Životní partie Romana Prymuly

22.09.2020 16:50 | Zprávy

Prof. MUDr. Roman Prymula, CSc., Ph.D a k tomu bych přidal i FM. Poslední titul bych mohl napsat Ministr zdravotnictví. Člověk, který právě rozehrává svojí životní partii. Vyhraje ji?

„Šachy jsou strategickou hrou, která se nepochybně dá využít i v životě,“ řekl Prymula před časem. Klíčové je podle něj plánovat na několik tahů dopředu a mít záložní varianty. Láska k šachu se do jeho života promítla podstatněji, než by se na první pohled mohlo zdát. Jeho ženou se totiž stala šachová přebornice ze Slovenska. Samotný Prymula získal prestižní titul mistr FIDE.

-
. kolo -

Je tady otázka. Je Roman Prymula milovníkem zavřených her? Obdivoval partie Karpova plné profylaxe a nebo se mu víc líbí dynamické partie? Včera řekl toto: Není možné zdecimovat ekonomiku tím, že uzavřeme celou republiku. Ale trendy pozitivní nejsou, Hromadné akce budou muset být omezeny, nebude se to ale týkat plošně všech. V nejohroženějších regionech budeme diskutovat distanční výuku na druhém stupni základních škol a na středních školách. Nestávám se ministrem covidu, dodává.-
. kolo -

 Pardubický rodák Roman Prymula vystudoval medicínu a dlouho působil v Hradci Králové, zkušenosti ale sbíral také v Anglii. Zabýval se epidemiologií a také očkováním. Od počátku 21. století se pohyboval ve významných funkcích. V roce 2002 se stal rektorem Vojenské lékařské akademie Jana Evangelisty Purkyně, později po jejím začlenění do Univerzity obrany byl děkanem Fakulty vojenského lékařství. V roce 2009 ale přešel do sféry civilního lékařství a nahradil Leoše Hegera v čele královéhradecké fakultní nemocnice.


Nemocnici řídil Prymula sedm let, v té době vznikl projekt nakonec nerealizované kliniky tradiční čínské medicíny. V roce 2016 jej odvolal tehdejší ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD). Hovořil o údajném střetu zájmů v podobě napojení Prymulovy rodiny na firmu provádějící klinický výzkum, což ale odvolaný ředitel označil za zástupný problém. Sám tvrdil, že měl s ministrem osobní spory.

Prymula měl svého času politicky blízko ke Straně práv občanů Zemanovci, jejíž představitelé o něm hovořili v souvislosti se senátními a komunálními volbami v roce 2014, nakonec ale tehdejší ředitel nemocnice nikam nekandidoval.

Do politiky ale nakonec vstoupil jinudy. V roce 2017, když rezignoval Svatopluk Němeček a na ministerstvu jej nahradil Miloslav Ludvík (ČSSD), stal se náměstkem pro zdravotní péči. Ve funkci zůstal i po další ministerské obměně, kdy se ministrem stal Adam Vojtěch. Po svém odchodu z ministerstva na sklonku jara se Roman Prymula vyjadřoval ke krokům úřadu, který opustil, rušení a obnovování epidemických opatření a počtům nakažených.

 https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3188655-novym-ministrem-zdravotnictvi-bude-roman-prymula 


-
. kolo -

 Přiznávám že toto je hodně citlivé téma. Ale chci se vás zeptat. Jak to vidíte vy? Já vám řeknu můj příběh. Mladší dcera měla zavřenou třídu, protože tam měla nemocné spolužáky. První testy a ona je pozitivní. Ano, Coronavirus. Jak to probíhá dál? Karanténa na celou rodinu. Co dál? Když dcera nebude mít zdravotní problémy, je po deseti dnech bez dalších prohlídek u lékaře prohlášena za uzdravenou a jde do školy.

Žádný další test není potřeba. Žádná návštěva doktora. Žádný lék. Po deseti dnech je zdravá. My, tedy já, žena a druhá dcera jsme šli na testy. Negativní a protože jsme negativní, jdeme po čtyřech dnech na další testy. Jsme v karanténě a bereme to jako rodinnou dovolenou. Osobně jsem v rozpacích. Rozumím, že na to umírají lidé. Rozumím, že na to není lék. Že se státy zavírají, omezuje se život. Na druhé straně nerozumím, že po prokázání Coronaviru není potřeba další vyšetření. Jen čekáte deset dní a jste uzdravení. 

