My-chess.eu

Simultánní turné - č. 8 Opava

23.04.2011 15:13 | Šachový festival Ostravský koník 2011

Čtvrtou simultánkou v tomto týdnu pokračovalo unikátní simultánní turné IM Lukáše Klímy po městech Moravskoslezského kraje v rámci propagace mezinárodního šachového festivalu Ostravský koník 2011, který začíná již za týden v...

Čtvrtou simultánkou v tomto týdnu pokračovalo unikátní simultánní turné IM Lukáše Klímy po městech Moravskoslezského kraje v rámci propagace mezinárodního šachového festivalu Ostravský koník 2011, který začíná již za týden v Ostravě. Hráči, kteří Lukáše Klímu v souboji za šachovnicí porazí, mohou získat výrazné slevy do pořádaných FIDE turnajů.

Únava z náročného programu se již výrazně vepsala do výkonu ostravského mistra, který proti 14 místním šachistům musel třikrát kapitulovat a dvakrát se v horších pozicích zachraňovat věčným šachem. Opavští hráči mají možnost vyzvat Lukáše Klímu ještě jednou v obchodním centru Silesia, kam zavítá ve středu 27.4. v 15:30.

Ani pro tento týden ještě simultánky nekončí - dnes od 15:00 hraje Lukáš Klíma v herně VOKD Poruba.

# jméno a příjmení ELO šachový klub výsledek
1 Adam Vitásek Slezan Opava 0
2 Radim Gibes Slezan Opava 0
3 Tomáš Witassek Slezan Opava 0
4 David Musil 0 Slezan Opava ½
5 Dominik Kudela Slezan Opava 0
6 Slavomír Jaššo 1684F ŠK POGO Budišov n.B. ½
7 Jan Bergloviec 1882F ŠK POGO Budišov n.B. 1
8 Vít Pavera 1959F ŠK West 1999 Opava 1
9 Petr Stania 1744 Slezan Opava 0
10 Milan Sedláček 1426 Slezan Opava 0
11 Martin Vícha 1923F Slezan Opava 0
12 Jan Premus 1976F Slezan Opava 0
13 Robin Olšar 2014F Slezan Opava 1
14 Jan Gurecký 1639 Slezan Opava 0
IM Klíma - Slezan Opava 10 - 4

Program turné

datum místo výsledek
7.4. 17:00 Viktorie Bohumín 13:3 6 remíz (Cyroň, Chroboček, Machura, Szmek, T.Šrámek, Tchuř)
11.4. 17:00 ŠKTP Hrabyně 12½:1½ 1 prohra (Šnyta), 1 remíza (Trojek)
13.4. 16:00 SK Slavia Orlová 7½:½ 1 remíza (H.Kubošová)
14.4. 17:00 Sokol Dobrá 17:62 prohry (Lys, Slanina), 8 remíz (T.Bok, Z.Bok, Piskoř, Polach, Remeš, Tvrdý, Válek, Weissmann)
19.4. 17:00 Slovan Havířov 11½:½ 1 remíza (Patrik Melzer)
20.4. 17:00 MSA Dolní Benešov 15:5 1 prohra (Rakús), 8 remíz (Bělková, Janoš, Krupa, Melecký, Petrov, Suchánek, Vavřínek, Weczerek)
21.4. 17:00 Jäkl Karviná 12½ - 2½ 1 prohra (Konečný), 3 remízy (Canibal, Pawlowski, Zimnioková)
22.4. 16:00 Slezan Opava 10:4 3 prohry (Bergloviec, Olšar, Pavera), 2 remízy (Jaššo, Musil)
23.4. 15:00 VOKD Poruba
26.4. 17:00 TJ Mariánské Hory
27.4. 15:30 OC Silesia, Opava
28.4. 15:30 Masarykovo nám., Ostrava
Celkový stav - 99:23

Fotografie - simultánka Opava

Tahle trojice borců to nakonec Lukášovi natřela 2½:½, přihlíží opavský odchovanec FM Radomír Caletka

Adam Vitásek, Radim Gibes

Tomáš Witassek, David Musil, Dominik Kudela

Slavomír Jaššo, Jan Bergloviec, Vít Pavera

Petr Stania, Milan Sedláček

Martin Vícha, Jan Premus

Robin Olšar, Jan Gurecký

Vít Pavera - výhra

David Musil - remíza

Slavomír Jaššo - remíza

Jan Bergloviec - výhra

Robin Olšar - výhra

při analýze pozice s Robinem Olšarem se ukázalo, že prohrané to nebylo

za svůj výkon si Lukáš dnes pivo nezasloužil

Odkazy

Ostravský koník 2011
2x 1816x tucnak
Fotogalerie
Komentáře (2) Aktualizovat
30.04.2011 09:24 | Autor neznámý

Dovolil jsem si okomentovat svoji šťastnou, ale přece jen výhru s Lukášem Klímou.

http://wittus.wz.cz/

Komentář je jen s lehkou kontrolou počítače, spíš jsem psal na co jsem v partii myslel a co jsem počítal.

23.04.2011 22:33 | Autor neznámý

je obdivuhodné co p.Klíma dělá pro koníka...............je to opravdu veký propagátor šachu

Připravuje se