Konkrétně příroda v Prostějově je jen na Hloučeli! Pokud by se prostějováci rozhodli,že půjdou do přírody,tak to na Hloučeli bude horší jak na Václaváku a ideální prostředí pro šíření Covidu! Zrovna tak když půjdou do městského parku! To dobře nedopadne! Lidé budou jezdit ilegálně na chaty,protože odmítnou tvrdnout v paneláku!

27.02.2021 07:57 | Jirikovka@post.cz

Oprava! Má být! Jste již ve vodách jiného katastru!

27.02.2021 07:53 | Jirikovka@post.cz

Pane Pavle Ch! Máte to dobré! Můžete legálně na jezero Milada! Ovšem nemůžete plavat daleko neboť pobřežní stráž jezera Milada by Vás vyzvala tlampačem : Pane Pavle Ch! Vraťte se, jste již ve vodách jiného okresu! Pokud by jste se nechtěl vrátit pobřežní stráž by vypálila do vzduchu výstražnou kulometnou dávku! No a to by jste již nechtěl riskovat a vrátil by jste se do vod katastru Ústí nad Labem!

27.02.2021 07:32 | Jirikovka@post.cz

SLÁVA! DOCÍLILI JSME 9000 KOMENTÁŘŮ! NEBÝVALÝ REKORD NA NSS! Tento článek je průkopníkem a GIGANTEM mezi ostatními články na NSS v počtu komentářů a přečtení! Nyní máme přečtení 208 816! Další naší metou je jubilejních 10 000 komentářů!

27.02.2021 06:30 | Kodl

Na doporučení CM Pavla Chrze,putuje jeho fan klub ,co 2 dny okolo Těrlické přehrady. Cca 15 km.Náročné!

27.02.2021 06:28 | Kodl

Vážení....zdravím po ránu. A přeji pěkný den:-)

27.02.2021 02:33 | Pavel Ch

Na jezero Milada ústečáci můžou. I když je za cedulí Ústí n.L.

Sportovat se může jen v katastrech obcích ne v okresech.

Co ti z menších obcí? Mají si kde hrát?

BACHA, katastry úplně přesně nekorespondují s cedulemi, podívejte:

Podívejte se na katastry obcí a okresů.

 

Jezero Milada, mapa katastrů obcí.

Chabařovice mají západní půlku obvodu, ústečáci východní půlku obvodu. Akorát z toho pidi 40 m patří trmickým.

26.02.2021 23:46 | Zaplji

Myslim ze to nebyl hezky film. Nejaci co prezili se pohybovali v mlhovem oparu v ledove krajine a celou dobu tam nebylo nic videt, konec si nepamatuju. Originalni nazev byl The Day after

26.02.2021 23:44 | Jirikovka@post.cz

Hlavně budu potřebovat vědět ,zda po novém zpřísnění opatření budu moci legálně jezdit do Náměště neboť po neděli už bude začínat jaro!

26.02.2021 23:37 | Jirikovka@post.cz

Zaplji! Sděl zda film Den poté měl dobrý konec!

26.02.2021 23:34 | Zaplji

Jirko situaci po jaderne valce vylicil film Den pote....

26.02.2021 23:16 | dave

Davide, vůbec bych se nedivil, kdy to pomyslné červené tlačítko zmáčknula Gréta a jí podobní extrémisté. Paradoxně by to byl ten nejsmysluplnější čin pro záchranu této planety. Zajímavostí totiž je, jakou roli hraje na zemi člověk. Žádnou, když zmizí člověk z planety, vůbec nic se nestane. Pokud by např. z planety zmizely včely, zhroutí se ekosystém. 

26.02.2021 22:17 | david brazina

dave, jsem si celkem jisty ze hlavne zasluhou putina. nevim kdo jiny by vydrzel tolik provokaci.

26.02.2021 21:14 | Jirikovka@post.cz

Situací po 3. světovè válce se zabývá film Planeta opic! Je zajímavé! Když bylo málo lidí byly sekeromlaty! Když je hodně lidí jsou atomovky! Třeba tak planeta reguluje počet obyvatel! A když nikdo nechce regulovat atomovkama,reguluje Covid! Když jsou mu házeny klacky pod nohy vakcínami ,tak aby mohl regulovat tak mutuje!

26.02.2021 20:36 | dave

Tak předpokládá se, že třetí bude jaderná. Zatím tu odvahu nikdo nenašel. Naštěstí.

26.02.2021 20:22 | david brazina

albert einstein :)

26.02.2021 20:20 | Tomáš80

"Nevím, čím se bude bojovat ve třetí světové válce, ale ve čtvrté to budou klacky a kameny". To není z mojí hlavy, bohužel autora tohoto citátu si již nepamatuji. 

26.02.2021 20:15 | david brazina

a ze se k valce blizime milovymi kroky. lidi je jednak hodne a jednak to napeti uz je na hrane.

26.02.2021 20:03 | dave

Možná tu pravdu nechceme vidět nebo to někomu vyhovuje či slouží a tím se odsuzujeme si historii prožít znovu.

26.02.2021 19:54 | david brazina

Dave souhlasim s tebou. Jen nechápu proč se z minulosti odmítáme poučit.

26.02.2021 19:54 | Zaplji

Nevim co vlada, ale studanka je az do odvolani uzavrena!

26.02.2021 19:53 | david brazina

Zaplji, třeba se to pak projeví naživo a vyroste nám tady druhý korcnoj :)

26.02.2021 19:46 | Jirikovka@post.cz

Herce Krampola skolila vakcína na Covid! Je v nemocnici!

26.02.2021 19:43 | Jirikovka@post.cz

Zaplji! Výborná šachová zpráva! Potřebujeme,ale vědět co vláda nařídila nového! Jak je to s omezením pohybu! Zda budeš moci jezdit do lesa ke studánce pro vodu!

26.02.2021 19:39 | Zaplji

Vyhral jsem 1,5 hodinovou Milchvo arenu tempem 7 plus 2. Perfo 2193

26.02.2021 19:37 | dave

Davide, je jasné, že pravdu se nikdy asi nedozvíme. Můžeme pouze spekulovat a naše spekulace podkládat fakty. Možná se k pravdě někdy i přiblížíme, aniž bychom o tom věděli. Můžeme rozvíjet i teorii kdo stál v pozadí (Churchill s SOE) a kvůli těm politickým pletichám to skrývali. Možná máš pravdu, už během války se připravovalo co bude po válce a rozdělení vlivu v poválečné Evropě. Sám Churchill na Jaltě bojoval za Poláky.

26.02.2021 19:10 | david brazina

dave: tezko rict od koho to slo. ale souhlasim a psal jsem, ze to s tim churchillem byla divoka spekulace. na druhou stranu, komunismus byl pro ty lidi stejny strasak jako je nyni rusko, a osoba generala svobody byla hodne popularni. mohl hrozit stejny scenar jako s de gaullem, coz uz v predstave povelacneho usporadani v te dobe, mohlo byt nechtene. zvlast kdyz ceskoslovensko pred valkou melo druhou nejvykonejsi ekonomiku v evrope.

26.02.2021 19:07 | david brazina

honza svatos, zajimave, mel jsem za to, ze podkarpatska rus hranicila s ukrajinou  ted koukam, ze je to tak jak rikas. diky za rozsireni obzoru :)

26.02.2021 18:52 | dave

Churchill rozkaz na likvidaci Heydricha nevydal. Jinak by o tom v archívech byl záznam. Pokud v Britském archívu je složka o operaci Foxley (atentát na Hitlera), tak nevidím důvod proč by Angličané zatajovali plán na likvidaci Heydricha. Přikláním se k názoru, že to přišlo od Moravce.

26.02.2021 18:34 | Jirikovka@post.cz

Bylo by zajímavé zjistit kdo vydal rozkaz k likvidaci Heydricha! Zda Churchil nebo prezident Beneš! Nevím,jestli o tom někde psali!

26.02.2021 18:33 | dave

Z jednání PS o nouzovém stavu: Poslanec Radek Koten (SPD) se přimlouvá, aby na stránkách MZČR byly jednoznačně uveřejněny údaje o vitamínech, které posilují imunitu. To teda máme PS materiál. Vydržel jsem to asi 30 min. a pak to přepnul. Chápu, že opakování je matka moudrosti, ale už by mohli přijít s něčím novým.

26.02.2021 18:09 | Jirikovka@post.cz

U soudkyně Barbary to má grády! Manželka volala na porodní asistentku,která ji svedla manžela,ty jsi taková svi**! a kur**! Manžela nazvala pak chcípákem!

26.02.2021 18:02 | Jirikovka@post.cz

Po atentátu jak nashromáždili Čechy co měli cokoliv společného s atentátem,bylo jich kolem 300! K. H.Frank je chtěl poslat do koncentráku jenže fena Lina Heydrichová manželka Heydricha trvala na popravách,tak je všechny v Mauthausenu popravili! Jiná verze je, že Lina intervenovala u K.H.Franka,že poprav už bylo dost,aby toho už nechali! Nebýt zrádce Čurdy,tak by na parašutisty v kostele hned tak nepřišli! Ovšem dokud by fašisti parašutisty nedostali,tak by řádili pořád! Byli ale výjimky kdo nebyl popraven ikdyž ukrývali parašutisty! Byli to manželé Kroupovi a to proto ,že Hana Kroupová krasavice z Pardubic byla po vůli vysokému gestapákovi Schulzemu! Ten přislíbil,že je oba zachrání! Manžel byl poslán do koncentráku s mírnějším režimem a válku přežil! Kroupová byla propuštěna a dělala konfidentku gestapa po krátkém věznění v Terezíně ve Waltrovce,ale nikoho neudala! Schulze na konci vàlky zmizel s celou rodinou a nikdo nevěděl kam!

26.02.2021 18:02 | HonzaSvatoš

@David Bražina 26.02.2021 15:31:

V roce 1938 jsme společnou hranici se SSSR NEMĚLI. Na východě jsme měli hranici s Polskem a s Rumunskem (což byla jediná hranice s nám přátelským státem). Tuto skutečnost málokdo ví.

26.02.2021 17:27 | david brazina

no nevim jestli zrovna dar. prece jen ten co prisel po nem zahajil represe, ktere nemely na okupovanych mistech obdoby.

benes rozhodne nebyl bran jako nejaky vrcholny statnik. urcite to mel hodne tezke. nicmene, po valce se vudci svych zemich stavali ti, kteri aktivne bojovli proti nemecku. to benes rozhodne nebyl. 

26.02.2021 17:09 | dave

Drujde, atentát na Heydricha bylo politické rozhodnutí a taky jako odplata armády za popravené generály. Exilova vláda čelila velké kritice spojenců, že Českoskolensko je pohunkem nacistického Německa, že boj proti okupantům na našem úzení je téměř nulový. Sabotáže válečného průmyslu taky skoro žádné atd. Před atentátem se s naší vládou nikdo nechtěl  nebavit o obnovení hranic po válce. Exilová vláda usilovala o obnovení hranic před rokem 1938. Po atentátu nám bylo přislíbeno obnovení hranic a zneplatnění Mnichovské dohody ze strany Anglie došlo 5.8. 1942. Dokázat spojencům, že nejsme pouze pohunci nebylo jednoduché, moc možností tady nebylo. Výskyt 2. muže nacistického Německa na našem úzení byl dar z nebes a snad jediným možným řešením něco ukázat.

26.02.2021 16:41 | Jirikovka@post.cz

Jenže ty následky co následovaly po atentátu! Vypálené Lidice a Ležáky! Neustále popravy Čechů! Jak herec Skopeček říkal v seriálu Byl jednou jeden dům ,že v Kobylisích se střílí dnes a denně!! Proč byl vydán pokyn k atentátu na Heydrycha nikdo nesdělil! Podle filmu pokyn vojákům dal plukovník František,Moravec šéf kontrašpionáže,kterèho britská MI6 dopravila do Anglie i s archivem,těšně před obszením Českè republiky Němci Kdo dal,ale pokyn Moravcovi? Jedna teorie,že Haydrich musel být odstraněn kvůli Canarisovi,jiná je,že to byla msta za popravené vysoké důstojníky Obrany národa! Tu gestapo úplně rozbilo! Mučilo lidi v Pečkárně a tak se všechno dovědělo! Myslím,že získalo i seznam vedení Obrany národa! Taky stačilo jít po vysokých důstojnících ČS armády! Kdyby se hlasovalo,tak já bych hlasoval,že Heydrich byl odstraněn kvůli Canarisovi!

26.02.2021 16:32 | Druid.Panoramix

Pane Fialo, Rusové a Poláci se nikdy neměli rádi a tak proč by jim měl Stalin pomáhat? Pokud si pamatuji, tak trojího dělení Polska se aktivně účastnilo Prusko, Rusko a Rakousko ( Varšava byla jednu dobu součástí Ruska), v polsko- ruské válce (1609 - 1618) Poláci obsadili Moskvu v letech 1610 - 1612. V roce 1918 Rudá armáda se probila až před Varšavu, ale Poláci protiútokem vrhli jednotky Rudé armáda zpět ( v té době byl jedním z velitelů RA Semjon Buďonnyj). Takže prostě takový šprajc od Rusů.  

26.02.2021 16:17 | Druid.Panoramix

dave - to hodně těžká otázka, zvláště v demokratickém režimu, ale jen taková úvaha. Z Ústavy státu pro prezidenta vyplývá, že je vrchním velitelem ozbrojených sil ( dříve branné moci) a jemu to právo náleží. Rozhodl se, vyhlásil všeobecnou mobilizaci a deklaroval odhodlání bránit svoji zemi. A tady už vojáci věděli na čem jsou, jak jsou doplněné jednotky do stupně divize vto, jak je na tom letectvo, jak dělostřelectvo a jak útočná vozba. A hlavně jak je na tom pohraniční opevnění. Měli jsme před 2.světovou válkou dobré zpravodajství a muselo nám být jasné, že válce se dříve nebo později nevyhneme a že lidi budou umírat tak či tak. Těžké rozhodování pro prezidenta, který byl kariérním diplomatem, myslím, že nevojákem, rozhodl se šetřit svůj národ, ovšem i za tu cenu, že ho uvede do hanby, že se měl bránit a nebránil se.Mnozí jeho myšlení nerozuměli a je těžké ho hodnotit i teď.Navíc měl tu smůlu, že nechtěl,aby ho jednou dějiny jmenovaly jako původce zahájení 2.světové války, což se mu spojenci snažili hodit na hlavu.Neměl to jednoduché, uznávám..... ale proč potom atentát na Heydricha, tam jsme taky jako národ zaplatili vysokou cenu a proč? Aby národ věděl, že prezident žije, aby na území Protektorátu neexistoval jen komunistický odboj - tak to bylo dříve prezentováno, aby se lidem v Protektorátu dala naděje, že existuje i nekomunistický ( tedy demokratický) odboj. Ona situace byla neradostná - Obrana národa až na výjimky zdecimována, Sokolové taky, odbojová skupiny dr.Krajiny totéž ,mnohé další skupiny infiltrovány agenty gestapa.

26.02.2021 16:16 | Jirikovka@post.cz

Podraz byl,že Rusové nepomohli Varšavskému povstání ikdyž od Polska byli již kousek!

26.02.2021 16:12 | HumphreyvanWeiden

Dave, nemáte pravdu. Edvard Beneš byl opravdový vůdce, kterého lidé podporovali před válkou, během války i po válce. Jako jeden z mála evropských politiků důsledně bojoval proti Hitlerovi. Ten ho právem nejvíc nenáviděl, dokonce prohlásil: "Tuto válku jeden z nás dvou nepřežije, po oba zde místo není". A měl pravdu. Beneš nešel do předem prohraného boje, brzy dosáhl anulaci Mnichovského paktu, organizoval armádu v Británii a v Sovětském svazu, dobře fungoval i domácí odboj. Všude měl respekt. Akce proti Heydrichovi byla brilantně provedena a zaslouží si obdiv.

26.02.2021 16:02 | Jirikovka@post.cz

Daniel Landa to zpíva pěkně,jenže z obrany by efekt nebyl žádný! Zahynulo by velké množství lidí! Města rozbombardovaná! Václav Neckář byž nemohl zpívat píseň,že chrám Sv.Víta je gotiky chlouba,protože ten by nebyl! Jak by jsme byli poraženi,tak by Němci popravovali stejně jako za protektorátu! Zničené fabriky by znovu vystavěli vězni z koncentračních táborů! Němci by s námi zacházeli jak s poraženými Poláky! Nikdo se v Evropě Hitlerovi kromě Anglie neubránil protože ta byla za mořem! Kdoví jak by to s Anglií dopadlo,pokud by Hitler nenapadl Rusko! Pak všichni zájásali,neboť věřili,že Hitler si na Rusku vyláme zuby jako Napoleon! Ikdyby vyhrál v Rusku a porazil Anglii USA by neporazil,zvlášť pokud by USA mělo dřív atomovou bombu! A Hitler by měl v zádech poražené národy a Partizánský boj! Svět dobýt nemohl ikdyž to byl jeho záměr!

26.02.2021 15:54 | david brazina

Dave, jedná šílená teorie říká, že příkaz k popravdě zadal Churchill. Prý jako proti váhu působení generála Svobody. S tím co jsi napsal naprosto souhlasím. Je strašně jednoduché se bit v prsa jak jsme měli bojovat, či vyhrožovat konfliktem jinému státu. Ovšem jen do okamžiku, kdy se to začne týkat konkrétních lidi.

26.02.2021 15:49 | dave

Položte si otázku. Kdo z Vás je ochotný udělat rozhodnutí, že stát vstoupí do války a budou umírat lidé? V autokratických potitických zřízení to bylo jednoduché. Panovník řekl, že se jde do války a po skončení spočítali mrtvé a panovník vládl obvykle dál. V roce 1938 tady byla demokracie a Beneš byl politik, ne opravdový vůdce, který by bránil naši zem i za cenu svého života. (jako chtěli vojáci, kteří pocházeli z řad legionářů a byli velcí vlastenci). Nechtěl nést odpovědnost za válečný konflikt. Stačí se podívat kdo dal příkaz k likvidaci Heydricha. Nikdo, tato informace není známá a jsou pouze domněnky.  Neexistuje žádný písemný dokument o rozhodnutí k této akci. Proč asi? Exilová vláda věděla co bude po atentátu následovat a nikdo nechtěl po válce nést odpovědnost za represe a kritiku pozůstalých. 

26.02.2021 15:38 | Jirikovka@post.cz

Oprava! Má být ! Pane Druide!

26.02.2021 15:37 | Jirikovka@post.cz

Pane Dride! Uznávám Váš názor na to zda jsme se měli bránit proti Hitlerovi! Já jsem Vám napsal svůj názor,jak by to dopadlo,kdybychom se bránili!

26.02.2021 15:31 | david brazina

dave + honza svatos : Nemci hlavne byli od Francouzu neskutecne sikanovani valecnymi reparacemi. to s tim porynim, hiitler ocekaval ze se okamzite stahne, ze to francouzi nechali byt bylo jeho prvnim vitezstvim. nicmene na youtube je spousta videji kdy francouzi nemce ponizovali a v podstate ww2 bylo vybitim teto frustrace spojene s horpodarskou krizi.

 

myslet si, ze jsme mohli bojovat, se dobre rika od klavesnice, kdyz nikomu z nas nehrozi, ze bychom v tom boji mohli take padnout. nemecka letecka prevaha byla bez diskuse a to nejen nad nasim letectvem. Se SSSR jsme samozrejme spolecnou hranici meli, ukrajina byla soucasti svazu. souhlasim, ze je to otazka, zda by SSSR opravdu v tom roce 38 do toho sel. v kazdem pripade to byla jedina zeme, ktera dostala svemu zavazku o vzajemne vojenske pomoci. stejnou smlouvu mel SSSR uz jen s Anglii. 

 

Ze by Hitler po nasem odporu couvnul se mi uplne nezda. Jen tovarny Siemens a Bosh meli v souctu strojni kapacity rovny celemu nasemu prumyslu s vyjimkou Plzenske skodovky. Navic jak uz tady myslim ze Druid psal. Utok by sel po jizni ose pres Rakousko, tam jsme bitevni tvrze nemeli, krom tusim Znojma.

 

Imho, to ze jsme se vzdali bez boje, je zcela v duchu nasi narodni povahy, kterou reprezentuje Josef Svejk. Ze nas ale nasi zapadni spojenci vzdy zradili, je fakt, na ktery bychom nemeli zapominat. 

26.02.2021 15:13 | dave

Drujde, německá armáda v roce 1938 nebyla taková jak si jí dnes všichni představují. Většina lidí nemá představu jak se Wehrmacht vyvíjel a většina jejich znalostí je z pozdějšího období. Nutno podotknout, že letectvo bylo na vysoké technologické úrovni jinak ostatní složky byly na stejné úrovni jako naše armáda a min. kvalitativně jsme byli konkurenceschopni. Taky si myslím, že jsme měli bojovat. Vojáci by alespoň umírali v boji a ne pod gilotinou. Těžko soudit jaký by byl další historický vývoj. Někteří generálové wehrmachtu válku nechtěli, ty pak Hitler vyměnil za ty loajální. Z těch odstavených generálů se mohl stát protihitlerovský odboj. Pokud bychom se bránili pro Hitlera by to byla velká komplikace. Šlo mu o náš zbrojní průmysl a obsazení našeho území bez boje. Kdyby dělníci umírali na frontě, kdo by pak vyráběl, když nebudou lidské zdroje? A co by nastalo, kdybychom tyto továrny např. podminovali a v nejvyšší nouzi je zničili před kapitulací? Boje by zničily infrastrukturu země a Československo po kapitulaci by bylo pro Hitlera bezcenné. Klidně by se mohlo stát, že by Hitler po našem odporu couvnul.

26.02.2021 14:48 | dave

Davide, Nutno dodat, že všichni si pamatovali hrůzy 1. světové války. Jak lidské, tak ekonomické. Těžko soudit co za Mnichovem stálo. Zda naivní snaha zachovat mír nebo získání času na vyzbrojení armád. Vyzbrojování německé armády od roku 1934 měly v merku zpravodajské služby většiny evropských států a nikdo z předních představitelů nechtěl slyšel varování před další válkou. A ještě jim ochotně půjčovaly peníze na zbrojení. Pravda je, že Francie ani Anglie na další válku nebyly připraveny. Mnichov nebyl první ústupek Německu. Vše začalo v roce 1936 obsazením demilitarizovaného pásma Porýní. 