Ale nejsem tady od toho abych tomu rozuměl. Věřím, že Roman Prymula svojí životní pratii vyhraje. Čím kratší ta partie bude tím lépe. 

Petr Koutný

94x 11172x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (94) Aktualizovat
27.09.2020 13:02 | RKARKA

Lidé bděte!

Prymula bude z pozice ministra zdravotnictví rozhodovat o očkování proti COVID-19!

http://www.michalapetr.cz/doku.php?id=start#map_21_598_usa_sok_roman_prymula_ockovaci_skandal_gardasil_zalobu_zverejnil_vcera_kennedy_junior_64_000_obeti

 

25.09.2020 21:33 | Kodl

Vážený pane Petan,

Vy máte pravdu,ale co mám dělat ,když mě nikdo nepochválí....musím se pravdivě pochválit sám:-)Kodl

25.09.2020 18:49 | Petan

Re Kodl alias Naska: Znáte pořekadlo Samochvála smrdí?

25.09.2020 18:34 | Morphynista

Pane Krolope, máte svůj názor, nicméně to, že zde hájíte proruský trolling D.Bražiny, mnohé ( bohužel ) vypovídá i o Vás... sad

25.09.2020 17:56 | Kodl

Vážený pane Chrzi,

děkujeme za objasnění !!Fan club čítá zatím 3 lidí...já...největší eso....které vyhrálo 3 krát Mistrovství Těrlicka...skore 30 k 0......Taky jsem byl v Mistrovství ČR v korespondenčním šachu na 1 až 4 místě.....12 a půl z 15 partii.Ovšem druhý člen Martin mi to zarazil a mistrovství Těrlicka už nesmím hrát...bo bych prý dostal do pysku. Třetí člen fan clubu je havíř Franta,který hraje na mě střelcovou hru a vždycky prohraje.Je fakt,že když byl jednou ožralý,zmizlo mi ze šachovnice několik figurek. A tak jsem to musel dát za remíz.Prostě v hospodě v Zátoce  se hraji docela jiné šachy,než je běžné.Slabší povahy tady nemají co dělat.....Poslední dobou fandíme hlavně Karviné,která se zachranila ve 2 lize.Prostě činovnici ji nepotopili a můžou dále ve 2 lize působit.Tož tak.....Pěkný zbytek dne!:-)IM ICCF ...Kodl ELO 2514...neaktivní šachista

25.09.2020 15:59 | Krolop

Pane, | Morphynisto, chudáček Navalnyj už umíral několikrát a zatím, kupodivu neumřel ani jedenkrát. Je to prostě ruský čelověk! Pan Bražina je ranař, téměř vždy až příliš razantní, ale určitě má zdravější názory a lepší přehled než Vy!

25.09.2020 13:18 | Pavel Ch

Re pán Kodl, dř. prof. Naska  

Když se řeší tady vše, jak píše níže Morphynista, tak jsem pořádal těsně poté 13denní sportovně-šachový tábor pro 50 dětí, tak abych se nedostal do karantény, tak jsem říkal, čím méně na zápase, tím lépelaugh. A jestli nevěříte této versi pro Vás, tak si gůglujte, že jsme sobotu předehrávali 14 dní dříve, protože jsme věděli, že poslední víkend už jsou prázdniny a lidi se rozjedou po republice, sestup jistý a některé týmy nehrály vůbec.  Krásný den Vámyes.

25.09.2020 12:55 | Morphynista

Je vidět, že znovuzavedení diskuse přineslo zvýšenou čtenost a oživení, řekněme stagnujícího webu. Můžete zde psát , co vás napadne ( Skripala otrávila CIA, případně britská tajná služba, Navalnyj si vzal novičok sám - říkal to přece Putin ) , i veselé historky navrátivšího se prof. Nasky příspívají k zábavě , takže i přes to, co se v současnosti děje, zde má čtenář dobrou náladu...

