My-chess.eu

Simultánní turné č. 7 - ŠK Karviná

20.04.2013 06:31 | Šachový festival Ostravský koník 2013

Po jednoroční pauze se ostravský IM Lukáš Klíma v rámci svého simultánního turné vrátil do Karviné, kde místní šachový klub právě slaví postup do extraligy.

Karvinští přizvali i kolegy z blízkých Petrovic a tak proti Lukášovi usedlo celkem 12 šachistů připravených poprat se o body s ostravským mistrem.
Díky nízkému počtu hráčů probíhala simultánka rychlým tempem, ve kterém však Lukáš neudržel stoprocentní pozornost na všech stolech a nakonec si domů odvezl dvě prohry, a to mohlo být i hůř.

Celkové skóre z Karvinské simultánky i tak bylo dost nelichotivých 8½:3½..

Simultánní turné IM Lukáše Klímy po městech a klubech Moravskoslezského kraje je unikátní propagační akcí blížícího se šachového festivalu Ostravský koník, který začíná již za necelé tři týdny v ostravském domu kultury. V letošním roce proběhne v úvodu festivalu prestižní finále extraligové soutěže družstev (26.4.-28.4), jehož se zúčastní stovka nejlepších šachistů působících v ČR, mezi nimi cca 60 velmistrů. Všech 48 šachovnic se bude přenášet online.

Úspěšní soupeři Lukáše Klímy v simultánním turné si mohou vybojovat slevu na startovném do FIDE turnajů festivalu Ostravský koník 2013. V případě výhry je pro ně připravena:
- sleva 100% pro hráče s ELO < 2000 do turnaje FIDE Open "B" nebo "C"
- sleva 50% pro hráče s ELO > 1900 do turnaje FIDE Open "A"

Simultánka č. 7 - ŠK Karviná     

# jméno a příjmení ELO šachový klub výsledek
1 Zdeněk Tyburec 1698F ŠK Karviná 0
2 Jan Bělačík 1993F ŠK Karviná ½
3 Jan Dibák 0 ŠK Karviná 0
4 Martin Sobek 1946F ŠK Karviná 1
5 Jan Stetz 1701F ŠK Karviná 0
6 Ladislav Kaplita 1576 ŠK Inter-Petrovice ½
7 Josef Gajdůšek 1956F ŠK Inter-Petrovice ½
8 Petr Radecki 2021F ŠK Inter-Petrovice 1
9 Bronislav Stařičný 1812F ŠK Inter-Petrovice 0
10 Břetislav Pisz 1808 Stonava 0
11 Roman Pawlowski 1751F ŠK Inter-Petrovice 0
12 Vladimír Konečný 1839F ŠK Karviná 0
IM Klíma - ŠK Karviná
8½ - 3½
 

Program turné                   

datum místo výsledek
4.4. 17:00 Viktorie Bohumín 13½:2½ 1 prohra (V.Šrámek), 3 remízy (Petrov, Szmek, T.Šrámek)
5.4. 17:00 Sokol Dobrá 13:10

6 proher (Beseda, Lys, Slanina, Tvrdý ml., Weissmann, Závěšický)

8 remíz (Mil.Čubok, Mir.Čubok, Migdal, Remeš, Sedláček, Vaníček, Vysoglad, Žižka)

9.4. 17:00 TJ Mariánské Hory 8½:1½ 1 prohra (Košťál), 1 remíza (Jaroš)
10.4. 17:00 ŠKTP Hrabyně 12:5 2 prohry (Byma, Šnyta), 6 remíz (Badačová, Husár, Mikulenčák, Pavera, Řezníček, Židek)
12.4. 17:00 TJ Ostrava 21½:2½ 5 remíz (Chlevišťan, Karhánek, Poláček, Vacek, Zwardoň)
17.4. 16:00 BŠŠ Frýdek-Místek 13:4 3 prohry (Křenek, Marciňa, Štěpán), 2 remízy (Kaňáková, Milat)
18.4. 17:00 ŠK Karviná 8½:3½ 2 prohry (Radecki, Sobek), 3 remízy (Bělačík, Gajdůšek, Kaplita)
19.4. 17:00 MSA Dolní Benešov
23.4. 17:00 Velké sedlo
25.4. 15:30 Ostrava (Masarykovo nám.)
89:29
15 proher, 28 remíz

Simultánní turné ještě pokračuje posledními třemi simultánkami. Aktualizovaný program naleznete na stránkách www.ostravskykonik.cz


1x 3149x tucnak
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat
20.04.2013 13:21 | david brazina

ja se spis divim, ze za tech 118 partii vubec jeste vi jak tahnou figurky.

Připravuje se