26.02.2021 14:45 | HumphreyvanWeiden

Co se týče Heydricha, tam je to také známo. Jeho popravu si vymysleli vojáci, kteří s Benešem emigrovali do Británie. Chtěli se Heydrichovi pomstít za popravy československých důstojníků, kteří byli sdruženi v odbojové organizaci Obrana národa. 

26.02.2021 14:43 | Druid.Panoramix

Pane Fialo, nechci Vám odpovídat slovy jednoho komunistického funkcionáře, že i bosí Habešané se bránili:o)) Ptal jste se, zda jsme se měli bránit proti Německu a neuznat Mnichovskou dohodu a já jsem Vám svůj názor napsal a za ním si stojím. Snažil jsem se zvážit všechna pozitiva i negativa a největší pozitivum je ( anebo v té době bylo) bránit svoji vlast a v té době byli lidé ochotni za svoji zemi položit i svůj život. Mnichov jim tuto možnost vzal, mnohým pokřivil páteř i charakter a z jiných udělal hrdiny za hranicemi, ale i tam se bojovalo za to, aby se po válce mohli do své země vrátit.

Hezky o tom zpívá Daniel Landa v písni "1938" - https://www.youtube.com/watch?v=w8QRcJUZXWc

26.02.2021 14:41 | HumphreyvanWeiden

Jestli jsme se měli bránit nebo ne, na to je jednoduchá odpověď - byl by to nesmysl a Beneš to samozřejmě věděl. Vojensky bylo Československo neubránitelné a spojence jsme neměli. SSSR by samozřejmě nebyl schopen jakkoli vojensky pomoct, ten s bídou a těžkými ztrátami zvládl Finsko. A Beneš si nechtěl znepřátelit Británii, protože Britové tradičně smlouvy respektovali, i když s nimi nesouhlasili. Obdivuji "pokerovou" chladnokrevnost Beneše, který to nevzdal ani po Mnichovu a pracoval ve prospěch Československa i po takové tragédii. Počítal s brzkou válkou (v tom se nespletl) a potřeboval, aby Británie sama zrušila Mnichovský pakt. Už cestou do Anglie v letadle plánoval, jaké budou úpravy československého pohraničí po vítězné válce s Německem! 

Edvard Beneš byl zcela nepochybně náš nejlepší politik 20.století.

26.02.2021 14:19 | HonzaSvatoš

Ta konspirační teorie o tom, že bylo potřeba zlikvidovat Heydricha z důvodu, že by odhalil Canarise jako dvojitého agenta pracujícího pro Brity je celkem stará, ale tvrdé důkazy k ní, pokud vím, chybí. Pokud byl skutečně Canaris spolupracovníkem Britů, tak důkazy o tom si ještě nějakou dobu v britských archivech poleží. I dnes, 76 let po válce, by to byla dost bomba. Nicméně zapadalo by to do mozaiky v tom smyslu, že Beneš tlačil na odboj, aby byl zlikvidován právě Heydrich, a nikoli Emanuel Moravec, jak navrhovali odbojáři zde.

 

Co se týče možné pomoci ze strany SSSR po Mnichovu, tak to je jenom komunistická propaganda. RA by se především musela do ČSR nějak dostat, společné hranice jsme neměli. Takže by museli přes nepřátelské Polsko, nebo přes Rumunsko. Když pominu, že toto by znamenalo konflikt, ve kterém by byl SSSR agresorem, tak by přemístění sovětských jednotek do českých zemí představovalo dost velkou logistickou "výzvu", jak se dnes módně říká. Vojensky to vypadá celé na nereálnou záležitost.

26.02.2021 13:44 | Jirikovka@post.cz

Vrcholem špatné politiky byla dohodnuta demarkační čára,kdy Američané nemohli jet z Plzně osvobodit Prahu! Byli by tam daleko dříve než Rusové z Berlína! A zachránilo by se mnoho životů Čechů co padli za Pražského povstání! V jednom Ruském filmu,říkali při jinèm tématu,že politika je špinavá věc!

26.02.2021 13:32 | Harry Nelson Pillsbury

Opět něco z šachu : Levon Aronjan bude reprezentovat USA. Důvodem jsou spory se současnými sportovními funkcionáři, snaha o domluvu s nimi byla marná , on sám cítí, že je v Arménii považován za hráče, který už nemá žádný potenciál a tak se rozhodl změnit federaci... http://chess-news.ru/node/27692

26.02.2021 13:30 | ciki333

Předčasná radost...

https://www.youtube.com/watch?v=e0uOsPBSKPo&feature=emb_logo

26.02.2021 13:23 | Jirikovka@post.cz

Nevěřím,že by nám Rusi přišli na pomoc ikdyby je Beneš požádal! To věří jen komunisti v čele s Klementem Gottwaldem!

26.02.2021 13:20 | Jirikovka@post.cz

Heydricha museli odkráglovat,protože něco věděl na Canarise! Vojáky co sem neustále posílali tak skoro všichni padli! Gestapo mělo již velice rzšířenou síť konfidentů! Vojáci vysílaní z Anglie neměli ponětí co je tady čeka! V Anglii sledovali jen své cíle! Rusi sledovali své cíle! Když padli tak nás mnogo! Američani sledovali své cíle při dni D kdy na pláži Omaha padlo veliké množství Amerických vojáků! Němci je měli na pláži jako na střelnici!

26.02.2021 13:09 | david brazina

ze bychom prohrali je celkem jasne, nase letectvo proti luftwafe by nemelo sanci, viz tehdejsi letecka prehlidka v anglii. Ze bychom my byli ti spatni je take jasne, mnichov nam naridil postoupit nase uzemi nemecku. pomatujme ze Francie a Anglie nas predhodila Nemecku jako kost, nestali jsme jim za to cokoliv udelat, v anglii se tim carem papiru jeste chlubili jak prinesli mir. Po Mnichovu nam nabidl pomoc jako jedina zeme sveta SSSR. Benes odmitl, jeho strach z komunismu byl patologicky, stejne jako v soucasne dobe nenavist tech, kteri odmitaji ruskou vakcinu z politickych duvodu.

26.02.2021 13:02 | Jirikovka@post.cz

Göring vyhrožoval nemocnému Háchovi,který se 14.3. V Berlíně tam složil,museli mu dát injekci,že pokud nepodepíše,aby nás Hitler vzal pod svoji ochranu,tak,že dá pokyn k bombardování Prahy! Háchu nechali úmyslně dlouho čekat do 1:30 až se Hitler dodívá na film! Ve 4 hod Hácha utrpěl infarkt a Hácha podepsal! 15.3.1939 začal zábor zbytku Česka! Vlak s Háchou z Německa byl záměrně zpožděn !Hitler byl na pražském hradě dříve než se Hácha vrátil z Německa! Hácha vstoupil na Pražský hrad v 19:30! Jako státní prezident za asistence vojáků SS!

26.02.2021 12:50 | alfa

A v jednom z článků v odkazu od Druida je psáno, "90% sudetoněmeckých záložáků narukovalo při mobilizaci" a jaká byla odměna vlastencům víme.

26.02.2021 12:46 | Jirikovka@post.cz

Pane Druide! Vaše ANO by mělo jen morální dopad! Jako Atentát na Heydricha! SSSR by nám na pomoc nepřišlo! Bylo to vázáno také na smlouvu,že nám pomůže Francie! Podívejte se na velkou Francii! Válku s Německem prohrála! Maginetova linie na kterou spoléhali jim byla na HO! Válku s Německem by jsme sami prohráli! Je to i názor vojenských kapacit! Naše města by byla rozbombardovaná! Němci měli vojenskou převahu! Bránit se by mělo význam jen z morálního hlediska! Tady není Rusko kde jsou od sebe vesnice 200 km! Tady není ani generál bláto ani krutý generál zima ani 200 milionů obyvatel!

26.02.2021 12:33 | Druid.Panoramix

Honzo Svatoši, s tím, co píšete se dá souhlasit.... ještě bych přidal odstředivé tendence Slovenska a jeho touhu po samostatném státu a jeho odtržení. V tom hodnocení prezidenta Beneše bych byl trošku zdrženlivý- přeci jenom bylo rozhodnuto o nás a bez nás, takže tam mohlla být i jistá míra flustrace,že ho z jednání vynechali a navíc byl ve stresu z toho, že ti, na které spoléhal, ho v nejdůležitější chvíli nechali na holičkách. Na druhou stranu Hitlerovi prý spadl velký kámen ze srdce, protože s naší armádou bojovat nechtěl, byl si vědom toho, že bychom svoji kůži neprodali draho a on o ztráty na lidech a technice nestál, i když by asi naše území obsadil, rozbombardoval průmyslová centra a pevnostní systémy by obešel zezadu. Po Mnichovu to měl zadarmo i s veškerou zbrojní výrobou a zbraňovým arzenálem naší armády. 

26.02.2021 12:21 | HonzaSvatoš

Zajímavá debata. Co se týče otázky, zdali se po mnichovské zradě našich milých západních "spojenců" bránit, nebo ne, mám jasno. Rozhodnutí o odstoupení pohraničí Němcům bez boje byl od Edvarda Beneše jeho vůbec největší státnický čin. Pár argumentů:

1) Pevnosti, na které jsme spoléhali, nebyly ještě mnohde dobudovány a vyzbrojeny, 2) Princip byl ten, že pokud nás Němci napadnou, pevnosti je dostatečně dlouho zdrží a přivážou jim síly, načež bude dostatečné, aby Fnacie mobilizovala a Němci by neměli šanci uhrát úspěšně válku na dvou frontách, což ovšem po Mnichovu padlo, 3) čs. letectvo by vydrželo proti Luftwaffe tak týden a pak by byly dost problémy, 4) měli jsme tu cca 2,5m početnou pátou kolonu Němců, z nich cca 80-90 procent zfanatizovaných nácků a Freikorps už dostatečně účinně terorizoval pohraničí už před Mnichovem, 5) Němci měli připravený plán povstání ve Slezsku, kde do té doby takticky vystupovali celkem krotce, 6) na hranicích s již obsazeným Rakouskem nebyly pevnosti žádné, 7) kdybychom se bránili, tak by nás naši západní zadarmo drazí "spojenci"označili za narušitele míru v Evropě. Zvlášť bod 7 bych zdůraznil, protože, ceteris paribus, by pak vůbec nebylo jasné, jestli bychom dostali po válce pohraničí zpátky.

Případné srovnání s hrdinským odporem Finů proti SSSR v zimní válce, které se občas zmiňuje jako argument, že mělo smysl se bránit, je zcela mimo mísu. Rudá Armáda byla zdecimována čistkami v důstojnickém sboru, Finové neměli na svém území početnou prosovětskou pátou kolonu a hlavně jim nikdo nevyhrožoval, že když se mudou bránit, že budou "ti špatní". A nakonec, my jsme své území zpět dostali, Finové o kus území i přes hrdinský odpor přišli.

26.02.2021 12:20 | Druid.Panoramix

Davide, přesně tak to bylo, jak píšeš.....ovšem zajímavé bylo, že SSSR úmluvu dodržel až do svého napadení v červnu 1941, částečně z důvodů, které uvádíš, ale otázkou je zda-li si byl Stalin vědom, jak decimováním velitelských kádrů Rudé armády tuto armádu oslabil a i proto v prvních fázích války ustupovala, dostávala se do obklíčení, byla ve velkém chaosu a měla obrovské ztráty.

26.02.2021 12:14 | Druid.Panoramix

Pane Fialo, o tomto problému se hovoří už dlouho, někdo je pro, jiný je zase proti. Někd vznáší své argumenty pro obranu, jiný zase proti obraně. Zde je článek, kde tento problém řeší historici:https://www.lidovky.cz/domov/ceskoslovensko-se-chtelo-mohlo-a-proto-i-melo-branit-historici-hodnoti-odkaz-mnichova-1938.A180926_174857_ln_domov_mber

Zde je názor dalšího historika: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Mnichov-1938-meli-jsme-se-branit-Zapad-pry-mohl-pomoci-Benes-jako-politicky-ucetni-analytik-predklada-novy-pohled-na-udalosti-ktere-zlomily-Ceskoslovensko-555276

A tady polemický názor - https://www.info.cz/magazin2/kdybychom-bojovali-nezaniklo-by-ceskoslovensko-historici-by-se-mnichovske-dohode-nepodvolili

A můj osobní názor? Měli jsme armádu na velice slušné úrovni, dobře vyzbrojenou a ukázněnou, měli jsme pohraniční opevnění ( byť nedokončené) a mobilizace ukázala odhodlání se bránit - takže za mě jednoznačně ANO, měli jsme se bránit a zachovat tomuto národu rovnou páteř a pohled na modré nebe. I když bychom v tom zůstali sami, bez spojenců.

26.02.2021 12:09 | david brazina

druide, smlouvu o neutoceni. tuto smlouvu SSSR podepsal s nemeckem jako posledni stat pred valkou.  Ta druha smlouva byla jen dusledek toho co se v evrope stalo, napadeni polska nemeckem, Stalin si byl vedom, ze by konflikt s nemeckem prohral, sovetsti vojaci za zadnou cenu nesmeli stat nemcum v ceste. ze si Stalin ohral polivku je zrejme, vzal pod spravu SSSR oblasti polska, ktere po prvni svetove valce pripadly polsku na nemecku. ironii osudu pak nemecke tanky ktere vpadly do SSSR byly castecne vytvoreny ze sovetske zelezne rudy, jejiz dodavky do nemecka smlouva o pratelstvi zajistila.

26.02.2021 11:57 | Jirikovka@post.cz

Na internetu byla i simulace války Československa proti Německu! Bylo tam kde která vojska byla rozložena,a kde by nás Němci napadli z několika míst a kde by byly boje! Závěr byl ten,že by Česka vojska ustupovala a ustupovala až by byla někde v horách a válka by byla prohraná!

26.02.2021 11:49 | Jirikovka@post.cz

Často se objevuje otázka ,zda jsme se měli bránit,proti Němcům a neuznat Mnichovskou dohodu! Zejména za vlády komunistů se hovořilo,že jsme se měli bránit! Že by nám přišel na pomoc SSSR! Pokud by jsme se bránili byli by jsme sami proti Hitlerovi a válku by jsme prohráli! Německo mělo 75 divizí a my jen 42! A chránit hranici 2000 km! Pohraniční opevnění by Hitler obešel! Zaútočil by na nás z Rakouska! Plno Němců bylo v ČS armádě! To by byli zrádci! Göring by bombardoval Prahu! Proti nám by byli Poláci a Maďaři! Bez spojenců by jsme neměli nárok!

26.02.2021 11:30 | Druid.Panoramix

Paulz - mno, nevím, jestli Beneš by něco takového pominul, protože Polsko - německou smlouvou o neútočení z ledna 1934 Polsko sice sledovalo hlavně upevnění své hranice s Německem ( Německo totiž mělo územní požadavky vůči Polsku v tzv. Gdaňském koridoru), ale důsledkem bylo oslabení Malé dohody, aktivizaci polské zahraniční politiky vůči ČSR, ale hlavně oslabilo pozici Francie v Evropě a v tomto punktu se nás to hodně týkalo.

Davide a který pakt R-M máš na mysli? Ten první ze srpna 1939 - tedy Smlouvu o neútočení mezi Německem a SSSR anebo ten druhý ze září 1939 - tzv. Smlouvu o přátelství, spolupráci a vymezení demarkační linie.

26.02.2021 11:25 | Jirikovka@post.cz

Polsko se k nám moc přátelsky nechovalo! Když obsadilo Těšínsko ! 2.10.1938 byla neděle! Pokračovala okupace prvního pásma,která na základě Mnichovské dohody začala v sobotu ve 14 hod! Poláci začali v neděli obsazovat Těšínsko! Nejprve dali ultimátum před půlnocí 30.9.,kde žádali odstoupení okresů Český Těšín a Fryšták jinak uskuteční vojenskou akci,kterou uskutečnili pak v neděli!

26.02.2021 11:21 | Zaplji

Ted jsem byl ve meste a pred jednou hospodou 6 lidi pilo piva v kelimcich na chodniku! V hospode prodavaji nejen domu do pet lahvi, ale i do kelimku! Nikdo ale nesmi dovnitr a musi to vypit mimo areal hospody! Jo a zitra budou pry delat jeleni gulas! Bohuzel nebudu doma, jedu na pochod do Brna Reckovic, asi trasa 14 km. Na dlouho dobu bude posledni... V Cechach pochody normalne budou, ale tsm nebudu smet jet vlakem!!

26.02.2021 11:20 | david brazina

Blbý je ze mladým tohle nikdo neřekne a hezký se s nimi pracuje. Za chvíli se bude tvrdit, že jsme součástí reichu chtěli být dobrovolně a zlý SSSR vpadl do Německa aby nám uskodil.

26.02.2021 11:09 | paulz

Tak smlouva Posko Německo na kterou se u nás úplně zapomnělo i když se vlastně týkala i nás...

Při odjezdu ze Ženevy 28. září 1934 ministr zahraničí Polské republiky Beck prohlásil: „Polsko o své vůli prohlašuje, že od nynějška spojuje svůj osud s osudem Německa... Polská vláda se prohlašuje od nynějška za osvobozenou od jakýchkoliv závazků vůči Československu

Při odjezdu ze Ženevy 28. září 1934 ministr zahraničí Polské republiky Beck prohlásil: „Polsko o své vůli prohlašuje, že od nynějška spojuje svůj osud s osudem Německa... Polská vláda se prohlašuje od nynějška za osvobozenou od jakýchkoliv závazků vůči Československu

26.02.2021 10:59 | david brazina

Paulz, ještě je srandovní jak této smlouvě říkají pakt. To možná proto aby se nemuselo řešit že stejnou smlouvu s Hitlerem měly v té době už téměř všechny evropské státy, jediná výjimka byla Anglie. A že na základě těchto smluv nám Polsko například po Mnichovu dalo ultimátum ohledně postoupení těšínská.

26.02.2021 10:53 | Jirikovka@post.cz

Paulzi! Máš pravdu, pakt Ribentrop- Molotov byl uzavřen v r.1939 v Moskvě,tedy až po Mnichovské dohodě! Trvám na tom,že okupace r1968 Rusy a její následky byl čajíček proti okupaci Německé r.1939 a její následky!

26.02.2021 10:45 | Jirikovka@post.cz

Humphrey! Němci za Hitlera byla nadřazená rasa! Národy na východě byli pro ně podlidi! Proto Hitler sdělil svým generálům,že válka v Rusku bude jiná než na Západě! Bude to válka vyhlazovací! Chtěli Rusy vyhladit a Moskvu srovnat se zemí! Hitler podcenil Ruskou zimu a generála bláto! A za nesmírných obětí ruský vojáků,kdy se opásání granáty vrhali pod německé tanky a za velení geniálního Žukova se do Moskvy nedostali! A Hitler sám zbrzdil útok na Moskvu,když vojska odklonil na dobytí ruských ropných polí!

26.02.2021 10:43 | paulz

To jirikovka 10:24 špatně jsi pochopil můj příspěvek, doporučuji přečíst ještě jednou...smiley

Ale je pěkné, že jsi mě označil za moc mladého, skutečně mám radost...smiley

26.02.2021 10:31 | Jirikovka@post.cz

A nemyslete si! Jak Vy máte rádi svého dědu nebo bábu,tak nynější Němci také mají rádi dědu nebo bábu ikdyž byli příslušníci SS! Proto i komunisti pátrali po vašich předcích zda jste byl dělnického původu to jste měl kádrové plus a pokud jste byl z rodiny majitele gruntu nebo nějaké fabričky tak silné mínus! Oni si dobře uvědomovali vazby lidí na své předky!

26.02.2021 10:24 | Jirikovka@post.cz

Pane Paulz! Vzpamatujte se! Budete asi moc mladý! Předkové dnešních Němců za Protektorátu vraždili České lidi! Pokud by Němci válku vyhráli Český národ by zlikvidovali! Část by poněmčili,část vystěhovali hovořilo se o Patagonii a zbytek by vyvraždili! Úhlavní nepřátelé Čechů byli tehdy Sudeťáci! Prý byli horší než Říští Němci! Ruská okupace byl čajíček proti okupaci Německé!

26.02.2021 10:08 | HumphreyvanWeiden

No jo, Němci jsou pořád hrdí na výkony svého Wehrmachtu. Jediným zločinem nacistů jsou pro ně koncentrační tábory. Jednotliví Němci jsou fajn, ale jejich národní ideologii nerozumím.

26.02.2021 09:49 | paulz

To David 3:06: tak brzy se buď bude tvrdit že Mnichovská dohoda byla až po paktu Ribentrop-Molotov nebo že při Mnichovské dohodě o paktu Ribentrop Molotov už věděli.smiley

Jinak je to zvláštní naši nejvěrnější západní přátelé nás první na stříbrném podnose naservírovali Hitlerovi a pak nás v rámci dohod mocností dali do sféry sovětského vlivu a přitom to jsou naši nejvěrnější přátelé...No a nebýt předků našich nynějších přátel z německa nikdy by jsme ve sféře sovětské vlivu dalších 45 let ....