25.09.2020 12:42 | Kodl

Vážený pane Chrzi,

Váš fanklub ,v počtu 3 osob stále existuje a chce vědět,jak to bylo při utkání posledního kola ve 2 lize,kde jste v počtu 5 šachistu nastoupil i Vy.My samozřejmě Vám fandíme a přejeme brzký návrat s Krajského přeboru do 2 ligy. Pěkný den Prof.Mgr. Naska DiS.....IM ICCF ELO 2514...toho času neaktivní.Nově ...Kodl

25.09.2020 11:21 | Pavel Ch

Vážený pane Kodle, bývalý prof. nasko,

už jsem se bál, že nikdo nebude sledovat mé klesající elo, a vy jste se převtělil, tak se těším na svůj 1členný fanklub, jak mne bude pravidleně informovat v jakémže století se s jakým elem nacházím.   Vezmu Vaše příspěvky, abychom se pobavili při zápase AxB 4.10. a Vás zvu jako čestného hosta, když jste zároveň i fanklubem klubu. 

25.09.2020 10:59 | HonzaSvatoš

@Morphynista: To je pravda, taky jsem fascinován fantasmagoriemi, které někteří dokáží vyplodit, a ještě víc tím, že jiní jim dokáží slepě věřit. Namátkou: masakr kosovských Albánců v Račaku Srby, ZHN v držení Saddáma Husajna, vylepšení o to, že tyto zbraně může do 45 minut použít proti britskému území, otrava Skripala novičokem, žádost Arkadije Babčenka o azyl v Česku, ruský agent s ricinem u nás (na základě tvrzení již dříve usvědčeného lháře Kundry z Respektu, obvzlášť vtipná záležitost), vysvětlení kauzy ruského ricinového agenta od BIS, Trump zvolený americkým prezidentem díky Rusům, nevinný vzor ctnosti Černoch Floyd brutálně zabitý rasistickou americkou policií a další, a další...

Ze starších kousků je pak taky vtipná konspirační teorie o tom, že JFK zabil osamělý střelec Lee Harvey Oswald, kterého úplně náhodou krátce poté zabil kriminálník Jack Ruby, kterého úplnou náhodou zabil krátce poté zase nějaký jiný kriminálník.

25.09.2020 10:11 | Kodl

Vážený pane Chrzi.....pan Petr Koutný mi zařídil zrušení doživotního banu na NSS....a proto se Vás můžu zeptat,jak to bylo s tím posledním kolem ve 2 lize.Ústí nastoupilo jen s 5 hráči,prohrálo a sestoupilo do Krajského přeboru.1 šachista  mi tvrdil,že takto celý mančaft protestoval proti Vám.Můžete mi o tom něco víc říct? Ústí jsem vždy fandil,z dřívějška jsem tam znal několik šachistů. Děkuji a pěkný den:-)

25.09.2020 08:42 | Pavel Ch

Chlapci, chlapci, dostali jste se od R. Prymuly někam jinam ... takhle byste mohli řešit "svatou pravdu" do Vánoc příštího roku a každý by měl jistě pravdivé argumenty.

 Tak alespoň, že "jedinou pravdu" má vždy M.Kemel z fcb a to samé i bez fcb . 

25.09.2020 08:19 | david brazina

Do očí bijící hlouposti tu ale píšeš hlavně ty.

25.09.2020 05:58 | Morphynista

Myslim, že neuvěřitelné je to, jaké nesmyslné a fantasmagorické konspirační teorie jsou někteří schopni vyplodit . Hodného Babiše se snaží zničit zlý Brusel, domácí kolaboranti ( jsou tu, ale hlavně v řadách KSČM a SPD ) , Němci , zapleteme do toho i hongkongskou linku ... Ale souhlasím s předchozím příspěvkem, že tohle všechno sem nepatří. Jenže někdy je to opravdu těžké nereagovat, když někdo napíše do očí bijící hlouposti...  

25.09.2020 00:10 | jozokoumes

Proč tady mám poslouchat kecy o nějakým Babišovi!? On hraje šachy? A ten Agrofert je nějakej zajímavej šachovej turnaj? Politickou agitaci si běžte dělat někam jinam, třeba do p.....!

24.09.2020 20:36 | wp2t

2 Morphynista Také doufám, že Babiš nakonec dostane, co si zaslouží a " přisedne si " k Rathovi.

A pak nepřestanete a vytrváte a pustíte se do dalšího na kterého nějaký lobbista z Brusele ukáže jako na nepohodlného a pak do dalšího až tady zůstane jen ta poslušná obsluha tří tlačítek od pásu z německých montoven v Čechách?

Slovy Járy Cimmrmana: takže obyčejný konkurenční boj, styďte se Majere, styďte se Majere,  styďte se Majere!

