Blesk opakem rapidu

17.12.2013 06:30 | SportAccord World Mind Games 2013

Bleskový turnaj vyhrál Sergey Karjakin před Levonem Aronianem. Mezi ženami kralovala Yifan Hou.

Nejrychlejší ruku měli v bleskovém turnaji Sergey Karjakin a Levon Aronian. Oba v dvoukolovém turnaji hraném systémem „každý s každým“ nasbírali 19,5 bodu. Ve prospěch Karjakina rozhodla lepší bilance vzájemných utkání, kterou vyhrál v poměru 1,5:0,5. Oba medailisté si spravili chuť po neúspěchu v předchozím rapid turnaji, kde Karjakin obsadil osmé a Aronian dokonce až 14. místo z 16 účastníků. Bronzovou medaili vybojoval s odstupem 1,5 bodu Maxime Vachier-Lagrave. Stejný počet bodů uhrál také Shakhriyar Mamedyarov. Na čtvrté místo ho podobně jako Aroniana odsunul horší výsledek vzájemných partií. Wang Yue a Peter Leko, dva nejlepší hráči z rapid turnaje, se museli smířit s 14. a 15. místem.

Vítěz GM Sergey Karjakin. (Zdroj: Oficiální stránky turnaje)

GM Shakhriyar Mamedyarov je jedním z nemnoha hráčů, kteří předvedli vyrovnaný výkon v rapid i bleskovém tempu. (Zdroj: Oficiální stránky turnaje)

16GMWang Hao2698China10.50.05152.00

Mezi ženami došlo k podstatně menším změnám. Nejlepší hráčky z turnaje v rapid tempu si v bleskovkách jen prohodily místa. Zvítězila Hou Yifan s dvoubodovým náskokem na Valentinu Guninu. Zisk 18,5 stačil Anne Muzychuk na třetí místo. Muzychuk se díky úspěchu v rychlejším tempu zařadila po bok hráčkám a hráčům, kteří si ve druhém turnaji napravili reputaci. V rapid turnaji obsadila poslední místo. Snad mohla pomýšlet i na lepší umístění, Hou i Guninu porazila ve vzájemných partiích shodně 2:0.

GM Hou Yifan v rychlém tempu jasně zvítězila. (Zdroj: Oficiální stránky turnaje)