26.02.2021 09:48 | Jirikovka@post.cz

Pohledy do historie! 16.díl má název: Fotbalista Josef Masopust! Narodil se roku 1931! Fotbal si oblíbil odmalička! Nadání sdědill po otci,který také hrával fotbal! Otec mu vštěpoval zásady hry fair play ,které se výrazně projevily v jeho budoucí fotbalové kariéře! Po válce hrál jako dorostenec v Mostu ,potom i za A mužstvo! 1. Ligu začal hrát v Teplicích! Potom přestoupil do Dukly Praha ,za kterou pak hrál celou svoji fotbalovou kariéru a v tomto dresu vedle reprezentačního získával fotbalovou slávu! V Dukle hrál levého záložníka! Stal se tvůrcem hry a s týmem získal 7 ligových titulů! Za národní mužstvo odehrál 63 zápasů a vstřelil 10 branek! S národním týmem byl 3. Na ME 1960 ve Francii a především stříbrný na MS v Chile 1962! O půl roku později získal Zlatý míč jako nejlepší fotbalista Evropy! V letech 1963- 1965 hrál za vybraná mužstva Světa a Evropy! V týmu Evropy dělal kapitána! Hráčskou kariéru ukončil 1968- 1970 v Belgii! Na vrcholové úrovni hrál do 39 let! V československé lize hrál 386 zápasů a dal 76 gólů! V Poháru mistrů evropských zemí nastoupil ve 37 utkáních a dal 5 gólů! V Poháru vítězů pohárů nastoupil 4x a dal 1 gol! Na mistrovství světa v Chile ve finále dal Brazilcům za naši reprezentaci jediný gól! Věnoval se také trenérské práci! Po r.1968 byl hrajícím trenérem v belgickém týmu Crossing! Pak trénoval Zbrojovku Brno! V r.1984- 1988 byl trenérem reprezentace Československa! 1988- 1991 působil jako trenér hráčů do 21 let v Indonésii! Josef Masoupust odešel z tohoto světa v r. 2015 v Praze ve věku 84 let!

26.02.2021 08:49 | Jirikovka@post.cz

Odborníci tvrdí,že Jihoafrická mutace napadne i ty co prodělali Covid! Muzikálová zpěvačka Nikola Ďuricová (25)! Byla očkována vakcínou mezi prvními,protože se rozhodla pomáhat ve zdravotnictví! Po očkování měla potíže! A to zimnici a slabost! Teď už je to lepší,jen je taková slabá! V nemocnici pomáhala při rehabilitaci! Věnovala se rozchození pacientů - starších lidí po operaci! Napsala: Je to pro mě obrovská zkušenost! Nikola po zkouškách v divadle půjde zase do nemocnice pomáhat!

26.02.2021 08:35 | Jirikovka@post.cz

Za včerejšek přibylo 14 457 nakažených! Tak už začín a průšvih!(přímo průser!) V nemocnici je 7 176 pacientů, z toho ve vážném stavu 1 531 pacientů( tolik ještě nikdy nebylo!) Momentálně je nakažených 137 698 lidí! PES 75 bodů! č.R jsem zatím nenašel!

26.02.2021 08:24 | Jirikovka@post.cz

MZ očekává,že epidemie bude kulminovat až na 20 000 nakažených denně! Což bude znamenat příliv více lidí do přetížených nemocnic a proto vyjednáva 100 lůžek v Německu a Polsku!

26.02.2021 08:20 | Jirikovka@post.cz

Vláda prý chce zamknout Česko! Od pondělka se mají zavřít školky,další obchody,bude povinné testování ve firmách a chtějí omezit pohyby mezi okresy! Definitivně rozhodnou dnes!

26.02.2021 08:10 | Jirikovka@post.cz

V mnohých šachistech působících v tomto článku je mnoho vědomostí což by někdo ani neřekl! Je dobře,že tyto vědomosti si šachisté nenechají jen pro sebe a ventilují je právě zde! Zajímavé vědomosti z jakéhokoliv oboru jsou zde vítány!

26.02.2021 08:04 | Jirikovka@post.cz

Vážení ! Vaše debata o Němcích je skutečně velmi kvalitní! Tento článek má dost kvalitních komentářů! Je velkým oživením NSS! Šachista nemá mít jen šachovè znalosti,ale také má mít znalosti z jiných odvětví! A mnohé se dozví právě zde!

26.02.2021 07:58 | Jirikovka@post.cz

Pandemický zákon na všechno nestačí! Prodlužovat nouzový stav se nemá,aby nebyl napaden žalobami u ústavního soudu,ale má se vyhlásit nový nouzový stav! Tak to v TV sdělil nějaký odborník na Ústavní právo! Velký Tomio dnes nepodpoří ani pandemický zákon ani prodloužení nouzového stavu!

26.02.2021 07:47 | Zaplji

Ted na Nove mluvil nejaky clovek z TOP. Rikal, ze mozna to bude jinak a jednodusse. Snemovna dnes prijme pandemicky zakon, to pry je skoro jiste! A podle pandemickeho muze vlada vyhlasit svuj nouzovy stav na cely mesic a vyhlasit vsechna omezeni!

26.02.2021 07:34 | Druid.Panoramix

Zaplji - srdečně zdravím, sledovat přenos z Poslanecké sněmovny by pro mě byl ztrátou času, ale někomu se to může líbit. Btw, a proč by se měl prodlužovat nouzový stav? Už se prodlužuje dost dlouho a stav se nelepší, takže v tom nouzovém stavu to nebude.Takže by to chtělo přijmout opatření na úrovni krajů s koordinací jednotlivých ministerstev. Centrální úroveň krizového řízení udržet na ministerstvech zdravotnictví, práce a sociálních věcí, vnitra, obrany, školství, dopravy a průmyslu a tam to nechat na úrovni jednotlivých ministrů a jejich náměstků a ať ukáží co umí ( anebo neumí). Ministryně financí ať si připraví balík peněz, protože bez nich to nepůjde a pak Babiš ať si navhčí psací pero, aby opatření jednotlivých ministerstev signoval. Předpokládám, že omezení pohybu osob a testování ve firmách, jsou součástí pandemického zákona, takže proč zablokovat celek, když je možné to udělat po částech. A hlavně testovat a očkovat. :o))

26.02.2021 07:07 | Zaplji

Omlovam se za preklepy, ten nejhorsi. Dnes po 17.hodine je turnaj Milana Chvojky !!!

26.02.2021 07:05 | Zaplji

Do debaty o sudetskych Nemcich se zapojovat nehodlam. Budiu dnes skedovat prenos ze snemovny, jestli schvali nouzovy stav! Potom by vlada vyhlasila 3 tydenni uzaverku bejen zakladnich, ale poprve i materskych skol a take omezeni cestovani jen v ramci okresu! Pkatilo by to od pondeli 1.brezna. Tak pokud to projde, tak muj zitrejsi pochod v okoli Brna bude na dlouhou dobu posledni!! Zatimv 8,30 pred jednanim snemovny vlada preda sve navrhy opozici... KSCM jim to minule nepodporili kvuli nesolneni slibu o otevreni lyzarskych arealu a navratu deti do skol a taky problemu s armadnimi penezi. Ted rikali, ze budou hkadovat az podle rozhodnuti oredsednictva! Okamurovo SPD je zasadne proti. TOP usty Adamove Pekarove se navrhy ANO nezdali byt uplne spatbe, ale ory jim chybelo oduvodneni. ODS nouzovy stav dosud zamitala vzdycky. Situace je ale tak strasna, ze se mozna nekteri poslani opozice leknou a nouzovy stav podpori. Jasno bude behem odpokedne! Po obede se take Slavia dozvi sveho dalsiho souoere v Evropske lize! Vcerejsi vyhru v Lecestru jsem rozhidne necekal, fotbal nastesti nesazim! Slavia chtela 3000 lidi ha zapasy, Babis by to mouba povolil, ale Blatny to rozhodne zakazal!! Sachy nevim, jen v 17 hodin bude turnaj Milaba Chviky na lichessu a take Litovel , ake tam byvaji orihkaseni 2 az 5 lidi maxinalne. No mam na chessconu rozehrano jeste asi 70 partii, tak se nudit nebudu! Ma byt slubecno, tak vytahnu kolo po okoli.. oreji pekny oatek i sobotu vsem, ozvu se az v nedeli rano, abych oripomnel zapas s Bosnou od 19,40 v nedeli!

26.02.2021 03:06 | david brazina

Doplnil bych že oslavy dne vítězství v roce 2019 se za vítězné strany zúčastnili nemci, ale rusove poprvé od ww2 pozvání nebyli. Už teď se na wiki dozvíte že to bylo Rusko které společně s nacistickým německém válku vyprovokovalo. To že by válku mohla vyvolat spíše mnichovska zrada , nasi uvedomeli spojenci raději pozapomneli. Pakáž

26.02.2021 01:22 | Pavel Ch

Druide,

to už bohužel proběhlo s tím Německem.

Prohlásil jejich kancléř, někdy na přel. 60. a 70. let. 

Když rozhodl, že budou slavit květnový den vítězství.

Vítězství Němců nad nacismem.

Zatím se to jen neučí u nás, učí se to v Německu.

26.02.2021 01:13 | Druid.Panoramix

Humphrey - ano, takto se chovaly všechny velké národy vůči svým menším sousedům, s tím nelze než souhlasit, takto to v historii bývá, otázkou kdo, jak a proč historii vykládá právě tak, jak ji vykládá. A já začínám mít trošku obavy, abychom se jednou my ( případně naše děti či vnuci) nedozvěděli, že Německo vlastně 2.světovou válku vyhrálo. :o)

Já jsem ve svém příspěvku, schválně vypíchl Přemysla Otakara II. kvůli německým lokátorům, kteří zakládali královská města a osídlení pohraničí německými osadníky, na horníky, těžící stříbro v Kutnabergu, případně v Iglau jsem zapomněl. Pravda, ono to osídlení mělo kromě negativních i své pozitivní stránky, bohužel na ty dobré se zapomíná, protože ty špatné je překryjí a v roce 1939 nám bylo jako národu ublíženo.... ale to je jiná kapitola vzájemných vztahů a týká se i vlád dalších tří zemí - prostě o nás bez nás. Osobně jsem zvědav na film "Krajina ve stínu" a pak na ten nový film o tragedii Hanče a Vrbaty.

A správně připomínáte, že rok 1620 nebyl důsledkem národnostních rozporů, ale především náboženských, které z lokálního konfliktu přerostly v evropský konflikt, ale tak už to v historii taky bývá, že jedna či druhá strana si pozve spojence a konflikt se eskaluje

26.02.2021 00:52 | HumphreyvanWeiden

Pánové, nechci vám bránit ve spravedlivém rozhořčení nad germánskou rozpínavostí, ale tak jako Němci si počínaly (a stále počínají) všechny velké národy vůči menším. Angličané, Francouzi, Italové, Španělé, Číňané, Japonci, Rusové i Američané.

Dovolil bych si s vámi nesouhlasit ve dvou bodech: můj oblíbený Přemysl Otakar II. NAŠTĚSTÍ osídlil nejenom české pohraničí německými lokátory. Jinak bychom totiž neměli vůbec žádná města, Češi je tenkrát zakládat neuměli. A taky bychom nekutali stříbrnou rudu - zdroj prosperity Českého království na dlouhá staletí. Ostatně většinu českých měst založil právě tento skvělý český panovník, myslím že většina z nás v nějakém z nich žijeme. 

Na Bílé hoře bojovali Češi a Němci na obou stranách. "Naši" byli protestanté, kteří založili Konfederaci českých, rakouských a uherských stavů proti Habsburkům.  

26.02.2021 00:47 | david brazina

Druid +1

Pawel, mozna ti uniklo, ale obcas nam vyhrozuje Lucembursko, ze uplatni zemské naroky na CR. Takze s tou Velkou Moravou to zase tak uplne vtipne neni :)

26.02.2021 00:18 | Druid.Panoramix

Pane pawle, on to kdysi řekl na Náměstí Svobody v Brně dnes už legendární doktor Sládek, kdysi předseda Republikánů, že by majetkové restituce vrátil do doby Velké Moravy. :o))  Koneckonců rozpínavost germánského etnika a snaha rozšiřovat svůj vliv nejen politicky, ale i nábožensky vedla k tomu, že na Velkou Moravu byli vysláni soluňští bratři Konstantin a Metoděj a Velké Morava raději byla ve sféře vlivu Byzance než Pasovské dieceze. Nakonec to stejně dopadlo jinak. A zase jsme u té tradiční nenávisti mezi slovanským a germánským etnikem......

Do daleké historie sahám proto,že všechno má své kořeny v historii a není to jen stav před 2.světovou dálkou a po ní, kdy na začátku museli Češi odtáhnout z území Sudet ( a teď nemám na mysli jen klasický Sudetenland, ale i Detschsüdböhmen, Deutschsüdmähren a Schwarzwald) a v letech 1945 - 1947 zase pro změnu Němci z ČSR a mnohde to oboustranně nebylo hezké - pro zájemce doporučuji si přečíst knihu Kateřiny Tučkové, Vyhnání Gerty Schnirch či knihu historika Křena, Konfliktní společenství.

25.02.2021 23:49 | pawel

Druid.Pan

Když saháte do daleké historie, tak by si mohla naopak Velká Morava nárokovat území až (k) v Itálii enlightened 

25.02.2021 23:43 | Druid.Panoramix

Pánové, stálé zdraví vespolek. Vidím, že jste vybrali hodně náročné téma, ale souhlasím s Davidem Bražinou, ti starší pamatují, že ke slovanskému etniku patříli Lužičtí Srbové a Polabští Slované - oba tyto slovanské národy už žijí jen v učebnicích a možná jejich potomci v místech , kde v dnešním Německu tyto národy žily. Germánské a slovanské etnikum se nesnáší od nepaměti. Bohužel Přemysl Otakar II., král zlatý a železný, osídlil pohraničí německými osadníky, dal německým lokátorům právo zakládat královská města a v nich německý patriciát a tak bych mohl pokračovat až do současnosti. V dnešní době Němci nenechávají Čechy projíždět přes jejich hranice a vracejí je zpět, mají zájem jen o doktory a zdravotní personál a další houfy pendlerů do oborů, které Němci nechtějí dělat. Asi nastala doba, kdy bychom měli žádat odškodnění za 2.světovou válku za válečné repatriace a způsobené škody a když oni nás nechtějí pouštět pře hranice, tak i oni jsou u nás nežádoucí a pendleři ať zůstávají v Německu a nelezou zpět anebo s negativním atestem na covid-19.Zcela podle hesla:"Ty pán, já pán." Bohužel, Davide, nejsme jenom montovnou, ale pomalu se stáváme další jejich spolkovou zemí, lezeme jim do zadku, spousty Němců máme v našich domovech pro seniory ( protože je to pro ně levné a s kvalitní péčí) a mohl bych pokračovat a nečeká nás nás nic dobrého, pokud je nepošleme rázně do řiti i s celou slavnou EU. Moji prarodiče už se jednou stěhovali ze Sudet na Moravu a já bych se nerad jednou stěhovat z tohoto prostoru jen proto,že se nám tady zase začal někdo roztahovat.

25.02.2021 22:18 | david brazina

weidene, uz od dob francke rise mezi germanskymi kmeny a cechy bylo napeti, celou historii nas ohrozovala nemecka expanze. bila hora nebyla dilem nemcu ale spis rakusanu a hlavne ceskych panu, kteri se nebyli sto dohodnout. pod strechou rakouska uherska pak nemecko ohrozovalo integritu ceskeho kralovstvi v podstate celou dobu valkami o slezsko a sudety. pokud by nemci vyhrali druhou svetovou tak vetsina cechu by skoncila na sibiri a jen nekteri cesi by byli ponemceni. nechapu tuhle sklerozu, ktera z nemcu dela pomalu nase pratele. za dob FL Veka, byla cestina na urovni brnenskeho hantecu.  na spouste veci kterymi se pysni nemci zase maji podil cesi. nase nejslavnejsi pamatky jsou spojene spise s italy nez s nemci, nase sklo je ryze ceska zalezitost i nas porcelan. netvrdim ze vse nemecke bylo spatne, ale rozhodne nemci nasi pratele nikdy nebyli. mozna ted v EU to tak vypada, nicmene to jsme pro ne jen montovna, viz zaskrceni Skody.

25.02.2021 21:58 | Jirikovka@post.cz

Samozřejmě,že Němci,co se narodili po válce nemohou za své předky!

25.02.2021 21:09 | HumphreyvanWeiden

Ta polovina byla samozřejmě nadsázka, ale i ta zhruba 1/4 "jinoněmců" je taky dost. A stejně se skoro všichni narodili až po válce, takže těžko jim co vyčítat. Omluvy jsou nesmysl, člověk těžko může být zodpovědný za činy svých předků.

Jinak, v minulosti naše vztahy s Němci nebyly zas tak špatné. Určitě lepší než vztahy mezi Angličany a Iry nebo mezi Rusy a Poláky. Kdoví, nebýt Bílé hory mohlo být dnes České království druhým Švýcarskem. Na spoustě věcí, kterými se dnes pyšníme, mají podíl Němci. "České" sklo, pivo, památky...

25.02.2021 19:54 | david brazina

Za co by se Češi měli Němcům omluvit? Bylo mi jasné že alfa bude progresivní, ovšem tohle je čistá demence. Nebo snad nemci už odskodnili Česko?

25.02.2021 19:50 | Jirikovka@post.cz

Velký Tomio nyní v TV prohlásil,že SPD zítra nepodpoří ani nový pandemický zákon ani prodloužení nouzového stavu!

25.02.2021 19:45 | Jirikovka@post.cz

V Plzeňském kraji prý už není volné ani 1 Covidové lůžko! Babiš chce zpřísňovat opatření jinak čeká do 14 dní katastrofu! Kdo nebude mít zítra respirátor FF P2 může dostat pokutu 10 000 Kč!

25.02.2021 19:41 | Jirikovka@post.cz

Že jsme po válce Němce vypakovali,tak jsme je zachránili od lynčování od Čechů za útrapy co Němci Čechům způsobili! během války!Takže Němci mohou být rádi,že byli vypakování!

25.02.2021 19:27 | alfa

Však jsme se se Sudeťáky lidově demokraticky pěkně vypořádali. Více jak 1/4 republiky ( 2,7 milionu lidí ) jsme vypakovali s batohem do Německa. Zatím se ani omluvy nedočkali.

25.02.2021 17:46 | Jirikovka@post.cz

Pane Tomáši 80! Byl jsem v NDR! Němci se ke mě chovali výborně! O Němcích za 2. světové války,jsem četl více knih a autoři si to nevymysleli,nebo byli přímo účastníci! Vše co jsem zde napsal je z knih případně z nějakého článku i z internetu!

25.02.2021 17:15 | Tomáš80

Pane Fialo, byl jste někdy v Německu, že o tom tak "odborně" vyprávíte ? Víte, jak to tam teď vůbec vypadá ? 

25.02.2021 16:57 | Jirikovka@post.cz

Nebo pokud by jste měl i něco nepatrného společného kolem atentátu na Heydricha,bylo by vás kolem 300 Čechů zavezli by vás vlakem do Mauthausenu a tam v místnosti pod záminkou že vám měří výšku jak by jste si stoupnul k měřícímu zařízení tam v zadu za Vámi by se otevřelo okénko a SSák by vám vpálil kulku do týla! A dělali to tak dlouho až tímto způsobem Němci všechny Čechy popravili!

25.02.2021 16:48 | Jirikovka@post.cz

Nebo by jste se projel pane Humphrey v uzavřeném nákladním autě! Problém byl ale v tom, že výfukové plyny byly vedeny do uzavřené korby,kde by jste se projížděl! A pak by byla další zastávka v kremačce! Pokud by bylo plno vyložili by vás do jámy a polili benzínem a zapálili! To také dělali Němci!

25.02.2021 16:37 | Jirikovka@post.cz

Pane Humphrey! Určitě se mýlíte!Možná že předkové 1/2 Němců nebyli u Stalingradu! Tady Ti migranti v Německu vítáni nejsou! Vy by jste měl být poslán do sekyrárny na Pankrác,nebo do sekyrárny v Plötzensee,nebo na popraviště v Kounicových kolejích nebo na střelnici do Kobylis! Všady byli popravováni Češi Němci! A co tak polévat studenou vodou v koncentráku Mauthausenu v zimě venku ,nebo do 186 schodů nosit zezdola nahoru kameny o váze 30-50 kg! A když jste nemohl tak vás Němci odstřelili,nebo by jste si zahrál na parašutisty jak tomu Němci říkali,když v Mauthausenu vás v lomu shodili ze skály! A co tak trochu cyklónu B v plynové komoře! To dělali Němci také i Čechům! Myslím,kdy by jste toto všechno viděl by jste o Němcích za 2. Světové války hovořil jinak!

25.02.2021 16:29 | Semod

Humphrey zase myslí, že .... ! A když zjistí, že ví, že nic neví, tak se dlouze zamyslí a potom začne školit pana Fialu.

25.02.2021 16:28 | david brazina

weidene, to se ale dost pletes. nemcu za druhe svetove valky bylo 80milionu padlo jich 7,5 milionu. od konce valky populace nemcu klesala v dusledku nizke porodnosti az do roku 2012 puvodni nemci byli doplnovani migranty. dnes je nemcu 82 milionu pricemz pocet etnickych necmu je 66 milionu. takze 16 milionu pripada na neetnicke nemce pricemz turku a arabu je 4 miliony https://cs.wikipedia.org/wiki/Obyvatelstvo_N%C4%9Bmecka 

takze s temi predky dobre poloviny jsi dost mimo.

25.02.2021 15:45 | HumphreyvanWeiden

Pane Fialo, je vidět, že jste v Německu už dlouho nebyl. Já jsem tam byl před pár lety a dnes je Německo směs národů. Turci už jsou tam doma dávno, nově přibyli Afričané, Arabové, Kurdové atd. Jestli ještě dnes Němcům vyčítáte 2.světovou válku, tak jste dost mimo. Myslím, že předkové dobré poloviny dnešních Němců v Německu za Hitlera ani nežili.

25.02.2021 14:41 | Jirikovka@post.cz

Proto lepší bylo emigrovat do USA tam je to směs národů! Dědeček Ital,babička Švédka a nad tím se nikdo nepozastavuje! Spíše tak může vypadat typická Americká rodina!

25.02.2021 14:34 | Jirikovka@post.cz

Pan hulíňák potvrzuje jenom to co jsem slyšel o Češích co emigrovali do Německa! Je rozdíl,jestli jste tam jen na návštěvě nějaký den,nebo tam jste natrvalo!