Celá kauza Babiš začala tehdy, když firma Agročert vyhrála konkurz na doporučené(státem nařízené) dotační odběry zboží pro německé zemědělce.  Německá státní televize natočila pořad, kde se vyjadřovali Němci ve stylu nějaká východoevropská firma bude tady vydělávat na našich dotacích? 

Pak to na chvíli utichlo a najednou se kauza Babiš s velkou pomocí domácích kolaborantů začala řešit v Bruseli. 

Já jsem mu to ještě ani jednou nehodil, protože je úplně neuvěřitelný jaké množství ataků od i mocných nepřátel dokázal Babiš ustát a podezírám ho, že on je ta figurka, která nás má přes navenek hraný odpor dovést tam, kam potřebují oni a ne my. viz. vztahy s Merkel a oboustranné ústupky ohledně migrace. Ještě uvidíme.

Ale ještě bych chtěl zmínit jestli jste si všiml, že jedna honkongská linka na roušky už Českem proběhla. Moravští manažeři jedné firmy si to vyjednali, zaplatili, začali nabírat přes inzeráty lidi a najednou se ukázalo, že linka skončila odvezená v Německu, protože v Česku je jen pobočka a mateřská společnost jim to prostě zabavila.

Takhle se to děje a dělá. My si tady  navzájem okopáváme kotníky těm na které zahraniční lobbisti ukážou, ale skutečná rozhodnutí ........

24.09.2020 18:35 | Kamil Mihálik

Sú trebárs komunity, kde to funguje takmer bezchybne. Poznám také, kde sa človek cíti príjemne a trebárs aj u ľudí, od ktorých by človek to vôbec nečekal. Napr. istý čas som chodil na jedno fórum pre psychických chorých a tí sa vedeli ta ku sebe správať, že by si neveril. Vážne som to nečakal, že psychicky chorí ľudia budú k sebe slušní.

24.09.2020 18:08 | Krolop

Není ohně bez nepříjemného štiplavého kouře a stejně tak není kvalitní diskuze bez nepříjemných až hnusných komentářů. Každá hra má svá pravidla a každá diskuze by měla mít nějaké mantinely.  Když se někdo neumí slušně chovat, tak prostě nepatří do slušné společnosti. Vždycky to tak bylo a vždycky tak to bude. Ač, to není politicky korektní.

24.09.2020 17:59 | Kamil Mihálik

Krolop, keby sa vedeli ľudia správať tak sa nemuselo nič zakazovať. Veď je to tu väčšinou poriadne bahno česť výnimkám a nečudujem sa tomu, potom čo som tu videl. Niektorí ľudia sa nepoučili bohužiaľ. Tých skutočných kvalitných komentárov je toľko málo, že...

24.09.2020 17:43 | Krolop

Za bezkonkurenčího Bolka došlo na zrušení, anebo zákazu komentářů, což je ten nejhorší a největší faul, který se vůbec může v tzv. demokracii vyskytnout. Novodobým zaklínadlem jsou prachy, aneb všechno je prý o penězích. Já s tím nesouhlasím! Všechno není a nemůže být o penězích, protože vždycky a všude je všechno o lidech!  Kvalitní lidé jsou zárukou kvalitního produktu, nikoliv kecy o tom jak by to "něco" mělo vypadat, aby se to jen "někomu" líbilo.

 

24.09.2020 17:09 | Petan

Re Krolop: JosífekN, nebo v jiných vláknech Pavel Holásek a Druid, píší to, co by měl každý provozovatel webu kvitovat - víceméně konstruktivní kritiku. S něčím se dá souhlasit, s něčím ne ale na rozdíl od sraček, které tady předvádějí někteří jiní přispívatelé se o tom dá alespoň diskutovat. Velká očekávání nepochybně vycházejí z toho, jak web vypadal ještě před pár lety, kdy byl u nás bezkonkurenční jednička, a také z mnohdy až příliš vzletných proklamací, které jsme si tady mohli přečíst ve chvíli, kdy to převzali Robert a Petr. Obávám se, že bez štědrých dotací, kterými web v minulosti živil Bolek, bude obtížné (ne-li nemožné) web vrátit tam, kde byl v dobách jeho největší slávy. Docela by mě zajímala nějaká realistická vize nynějších provozovatelů, kam by chtěli web v budoucnu směrovat.

