Povstali noví bojovníci

18.05.2010 12:02 | MČR do 8 let

Beskydská šachová škola uspořádala ve dnech 15. – 16. května Otevřené MČR dětí do 8 let 2010. Dějištěm šampionátu se stal osvědčený Hotel Petr Bezruč v Malenovicích, který poskytuje dostatek pohodlí pro všechny účastníky....

Beskydská šachová škola uspořádala ve dnech 15. – 16. května Otevřené MČR dětí do 8 let 2010. Dějištěm šampionátu se stal osvědčený Hotel Petr Bezruč v Malenovicích, který poskytuje dostatek pohodlí pro všechny účastníky. Mistrovství se zúčastnilo rekordních 106 dětí, 88 chlapců a 18 dívek, což spolu s doprovodem dávalo dohromady 230 osob.

Chlapci i děvčata hráli svůj samostatný turnaj. V kategorii děvčat hrálo 18 hráček. Od počátku nenechala nikoho na pochybách Martina Kaňoková z Beskydské šachové školy, s jakým cílem přijela na mistrovství. Konečný výsledek Martiny 9 bodu z 9 partií je skvělý a mistrovský titul jel ve správných rukou. Na 2. místě skončila Anežka Drastichová ze Slavie Havířov se ziskem 7 bodů. Na 3. místě se umístila Karin Němcová z OAZA Praha.
V kategorii chlapců hrálo celkem 88 hráčů (CZE, SVK, POL). Od úvodních kol bylo jasné, že to bude především souboj dvou polských reprezentantů se zbytkem startovního pole. Polští hráči svým přístupem k partiím a předváděnou hrou dali brzy najevo, že chtějí všechny porazit a sami si to pak rozdat v rozhodujícím souboji - a tak se i stalo. V 6. kole byl ve vzájemném souboji úspěšnější Jan Pultorak z Rodlo Opole, a protože dokázal vyhrát i zbývající partie, stal se tak mezinárodním mistrem ČR se 100% bodovým ziskem 9 bodů. Titul vicemistra získal Rafal Jobda z Ksz PORTO BALBO Bialsko-Biale (8 bodů). Celkově třetí, ale titul mistra ČR vybojoval se ziskem 7 bodů Pavel Haase z ŠK PORG. Titul vicemistra ČR získal Lukáš Dolanský z ŠK Spartak Kaplice. Bronzový stupínek obsadil Marek Sýkora z TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou (7 bodů).

Nejmladším účastníkem turnaje se stal Ondřej Skýpala z TJ Aero Odolena Voda (narozen 17. 5. 2005). Ondřej, ač byl ve startovním poli nejmladší, dokázal vybojovat výborných 6 bodů a obsadit 19. místo. Za zmínku jistě stojí i výkon slovenského reprezentanta Jakuba Šošovičky (22. 1. 2005), který taktéž získal 6,0 bodů a obsadil 14. místo. Jeden z partnerů Beskydské šachové školy, firma ABEX Substráty, připravil pro členy BŠŠ milé překvapení a nejlepší dívka a pět nejlepších chlapců obdrželo pohár, medaili a čokoládového koně - děkujeme. Každý účastník turnaje při slavnostním vyhlášení výsledků obdržel medaili, účastnický list, sladkou pozornost a slevový kupón na koupi společenských her od firmy ŠACHY.biz.

I přes nepřízeň počasí měli všichni účastníci bohatý výběr možností na trávení volného času. Mohli si koupit šachové knihy, soupravy, hodiny, společenské hry a mnoho dalšího v prodejních stáncích firem – ŠACHY.biz, Nakladatelství Pliska a A-ŠACHY. Všichni měli neomezený přístup do hotelového bazénu se slanou vodou, tělocvičny, herny stolního tenisu, dětského koutu a někteří z rodičů využili i možnost návštěvy solné jeskyně, maséra či bowlingu se třemi drahami. Desítky účastníků využilo přítomnosti profesionálního fotografa a nechalo se vyfotit za šachovnicíspolečně s „FRYMÍKEM“, maskotem Beskydské šachové školy. Fotografie si mohli ihned odvézt domů. Televize na každém pokoji či wi-fi připojení na internet - i to přispělo ku spokojenosti všech účastníků.

Mistrovství proběhlo v příjemné sportovní atmosféře a mnohá osobní poděkování od účastníků naznačují, že mistrovství bylo po sportovní i organizační stránce velmi úspěšné. Závěrem chceme touto cestou ještě jednou poděkovat všem účastníkům mistrovství za vytvoření příjemného sportovního prostředí a těšíme se na setkání při turnajích ve Frýdku-Místku či na Hotelu Petr Bezruč v Malenovicích.

Fotogalerie:

Hotel Petr Bezruč. (zdroj: BŠŠ)

Slavnostní zahájení. (zdroj: BŠŠ)

Tuhé boje. (zdroj: BŠŠ)

První dva v turnaji chlapců, borci z Polska. 1. místo - Pultorak Jan; 2. místo - Jobda Rafal. . (zdroj: BŠŠ)

Nejlepší chlapci v rámci České republiky: 1. místo - Haase Pavel; 2. místo - Dolanský Lukáš; 3. místo - Sýkora Marek. (zdroj: BŠŠ)

Nejlepší tři dívky v České republice: 1. místo - Martinka Kaňoková; 2. místo - Anežka Drastichová; 3. místo - Karin Němcová. (zdroj: BŠŠ)