25.02.2021 14:30 | Jirikovka@post.cz

Zase musím,ale dodat a to už jsem psal,ale nevím zda zde nebo na ŠSOK! Jeden čas jsem dělal náměšťským fotbalistům maséra( za socialismu)! A oni měli družbu s fotbalisty NDR v Radeburgu! Jeden rok jela na přátelský zápas do NDR Náměšť a druhý rok zase Radeburg do Náměště! Jednou jsem s nimi jel do NDR! Byl jsem ubytován u mladých manželů! Chovali se ke mě velmi přátelsky! Popili jsme spolu! Manžel byl řidič s povolání,tak jsem se ho ptal,zda nemá obavu,kdyby při policejní kontrole nadýchal! On řekl,že ne,že místní četníky zná! Hostili mě jak pašu a na rozlůčku mi manželka dala ještě peníze! Ono záleží na tom v jaké době se Čech s Němcem setká!

25.02.2021 14:20 | hulíňák

Asi to tak bude. Můj spolužák inženýr chemik emigroval do NSR. Práci měl dobrou, v práci všichni kamarádi, ale po práci neexistovalo jít s německými kolegy třeba na pivo. Naštěstí tam Čechů v okolí bylo víc

25.02.2021 14:01 | Jirikovka@post.cz

Pane ciki333! S Vašimi názory na Němce za 2. světové války a Sudeťáky plně souhlasím! Němci za války nám moc ublížili! Pokud se podíváme do historie,tak Němci byli naši nepřátelé pořád! Až v nové době jsme se kamarádili s NDR a po revoluci 1989 se všemi! Jenže Češi co do Německa emigrovali,tak Němci byli nad nimi nadřazeni a mezi sebe je nepustili! Tak jsem to slyšel!

25.02.2021 13:52 | ciki333

V dnešní "postfaktické" době sílí tendence překrucovat historii 20. století a z Němců dělat velkého přítele ČR. Počty oběti nacistů z Československa mezi lety 1939 - 45 dle oficiálních statistik dosahují závratných 360 000 lidí.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Ob%C4%9Bti_nacistick%C3%A9ho_N%C4%9Bmecka_v_%C4%8Ceskoslovensku

Okupace Československa sovětskými vojsky si vyžádala mezi lety 1968 až 1991 životy 406 občanů ČSSR.

https://archiv.ihned.cz/c1-65849820-obeti-okupace-v-srpnu-1968-bylo-137

Jak vidno na tisíc umučených Čechoslováků v koncentačních táborech, při pracovním nasazení v Reichu....připadá jedna oběť za dlouhých 23 let poroby sovětským režimem. Německý teror byl na základě uvedených dat tedy mnohem krvavější než ten "východní."

Ovšem jako vždy vítězí selektivní paměť, hlavně u "liberálních" demokratů. Hermanovo paktování (viz. oslovení "drazí spoluobčané) se sudetoněmeckým landsmanšaftem považuji za vlastizradu a plivanec do obličeje všem obětem německé zlovůle. Rusko jako takové (co na tom, že Brežněvův režim padl před třiceti lety) bude terčem útoků zřejmě navěky a Němcům v duchu hesla "vše odpuštěno" se poleze análním otvorem až do tenkého střeva...My Češi jsme nepoučitelní.

25.02.2021 13:44 | hulíňák

Já jenom píšu, co říká syn, který má slepic trošku víc. Pokud vím, tak kupuje tu směs, po které jsou žloutky krásně oranžové a ty vejce dává, i teď

25.02.2021 13:42 | Jirikovka@post.cz

ZaSocialismu byli Sudeťáci považováni za nepřátelè a nazývání revanšisté! Nemyslete si,že vnuk nevzpomíná na dědečka kterého odkráglovali u Stalingradu!

25.02.2021 13:39 | Jirikovka@post.cz

Pane Hulíňáku! Oranžový žloutek znamená ,že slepice má výběh,je na čerstvém vzduchu a kromě slepičího krmiva může zobat i trávu! Modrý žloutek by mohla být otrávena slepice,která sežrala anilínky!

25.02.2021 13:34 | Jirikovka@post.cz

Pane Pavle Ch! Pokud by jste odpověděl hned,tak bych nemusel nic hledat! Tak vzniklo podezření jestli to víte!

25.02.2021 13:20 | hulíňák

Stačí se podívat do nedávné doby: Britské listy přinesly zajímavou informaci čtenáře Jaroslava Horáka; "V katolicko-konzervativním časopise Proglas (Fiala byl zástupce šéfredaktora a sám do něj psal) se vedle jiného systematicky překládaly a otiskovaly články Bernda Posselta a Otty Habsburka. V Proglasu, ročník 1990, číslo 9/10, je text, napsaný Petrem Fialou, ve kterém mj. cituje z projevu Otty Habsburka, který přijel do Brna přesvědčovat, že Češi mají na Západě své největší přátele v sudetských Němcích. Článek obsahuje i tři fotografie (Petr Fiala je sám vybral jako sebeprezentační doprovod svého článku), na kterých Fiala pózuje s Berndem Posseltem, Otto Habsburkem, politikem KDU-ČSL Tollnerem a praporem "Moravské zemské Panevropské unie", jejímž byl předsedou. Oslabené ODS může nyní předsednictvím Petra Fialy hrozit postupné převzetí konzervativně-katolickými skupinami a následně sloučení s TOP 09..." Zdroj: https://olser.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=395047

25.02.2021 13:10 | hulíňák

Barva žloutku nic neznamená. Syn má taky slepice, krmí je kupovanou směsí a má možnost si vybrat, jakou barvu žloutky mají mít. Třeba i modou, zelenou, oranžovou, žlutou

25.02.2021 13:04 | Pavel Ch

 

To bylo pro Vás! Pane Fialo,

Abyste se doučil historii alespoň z googlu,

 

Vás to tu nepotřebuji učit. Najdete si sám.

Překvapuje mne, že jí neznáte.

U nás v kraji ji každý zná,

ale měl by jí znát každý maturant v ČR.

25.02.2021 12:51 | Jirikovka@post.cz

Pane Pavle Ch! Tak jsem se na to díval a zjistil jsem,že 9.10.1938 bylo Ústecko na základě Mnichovské dohody připojeno k Velkoněmecké říši,tedy i Ústí nad Labem! Takže tam byly Sudety! Aby jste to pane Pavle Ch.věděl,kdyby se Vás zase někdo jako Ústečáka ptal!

25.02.2021 12:39 | Jirikovka@post.cz

Pane Pavle Ch! Děkuji Vám za odpověď! Tak to bylo Ústí Německé! Ale ono bylo i hodně Němců v Olomouci a Brně! Také byly na Moravě Německé ostrovy! To byly Německé vesnice jako např.Skřípov!

25.02.2021 12:36 | Pavel Ch

Pane Fialo, opravdu zde nebudu s vámi řešit historii obsazení Sudet, kterou máte na jedno kliknutí na googlu. 

 

 Ale, kdyby vás zajímala historie našeho klubu, od 1923.

máme psanou kroniku od roku 1923, na obálce zdůrazněno Českých šachistů,

za první republiky zde 3 kluby německé a 75% Němců v Ústí.

 

Je ZDE kronika od 1923 roku do 1966. Návazná 66-80 dopsána 2020 roku, také tam. A nyní na kronice pro roky od 80. r. agilní důchodce na další pracuje. Založen klub leden 1924.

25.02.2021 12:35 | Jirikovka@post.cz

Jednou jsem v lázních masíroval chlápka,který měl na zádech boule! Ptal jsem se ho od čeho to má? Řekl,že to má od toho,jak ho mlátili v koncentráku! Ptal jsem se ho ,jakou tam měli stravu! Tak říkal,že tam měli vařenou řepu a když byla hustá,že to bylo pochutnáníčko! No nemáme se dobře za Babiše?

25.02.2021 12:20 | Jirikovka@post.cz

Témata jsou zde velice pestrá! Od slepic až k Hitlerovi!

25.02.2021 12:14 | Jirikovka@post.cz

Pane Pavle Ch! Vy jste tam museli být za Hitlera pěkně obsazeni! Asi jste tam v r.1938 museli být připojeni k Říši! Henlainovci tam museli pěkně řadit! Napište,zda Ústí nad Labem Němci zabrali a připojili k Říši!

25.02.2021 12:13 | Pavel Ch

 

Mezi omezeními od vlády přibudou ty s pohybem pouze v kraji.

Naštěstí sousední nejvýchodnější okres našeho kraje "zubařův"wink Děčín, sahá až po Varnsdorf/Rumburk k hranicím včetně Českosazského-švýcarska, kam jezdím běhat, Lužických hor, atd.

 

 Ti co bydlí na "čáře" kraje a sousední krásnou přírodu maj, co bys kamenem dohodil, 

maj offiko prej smůlu. 

25.02.2021 12:09 | Jirikovka@post.cz

Jeden čas prodávali v samostatné prodejně vajíčka v Prostějově z drůbežárny v Přemyslovicích! Cenu už si nepamatuji! Asi 2-3 Kč za ks! Hned jsem paní zpovídal zda zná některé místní šachisty,tak znala!

25.02.2021 12:03 | Jirikovka@post.cz

Zaplji! O slivovici jsi,ale nemluvil! Cena je normální jen že jsou vajíčka domácí!

25.02.2021 12:01 | Jirikovka@post.cz

Pane Pawel! Proti slepicím máme výhodu! Pokud jsme zavřeni v bytě nebo domě tak se tam můžeme hýbat! Můžeme si tam cvičit nebo jezdit na kole které stojí na místě!

25.02.2021 11:58 | Zaplji

Jirko 30 kc za 10 vajec je o.k., jsou domaci. A krome toho mi vzdy nalije zdarma maleho panaka domaci slivovice, tak si to spocitej, ze je to velmi vyhodne...

25.02.2021 11:54 | pawel

@jirikovka 11:41

Taky si lidi zvyknemenlightened, jak ty slepice,

Nepotrvá to dlouho, ale bude to na dlouho,

protože to situaci stejně nezlepší.

25.02.2021 11:41 | Jirikovka@post.cz

Slepičí koncentrák znamená,že jsou slepice zavřené v klecích,pomalu se tam nemohou pohnout,jenom žerou a plkají vajíčka!

25.02.2021 11:36 | Jirikovka@post.cz

Zaplji! Tak to Ti vajíčka moc lacino neprodává! To je běžná cena vajec v Supermarketu! Ve slevě i 27 Kč za 10 vajec! Jedině,že by měl vajíčka kvalitnější ze slepičího výběhu a ne ze slepičího koncentráku! My když jsme měli doma slepice tak žloutky byly krásně oranžové! Kdežto z koncentráku jsou světle žluté!

25.02.2021 11:18 | Zaplji

Viktore fabriky nezavrou!!! Stat by bez tech montoven zkrachoval!!!!

25.02.2021 11:16 | Zaplji

To neni on! To byl jiny kamarad a ten jel poprve a naposledy. To neni organizovany turista, ale jen znamy, u ktereho kupuju vajicka. 10 za 30 kc

25.02.2021 11:15 | HumphreyvanWeiden

„Před lockdownem neutečeme, vyplatí se nám, když budeme mít zemi několik týdnů uzavřenou.“ „Zavřete se doma, je to strašný vzkaz, ale je to tak.“ virolog Grubhoffer

25.02.2021 10:16 | Jirikovka@post.cz

Zaplji! Ale jednou byla zrada! Tvůj kamarád až po výšlapu Ti sdělil,že má Covid!

25.02.2021 09:39 | Zaplji

Ano, Viktore, po celou dobu 25 tisic kroku jsme sli s kamaradem jen ve dvojici. Nikdy nas neni skupina ani cizi lide!! Ve vlaku v kazde stanici otviram okno a vetram!! Ted jsem hyl v Albwrte a divil jsem se, ze se s respiratorem dobre dycha! Dosu jsem nosil maminy satk nadvakrat prelozene a skoro jsem se dusil, ty mne ochranily urcite vic! A navic jsem je stidal, pral a zehlil! Respirator je fajn, ale nejaka kvanta jich kupovat nehodlam, na to nemam prachy!

25.02.2021 09:33 | Jirikovka@post.cz

Píseň pro dnešní den! Celin Tam- ALL Performances A mericas Got Talent 2017! Zpívá 9 ti letè dítě!

25.02.2021 09:29 | Pavel Ch

Já to psal se současnou hrozbou těch 20kmwink

25.02.2021 09:09 | Jirikovka@post.cz

Pane Pavle Ch! Lidé prchají z města na čerstvý vzduch! To prchají i z Prahy! Když jsem Pracoval v Praze na LDN,vzpomínám si jak jedna zdravotní sestra prohlásila: Já bych z Prahy šla hned a druhá zase já bych z Prahy nešla! Tady mám kulturu,divadlo apod!

25.02.2021 08:56 | Pavel Ch

Rapidně vzrostl od včerejška zájem o bydlení v této lokalitě,

aneb 20 km od jezera Milada.

Tak kdybyste se chtěli také něco koupit na bydlení u nás, přátelé,

je tu hezkyhats off

25.02.2021 08:56 | Jirikovka@post.cz

Pane Humphrey! Francouzi už svoje náboženské zákony mají! O právo Šaríja nemají zájem! Před léty byl v TV záběr,jak Francouzi bili nějaké Araby! Pod heslem: Francie Francouzům!

25.02.2021 08:51 | Jirikovka@post.cz

Vláda zakázala občanům ČR cestovat do zemí,kde je mutace Covidu! Je to Botswana,Brazílie,Eswatini(Svazijsko),Jihoafrická republika,Keňa,Lesotho,Malawi,Mosambik,Tanzanii,( včetně ostrovů Zanzibar a Pemba),Zambii a Zimbabwe! U turistů co se vrátili ze Zanzibaru ,byl první český záchyt jihoafrické mutace! Je to stále stejná písnička! Do ČR nám Covid zavlékají turisté!

25.02.2021 08:50 | HumphreyvanWeiden

Pane Fialo, muslimové ve Francii nejsou žádné naplaveniny. Francouzi si je do své země sami pozvali po alžírské válce. Dnes už jejich potomci žijí ve Francii v několikáté generaci a mají samozřejmě francouzské občanství. A proč by si francouzští občané nemohli prosadit zákony, jaké chtějí??? Třebas i ty náboženské.

25.02.2021 08:40 | Jirikovka@post.cz

Pane Humphrey! S těmi zákony v budoucnosti jste to přehnal! Ve Francii budou vždy vládnout Francouzové jako od nepaměti a ne Arabové! Žádné naplaveniny!

25.02.2021 08:35 | Jirikovka@post.cz

Za včerejšek přibylo 13 657 nakažených! Počet hospitalizovaných 6 967 pacientů ! V těžkèm stavu 1432! Čísla nám v nemocnicích stoupají,což je nepříznivè! Nyní je nakažených 131 758! PES 75 bodů! R= 1,177!

25.02.2021 08:31 | HumphreyvanWeiden

@ pawel: To jsou důsledky sociálního inženýrství. Když si k sobě pozvete milióny lidí z jiné kultury, kteří o vaši vlastní kulturu nejeví žádný zájem,  nemůže to dopadnou jinak než konfliktem. Ve Francii už začala válka o to, která kultura bude mít navrch a bude si diktovat podmínky. Muslimové se nikdy nepodrobí sekulární vládě. Ve Francii budou jednou vládnou stejné náboženské zákony jaké jsou dnes v Pákistánu nebo v Iránu.

25.02.2021 08:19 | HumphreyvanWeiden

Juro, a ty sám jsi negativně testovaný? A na pochodu lidé chodili jen ve dvojicích, nikdy ne ve více lidech? Ve vlaku, taky každý sám?

Nemám nic proti pohybu na čerstvém vzduchu, ale raději individuálně, a když už musím někam jet, tak raději autem.

25.02.2021 08:14 | pawel

Ve Francii řeší jiné problémy, na 2 místech 2 zavražděné 14leté děti, kluk, holka při bitkách. Z komentářů jeden výstižný:   

Tak se podíváme, jak bohatý je náš jazyk: "tlupy mladistvých delikventů" "bojůvky mladistvých" "sedm výtržníků" "desítky členů mladistvých gangů" "kriminalita nezletilých uličníků"atd. A přitom stačilo napsat jedno jediné slovo, které by zcela odhalilo nejen pravdu, ale i veškeré příčiny. Ale holt žijeme v demokracii, takže nesmíme ani naznačit. To je šílené.  Napsal pan Kolář.

 Článek ze seznamu o nádherné zemi s Eiffelofkou

25.02.2021 08:06 | Harry Nelson Pillsbury

Na jeho svědectví zveřejněném prostřednictvím twitteru ( Josefa Středuly ) reagovali další účastníci schůzek s Andrejem Babišem. Podobnou frustraci prý při schůzkách také zažívají. „Nikomu, kdo po jednání s premiérem musí na vzduch, se nedivím. Člověk doufá, že to je zlý sen, ale štípání nepomáhá. Kdybychom na Hradě měli prezidenta, jemuž jde o zvládnutí krize, je to na okamžitou demisi vlády, protože o nějaké důvěře v premiéra už se nemá cenu ani bavit,“ uvedla na twitteru předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Na Středulovu poznámku o jednání s Babišem reagoval i pražský primátor Zdeněk Hřib. „Jestli máte takový ten pocit, že nešlo ze strany pana premiéra o jednání s cílem se na něčem dohodnout, ale o soukromou reprízu nedělního ‚Čau lidi‘, tak to mívám po videokonferencích s panem premiérem také,“ poznamenal. „Moje pocity bývají hodně podobné,“ přiznala Kateřina Valachová, poslankyně za ČSSD – strany, která je součástí vlády Andreje Babiše. Přidal se k nim i lidovecký předseda Marian Jurečka. „Ten pocit mám velmi podobný, jen jsem jej získal asi o dvě hodiny dříve,“ uvedl. Předseda ODS Petr Fiala řekl pro ČTK, že na schůzce žádal o důkladné zdůvodnění možných omezení. „Na dnešním jednání s vládou jsme chtěli zdůvodnění navrhovaných opatření a data, na základě nichž k nim došli. Pan premiér nám přislíbil, že nám je do zítřka dodá a opatření odůvodní. Jednání tak skončila bez konkrétního výsledku,“ řekl. https://www.forum24.cz/jednani-s-vladou-je-zoufale-prozrazuji-ucastnici-schuzky-s-babisem-chovani-neodpovida-vaznosti-situace/

25.02.2021 08:06 | Zaplji

Viktore Ty o pochodech nic nevis! K zadnemu shlukovani lidi nedochazi! Diplomy nam daji hned na startu, k poradatelum pro ne pristupujeme jednotlive a v rouskach! A pak si uz jde kazdy kam chce! Ja jdu na trase jen s jednim kamaradem z Olomouce, tedy ve dvojici! A on je navic negativne testovany! Takhle se v Nymburku ucastnilo 262 lidi a ve Velkych Opatovicich dokonce pres 600! V tamni sokolovne byli poradatele a pousteli turisty dovnitr pro diplomy pouze po dvou. Ostatni stali v rozestupech venku! Byla tam i policie na kontrole a zadne poruseni narizeni neshledala! Kdyz se to udela takhle, jsou turisticke pochody bezpecne a na cerstvem vzduchu i zdravi prospesne!! Ty ale o tom bohuzel nic nevis...

25.02.2021 07:59 | Jirikovka@post.cz

Zaplji! Tobě jde víc o razítka a pamětní listy,než pobyt na čerstvém vzduchu a poznávání krás vlasti! Jinak bys vyrazil na výšlap i bez razítek! Na takovém výšlapu bys mohl obdržet daleko lepší certifikát a to seznámení se šikovnou turistkou nebo ochránkyní přírody! Neváhej vyrazit na akci i tam,kde nedávají razítka a pamětní listy!

25.02.2021 07:46 | Jirikovka@post.cz

Pane Humphrey! Souhlasím s Vámi,že každé střetávání lidí zvyšuje virovou nálož! Jinak sdělují,že i bez slevových akcí by občané nadále navštěvovali Supermarkety,pouze by více úpěla jejich peněženka!

25.02.2021 07:42 | Jirikovka@post.cz

Zaplji ! Ač je teprve únor,tak se oteplilo a příroda se začala již probouzet!

25.02.2021 07:40 | Jirikovka@post.cz

Pohled do historie! 15 díl má název: Antonín Panenka! Narodil se r.1948 v Praze! Fotbalista,který proslul rozhodujícím pokutovým kopem zv." dloubák" který tímto kopem dal Západním Němcům gól a zajistil Československu titul mistra Evropy 1976 z Jugoslávie! Poprvé nastoupil k ligovému zápasu v necelých 20ti letech za Bohemians Praha! Jeho prvním reprezentačním startem byl kvalifikační zápas na mistrovství světa r.1973! V roce 1980 byl vyhlášen československým fotbalistou roku! V r.1981 odešel do Rapidu Vídeň! Kde působil do r.1985! 2x vyhrál s tímto týmem rakouskou ligu,3x rakouský pohár a r.1985 se probojoval do finále vítězů pohárů! V sezoně 1983/84 byl nejlepším ligovým střelcem Rapidu Vídeň! Panenka hrál na pozici záložníka! Po návratu do vlasti se stal asistentem trenéra a funkcionářem Bohemians Praha! Roku 2008 získal cenu Václava Jíry! V témže roce mu prezident V.Klaus udělil státní vyznamenání - medaili za zásluhy 1. stupně! V roce 2020 byl uveden do Síně slávy českého sportu ,když převzal cenu Emila Zátopka určenou sportovní legendě! Má zlatou medaili z ME 1976,bronzovou z ME 1980! Zlatou medaili 1981/1982 - Rapid Vídeň a zlatou 1982/1983 za tentýž klub!

25.02.2021 07:33 | Zaplji

Jinak vcera v Litovelskem Pomaravi prvni male snezenky!

25.02.2021 07:32 | Zaplji

To by museli mit ochranci prirody razitka a pametni listy! Bez toho nedelam ani krok!

25.02.2021 07:18 | HumphreyvanWeiden

Pane Fialo, vy jste génius, ostatně jako vždy. “Sejdeme se na hřbitově“ - tak by se daly nazvat všechny turistické akce v této době. Lidem to nedochází, ale každé střetávání lidí zvyšuje virovou nálož, nebo chcete- li, virovou bombu. Týká se to turistických pochodů i slevových akcí v supermarketech. Kam dali lidi rozum, to ví jen Bůh.