24.09.2020 16:23 | Krolop

Já bych měl taky jednu dobrou radu a též tzv. zadara! Navrhuji, aby RaP přibral do svého týmu podnikavého JosifkaN a možná již zítra se budeme radovat a těšit ze zcela nečekané až závratné úrovně tohoto webu! Přátelé, více takových kapacit, více Josifků a věřte, bude líp!

24.09.2020 16:09 | Krolop

Nevím, kolik takových Josifků sem přestane chodit, protože právě jim chybí ta skutečná a správna kvalita tohoto webu. Jsem zřejmě pouhým prosťáčkem, který ví, že v našem českém Absurdistánu lze nalézt úplně všechno, tedy až na tu nešťastnou kvalitu. Ta tu prostě od  podzimu - roku 1989, tak nějak chybí. Mám docela rád lidová rčení, protože vždy obsahují jistou moudrost, lidskými generacemi dobře prověřenou. V této souvislosti mě napadá toto: ,, Dobrou radu, dá ti každý špatný přítel, ale jen dobrý přítel dá ti mouky pytel!"

24.09.2020 15:26 | Robert Cvek

JosifekN: Děkuji, budeme :-)

24.09.2020 14:53 | JosifekN

S Vámi popovídám rád:) A aby to bylo fér (už jsem to psal i p. Koutnému), mohli jste sedět na zadečku a nedělat nic. Každá iniciativa je fajn. Bojujte!

24.09.2020 14:39 | Robert Cvek

Josifek N: Děkuji. Ocituji tedy i sebe co jsem napsal: "Závěrem bych jenom dodal, moc dobře vím, že k dokonalosti máme hodně daleko". Rozhodně bych si s Vámi někdy na toto téma rád popovídal. Bude-li ta možnost. Hezký den Vám přeji

24.09.2020 14:29 | JosifekN

A ještě dovětek - absolutním odmítáním jakékoli kritiky si vždy zavíráte cestu, abyste se sami zlepšili. Je tu plno toho, jak vše děláte zadarmo a vše dotujete, jak asi myslíte, že Vám teď někdo v diskusi bude chtít (také zadarmo a z dobré vůle) něco radit, když dopředu ví, že odpověď bude, že máte vizi , že se pes rychle nev... a že je to o radosti? Každý si to raději rozmyslí. Tak mnoho štěstí a ať se daří

24.09.2020 14:18 | JosifekN

Prima odpoledne, za mne už jen poslední reakce. A opět pro jistotu zopakuji, že moje motivace není nějaký útok či zášť, jen (a je to můj subjektivní názor) se mi zdá, že předtím to prostě bylo lepší. Nerad vytrhávám věty z kontextu a cituji, ale Vy jste sám mne citoval x krát, tak to také jednou udělám: nemáte s kolegou evidentně sehráno, co si myslíte (nebo co máte psát) info p. Koutného, také tedy cituji:) „Psát o MČR bylo těžké, protože jsem to považoval za propozicemi a podmínkami za nepovedený turnaj. Myslím že z povinnosti tady byly dva články.“ Vaše info už citovat nebudu, protože to každý najde hned o kousek níž pod mým příspěvkem, ale vyrozuměl jsem z toho, že pokud by bylo více než ony dva články, že byste to nestíhali (alespoň tak si překládám ten navalený balvan). A to je přesně to přiznání toho malinko amatérismu. A to přesně je ta garáž. A to přesně (věřte mi), zákazníky (ve Vašem případě čtenáře) vůbec nezajímá. Ono místo Prymuly a spolupracovníků (to už by byly čtyři články namísto dvou). A třeba článek s Vojtou Plátem (rozhovor) byl naprosto fajn a perfektně sem zapadl a moc se mi líbil. Napsal jsem včera nikoli neoddiskutovatelné pravdy, ale spíše náměty k přemýšlení. Přečtěte si prosím znovu Vaši reakci (za kterou Vás chválí upřímně Ti, kteří obdivují Vaše šachové kvality - a k těm se řadím taky, ale nikoli web a nikdy Vám neřeknou pravdu do očí). V podstatě jste nezapomněl na sebeobhajobu „my nic nepotřebujeme, máme směr, všechno víme.“ I kdybych psal nesmysly (a třeba to nesmysly jsou), tak to přece stojí za zamyšlení a ne kategorické odmítání čehokoli. Upřímně nerozumím ani tezím, kolik že máte projektů, ani že něco dotujete. To není věc čtenářů, to je věc Vaše. Přeji Vám mnoho úspěchů jak tady, tak v osobním životě. Dále tady už beze mne. Držte si všichni zdraví, ahoj

