Prague International Chess Festival

Do druhé poloviny vstupuje turnaj v Jeseníku

29.12.2018 11:52 | XMAS JESENÍK OPEN 2018

Do druhé poloviny vstupuje premiérový ročník Vánočního turnaje v městě Jeseníku, pořádaný v režii Šachového klubu Jeseník.

Na druhý svátek vánoční, na Štěpána, se v Hotelu M sešlo 62 hráčů, včetně početného třináctičlenného zastoupení z nedalekého Polska, aby společně strávili šest dnů, naplněných šachem. Slavnostní zahájení turnaje proběhlo za účasti místostarosty města Jeseník Tomáše Vlazla, který svojí přítomností podtrhl význam, které vedení města přisuzuje rozvoji sportovních aktivit, šachy nevyjímaje.


Jak je na turnajích v Jeseníku pravidlem, nechybí i nějaká ta novinka. Turnajovou premiéru má online přenos prvních deseti šachovnic (viz odkaz zde), které jsou rovněž promítány na velkoplošnou projekční plochu o rozměrech 4 x 2,5 m.


Hlavní turnajový favorit, nejvýše nasazený IM Jaroslav Bureš, sice po remíze ve 4. kole opustil vedoucí příčku, ale zůstává v kontaktu s čelem výsledkové listiny, ve které se ujal vedení Ladislav Vaněk ze Sokola Vrbno pod Pradědem. V úvodních kolech došlo i na překvapivé výsledky. Dravé mládí se nezřídka stává zdatným soupeřem zkušeným šachovým harcovníkům a dokáže řádně zamotat pořadím. Dobře si zatím například vede třináctiletý Jan Kolář z ŠK Mohelnice, nasazený jako 35. hráč, který je po 4. kole na 11. místě průběžného pořadí.

Ovšem do konce turnaje zbývá odehrát ještě několik kol a při sedmikolovém švýcaru je vše otevřené až do samotného závěru. Benjamínkem startovního pole byl, teprve sedmiletý, Gabriel Karaszewski z Polska, který však z důvodu nemoci turnaj předčasně ukončil, nejstarším účastníkem pan Alois Peřík (r. 1947) z Šachového klubu Ostrava. Ačkoliv aktuální průběh počasí v Jeseníkách spíše připomíná předjaří, skalní lyžaři využívají možností, která nabízí nedaleká lyžařská centra v Ramzové či Červenohorském sedle.Standardní službou pro hráče je kvalitně zásobený bufet s příznivými cenami a ochotnou, vždy dobře naladěnou, obsluhou. Ubytování na velmi slušném standardu za příznivé ceny, již pouze završuje celkově příznivý dojem z této šachové akce.


Odkazy

výsledky na chess-result
- online přenos v odkaze zde
- fotografie z turnaje:   1. kolo   2.kolo   3. kolo   4.kolo
- web turnahe: www.xmasjesenikopen.cz


Karel Volek 
28.12.2018

0x 1953x
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat
Připravuje se