25.02.2021 07:02 | Jirikovka@post.cz

Zaplji! Výpravy nepořádají jen turisté ,ale i ochránci přírody! S těma bys mohl také vyrazit do přírody! Měl bys pátrat po internetu na akce turistů a ochránců přírody co mají naplánováno pro města Litovel,Prostějov Olomouc! Třeba ochránci přírody v Prostějově pod názvem IRIS měli vždy kalendář na každý měsíc,co ve kterém měsíci budou dělat! Byly tam i výlety do přírody na různé lokality! Název jednè akce byl: Sejdeme se na hřbitově! To vedli geologové a ti zkoumali z jakého kamene jsou náhrobní kameny!

25.02.2021 06:41 | Jirikovka@post.cz

Jde o to jestli těch 20 km myslí vzdušnou čarou nebo po silnici! Já bych mohl jak do Náměště na Hané,tak do Olomouce! Všechno do 20 km!

25.02.2021 06:38 | Jirikovka@post.cz

Zaplji! Vzal bys kružítko zabodl na mapě do Litovle a udělal kružnici v rozsahu 20 km! Pak bys zjistil kam se můžeš podívat!

25.02.2021 06:32 | Jirikovka@post.cz

Zaplji! Pokud by bylo nařízení jen 20km od bydliště bylo by to nařízení jen dočasné! Zatím bys pátral zda turisté nemají nějaký výšlap kolem Litovle! Teď je stejně vadné počasí ani zima ani jaro! Ikdyž jsem si povšiml,že už začaly kvést talovíny! V březnu to už bude zase lepší!

25.02.2021 06:12 | Zaplji

V nedeli od 19,40 hrajeme s BOSNOU !! Bullety 2 plus 1, bullety 1 plus 1, blicky 5 plus 2 a nakonec rapidy 10 plus 2. Pojdme na ne silni !!!

25.02.2021 06:10 | Zaplji

Jestli bude pohyb jen 20 km od bydliste, nebudu moci jet na Cernohorske slapoty do Brna Reckovic a misto toho budu sedet nasranej doma!!!

24.02.2021 20:10 | Jirikovka@post.cz

České aerolinie Oznámily masivní propouštění lidí! Ohroženo je 400 zaměstnanců!

24.02.2021 19:38 | Jirikovka@post.cz

1.3.rok od začátku epidemie! Vláda žádá další prodloužení nouzového stavu! Pohyb obyvatel může být 20 km od bydliště! Dnes schůze vlády!

24.02.2021 18:36 | Jirikovka@post.cz

Pane Tomáši 80! Souhlasím s Vámi,ale ještě jednou si přečtěte co jsem napsal 18:05! a 18:10!

24.02.2021 18:32 | Jirikovka@post.cz

Vzkaz virologa! Zavřete se doma! V Česku hrozí Bergamo i New York!( v New Yorku jezdily mrazáky)! Další nadpis! Nemocnice válčí o životy ,ulice Sokolova jsou ale plné lidí bez roušek! Na ulici se baví bez roušek hloučky teenagerů i dělníků!

24.02.2021 18:31 | Tomáš80

Pro informaci, statistická délka dožití v ČR je u mužů 76 a u žen 82 let. 

24.02.2021 18:24 | Tomáš80

Pana Fialo, předpokládám, že anglicky ani neumíte. Dávám jsem překlad, odkazu, který zde uvedl pan Bražina. 

To this day, most deaths occurred in older patients. In the Czech Republic, roughly 80 percent of fatalities occurred in patients aged 75 years and over.

V České republice došlo k přibližně 80 procentům úmrtí u pacientů ve věku 75 let a starších.

S přibývajícím věkem to číslo neklesá, spíše naopak. 

24.02.2021 18:10 | Jirikovka@post.cz

Takže ať si čtyřicátník nemyslí,že když ho napadne Covid,takže zrovna on z toho vyvázne se zdravou kůží! Na to mu patent nikdo nedá!

24.02.2021 18:05 | Jirikovka@post.cz

Pane Tomáši 80! Dle statistiky máte jistě pravdu! Jenže manželka psala! Manžel čtyřicátník naprosto zdravý sportovec,napadl ho Covid a zemřel! Nejhorší je když Covid napadne dýchání,že nemůžete dýchat! Jinak si myslím,že by Covid nebyl nebezpečný!

24.02.2021 17:23 | Tomáš80

Dobrý den pane Fialo, staticky nejvíce úmrtí s Covid 19 je statršími ročníky, věk kolem 80 let. Tak, ta šance na dožití není moc velká. Bohužel to je fakt.  Do 50 let umírá velmi málo lidí. Více se k tomu nebudu vyjadřovat, každému je to snad jasné. 

24.02.2021 17:18 | david brazina

jirikovka https://www.statista.com/statistics/1110885/czechia-coronavirus-covid-19-fatalities-by-age/ pro cr je to 70 procent od 75let a vyse. 93procent pro 65 let a vyse.

pro italii to bylo tech 90procent k 80+ v prvni vlne.

 

 

 

24.02.2021 17:12 | Jirikovka@post.cz

Dívám se na seriál Policie v akci! Nejsou to nové dily asi už pořad nenatáčejí! Opakují samé staré díly!

24.02.2021 16:26 | Jirikovka@post.cz

Pane brazino! Pokud by jste si myslel,že Covid je nebezpečný jen starým lidem,dopustil by jste se velké chyby a to ještě větší,než kdyby jste v partii přehlédl ztrátu dámy!

24.02.2021 16:06 | Jirikovka@post.cz

Pane brazino! Sestra z Covidové JIP píše! Na Covid umírají i čtyřicátníci! Není to jen výsada starých lidi! A v nemocnici leží ještě mladší ročníky!

24.02.2021 16:02 | Jirikovka@post.cz

Dnes v Prostějově pěkně svítilo sluníčko! Bylo jak na jaře! Venku většina občanů opětně bez roušek! Myslím,že pro ně Covid neexistuje! Nedělají si s tím,žádné starosti!

24.02.2021 15:23 | david brazina

Ekonom prestizni casopis? a to jako proc ze jsem tak smely?

24.02.2021 14:28 | Pavel Ch

To ovšem není manuál, to je reklamní článek pro časopis Ekonom. "PR"

Ale jo, Ekonom je prestižní časopis, čtu ho.

Jen měl 2 roky dodavatele na logický kvíz úplného blba, u prestižního časopisu to nechápu, že to hned nebo po diskuzi každý týden čtenářů, nestopli. Ale zase logický kvíz není hlavní náplní.

Když není označen jako inzerce, ale je tam autor, jakoby novinář, tak se za něj platí ještě více. Neb má na lidi lepší dopad.    

Tak jen, jak ten článek, číst.

24.02.2021 13:48 | david brazina

tomas80 - me porad chybi, kdy se konecne zacne resit, ze 90procent umrti na kovid se tyka lidi starsich 80 let. to je snad to nejpodstatnejsi. tato skupina by se urcite mela chranit, ale ne tak, ze se zavrou vsichni, i ti kteri maji priznaky lehci chripky. 

na druhou stranu moje nejlepsi kamaradka kterou znam od svych dvacet, a ktera si nikdy na nic nestezovala, ma kvuli kovidu velke problemy se sluchem, protoze sem tam nedoslycha. tohle trosku vydesilo i me, protoze ta zenska je vzorem fyzicke kondice.

24.02.2021 11:17 | Jirikovka@post.cz

Zaplji vstoupil do klubu Viktora Korčného a 2. března bude hrát za tento klub proti klubu Moskvy!

24.02.2021 10:29 | Jirikovka@post.cz

Píseň pro dnešní den : Joan Baez - The Night They Drive Old Dixie Down! ( Joan tam musí být jako mladá žena! Dnes už je babička!)

24.02.2021 10:14 | Jirikovka@post.cz

Pohledy do historie! 14.díl má název: Josef Bican zvaný" Pepi"! Byl proslulý česko- rakouský fotbalista! Narodil se r.1913 ve Vídni! V mládí hrál za rakouskou reprezentaci "Wunderteam!", ve kterém dal v 19 zápasech 14 gólů! V r.1934 se v dresu Rapidu Vídeň se stal nejlepším střelcem rakouské ligy! V r.1934 reprezentoval Rakousko na MS 4. místo! Přestoupil pak do Admiry Vídeň a v r.1937 do Slavie Praha! V r.1938 vyhrála Slávia tehdy nejprestižnější soutěž Středoevropský pohár! Bican se stal jeho nejlepším střelcem! Životní formu měl i během 2. svět války,ale to se nehrály mezinárodní zápasy! Po válce se o něj zajímal Juventus Turín ,který nabízel jen za podpis smlouvy 6 milionů! Ale Bican zůstal ve Slávii! Později hrál za Vítkovice,i Hradec Králové,ale po čtyřicítce se vrátil do Slávie! Útočník Bican vstřelil 676 ligových branek a v oficiálních zápasech nastřílel 948 gólů! Bican je jeden z nejlepších fotbalistů 20.století! Byl uveden do Síně slávy českého fotbalu! 3x byl mistrem rakouské ligy,5x mistr české/ československé ligy a 3x vítěz Českého poháru! 5x vítěz European golden boot( zlaté kopačky)! Nejlepší střelec 20 .stol. s Pelém a Uwe Seelerem! Po skončení hráčské kariéry ve 46 letech se věnoval trenérské práci! Působil jako trenér ve Slavii Praha,Liberci ,Brně a Kladně! Trénoval také v Tongerenu v Belgii! Z tohoto světa odešel v r.2001 v Praze! Ve věku 88 let! Náhrobek " Pepiho Bicana je na pražskèm vyšehradském hřbitově! V roce 1998 byla po něm pojmenována planetka 10634 Pepibican!

24.02.2021 09:41 | Tomáš80

Lékaře znepokojuje, že v případě pacientů s nemocí covid-19 je podíl úmrtí v případě pacientů s nemocí covid-19 napojených na plicní ventilaci podstatně vyšší.  Údaje z New Yorku uvádí, že zemře 80 procent těchto pacientů.

Opět pouze cituji, bez komentáře. 

24.02.2021 09:33 | Tomáš80

Cituje, a nedávám k tomu žádný komentář

"

Debatu o účinnosti plicních ventilátorů rozvířil ve svém videu publikovaném 31. března doktor působící na newyorské pohotovosti Cameron Kyle-Sidell. „Léčíme v rámci medicínského paradigmatu, které není pravdivé,“ uvedl.

Lidem s onemocněním covid-19 plicní ventilátory podle newyorského lékaře spíše škodí, než pomáhají. „Bojím se, že toto pomýlené léčení povede k tomu, že se hodně ublíží  spoustě lidí v krátkém čase,“ řekl lékař. Je to ojedinělý názor jednoho praktikujícího lékaře, nebo Kyle-Sidell popsal potenciálně velký problém? Debatu o plicních ventilátorech popsal ve svém čtvrtečním článku magazín Time.

Magazín Time připomíná, že mechanická ventilace je vysoce invazivní metodou, při které je třeba pacienta intubovat, a současně s sebou nese řadu dalších vedlejších rizik. Napojení na plicní ventilátor lékaři berou až jako poslední možnost léčby. Proto jsou na ventilátory napojováni velmi těžce nemocni pacienti, kteří nemohou sami dýchat. "

24.02.2021 09:18 | lykan

giocozo: No, už někdy na jaře jsem někde četl názor, že by pacienti neměli být připojováni na ventilaci vůbec, že to může být právě to, co je dorazí. Argumentaci jsem bohužel zapomněl.

24.02.2021 09:11 | Jirikovka@post.cz

Objevil jsem další údaj o R! A tam píší,že R = 1,18!

24.02.2021 09:06 | Jirikovka@post.cz

R je zatím 1,2! Ke kolapsu nemocnic má dojít,jak R bude 1,4!

24.02.2021 09:03 | Jirikovka@post.cz

Zdá se,že začínáme finišovat! Za včerejšek už máme 15 672 nakažených! V nemocnici 6 817 pacientů! V těžkém stavu 1 389 paciantu! Aktivních případů je 127 240 !PES 75 bodů! Pozitivita testů vyskočila o 40%! Pokud se nic lepšit nebude jak jsem již psal dle odborníků se ma zdravotnictví zhroutit do 3 týdnů! Každý den si zatím můžeme říkat: Ještě se nezhroutilo! Ještě se nezhroutilo!

24.02.2021 08:19 | HumphreyvanWeiden

Jinak, Británie už má proočkováno 25% a lidi už si plánují dovolenou. Asi “dobrý oddíl“.

24.02.2021 08:12 | HumphreyvanWeiden

Tomáši, to světlo na konci tunelu je protijedoucí rychlík. Jihoafrická, možná i brazilská mutace nám tu promořenost hladce rozbije.

24.02.2021 08:00 | giocozo

Tome o co ti jde ? Podle tebe, každý kdo půjde na ventilátor by měl být usmrcen ?

24.02.2021 07:18 | Zaplji

Na Seznamu je clanek Jak dlouho jeste potrva pandemie?? Nazory se vyrazne lisi. Zatimco jedna agentura v USA uvadi, ze by mohla zmizet v dubnu, jiny americky zdroj uvadi, ze potrva jeste 7 let !!!

24.02.2021 06:47 | Tomáš80

Česko je na tom s covidem opět nejhůř na světě - Novinky.cz

To bychom mohli být za chvíli promořeni, nebo proočkování. Že by konečně "světlo" na konci tunelu ?  

24.02.2021 06:12 | lykan

HvW: Náhodou, nepodceňujte šimpanze, jsou to inteligentní zvířátka.

 

https://www.youtube.com/watch?v=GhxqIITtTtU

24.02.2021 05:54 | HumphreyvanWeiden

Situace se blíží ke katastrofě. Jsme nejhorší na světě a to se teprve na nás řítí další pohroma v podobě jihoafrické mutace, na kterou možná ani vakcíny nepůsobí. Nejlepší by bylo rozpustit Parlament a vyhlásit Výjimečný stav. Vládu by řídili odborníci, kteří by nepřipustili žádné obcházení Pravidel.

24.02.2021 05:16 | HumphreyvanWeiden

Opozice shodila Nouzový stav a tak do té vládní mizérie přilila benzín. Takže odteď kdo podá žalobu, tomu soud může vyhovět. A tak se budou otevírat školy, obchody, vleky, hospody, fitka. Kdyby v Parlamentu bylo stádo šimpanzů, rozhodovali by lépe.

24.02.2021 05:03 | Harry Nelson Pillsbury

" Vzrůstající počet případů, přeplněné nemocnice či docházející kapacita lůžek na JIP. Česká republika je s 884 nakaženými v přepočtu na milion obyvatel za posledních sedm dní v boji s koronavirem nejhorší na světě. Česko předčilo i malé státy jako Seychely či San Marino, které mají tradičně vysoké průměry. Špatně si vede také v porovnání se sousedními státy. Z těch je po České republice nejhorší Slovensko, ale to na milion obyvatel má „pouze“ 380 případů. Polsko jich má 193, Rakousko 189 a Německo 89. " Ano, takhle to končí, když stát řídí neschopná vláda v čele s trestně stíhaným premiérem, prezidentem, jenž je slouhou cizích mocností a ministrem zdravotnictví, který není absolutně schopný reagovat na rostoucí počet nakažených a vážných případů. Navíc porušují Ústavu a zákony této země. Bohužel stále se ještě najdou hujeři, kteří toto obhajují a snaží se vinu shazovat na opozici. Jejich počet však klesá a věřím, že nastávající volby budou konečnou jak pro Babiše, tak pro Hamáčka... https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/cesko-je-na-tom-s-covidem-opet-nejhur-na-svete-40351902

23.02.2021 21:51 | Jirikovka@post.cz

Po 1. dávce vakcíny je občan imuní proti Covidu na 50%! Až po 2. dávce má občan imunitu 95%! Ale po 2. dávce někteří mají komplikace! Uvádí se 10% očkovaných! Horečka,únava ,bolesti svalů! Prý,ale po několika hodinách komplikace odezní!

23.02.2021 19:06 | Jirikovka@post.cz

Pane Jirko! Já když pracoval v LDN tak jeden pacient obědval a druhý co ležel vedle na posteli něho kadil do postele! To se ještě nedávaly pampers! Takže všude dobře doma nejlíp! Klaus doplatil na nenošení roušky!

23.02.2021 19:01 | Jirikovka@post.cz

Student podal žalobu soudu na gymnázium,aby se vyučovalo jako dřív,soud vyhověl a žáci tohoto gymnázia nastoupí v pondělí do školy!

23.02.2021 18:47 | Myodes glareolus

Já jsem jednou ležel v nějaké malé nemocnici, kterou samozřejmě nebudu jmenovat. Měl jsem infuzi a ležel jsem sám na pokoji. V podvečer přivezli nějakého staršího pána (asi 80), který si stěžoval na bolesti tuším kolem hrudníku. Po chvilce ho to přestalo bavit a začal mě otravovat, odkud jsem a další kecy, které mě nezajímaly. Po chvilce ho to přestalo bavit a začal si zase stěžovat, co ho bolí a furt volal sestry doktora. Doktor mu, aby od něho měl asi pokoj slíbil, že ho zítra převezou do krajské nemocnice. Chlapík se uklidnil a dal na chvilku pokoj, v noci zase začal skuhrát a naříkat a pořád k němu někdo běhal. Kolem 5. ranní měl jet do toho krajského špitálu. Přišla sestra, chlapik vyskočil (jako by mu nic nebylo)  a začal se strojit, najednou se zhroutil a umřel. Dávali mu nějakou resustitaci, ale stejně konec. Teď ta zajímavost, protože mu mrtvolu nemohli dát hned pryč (musí se dvě hodiny čekat, jestli náhodou neobživne) tak mi přinesla sestra snídani a já jsem pojedl vedle mrtvoly a jak mi chutnalo. 

23.02.2021 18:41 | Semod

Tak, starej Vašek Klaus ma covid. Že on zase někde coural bez roušky !!

23.02.2021 17:56 | Jirikovka@post.cz

Semode! Nebuď takový pesimista buď optimisticky naladěn! Mysli na to jak za pár měsíců padne Covid a ty zas budeš chodit hrát do hospody taroky!

23.02.2021 17:49 | Semod

Jiří, zejtra, co zejtra? Kdožpak ví. Zejtra si lehneme do rakví.

23.02.2021 17:34 | Jirikovka@post.cz

Pokud se v boji proti Covidu nic v ČR nezmění dle odborníků hrozí zhroucení zdravotnictví do 3 týdnů!

23.02.2021 17:17 | Jirikovka@post.cz

Pane Tomáši 80! Myslím,že doktor neví kdo na ventilátoru zemře a kdo ne! Nebo,když je tam starý,tak mu zakroutit krkem?Na ventilátoru umírají i stř. ročníky!

23.02.2021 17:10 | Semod

Viktore, děkuji za kompliment, ale přeci jen, do levelu Tomia Okamury, mě trošičku málo ještě něco chybí.

23.02.2021 17:04 | Tomáš80

Pane Fialo Váš názor samozřejmě respektuji. 

23.02.2021 17:00 | Jirikovka@post.cz

Pane Tomáši 80! Pokud dáte pacientovi něco,aby zemřel je buď eutanazie nebo vražda! V každém případě léčit pacienta až do konce!

23.02.2021 16:47 | Tomáš80

Ze článku, který zde byl uveden bylo číslo 90% z toho jsem vycházel. Moje otázka byla, zda je smysluplná při tam velká procentuální úmrtnosti ty "ztracené případy" zkoušet zachránit, nebo jim dát něco po čem by mohli usnout a v klidu zemřít. O eutanasii jsme rozhodně nemluvil. 

23.02.2021 16:24 | Jirikovka@post.cz

Pane Tomáši 80! Já jsem zase četl,že na Covid v nemocnici umírá každý čtvrtý! STOP eutanasii! My léčíme ,ale nezabíjíme! ( názor doktora)! Ovšem při kolapsu nemocnice doktor rozhodne koho připojí na ventilátor,ten žít bude a koho nepřipojí,protože už není na co ,ten žít nebude! Mladý ma přednost před starým ,aby žil!

23.02.2021 16:13 | HumphreyvanWeiden

Domesi, člověk, který na věcné argumenty reaguje osobní urážkou, je deprivant. A s deprivanty nediskutuji, to je jen ztráta času.

23.02.2021 15:35 | giocozo

Tomáš80 - Nejsme v Nizozemí, Belgii, či Švýcarsku. Navíc by to muselo projít složitým procesem schválení a dvojnásobným souhlasem pacienta. Časově by to vyšlo potom asi nastejno.

23.02.2021 15:17 | pawel

A soudce rozhodl o otevření školy, vlastně všech škol,

ten za svá rozhodnutí nezodpovídá.

Prý začnou místo vlády rozhodovat u nás soudy.

Nevím, jestli je to lepší nebo horší.

Jasně jsou nezávislé,

ale bez jakékoliv odpovědnosti za to, co jejich rozhodnutím nastane.

23.02.2021 14:50 | JiH

Pravda o Chebu

Podívejte se raději, kde ty lidi dělají. V zahraničních montovnách přece.

 

https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/-Vanocni-trhy-Nic-nevite-Pravda-o-Chebu-Cizinci-strach-Kontrola-Chrchlajici-ven-Co-se-jen-septa-654893

23.02.2021 14:45 | pawel

To je kocourkov, soud otevírá pražský gympl na základě žaloby studenta z prvního stupně.

 

Ministerstvo není účastníkem řízení, nemůže se odvolat.

 

Soudce není za své činy zodpovědný, při precedensu se otevřou všechny školy a až žáci roznesou nákazu nabude počet mrtvých, bude zodpovědna vláda, která chtěla školy mít zavřené.  

23.02.2021 14:37 | Zaplji

Bombardovani Belehrafu tehdy kritizovali pouze Sladek a Dientsbier starsi !!

23.02.2021 14:36 | Jirikovka@post.cz

Bělehrad bombardovalo NATO! Proč nevím!