24.09.2020 09:41 | lykan

No to mě poser. Tolik moudrosti v diskuzi, na jedný stránce, vedle sebe. Takový hezký souseří. Uvědomte si prosím, že bez ohledu na to, jak sofistikovaně rozumbradujete, jste pořád  v jedný a tý samý cimře v blázinci. Cesta ven zpět do reality pro mnohé z vás vede například přes ten křížek vpravo nahoře. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=q9dvwVMsGn8

24.09.2020 08:18 | david brazina

Plat, ty si už najdi ženu. Semeno ti tlačí na mozek. Pro začátek zkus svoji ligu, za guláš na hajzlu.

24.09.2020 07:43 | Kamil Mihálik

Dobrý deň Robert, krásne napísané. Tlieskam. Aj keď niečo nevyjde tak nevadí. Tých aktivít je, ako som písal je možno až príliš veľa. Môže sa urobiť chyba, ale s Petrom ide to skutočne nejako a vedie si dobre. Za deň ani za mesiac sa nedajú robiť veľké zmeny. To povie každý dobrý manažér. Základ je jasný, aby bol tu dostatok článkov každý deň a dalo sa tu niečo si prečítať. Zainteresovaní poznajú najlepšie svoje možnosti. Rád prispejem svojou troškou do tohto projektu a kritiky sa nebojím...

24.09.2020 07:10 | Robert Cvek

Josifek N.: Dobrý den. Rád bych reagoval na Váš první email alespoň v krátkosti. Myslím si, že jsme nejčtenější, ostatní je na čtenáři (nakolik je to špatné nebo dobré). Blesk či lidovky, cituji: " Chápu, že je teď plonkovější období díky viru, ale např. článků a ohlasů o MČR tu bylo zoufale málo. To přece byla Vaše šance, kterou bylo potřeba drapnout, po každém kole rychlý výsledkový servis, plno rozborů, rozhovory s hráči, pořadateli… Stejně tak se dají dělat profily týmu extraligy, jednotlivých hráčů, rozhovory atd. atd" To je nereálné, naprosto. Víme kde jsme a víme kam máme jít. A moc dobře víme, protože se v tom pohybujeme nějakou dobu, že všechno má svůj čas. Pokud bychom udělali co píšete, pak bychom to mohli za chvíli zabalit (navalil bych na sebe balvan, který by mě zatlačil do země). Máme své možnosti a známe je. Klíčové je, že se krok za krokem snažíme jít tam, kde chceme. Nebojte se, máme vizi. Ale zde dobře platí, jak říkával můj otec s oblibou "ani pes se rychle nev...re." Podnikání a vedení tohoto webu je docela rozdíl. Myslím si, že je zbytečné to dále rozepisovat. Myslím si, že spoustu čtenářů zajímalo, kdo s námi spolupracuje a kdo je v týmu RaP šachy. Ta věta o garáži, je o Vašem pocitu. Cituji: "Tak si vemte úvěr, rozjeďte marketing na webu, placené sekce, prostě cokoli, za co lidi budou ochotni dát korunu, ale nemůžete to dělat takhle, je to šíleně amatérské a skončí to krachem." Už hodně lidí nám předpovídalo, že skončíme velkým třeskem, či krachem. Ale kupodivu to stále nejenom jede, ale také se to zvětšuje a rozrůstá to. Petr s chutí často píše kolik máme projektů. A právě čas a ta cesta ukáže, který projekt se opravdu povedl a který by se měl odložit. To vše (samozřejmě) probíhá pečlivou analýzou. Závěrem bych jenom dodal, moc dobře vím, že k dokonalosti máme hodně daleko. Ale o tom to je, protože jdeme tím směrem, uvidíme kam dojdeme. A úplně na závěr, to všechno chci a myslím i Petr HLAVNĚ dělat pro RADOST, UŽÍT si to - ne se bezpodmínečně hnát za zlatou bludičkou. Kdybych měl zítra umřít. Tak mohu napsat jednu věc: to všechno ohledně RaP šachy byla skvělá VZRUŠUJÍCÍ cesta, nelituji vůbec ničeho. Jedem s medem dále.

