My-chess.eu

Simultánní turné - č. 7 Karviná

22.04.2011 12:43 | Šachový festival Ostravský koník 2011

Sedmý výjezd v rámci simultánního turné IM Lukáše Klímy tentokrát směřoval do Karviné, města se silným prvoligovým týmem. Lukášova předtucha silných soupeřů se téměř naplnila, když jej při vstupu do herny vítal FM Jaroslav...

Sedmý výjezd v rámci simultánního turné IM Lukáše Klímy tentokrát směřoval do Karviné, města se silným prvoligovým týmem. Lukášova předtucha silných soupeřů se téměř naplnila, když jej při vstupu do herny vítal FM Jaroslav Sobek, který však nakonec za šachovnici neusedl a spokojil se pouze se sledováním počínání svých kolegů.

Proti svým 15 soupeřům nasadil hned od počátku Lukáš rychlé tempo, což se mu vymstilo v partii s Vladimírem Konečným, kdy přehlédl figuru. Účast i začínajících šachistů a šachistek pod vedením trenéra Lubomíra Zimnioka dává Karviné naději na úspěšný rozvoj mládežnického šachu.

Program tohoto týdne ještě nekončí a pokračuje dnes v 16:00 na Slezanu Opava a v sobotu v 15:00 v herně VOKD Poruba.

# jméno a příjmení ELO šachový klub výsledek
1 Jan Kutálek 1000 Jäkl Karviná 0
2 Šárka Kutálková 1000 Jäkl Karviná 0
3 Markéta Zimnioková 1000 Jäkl Karviná ½
4 Pavel Spěvák 1836 ŠK Inter-Petrovice 0
5 Zdeněk Tyburec 1751F Jäkl Karviná 0
6 Jan Parma 1000 Jäkl Karviná 0
7 Tomáš Tran 1000 Jäkl Karviná 0
8 Alexandr Termer 1000 Jäkl Karviná 0
9 Jan Chmiel 1771 Sokol Chotěbuz 0
10 Petr Šaněk neregistrovaný 0
11 Jan Dibák 0 Jäkl Karviná 0
12 Filip Krajčovič 1733F Jäkl Karviná 0
13 Vladimír Konečný 1858F Jäkl Karviná 1
14 Roman Pawlowski 1676 ŠK Inter-Petrovice ½
15 Jaromír Canibal 1890F Jäkl Karviná ½
IM Klíma - Karviná 12½ - 2½

Program turné

datum místo výsledek
7.4. 17:00 Viktorie Bohumín 13:3 6 remíz (Cyroň, Chroboček, Machura, Szmek, T.Šrámek, Tchuř)
11.4. 17:00 ŠKTP Hrabyně 12½:1½ 1 prohra (Šnyta), 1 remíza (Trojek)
13.4. 16:00 SK Slavia Orlová 7½:½ 1 remíza (H.Kubošová)
14.4. 17:00 Sokol Dobrá 17:62 prohry (Lys, Slanina), 8 remíz (T.Bok, Z.Bok, Piskoř, Polach, Remeš, Tvrdý, Válek, Weissmann)
19.4. 17:00 Slovan Havířov 11½:½ 1 remíza (Patrik Melzer)
20.4. 17:00 MSA Dolní Benešov 15:5 1 prohra (Rakús), 8 remíz (Bělková, Janoš, Krupa, Melecký, Petrov, Suchánek, Vavřínek, Weczerek)
21.4. 17:00 Jäkl Karviná 12½ - 2½ 1 prohra (Konečný), 3 remízy (Canibal, Pawlowski, Zimnioková)
22.4. 16:00 Slezan Opava
23.4. 15:00 VOKD Poruba
26.4. 17:00 TJ Mariánské Hory
27.4. 15:30 OC Silesia, Opava
28.4. 15:30 Masarykovo nám., Ostrava

Fotografie - simultánka Karviná

dvojčata Jan a Šárka Kutálkovi

Markéta Zimnioková, Pavel Spěvák, Zdeněk Tyburec

Jan Parma, Tomáš Tran, Alexandr Termer, v pozadí trenér Lubomír Zimniok

Jan Chmiel, Petr Šaněk, Jan Dibák, Filip Krajčovič

Vladimír Konečný, Roman Pawlowski, Jaromír Canibal, přihlíží FM Jaroslav Sobek

Roman Pawlowski - remíza

Vladimír Konečný - výhra

Jaromír Canibal - remíza

Markéta Zimnioková - remíza, sice s kvalitou méně, ale pozice už začínala být za černou i mírně lepší

Šárka Kutálková dohrávala jako poslední

osvěžení na závěr

Odkazy

Ostravský koník 2011
0x 1909x tucnak
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat
Připravuje se