23.02.2021 14:33 | david brazina

z odkazu wiki je videt co byl havel za hajzl, nejprve rekne ze to povaha bombardovani ma humanitarni charakter, ale pak oznacuje tvrzeni, ze pouzil pojem humanitarni bombardovani za lez. neuveritelny zmrd, ktery se doufam, ze smazi v pekle vedle Hitlera a Goeblesse. 

23.02.2021 14:30 | Jirikovka@post.cz

Vím,že Němci za 2. Svět.války dobyli Bělehrad! A 6 ti milionům Německých vojáků z rádia byla puštěna nahrávka písně Lily Marlén a okamžitě se stala velmi populární mezi německými vojáky!

23.02.2021 14:28 | david brazina

Semod, zvaci dopis to byl at byl pod nim podepsany kdokoli, byli to tehdejsi reprezentanti CSR. Jestli by zvladali covid lepe, nez dnesni vlada o tom neni treba vubec diskutovat. V soucasne dobe by bylo vsichni nasi lidi proockovani sputnikem, a nemuseli by se obavat politicky spravnych i kdyz neotestovanych mRNA vakcin, nebo vakciny kterou odmitlo pul evropy.

23.02.2021 14:25 | Jirikovka@post.cz

Chtěl jsem poznat socialismus s lidskou tváří,ale Brežněv mi to neumožnil!

23.02.2021 14:24 | Jirikovka@post.cz

Zaplji! Nápis ve kterém roce bombardovali Američané Bělehrad?

23.02.2021 14:21 | Jirikovka@post.cz

Za včerejšek přibylo 11 233 nakažených! V nemocnici 6 573 pacientů! ( číslo se zvyšuje!) 1300 ve vážném stavu! Aktivních případů 120 823! Kapacita lůžek intenzivní péče v Česku se blíží absolutnímu vyčerpání -kolapsu nemocnic! R= 1,2! Pokud by se zvedlo na 1,4 je kolaps! V Česku podezření na Jihoafrickou mutaci Covidu! Proti které je očkování méně účinné! Stopy vedou na Zanzibar!

23.02.2021 14:20 | Semod

Davide, určitě myslíš zvací dopis soudruhů Indry, Koldra, Švestky, Kapka a Bilaka, který následně umožnil soudruhu Husákovi celoplošnou devastaci ČSSR. Proti tomu je dnešní Covid slabý odvar. Na druhou stranu ? On ten Husák by ten Covid určitě koučoval líp než Babiš.

23.02.2021 14:05 | david brazina

Belehrad byla odveta za to, ze Srbove maji bliz k Rusku nez k EU a tak museli byt potrestani. Stejne tak jako Venezuela, ktera se rozhodla neobchodovat ropu v dolarech ci Libye kde Kaddafi bral jako prostredek obchodu rubl. Chemicke zbrane v Iraku predpokladam taky jeste nikdo nenasel. Pokud nekdo adoruje neskutecne primitivni politiku USA, pak by si mel polozit otazku, ve ktere zemi, ve ktere USA intervenovaly, se maji lepe nez pred tim.

23.02.2021 13:46 | Zaplji

Jirko, a proc ti Tvi blbi Americane bombardovali Belehrad?? To byla odveta za co??

23.02.2021 13:24 | Semod

Viktore, protože jsi nemocen. Netrap se, s blbostí se dá žít.

23.02.2021 13:22 | Jirikovka@post.cz

Dnes v Prostějově cestou na nákup jsem zaznamenal 4 případy možného šíření Covidu! 1. Na hřišti skotačila mateřská školka! Tak 30 dětí! 5 z nich mohlo mít roušku! 4 učitelky ani jedna neměla roušku! 2.do trafiky přišel chlap dobíjet mobil bez roušky! Prodavačka mu nic neřekla! 3. U auta stál kašlající otec bez roušky a malý chlapec jak viděl,že mám respirátor tak po otci žadonil: dej mi roušku! 4. Babka táhla nákupní kabelu na kolečkách a roušku měla na bradě,tedy jako by ji neměla! Tady by Humphrey měl hledat příčiny šíření Covidu a ne v nedostatečném testování!

23.02.2021 13:13 | ciki333

Bohužel od konce WWII je "americká demokracie" pouze formální. Skutečnými vládci USA jsou šéfové korporací, kteří kontrolují chod politického systému. Americká mocenská elita přesouvá poslední tři dekády svou pozornost od domácích záležitostí k zahraničním, jinými slovy od kolonizace Severní Ameriky ko kolonizaci zahraniční. Což vede ke stírání hranice mezi státem a armádou. Ve výsledku se ekonomika stává jak válečnou, tak i ekonomikou soukromých korporací. O vojenských akcích pak ovšem nerozhodují politici, ale zbrojaři a šéfové korporací. Kódem cti elit je podpora jejich zájmů. Jednotlivci, kteří obsazují vrcholové posty státní, ekonomické a vojenské hierarchie, se mění. Bankéři a právníci jsou pak "tmelem" tohoto triumvirátu moci. Permanentní války vedené USA umožňují mocenské elitě zneužívat národní bezpečnost coby záminku pro utajování skutečných záměrů, plánů a akcí...

PS. Poznatky jsem čerpal z prací C.W.Millse https://en.wikipedia.org/wiki/C._Wright_Mills

Zde si neopustím soukromou poznámku...To, co nazýváme v současnosti "demokracií" se všemi těmi vymoženostmi jako jsou svobodné volby, možnost spolupodílet se na směřování státu...je jedna velká iluze. Žijeme v "demokratúře", pokřivené to formě demokracie. Ve skutečném světě za nás rozhodují jiní, mocnější...A kdyby šlo do tuhého (např. občané nedávali hromadně hlasy Pirátům, TOP09...V USA Demokratické straně), mocipáni by nezaváhali a tzv. svobodné volby zrušili...

23.02.2021 13:11 | Jirikovka@post.cz

Pane Humphrey! Za zabití 3000 nevinných Američanů v dvojčatech museli Arabové dostat odvetu! Tak to odskákal Irák! Se zabitím Bin Ladina se Američané nemohli spokojit!

23.02.2021 12:27 | david brazina

Semode. Ten západní svět neudělal vůbec nic v případě Mnichova. Stejně tak v případě Maďarska jak správně píšeš. Ani v případě našeho 68, i když u nás to bylo o zvacim dopise. To jen teď se lidé jako Petříček, morfin či nadšenec bouchaji v prsa.

23.02.2021 11:51 | HumphreyvanWeiden

Souhlasím s Cikim. Západní svět se dopouští obrovské agrese proti muslimským zemím, proč o tom západní média (a J.X.Doležal) mlčí? Proč do Evropy proudí obrovský počet syrských, afgánských a ukrajinských migrantů? Že by tolik milovali naši kulturu???

23.02.2021 11:44 | HumphreyvanWeiden

J.X.Doležal je salónní rasista. 

"Od kultury, která považuje nenávist za právo a pozitivum..." Opravdu si ruská kultura tak cení nenávisti???

"...plně centralizovanou Čínou řízenou císařem, který je neomezeným despotou..." Další nesmysl. Čína nikdy nebyla neomezenou despocií. I císař se musel podřídit konfuciánským tradicím. Pokud nerespektoval "vůli nebes" , byl sesazen. Na rozdíl od západních despocií (Řím), které se despotů zpravidla zbavovaly politickými vraždami.

Ten, kdo v tomto článku nenávidí, je samotný J.X.Doležal.

23.02.2021 11:35 | ciki333

https://www.denik.cz/z_domova/krvava-reznice-volali-na-albrightovou-demonstranti-20121026.html

Masová vražedkyně Albrightová na autogramiádě v Praze 2012...Pečlivě sledujte úvodní video, kde bývalé ministrni zahraničí USA evidentně selhaly nervy. Tato osoba zodpovědná za smrt tisíců srbských civilistů postrádá jakoukoliv sebereflexi. Po pádu železné opony se stalo smutných faktem, že váleční zločinci se začali rekrutovat z řad západních politiků. Ti podlehli iluzi, že liberálně demokratický systém je konečným stádiem sociální evoluce lidstva. Při "setbě" tohoto zřízení, zejména do muslimských zemí, se dopouštěli a dopouštějí řady zločinů proti lidskosti. Co na tom, že islám je naprosto nekompatabilní se západními demokraciemi? Snad jednou alespoň dějiny odsoudí Albrightovou, Blaira, Bushe...

23.02.2021 11:27 | HumphreyvanWeiden

Ano Domesi, i Sovětský svaz se dopouštěl lidsko-právních zločinů. Proč jsem chudák?

23.02.2021 11:20 | Tomáš80

Už nastal čas. Česko konečně požádá Německo o pomoc - Novinky.cz 

Bude se opět stavět "polní" nemocnice, která se zbourala ? 

23.02.2021 11:17 | Harry Nelson Pillsbury

Na zde přetištěný článek prorežimního " filosofa " Bogomolova reagoval J.X. Doležal. Mimo jiné uvádí : " Velmocenské ambice Ruska již netřeba tušit jako mlhavou hrozbu. Plně je artikuloval a výslovně zformuloval Putinův prorežimní režisér, intelektuál a filosof v jednom (to je v Rusku normální) Konstantin Bogomolov. Jedním z rysů ruské civilizace, pravoslavného kulturního okruhu, je, že jde o kulturu euroasijskou. Nyní její mluvčí výslovně přiznává, že evropské hodnoty jsou této kultuře cizí – a jeho slova by neměla zapadnout. Od kultury, která považuje nenávist za právo a pozitivum, bychom neměli kupovat ani vakcínu, ani jaderné technologie, ani plyn. Taková kultura je k té naší totiž ze své podstaty nepřátelská. " Naše západní civilizace je směsí vlivů antiky, starých Židů a křesťanské filosofie soucitu. Eurasijský kulturní okruh je mnohem více navázán jak na byzantskou tradici, tak na východoasijskou kulturu orientálních despocií. Rusko je někde napůl mezi plně centralizovanou Čínou řízenou císařem, který je neomezeným despotou, a britskou demokracií. Proto jakékoliv hrátky s ruským carem, ať už se jmenuje Stalin nebo Putin, jsou koketerií s nepřátelskou mocí. A je dobré, že si sami ruští ideologové tuto skutečnost přiznávají a hrdě se k ní hlásí. Je to dobré pro nás – protože snadněji pochopíme, že bychom se měli držet daleko od Moskvy. " https://www.forum24.cz/pravo-na-nenavist-je-pravem-muziku-odhaluje-nam-soucasny-rusky-myslitel/

23.02.2021 11:13 | Semod

Ještě zapomněl, nespravedlivý chudák pan Mlčák ( 9:56) - na Maďarsko 1956 a ČSSR 1968, když už je u u té šikany. Nemám pravdu pane Bražino ?

23.02.2021 10:59 | HumphreyvanWeiden

Pane Fialo, útok na Dvojčata byl zločin a stejně jako vy ho odsuzuji.

Ovšem Američané se neustále dopouštějí Zločinu proti míru. To je nejtěžší lidsko-právní zločin a byli za něj souzeni i nacisté v Norimberku. Například ve válce proti Iráku v roce 2003 v důsledku tohoto zločinu zahynulo více než 1 milión 200 tisíc lidí. Záminkou byly neexistující ZHN.

Tyto vraždy budete taky obhajovat?

23.02.2021 10:32 | Jirikovka@post.cz

Zaplji! Ikdyž Lendl nevyhrál Wimbledon,jinak toho vyhrál moc a je světovým tenistou!

23.02.2021 10:24 | Pavel Ch

Neuvěřitelné,

 

na facebooku Ústečáci se objevil od nešachisty šachový příspěvek,

sdílený z ROMEA.cz

 

Talentovaná romská dívka válcuje dospělé, remízovala i s Karpovem.

Je tam už 140 komentářů, mnohé bohužel rasově zabarvené.

 

http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi/zahranicni/talentovana-romska-sachistka-valcuje-dospele.remizovala-i-s-sachovym-velmistrem-anatolijem-karpovem?fbclid=IwAR14zmk9umU3jn36Iu07hm5zrKEJ23iFcjTAiTNBexYrddrUzjq4DWx0AEM

 

Jedná se o Agátu (2009) ze Slovenska,

ve Slovenském žebříčku na 21. místě (2019 a ml. dívek), zdroj Slov. šach svaz.   

 

https://www.chess.sk/index.php?str=clenovia&playerId=8742

23.02.2021 10:23 | Zaplji

Jirko, dodam neco k Ivanu Lendlovi! Mel smulu, ze zil v blbe dobe!! Wimbledon nevyhral jedine kvuli tomu, ze tehdy neexistovalo jestrabi oko!! Videl hsem zaznamy semifibale Wimbledonu, kde proti Beckerovi naseho Ivana nekolikrat nechutne poskodili rozhodci! A vzdycky v klicovych momentech, kdy mel brejkball a podobne!! Finalovy souper uz pak byl skaby! Obrovska skoda, dnes by to urcite vyhral..

23.02.2021 10:11 | david brazina

Ať si Američani Angličani Španělé či Belgičani kleči před kým potřebuji. Ale ať to nevnucuji Čechům, Polakum, Madarum, Slovákům a jiným, kteří z otrocke práce nežili. Sláva USA určitě volají třeba i kurdove že? Když opomeneme i jiné demokraticky napadene státy.

23.02.2021 10:02 | Jirikovka@post.cz

Humphrey! Kdybys seděl v New Yorku v dvojčatech kde teroristi zabili letadly 3000 neviných lidí tak bys hovořil jinak o lidských právech! Sláva USA!

23.02.2021 09:56 | HumphreyvanWeiden

Pane Bražino, já si zase myslím, že Američanům to klečení neuškodí wink Ba naopak, měli by ještě přidat a k šikanovaným Afroameričanům v minulosti připočíst i šikanované národy v současnosti. Afgánistán, Sýrie, Irák, Lybie, atd., atd. Každý den je jim to třeba omlátit o hlavu.

USA nejvíc porušuje lidská práva na světě.

23.02.2021 09:49 | Jirikovka@post.cz

Pane Tomáši 80! Pod modrý nápis mi nedávejte žádnou operní hudbu! V Praze jsem byl v divadle na opeře a v polovině opery jsem musel z divadla utéct,již jsem neměl nervy tuto hudbu poslouchat !

23.02.2021 09:42 | Jirikovka@post.cz

Pane giocozo! Já mám proti Covidu ochránce! A to je drcený česnek 2-3 stroužky z vaničkovým tvarohem! V Prostějově jsou nezodpovědní mladí,kteří venku nenosí roušky a když debatují nedodržují rozestupy! Zrovna včera se na chodníku cucali chlapec s dívkou a BEZ ROUŠEK!

23.02.2021 09:36 | Jirikovka@post.cz

Tam,kde se Holly Spears pohybuje je v okně asfaltka se 2 žlutými pruhy uprostřed! Tady je pod Holly Spears Antonia s písní Tränen lügen nicht bíle oděná a s bílými kozačkami! Jak jsem na to klikl,tak pod tím se objevilo další okno s Antonii,která je celá zlatě oděná ( ne žlutě)a tam je to ještě větší samice než když je bíle oděná! Poslechnout si a vidět Antonii,já mám pocit blaha!!

23.02.2021 09:30 | NadsenySachista

Líbí se mi jak se ti putinhujeři vždycky seběhnou a začnou nám vyprávět o zemi kde zítra již znamená včera. Pánové, Rusko stojí za hovno už sto let, propaganda od Lenina Brežněva a Putina na tom nic nemění. Strategie si rusáky do zadku když je tak milujete.

23.02.2021 09:29 | giocozo

Jirikovka - Tak ty jiné peníze použijte na to, na co jste měl použít rouškovné ! Jinak tady ten rekord už nedoděláte. Zvykl jsem si už na to, že nejvíce nezodpovědní jsou právě rizikové skupiny.

23.02.2021 09:24 | Jirikovka@post.cz

Pane giococo! Pokud bych 5000 Kč nedostal,musel bych na to použít jiné peníze! Ale rouškovné jsem hlavně projedl!

23.02.2021 09:22 | giocozo

Jirikovka - Takže minulé roky jste byl o vodě a o chlebu ? Tohle by vám nespolknul ani soudce Alexandr, ani soudkyně Barbara ! Ztrácíte na důvěryhodnosti pane Jiří !

23.02.2021 09:21 | Jirikovka@post.cz

Už vím jak jsem napsal tu blbost! Na Wikipedii je napsáno! Narodil se v Ostravě tenistce Olze Lendlové( 1935!) To je datum narození jeho matky! A já to bezmyšlenkově opsal,že je to datum narození Ivana Lendla,což je naprostý nesmysl!

23.02.2021 09:17 | Jirikovka@post.cz

Pane Milane 64! Lendl se narodil 1960! 1935 je strašná blbost! Nevím,jak se mi tento datum tam připletl!

23.02.2021 09:16 | giocozo

Jirikovka - Takže chcete říct, že pokud byste onen příspěvek nedostal, tak byste byl bez tohohle všeho ?

23.02.2021 09:12 | Jirikovka@post.cz

Pane giocozo! Já jsem rouškovnè investoval jinak! Koupil jsem Vánoční stromek,kapra,brambory,majonèzu,mrkev,celer,a hrášek na bramborový salát a cukroví! Maso na řízky na 1. Svátek Vánoční! Okurky,olej,strouhanku,vajíčka,chlebík atd a 5000 zachvíli zahučelo!

23.02.2021 09:11 | Milan64

Ivan Lendl je ročník 1960. Ročník 1935 je na první pohled nesmysl.

23.02.2021 08:59 | Tomáš80

NVU Modroočko - YouTube - punk

Moravanka - To nejlepší z Moravanky - YouTube dechovka

Four Seasons ~ Vivaldi - YouTube  - vážná hubba

Středověká hudba Quercus - La Rotta - YouTube středověk 

Můžete si pane Fialo rozšířit obzory

23.02.2021 08:56 | giocozo

Jirikovka - Chce se mně odpovědět " hovno ", ale neřeknu to. ;) Jestlipak víte, že těch 5000 Kč, co jste dostal před Vánoci, bylo hlavně na tyto prostředky ?

23.02.2021 08:52 | Jirikovka@post.cz

Pane Tomáši 80! Z Vaší nabídky jsem si pustil pouze Country Roads,dál už jsem nechtěl riskovat,abych nekápl na něco špatného! Pak je ještě lepší okno s Holly Spears Country Roads,kde se Holly hýbe- video!

23.02.2021 08:46 | Jirikovka@post.cz

Pane giocozo! S nákupem ochranných prostředků to mám těžké! Patřím k 1000 000 chudých v ČR!

23.02.2021 08:45 | Tomáš80

Dobré ráno, pane Bražino,  není těch pohlaví málo. Je to děs co se děje. Stačí 3, můž, žena a bez (po nehodě). 

23.02.2021 08:43 | Jirikovka@post.cz

Oprava! Má být! Matsem Wilanderem!

23.02.2021 08:40 | Jirikovka@post.cz

Pohledy do historie! 13.díl má název : Ivan Lendl! Tenista přezdívaný Ivan Hrozný, Terminátor! Narodil se v Ostravě 1935! Tenisový trenér a bývalý profesionální tenista! Reprezentoval Československo a po získání amerického občanství také USA! Do současnosti je nejlepším českým mužským tenistou historie! V 80.letech 20.stol patřil mezi nejdominantnější tenisty! Na špici tenisového žebříčku ATP pobýval až do začátku 90.let! Profesionální dráhu zahájil v socialistickém Československu . V pražském finále Davis Cupu zajistil vítězství československému týmu nad Itálií 4:1! Když vyhrál obě dvouhry a s Tomášem Šmídem i čtyřhru! V r.1986 emigroval do USA! Vyhrál 8 grandslamových titulů ve dvouhře během své kariéry! Poprvé se stal prvním hráčem světového žebříčku ATP r.1983! Držení rakety pravou rukou bekhend jednoruč! Nadvládu nad mužským světovým tenisem co porazil McEnroea ve finále US Open 1985! Dalších 5 let byl světovou tenisovou jedničkou ( s krátkou přestávkou od září 1988 do ledna 1989 ,kdy byl vystřídán Marsem Willanderem!) Jediným grandslamem,který nikdy nevyhrál byl Wimbledon! Lendlova hra spoléhala zejm.na sílu,fyzickou kondici a tlak ze základní čáry,což předznamenalo moderní éru silového tenisu! Měl také vynikající koncentraci na hru! Věnoval se také trenérské dráze! r.2011 se stal osobním trenérem skotského tenisty Andyho Murrayho! Ten pod jeho vedením vyhrál londýnské letní olympijské hry 2012! Pak vyhrál grandslamový titul na US Opan a za rok Wimbledon! Lendl je významným sběratelem díla českého malíře Alfonse Muchy! Státní občanství USA získal r.1992! V r. 2007 založil soukromou golfovou akademii! V r. 1989 se oženil s Američankou Samanthou Frankelovou ! Mají spolu 5 dcer! Bydlí na Floridě! Tenisovou kariéru ukončil 21.12.1994! Výdělek 21 262 417 USD!

23.02.2021 08:22 | david brazina

Nadšený, ne každý má potřebu poklekavat, uctívat svatou Gretu, vítat vižirky nebo si myslet že fyzikální zákony lze měnit nějakym nařízením, stejně jako fakt že uzna 48 pohlavi. V tomto ohledu je Rusko daleko před EU, ze které se stává spolek ekofanatiku, sebemrskacu a hlavně hlupáků.

23.02.2021 08:02 | giocozo

Jirikovka - S tím šetřením na ochranných prostředcích opatrně ! Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) varoval : „Nemůžu vyloučit, že bude někdo, kdo bude šetřit, ale takovéto šetření vede na jednotky intenzivní péče, potažmo do krematoria.“

23.02.2021 07:47 | Jirikovka@post.cz

Písnička pro dnešní den! Holly Spears- Country Roads!

23.02.2021 07:34 | Jirikovka@post.cz

Pane dave! Váš rychlotest na Covid je vtipný,ale měl by jste se věnovat něčemu pěknému a ne strkání prstů někam!

23.02.2021 07:30 | Jirikovka@post.cz

Pane Tomáši 80! Jak je tam něco hororového musím z toho okamžitě pryč! Pokud bych to sledoval do konce,mohlo by mě to zničit! Mnohému mladému to nevadí a líbí se mu to! Nejhorší kombinace hudba techno a horor! Nejlepší kombinace pěkná melodická píseň a hezká mladá zpěvačka!

23.02.2021 06:34 | Tomáš80

Dobré ráno, pane Fialo. Je škoda, že jste "nevydržel" trošku déle. Mohlo by se vám to i líbit. hats off

23.02.2021 00:53 | NadsenySachista

Pane ciki a nemáte tam ještě něco od Stalina a Lenina? My Češi na rusáky sereme a dobře děláme. Vy rusácký pohůnci se opravdu snažíte šedesát let ale pevně doufám že neuspěje a jste pořád za kretény. Jestli jsi ještě nepochopil, toho propagandistu Bogomolova si strč do prdele, dík!

22.02.2021 23:36 | Jirikovka@post.cz

Pane brazino! Už jste se s tím modrým nápisem zlepšil!

22.02.2021 23:14 | HumphreyvanWeiden

Ciki, ten Bogomolov je zajímavý, ale podle mě se mýlí. Progresivismus, gender, multikultura - to je všechno jenom nátěr, iluze, klam. Má to sloužit k tomu, abychom se zabavili, soustředili pozornost na boj s absurditami, ale pod tím vším je pořád "starý, dobrý" Západ. Západ, který se ovšem neřídí zájmy národa nebo vlasti, ale zájmy oligarchů. Všiml jste si, kolik dneska vede Západ válek? Kolik rozvrací zemí? Zvláštní chování společnosti, která se tak pyšní ultrakorektním chováním vůči druhým rasám. V Evropě je příchozí imigrant bůh, který může vše, zatímco ve své vlasti je tentýž člověk jen bezcennou "potravou pro děla" západních velmocí. Zvláštní, že? Zvláštní to přestane být ve chvíli, kdy si uvědomíme, kdo na tom vydělává a kolik. Ano, jsou to různí oligarchové, zejména američtí, ten pověstný "deep state". Obrovské zisky ze zbrojení už nejsou v demokracii obhajitelné, ale pokud se zalepí ústa a zrak "progresivitou"? To člověk snadno zapomene na podstatné věci. Třeba, že Ukrajina se "díky" Západu stala nejchudší zemí Evropy s paritou kupní síly na úrovni Guatemaly nebo Angoly. zde

22.02.2021 23:05 | david brazina

tak jsem vyslech prani, a posilam neco moc milouckeho https://www.youtube.com/watch?v=8EJ3zbKTWQ8&ab_channel=JustinBieberVEVO

22.02.2021 23:03 | david brazina

dave, lol .D 

22.02.2021 22:58 | Jirikovka@post.cz

Pod modrý nápis žádám : pěkné,hezké ,krásné,milé! Jinak nemám zájem!

22.02.2021 22:50 | Jirikovka@post.cz

Pane Tomáši 80! Můj čuch byl dobrý! Kousek jsem si pustil a hned jsem to zrušil! To bude superhoror! Horory nemám rád!

22.02.2021 22:45 | Jirikovka@post.cz

Teď je zajímavý pořad v TV Aféry na Barrandov krimi! Manžel prohrál manželku v kartách nějakému dědkovi! To bude zajímavé!

22.02.2021 22:41 | Tomáš80

Pana Fialo nebojte, je to taky písnička a docela hezká. Samozřejmě záleží na vkusu každého jedince. 

22.02.2021 22:36 | Jirikovka@post.cz

Pane Tomáši 80! Já v tom cítím nějakou zradu! Proto si to nebudu ani pouštět!

22.02.2021 22:34 | dave

Při otevření odkazu na youtube jsem v postraní liště zaznamenal video z mého oblíbeného filmu v mládí. Tak přispěji taky trošku do mlýna. https://www.youtube.com/watch?v=fEAe1GGaIHE  

22.02.2021 22:34 | Jirikovka@post.cz

Pane brazino! Vy si libujete v hororech! Dnes není vhodná doba na horory! Horor máme s Covidem!

22.02.2021 22:31 | Tomáš80

Také bych s dovolením přidal jeden hudební odkaz, (370) Crematory - The Fallen - YouTube to by se mohlo líbit i panu Fialovi :). 

 

22.02.2021 22:12 | david brazina

tady je neco co vas zarucene vydesi. https://www.youtube.com/watch?v=FavUpD_IjVY&ab_channel=cyriak

22.02.2021 22:01 | Jirikovka@post.cz

Optimista by dodal! Pokud máme co jíst a na hlavu nám nepadají bomby,tak na tom nejsme tak špatně!

22.02.2021 21:45 | frenik

22.02.2021 20:44 | ciki333

Dělám to nerad, většinou mám jiný náhled na svět, ale v tomhle musím souhlasit, řítíme se (korektně) do totální prdele.

22.02.2021 21:33 | Jirikovka@post.cz

Pane Tomáši80! Každé zlevnění pomáhá a každé zdražení škodí! Vy když berete 30 000 Kč měsíčně a důchodce dostává 10 000 Kč měsíčně,tak je to rozdíl! Ano důchodce dostal 1x za rok 5000 Kč a k důchodu dostává každý měsíc 800 Kč ,tak je to pěkné! Ale vy dostáváte každý měsíc 20 000 Kč navíc k 10 000 Kč důchodce a to je rozdíl ne?

22.02.2021 21:00 | Pavel Ch

Přesně takové hodinky Casio jsem dostal na střední v osmdesátkách,

stály několik set. A opavdu měly také čtyři tlačítka a spoustu funcí, jako ty na obrázku.

Pak snad jejich cena poklesla na stovku.

Tady jsou za 14 tisíc. Doufám, že mne Petr Koutný nesprdne, že dávám link od konkurence k šachovým hodinám

 

 To bys nepochopil, možná prodávaj jako Exkluzive-Retrowink TADY

 

Jo a tehdy byla jistota, že Casio - japonská výroba v Japonsku.

Dnes?  Chachá.

Petře vše nej,... hats off

22.02.2021 20:45 | ciki333

Konstantin Bogomolov díl II.

„Siemens, Boss a Volkswagen vystřídal Google, Apple a Facebook. Místo nácků tu máme mix queer aktivistů, feministických fanatiků a ekopsychopatů, kteří jsou stejně tak agresivní a touží po totálním přeformátování světa,“ napsal.

„Říše nové etiky“, která dnes vládne na Západě, jde podle Bogomolova dokonce dál než totalitarismy 20. století. Zatímco nacismus či komunismus omezovaly svobodu myšlení, progresivisté chtějí kontrolovat lidské emoce.

„V nacistické společnosti byli lidé cvičeni jako psi, aby se navzájem nenáviděli. V Novém etickém rajchu člověka cvičí k lásce a upírají mu právo svobodně nenávidět. Už nemůžeš říci ‚já nemám rád‘, ‚nelíbí se mi to‘, ‚bojím se‘. Jsi nucen přizpůsobit své emoce veřejnému názoru a společenským hodnotám.“

„Ruští progresivisté a stoupenci západních hodnot tvrdí, že Rusko se ocitlo na chvostu pokroku. Ne. Shodou okolností se nacházíme v posledním vagonu šíleného vlaku řítícího se do boschovského pekla, v němž na nás čekají multikulturní, genderově neutrální čerti. Musíme tento vagon odpojit, pokřižovat se a začít budovat vlastní svět. Znovu postavit naši starou dobrou Evropu. Evropu, o které jsme snili. Evropu, o kterou oni přišli. Evropu zdravého člověka.“

I my chceme jinou Evropu. Chceme Evropu svobodných národů založenou na hodnotách křesťanství. Nechceme nový intelektuální gulag.

22.02.2021 20:44 | ciki333

Konstantin Bogomolov díl I.

Západ se vykastroval a řítí se do pekel, říká ruský divadelní režisér Konstantin Bogomolov a má v mnohém pravdu. Ve svém novém manifestu srovnal neomarxistické hnutí na Západě s totalitními režimy minulosti. Evropa se podle něj nachází v hluboké etické krizi a Rusko by se nemělo na její současné hodnoty orientovat. Informoval o tom iDnes.cz. Obávám se, že má bohužel do značné míry pravdu. Normální lidé hájící normální hodnoty jako národ, vlast a rodina jsou na „pokrokovém“ Západě označovány za extremisty, a perverze všeho druhu jsou adorovány a dávány za vzor společnosti. Svoboda je potlačována a lidé jsou trestáni za své názory. Vše staré a tradiční má být zašlapáno a nahrazeno „novými krásnými“ unijními gender multikulturními pokrokovými zítřky.

Progresivní společnost se podle Bogomolova stala novým božstvem, u kterého si každý nešťastný nebo uražený jedinec může vymodlit zvláštní společenský status, finanční fondy nebo zřízení kvót ve všech sférách veřejného života. Každý, kdo s tím nesouhlasí, se pak stane obětí mocné represivní mašinérie - veřejného mínění. Funkce soudců, vyšetřovatelů i bachařů tak byla státem delegována na společnost.

Ideálním instrumentem této mašinérie se staly sociální sítě a ochotnými služebníky represivního aparátu „spořádaní“ občané, kteří jsou aktivní na Facebooku či Twitteru a dovedně využívají odvěkého strachu člověka být vyštván z lidského společenství.

„Současný západní svět nabývá podoby Nového etického rajchu, který má i svoji ideologii - ‚novou etiku‘. Národní socialismus je minulostí, budoucností je etický socialismus. Queer socialismus,“ tvrdí v eseji nazvaném Únos Evropy 2.0 Konstantin Bogomolov.

22.02.2021 20:19 | Tomáš80

Pane Fialo, nechci aby to vyznělo nějak špatně, ale přeci se dostávalo nějaké rouškovné, doprava je pro seniory za "hubičku" a důchodci dostávali celkem přidáno, tak si myslím, že pár korun za pečivo je nijak moc nezatíží. Mohu se plést, ale.. wink

22.02.2021 19:55 | Jirikovka@post.cz

Zrada! Zdraží se pečivo! Zdraží se mouka! Od 1. března!

22.02.2021 19:41 | Jirikovka@post.cz

Velký byznis! Napřed na rouškách! Teď jsou roušky k ničemu! Nemají se vyhazovat,kdyby přišel comback roušek! Nyní zase velký byznis je výroba a prodej respirátorů!

22.02.2021 19:32 | Jirikovka@post.cz

Migranti směřují přes naše území do Německa! Celkově zadrželi Policisté na jižní Moravě 40 nelegálních migrantů! Dnes v kamionu odhalili 4 Afgánce!

22.02.2021 19:27 | Jirikovka@post.cz

Nano roušky 50 ks - 1300 Kč! Občané na mnoha místech respirátory vykoupili! Během několika hodin!

22.02.2021 19:08 | Tomáš80

Pane Bražina, no to je příšerný cheeky, ale pro jednou je to docela zábava wink

22.02.2021 18:31 | Jirikovka@post.cz

Pane brazino! Pod modrým nápisem jste nám nabídl magorárnu! Nabídněte něco pěkného! Třeba tancující ženy! Tam je krása! I festival v Riu může být pěkný!

22.02.2021 18:18 | david brazina

https://youtu.be/8grzRgQ_AWY pro vsechny zdrave na duchu 

22.02.2021 17:41 | Jirikovka@post.cz

Já se cítím na 71 let! Nohy už neslouží jako v 50ti letech! Pokud chci do lesa musím na kole! Pokud bych šel pěšky,zpátky bych už těžko došel! Kdežto na kole se zpátky vezu několik km a pokud je to z kopce,tak nemusím ani šlapat!

22.02.2021 16:20 | Jirikovka@post.cz

To nevadí pane Druide,že máte o pár let víc,ale cítíte se na 41 a to je důležité!

22.02.2021 15:01 | Druid.Panoramix

Pano Fialo, to budete muset ještě pár let přidat. :o)) To byste mi hodně fandil.

22.02.2021 14:41 | Jirikovka@post.cz

Jakmile technaři zapnou aparatury a spustí koncert občané v okolních vesnicích nemohou 3 dny spát,dokud techno neskončí!

22.02.2021 14:23 | Jirikovka@post.cz

Poslouchat heavy metal to by mě zničilo! Při této hudební produkci se lidem třesou baráky vzdálené několik KM Zaplji nemůže spát,když hrají na Července! Nějaký Km od Litovle!

22.02.2021 14:17 | Jirikovka@post.cz

UFO - space rock,hard rock a heavy metal! Rozkvět heavy metalu 80 léta,tak Vám bude pane Druide 41 let!

22.02.2021 14:11 | Jirikovka@post.cz

Atropa Belladona- Rulík zlomocný! Prudce jedovatá rostlina! Spazmolytikum,antiastmatikum a parasympatikolytikum! Atropin se používá v lékařství spec.v očním!

22.02.2021 13:57 | Druid.Panoramix

Kdo by neznal slovo UFO, ovšem v tomto případě nejde o neidentifikovaný létacící objekt, ale o hardrockovou skupiny a její dva snad největší hity, a to "Doctor, Doctor" a "Belladona", Tak si poslechněte jak se to vařilo v dobách mého mládí.

https://www.youtube.com/watch?v=FwNOmS78q-o.

https://www.youtube.com/watch?v=4zHG3kXrRZc

Jinak Belladona ( z italštiny přeloženo Krásná paní) by se nám mohla líbit všem, včetně pana Fialy. :o))

22.02.2021 13:49 | Jirikovka@post.cz

Vysvětlení !Na stáří jsou již k dispozici jen babičky a to už není ono!

22.02.2021 13:46 | Jirikovka@post.cz

Pane Druide! Ten modrý nápis někdy zkusím,až se mi bude chtít! Jinak poslal jste pěkný ploužák! Tam je velice těsný kontakt s partnerkou což je velmi příjemné! Vzpomínám na to z mládí! Vzkaz pro šachisty mladé a středního věku! VAŽTE SI BAB A UŽÍVEJTE SI S NIMI! NA STÁŘÍ UŽ NEBUDOU! ( Vlastní zkušenost!)

22.02.2021 13:25 | Druid.Panoramix

Pane Fialo, tak si to bod po bodu zkoušejte a uvídíte, že Vám to půjde, i v tom mobilu či tabletu, jen nebudete používat klávesové zkratky, ale třeba "kopírovat" a "vložit".

Jinak tady mám pro Vás takovou docela pěknou věcičku, pokud Vám říká něco skupina Styx

https://www.youtube.com/watch?v=CkkQPxoxJJY&list=RDCkkQPxoxJJY&start_radio=1

Obecně vždycky platilo, že nejlepší ploužáky ( slaďáky, oplodňováky a vůbec tance typu "čoňo na čoňo") mívaly hardrockové a heavymetalové skupiny.

22.02.2021 13:07 | Jirikovka@post.cz

Pane pawle! Upřesněte,co bych nepochopil? Teď nechápu!

22.02.2021 13:04 | pawel

To já vím, že je Druid inteligentní slušný člověk.

Taky to bylo všechno se smajlíkama.

To se vás ale pane @jirikovka netýká, to byste nepochopillaugh

22.02.2021 13:03 | Jirikovka@post.cz

Co jsem četl,tak vláda důrazně doporučuje,nenosit respirátor z výfukovým ventilem,ale nenařizuje a to je rozdíl!

22.02.2021 12:57 | Jirikovka@post.cz

Pane Pawle! Co jsem poznal pana Druida,tak je to velice inteligentní a vzdělaný člověk! Ten by se k primitivním nechutnostem co psala Lucinkaa nesnížil! Ani by ho to nenapadlo!

22.02.2021 12:53 | Jirikovka@post.cz

No jo pane Milane bez výdechového ventilu se mi špatně dýchá! V TV hlásili,že se má výdechový ventil překrýt rouškou!

22.02.2021 12:50 | Jirikovka@post.cz

Pane Druide! Děkuji Vám za radu jak na modrý nápis! Je to na mě složité,možná kdybych to bral bod po bodu,tak bych toho docílil! Nemám klávesnici,ani počítač připojený na internet! Mám jen chytrý mobil a tablet!

22.02.2021 12:47 | pawel

RE: 12:18 | Druid.Panoramix

Tady se furt řešilo, který masochista tu píše nevhodné příspěvky pod smyšlenými nicky.

A on to bude Druid.Panoramixcheeky

To snad nemyslíte ani vážně ve 12:18, ale nás ostatní jste toho mohl ušetřit.

Třeba takové choutky nemáme.laugh 

22.02.2021 12:47 | david brazina

Alfa. Můj dvojenec byl spis Viktorin :)

22.02.2021 12:45 | Milan64

Pane Fialo, jestli jsem to dobře pochopil, tak Váš jediný respirátor je s výdechovým ventilem. Takové by se ale vůbec neměly používat.

https://covid.gov.cz/opatreni/rousky/doporuceni-pouzivat-respirator-tridy-ffp2-nebo-kn95

22.02.2021 12:24 | Druid.Panoramix

Zaplji - respirátor všude tam, kde dochází k větší koncentraci lidí,  tedy ve veřejné dopravě, v nákupních střediscích, v nemocnicích a asi i na úřadech. Na ostatních místech a prostorách by mohla stačit rouška a venku klidně i bez ní - pokud si udržím 2 m odstup od ostatních lidí. Takže pokud pojedete ve vlaku sám v kupé, tak si vyvětráte a necháte si roušku, pokud tam budou sedět lidé, pak respirátor. 

22.02.2021 12:18 | Druid.Panoramix

Pane Fialo a přitom na tom naprosto nic není a věřím, že byste to zvládl i Vy. Když se podíváte na tabulku, kde píšete příspěvky, tak jsou tam tři okénka - v tom prvním jsou písmenka B a I., v tom druhém je takový řetěz - když na něho kliknete, otevře se Vám nové okno - v něm je okno typ odkazu - musí být URL,, pod tím je okénko "protokol - tady musí být http:// - vedle tohoto okna je větší okno nadepsané URL a do tohoto okna formou ctrl + c zkopírujete libovolný odkaz třeba odkaz na tuto diskuzi http://www.nss.cz/noseni-rousek-a-sachove-souteze?do=refreshComments#comments tento odkaz přes ctrl+v vložíte do tohoto řádku a zeleným políčkem OK potvrdíte a dostanete toto: http://www.nss.cz/noseni-rousek-a-sachove-souteze?do=refreshComments#comments

Můžete si to vyzkoušet a uvidíte, že to je jednoduché a nic na tom není. :o))

22.02.2021 12:17 | Jirikovka@post.cz

Zaplji! Kousek umu,kousek umu! To říkal šachista pan učitel Zbořil! Tedy tato slova můžeš použít ve vlaku! Jistě přijdeš na to jak zařídit,abys mohl dýchat a dojel na výšlap! Respirátor nesnášíš protože tam nemáš výfukový ventil! Mě bez výfukového ventilu by se mi také těžko dýchalo!

22.02.2021 12:16 | ciki333

22.02.2021 10:44 | alfa

"kupte si novou, ale ne s nápisem N95 nebo KN95."

Příští úterý jedu do Dejvic na oční a k tomuto účelu jsem si zakoupil 5 ks respirátorů s označením N95. Zajímalo by mě, zda typ N95 má tedy posvěcení od MZ.

 

22.02.2021 12:08 | Zaplji

Jsem zveda, jak to bude s temi respiratoty! Ve zpravach rikaji ze v obchodech a MHD, jindy zase ve verejne doprave... V tom vidim rozdil, vlak neni MHD!! Pockam, co rekne Blatny na tiskovce!! Pokud to bude platit i pro vlaky, nebudu moct het v sobotu do Berouna na pochod! Celkem 6 hodin mit respirator, to ani nahodou!!! A ministryne Schilerova rekla, re do 2 dnu muzeme cekat zprisneni opatreni...

22.02.2021 12:04 | Jirikovka@post.cz

OBDIVUJI VŠECHNY CO UMÍ DÁVAT MODRÝ NÁPIS! JSTE MACHŘI !!

22.02.2021 11:46 | Jirikovka@post.cz

Pane Tomáši 80! Díky za umístění mých oblíbených písní,akorát jste mi tam neumístil Antonii bíle oděnou a v bílých kozačkách jak zpívá v hale 2010! A Lindu Ronstadt červeně oděnou 1980!

22.02.2021 11:46 | Pavel Ch

Ad: Semode, Davide Br., Tomáši80

 

Těch 7 let v epidemii  sdílel včera odkaz JiH vedle do článku, než se naočkuje 70-80% populace. Že to potrvá 7 let.

Je to od "expertů", to bychom mohli dávat názory @jirikovky do médií, jakožto experta.

 

Nejsou to zdravotníci, nejsou to epidemiologové, je to nějaká finanční agentura a k tomu maj zpravodajství.

  Kromě nesmyslu, že se bude očkovat rychlostí přímo úměrně na den jako dodnes, tak i tak neumějí počítat. Školák na 2.stupni by to spočítal lépe, já třeba už na prvním stupni.

  Sdílel jsem několik rozporů z této informace zde @pavelch (copyright možný s uvedením @pavelch wink)

22.02.2021 11:38 | Jirikovka@post.cz

Pane Druide! Pošlu Vám tam pěknou zpěvačku blondýnu skupiny Middle Of The Road s písní Soley,Soley! 1972! Ta se Vám bude určitě líbit!

22.02.2021 11:29 | Tomáš80

Dobrý den, pane Davide Bražino, s Vašim vyjádřením, který jste napsal souhlasím. Ten, kdo se bojí může se izolovat.

22.02.2021 11:28 | alfa

jj a Albín, to byl takový pan Bražina, ten taky dával všem do zubů, Vendelín jedl chleba s máslem a šahal Celestýnovi na brýle a ten je měl zapatlané od másla

22.02.2021 11:26 | Tomáš80

Michael Holm - Tränen lügen nicht (HQ) - YouTube  To snad taky sad

22.02.2021 11:25 | Tomáš80

Linda Ronstadt - Just One Look - YouTube Pane Fialo, to by mělo být snad ono shaking hands

22.02.2021 11:22 | Jirikovka@post.cz

Oprava! Má být! Vy jste mi tam pustil Black Sabath!

22.02.2021 11:11 | Jirikovka@post.cz

Pane Druide! Vy jde mi tam pusil Black Sabath! Máme rozdílný vkus! Tím ovšem neříkám , že Váš vkus je špatný! Já mám rád melodické písničky,když mají spád a jsou optimistické! Aby jste poznal můj vkus tak si pusťte zpěvačku Antonii s písní Tränen Lügen nicht! Je na You tube v okně i zde byla umístěna pod modrý nápis již dříve! Dále se mi líbí písničky co uvádím jako písničky pro dnešní den každý den! Protože mám rád i písničky co mají spád,tak se mi líbí i písnička od Suzi Quatro s názvem: Can the Can!

22.02.2021 10:59 | Jirikovka@post.cz

Respirátor,který používám půl roku,tak je tam napsáno ,tak už tam po několikakterém praní tam nelze nic pořádně přečíst,ale myslím,že to R tam bude!

22.02.2021 10:58 | Druid.Panoramix

Pane Fialo - dovolím si s Vámi nesouhlasit, já mám na dnešek jinou písničku, a to tuto:

https://www.youtube.com/watch?v=ylpbZhJWkBI

Určitě ji budete znát, byť v podání české interpretky s českým textem od Jaromíra Nohavici.

22.02.2021 10:54 | david brazina

Druide: Mikulasovi patalie me provazely detstvim, kazdy se citil mikulasem, ale cela ta banda kryspin, albin, vendelin, celestyn, fridolin a ja nevim ktery jeste -in + skolnici "Polivka" a Cespivo a pani ucitelka a pan reditel, to byly pribehy, ktere uvazuji si znovu procist :D - proti ctyrem bych asi nesel ani ja, to klobouk dolu. Co se tyce koureni, kdyz jsem zkousel prestat poprve, tak jsem nicorette pak vyhodil, mel jsem na sobe tri naplasti a stejne jsem kouril a u toho jeste zvykal tu jejich odpornou zvykacku :D

Semode: Sedm let, je vykrik nejakeho mouly. Když by někdo jindy rekl dvacet let, tak ho media budou citovat taky. Media by se mely zacit regulovat, to je neskutecne co predvadeji a nejen u nas. 

At jsou v izolaci ti, co se boji, my ostatni chceme zit. tem v izolaci to muze fungovat jako ted, mohou si objednavat jidlo a nic vic nepotrebuji. nevim proc kvuli par hysterikum by mel ostatnim skoncit zivot.

22.02.2021 10:54 | Jirikovka@post.cz

Pane Druide! Žasnu nad Vašimi vědomostmi!

22.02.2021 10:53 | Druid.Panoramix

alfa - tedy Vy umíte poradit, ještě jste mohl dodat, aby si pan Fiala koupil roušku FFP 2 s písmenem R, která se dá používat opakovaně, na rozdíl od té označené jako NR, která se nedá používat opakovaně.. :o)) I když, kdo ví...... dnes je možné všechno.

 

22.02.2021 10:52 | Jirikovka@post.cz

Písnička pro dnešní den! The Seekers - I`II Never Find Another You(1964 HQ STEREO)

22.02.2021 10:48 | Druid.Panoramix

René Goscinny byl francouzský spisovatel, humorista a scénárista kreslených příběhů Gala Asterixe a jeho kamaráda Obelixe. Jean-Jacques Sempé - je francouzský karikaturista. Oba spolu vytvořili postavu Mikuláše a vydali několik knížek příběhu Mikuláše a jeho kamarádů - viz. knížky Mikulášovy patálie a Mikulášovy prázdniny, které u nás byly vydány v roce 1973, respektive 1981.

22.02.2021 10:44 | alfa

Pane Fialo - Goscini a Sempé jsou výrobci roušek. A tu svou, kterou používáte už půl roku, tak prosím vyhoďte a kupte si novou, ale ne s nápisem N95 nebo KN95.

22.02.2021 10:41 | Jirikovka@post.cz

Linda je tam mladá,červeně oděná z r.1980!

22.02.2021 10:40 | Jirikovka@post.cz

Teď jsem si oblíbil písničku,kterou právě poslouchám od Lindy Ronstadt s názvem Just One Look! Písničku pro dnešní den,ale vyhlásím jinou!

22.02.2021 10:34 | Jirikovka@post.cz

Pane Druide! Co si můžete dovolit Vy si nemůže dovolit někdo jiný,aby někoho upozorňoval,že dělá něco špatně! Takových urostlých šachistů je málo! Sdělte,co znamená Goscini a Sempé!

22.02.2021 10:19 | Druid.Panoramix

Dovolím si parafrázovat jeden výrok z knihy jednoho známého autora:"Disciplína, vy kluci pitomí, musí být...." a v těchto časech dvojnásobně. Takže asi tak, pane Fialo. Včera jsem udělal v autobuse dobrou věc, jel jsem se podívat na zahradu, jestli se nebude dát něco dělat a v busu sedí 4 mladíci bez roušek. Vytáhnul jsem mobil s vyfotil jsem je.Jeden z nich na mě nastoupil proč je fotím. Nebál jsem se ho, se svými skoro 2 metry a 110 kg aktivní hmoty mám pro strach uděláno. Usmál jsem se a řekl mu, že jejich fotky pošlu na covidové oddělení až je tam přivezou, aby si je nechali na konec. A nejednou je měli na tlamičkách...... takže někdy stačí málo. :o))

Pane Tomáši80, ono je to k zasmání, ale jednou v létě jsem viděl člověka, který se evidentně pokoušel odnaučit kouřit  a měl na sobě několik náplastí Nicorette ( nepočítal jsem je, ale odhaduji tak 10 - 12) a pak znáte to:"Čím víc pruhů, tím víc Adidas." Jinak já jsem vyrůstal na Goscini a Sempé, Mikulášovy patálie..... taky skvělé. :o))

22.02.2021 10:08 | Jirikovka@post.cz

No vidíte pane Tomáši 80! A já myslel,že co píšete myslíte vážně! Vy na konci Vašeho článku by jste do rožku malým písmem měl napsat: To je vtip!

22.02.2021 10:02 | Jirikovka@post.cz

Pane Druide! Pendleři už v Německu zůstávají! Jinak Covid k nám zanesli také naši turisté z Itálie a pak Rakouska! Ač byli turisté varováni,že v Chorvatsku je Covid vesele tam jeli se čvachtat v moři! Za hlavní příčinu rozšíření Covidu v ČR považuji nedisciplinovanost občanů dodržovat vládní nařízení a jak znám občany,tak to lepší nebude! V Prostějově 80% občanů( můj odhad!) nenosí venku roušky! A jak je to v Prostějově,tak to bude i v jiných městech!

22.02.2021 09:58 | Tomáš80

Dobrý den, Druide Panoramixi (mám rád komiksy z FR) :), 

jsem rád, že jste pochopil, že vše co jsem uvedl bylo v nadsázce. Přeci by si nikdo nebal na "hubu" 4-6 roušek. Vždyť  by se za chvilku  udusil, i ty dvě je více, než je mi příjemné. Hezký den. 

22.02.2021 09:44 | Druid.Panoramix

Stálé zdraví vespolek, tedy pánové, někteří máte po ránu dost. 6 chirurgických roušek, astmatikům, lidem s CHOPN a plicními chorobami stačí ke štěstí jedna a mají dost. Vy byste zabili více lidí než samotný covid-19. :o))

Raději nic nevymýšlejte, protože by se mohlo stát, že to tady někdo přečte a bude se to snažit prosadit.... ono bude stačit to na co příjde odpoledne naše chrabrá vláda.:o))

Pane Semode, Vy jste taky po ránu upadl na hlavu,že? No, pokud s námi bude kamarádit covid-19 ještě 7 let tak možná se dožijete toho, že po vítězství někoho jiného než ANO v čele se současným premiérem Babišem, budete sám říkat:"Zlatý Babiš, to je děs a hrůza, co předvádějí."

Pane Fialo, někde jsem četl, že máme podobný vývojové křivky covid-19 jako Portugalsko, jenže tam třeba o víkendu zamezují provoz mezi jednotlivými regiony a prý se to lepší. A možná by to pomohlo i u nás, kdyby pražáci zůstali v Praze v nelezli po horách ve východních Čechách, nejezdili na své chaty a chalupy do středních  a jižních Čech. A pendleři zůstali v Německu a Rakousku i to by možná pomohlo. Říkám,možná...... :o)) 

22.02.2021 09:44 | Jirikovka@post.cz

Ono je lepší,když o Covidových opatřeních rozhodují odborníci než my laici! Pane Tomáši 80! Pokud by jste zavřel obchody na 14 dní,tak by jste si musel péct chleba doma,neboť koupeny Vám vydrží 3 dny a pak Vám zplesniví!

22.02.2021 09:28 | Jirikovka@post.cz

Pane Tomáši 80! Zdravotní péče již byla omezena a to tak,že mnoho pacientů zemřelo,protože kvůli Covidu na ně nebyl čas a mnozí kvůli Covidu se báli jít do nemocnice!

22.02.2021 09:04 | Tomáš80

Dále bych byl po výrazně omezení zdravotní péči, aspoň na nezbytně nutnou dobu, aby se zdravotnicí mohli věnovat pacientům s Covidem.  Bohužel jsem to trvdá opatření, ale pokud má něco zabrat, každý by měl něco proto obětovat. 

22.02.2021 09:04 | Semod

giocozo: na životech v první řadě. Ekonomické a bůhvíjaké další (školství, duševní atd.) jsou až druhořadé.

22.02.2021 08:57 | giocozo

Jirikovka - To nařízení platí až od zítřka.

22.02.2021 08:54 | Tomáš80

Ještě jednou dobré ráno pane Fialo, nemohu s Vámi souhlasit. Ekonomické hledisko (v rámci pár korun) nemůže přeci být na zdravím občanů. Jsem důrazně pro nošeí 4 roušek a minimálně pro 3 metrové odpstupy. Do toho bych byl pro tvz. tvrdý lockdown, kdy by se všecno zavřelo. Každý si na 14 dní může nakoupit. Zdraví občanů nade vše. 

22.02.2021 08:50 | giocozo

Semond - Myslíš, jako se ztrátami na životech ?

22.02.2021 08:34 | Semod

Covid se s námi bude kamarádit pěkně dlouho. Minimálně, dokud nebude naočkováno 70% světové populace. Údajně to bude trvat 7 let. Aby Češi nebyli v úplných sračkách je nutné odstřihnout ve volbách ANO s neschopným diktátorem Babišem. Kromě ANO a KSČM to jiné partaje či spolky zvládnou s daleko menšími ztrátami.

22.02.2021 08:25 | Jirikovka@post.cz

Za včerejšek přibylo 4 002 nakažených! V nemocnici 6 049 pacientů! Ve vážném stavu 1 263 pacientů! PES 75 bodů! R= 1,16! Aktuálně nakažených 120 444 lidí! Odedneška nutno nosit respirátor FF P2,Nanoroušku nebo 2 roušky!

22.02.2021 08:05 | Jirikovka@post.cz

Pane Tomáši 80! Horší dýchání si nemůžeme dovolit a je třeba myslet na ekonomické hledisko! 4 roušky denně by mohl někdo zbankrotovat! Takže 2 roušky Maximum!

22.02.2021 07:52 | Tomáš80

Dobré ráno pane Fialo, máte pravdu 6 roušek je skutečně hodně, ale 4 jsou použitelné. Vyzkoušel jsem to a jen o něco málo hůře se v nich dýchá. Hlasoval bych tedy pro 4 roušky, místo 6. 

22.02.2021 07:23 | Jirikovka@post.cz

Pohledy do historie! 12.díl má název Ája Vrzáňová! Česká krasobruslařka a podnikatelka! Vlastním jménem Alena Vrzáňová ,uměleckým pseudonymem Aja Zanova! Dvojnásobná mistryně světa v krasobruslení v soutěži žen z let 1949 a 1950! Čtyřnásobná mistryně Československa v letech 1947-1950! A mistryně Evropy z r.1950! Narodila se r.1931 v Praze! S krasobruslením začínala pod trenérem Karlem Glogarem! V 7 letech vyhrála první závody! Po válce trénovala u Arnolda Gerschwillera! Debutovala na ME v r.1947 ve švýcarském Davosu 5 místem! Po úspěšném startu na MS v r.1950 v Londýně požádala o politický azyl! Potom emigrovala do USA! Kde 16 let působila jako profesionální krasobruslařka v lední revue Ice Follies a později v Ice capades pod uměleckým jménem Aja Zanova! Vdala se 1969 za Američana českého původu Pavla Steindlera s ním podnikala v gastronomii a restauračních službách! Podílela se na vzniku Trumpova kluziště v New Yorku! Zlaté medaile: MS 1949 Paříž,1950 Londýn,ME 1950 Oslo,MČR 1950 Ostrava! V r. 2004 obdržela od prezidenta V. Klause Medaili za zásluhy 2.st! V r. 2009 byla v Los Angeles uvedena jako první česká krasobruslařka do Síně slávy a byla vyhlášena českou Sportovní legendou! Àja Vrzáňová- poválečná ledová královna opustila tento svět v r.2015 v New Yorku ve věku 84 let.

22.02.2021 06:43 | Jirikovka@post.cz

Pane JiH ,to co jste zveřejnil je velmi Vážné! Pane Tomáši 80! Pokud chtějí 2 roušky,myslím,že je to správné! Vámi navrhovaných 6 roušek je nápad zajímavý,má,ale jeden háček! Nedalo by se dýchat! Úplný lockdown není možný - znamenalo by to ochromení republiky! Potraviny občané nakupovat musí! Spíše zpřísnit opatření tam,kde je situace kritická jako Cheb,Trutnov,Sokolov! A také se o tyto okresy víc starat! Do nemocnic vojáky na výpomoc,převoz pacientů do Německa!

22.02.2021 06:06 | Tomáš80

Nebylo by řešení úplný lockdown. Tj. nikdo by nechodil do práce, obchody by se na 14 dní zavřely, spoje by nejedzdily, závody by nevyráběli, nikdo by nikam nechodil a za 14 dní bychom mohli být spokojeni ? Zajímal by mě názor i ostatních čtenářů. Co se i tom myslíte Vy ? Děkuji za komentáře a přeji krásné pondělní ráno. 

22.02.2021 06:00 | Tomáš80

Nejsou dvě roušky málo  Neměli bychom nosit třeba 4, nebo 6 ? Přeci čím více, tím lépe. 

22.02.2021 05:53 | HumphreyvanWeiden

To není poplašná zpráva, ale realita joudo. A taky varování: Měl by se radikálně omezit volný pohyb, max. 500 metrů od domova. Opozice ovšem chce do 1.března děti ve školách. Oni snad žijí na jiné planetě.

21.02.2021 19:44 | Jirikovka@post.cz

Zaplji! Molodci!

21.02.2021 19:44 | Jirikovka@post.cz

Prymula a Faltýnek dostali pokutu za návštěvu restaurace na Vyšehradě 3000 Kč! " To je peněz"!

21.02.2021 19:41 | Zaplji

Kazachstan jsme ve Svetove lize rozbili vice nez 30 bodovym rozdilem v bulletech, blickach i v rapidech! Za tyden v nedeli nas ceka Bosna...

21.02.2021 19:40 | Jirikovka@post.cz

MZ Blatný sděluje jsme na tom s Covidem hůř než před týdnem! Plánuje se převoz pacientů do Německa! Už to může dojít až tak daleko,že lékař může rozhodnout koho nechá a koho nenechá žít! Nemocnice dosud nezkolabovaly kvůli obrovskému nasazení zdravotníků!

21.02.2021 18:53 | Jirikovka@post.cz

Pane Tomáši 80! Kdo je to pan Joo?

21.02.2021 18:46 | Tomáš80

Pan Joo zesnul, prý také Covid. 

21.02.2021 18:43 | Jirikovka@post.cz

Oprava! Má být! Nekouříte asi krátkou dobu!

21.02.2021 18:41 | Jirikovka@post.cz

Pane Brazino! Kouřite asi krátkou dobu! Já nekouřím aspoň 20 let! Na cigaretu nemám vůbec chuť! A kuřák může vedle mě kouřit jak chce a nevadí mi to! Smrad v bytě z cigaret by mě vadil! Ikdyž jsem kouřil,ne v bytě ! Smrad by mi vadil! Pokud jsem kouřil v bytě,tak jedině z okna! Být,ale ve smrdu celý den,to by mi vadilo!

21.02.2021 18:25 | david brazina

semode, kouril jsem i sedesat denne :D ted ctvrtym rokem uz nekourim a pocitila to penezenka :D navic nejhorsi jsou nekuraci co kourili, protoze mi to fakt ted brutalne srmdi :D ale obcas bych si dal, to zase jo :D

21.02.2021 18:17 | Semod

Davide, mě už to bez cigára v hospodě nebaví. A chodit potupně ven ? Jo, když se i u šachu kouřilo to byla paráda a pro mě velká psychologická výhoda. Pěkně jsi to fouknul na plátýnko a nekuřáci měly problémy. Zlaté časy šachové historie.

21.02.2021 18:16 | HumphreyvanWeiden

Pane Fialo, zdraví je přednější než levné brambory !!

21.02.2021 18:02 | Jirikovka@post.cz

Pane ciki333! Vtip je výborný!

21.02.2021 18:00 | david brazina

ciki :D :D :D

21.02.2021 17:58 | Jirikovka@post.cz

To je škoda Semode,že ses již od mládí nevěnoval ďevčatům! A děvčata byla na čajích a na zábavě! Tenkrát bylo zábav mnoho!

21.02.2021 17:56 | david brazina

Semode, sakra, jak ja bych si rad zahral marias, pekne u pivka... 

21.02.2021 17:53 | Semod

Jiří, čaje o páté šly mimo mě. Já měl rád zakouřenou čtyřku u Popelků - taroky, mariáš a samozřejmě šachy.

21.02.2021 17:50 | Jirikovka@post.cz

Humphrey bude volič Pirátů ! Pokud by Piráti chtěli zrušit slevové akce pak Stop Pirátům! Myslím si ,ale,že to nebude názor Pirátů,ale pouze jednoho pomýleného příznivce Pirátů! Poslat Humphrey na školení pod názvem : Co škodí a co prospívá občanům!

21.02.2021 17:45 | Jirikovka@post.cz

Pane Humphrey! To co tvrdíte o slevových akcích je na prostý nesmysl! Já si tam jdu pro levné brambory,Vy si tam jdete pro Uherák! Jsme s návštěvou obchodu úplně stejně! Navíc by jste chtěl skřipnout důchodce,ale i matky samoživitelky a všechny chudé občany zrušením slevových akcí! STOP zrušení slevových akcí! Pryč s nesmyslným Humphreyovým návrhem! V republice je 1 000 000 chudých!

21.02.2021 17:35 | HumphreyvanWeiden

Drakonická opatření by se měla zavést. Třeba ZÁKAZ SLEVOVÝCH AKCÍ. Lidé se pak zbytečně courají po obchodech a roznášejí nemoc.

Jinak s vámi pane Chrzi souhlasím. Že jsou omezováni téměř výhradně jen drobní živnostníci je HANEBNOST.

21.02.2021 17:35 | Jirikovka@post.cz

Semode! Chodils v Lutíně na čaje o páté? Bylo to v závodním společenském domě vedle brány do továrny! Vzpomínám si jak jsem tam na jednosedadlovém pionýře vezl jednu dívku! Kde tenkrát seděla již si nepamatuji,jenom vím,že jsme nehavarovali! Byly to zlaté časy! Bude to víc jak 50 let!

21.02.2021 17:30 | Pavel Ch

Ministře,  DRAKONICKÉ OPATŘENÍ?  TAK JO! 

"Vyměníme řízení státu! Jdem od válu, nezvládli jsme to!"

  

Co si to vůbec dovoluje, .....jeden, není na to paragraf "veřejné vyhrožování?". Lidi už nevědí kudy kam, všechno dodržují a on bude ještě vyhrožovat. Dnes jsem byl u klientů v jedné vísce, splácej vše, nemaj příjmy z malého podnikání, podpora téměř žádná. A ten co patlá od zdi ke zdi bude používat výhružný tón?

 

  https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/blatny-kdyby-nemocnice-musely-resit-jen-intenzivni-peci-hrozila-by-drakonicka-opatreni-40351692#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=Yk8rcuv56aP-202102211622&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

21.02.2021 17:29 | Jirikovka@post.cz

Teď jsem byl nakupovat v Lidlu! Měli tam brambory v akci poslední den 5kg za 29 Kč! Vzpomínám si jak jednou byly brambory dražší než pomeranče! 1 kg brambor stál 24 Kč!

21.02.2021 15:41 | Jirikovka@post.cz

Pane Humphrey! Já jsem TV divák! Na zpravodajství jejich tam TV víc větné CNN! Věřím TV! Pokud neodpovídám,nejsem na internetu!

21.02.2021 15:34 | HumphreyvanWeiden

Pane Fialo, ČT je pro kočku, sledujte zpravodajství na Internetu. Britská mutace je v Česku už převažující.

21.02.2021 15:31 | Jirikovka@post.cz

Než nastoupil Hitler byli v pohraničí Češi i Němci v přátelském stavu! Jak nastoupil Hitler tak Češi byli pro Němce nepřátelé a Henleinovci pak vyháněli Čechy z pohraničí!

21.02.2021 15:26 | Jirikovka@post.cz

Semode! Oni se báli i odsunu 1945! Nach Deutschland! Naprosto souhlasím že je vypakovali! V roce 1938 museli utíkat Češi z pohraničí do vnitrozemí! Po roce 1945 museli pakovat Němci- Sudeťáci do Německa!

21.02.2021 15:20 | Jirikovka@post.cz

TV hlásí: Nemocnice jsou na hraně kapacit! JIP a AR0 jsou v republice obsazeny z 85%! V Ústeckém kraji se nakahilo 76 000 lidí! Šiřitelé Covidu se sešli na Václavském náměstí na demonstraci! Je jich tam hrstka!