24.09.2020 07:01 | Vojtech Plat

Bražiku, věnuj se odvětvím, kterým rozumíš...grafika, IT, agresivita na ženách, obtěžování nezletilých holčiček. Ale neser se, prosím, do politiky. 

24.09.2020 06:29 | david brazina

Demokracie musí být, ale po našem. Váš demoblok, BLM, EU, USA. A komu se to nelíbí, ten je ruský troll!!!

24.09.2020 05:51 | Kamil Mihálik

JosifekN podľa mňa Petr má už v hlave, kam by chcel tento projekt posunúť, ale nie za jeden deň. Určite vie, že kde by chcel byť povedzme za rok. Držím mu palce, aby sa mu to vydarilo. Teraz peniaze asi nie sú na všetko. Predsa len tých aktivít je veľa, ale založil sa e-shop, ktorý snáď zarobí niečo. Petr nezlyhal ešte skutočne v ničom. Všetko, čo rozbehol tak malo svoju dobrú myšlienku a týka sa to youtube Robert a Petr šachy, ktorý má vyše 5 000 fanúšikov. S Cvekom trénuje tiež slušný počet ľudí (jedna trieda) a je o to záujem. Máme tu simultánky, tam je to slabšie len cca. 15 ľudí namiesto 20, ale je to už kvalitnejšie. Veľmajstri nepadajú už na čas a rozdávajú nakladačky.

24.09.2020 02:13 | JosifekN

Ještě jednou dobrý večer, už jen ve zkratce. To Wolf, předpokladám, že jde o pana Koutného. Četl jsem pozorně Vaši odpověď. Za prvé - velice se mi líbí, že za svůj projekt bojujete, to je velmi pozitivní (dělal jsem to vždy taky tak). Za druhé - nic si ze mne nedělejte, jak jste sám psal, je to jen názor, jeden z moha tady. Já nejsem denně s Vámi, takže se mi od počítače celkem lehce něco zkritizuje. Nicméně (a to už jsem psal minule, držím Vám palce). A ano, máte pravdu, komentář byl kritický. Paradoxně - kdybyste seděl na zadečku jako většina, tak Vás nikdo nekritizuje, ale opakuji, bylo to myšleno v dobrém Líbí se mi, že to není Blesk ani Lidovky. Ovšem kde je zakopaný pes, sám tam píšete, pod „to a to nejde“ (pět projektů). Možná je čas si vyhodnotit, zda to pro Vás má smysl (já myslím, že ano), vzít tužku a papír, otevřit pivko, doutníček a sepsat si něco, čemu lidi rádi namyšleně říkají obchodní plán, ale jde prostě o soupis věcí, co na webu chcete a nechcete ě investice (čas, peníze). Pak rychle přijdete na to, jak dál a zda dál. Držím pěsti. To ciki333 - k ad1) - Tak se to ale dělá,. když chcete, aby projekt plusoval. Do detailů (kdo co dotuje a jak) já nevidím, takže šlo spíše o radu „shora“ k ad2) „Každý, kdo pracuje pro/s panem AB, nakonec dostane, co si zaslouží.“ Můžete mi sdělit, co z toho je prosím „výhrůžka“? Věta se dá vykládat jako pochvala pana AB nebo jako ironická poznámka (kritika) pana AB, ale určitě to není výhrůžka. Výhrůžkou přece je, když mi napíšete, že mi rozbijete pusu:) Což se doufám konat nebude:) Mimochodem, byla to velmi ironická poznámka:) Jen na závěr, já se hodnocení politiky na šachovém webu vyhýbám (od toho jsou weby jiné) - proto si mj. nemyslím, že tenhle článek sem patří. Naopak politiku hodnotíte Vy (Nečas, Majdan). Navíc ( a vím samozřejmě, že to tak není myšleno), jste napsal že „lůza z ulic nebude zpochybňovat“ Čiliže kdybych přemýšlel tak nějak po Vašem, to sice nebyla výhrůžka, ale urážka:) To prosím berte spíše jako vtip. A politiku vynechme, ale jen napíší, že spousta bohatých lidí (a všimněte si, že nejmenuji) nemusí být produktem pana Nečase, ale spíše 90. let:) Tímto se s Vámi srdečně loučím a mějte se oba prima:)

24.09.2020 02:00 | Morphynista

K bodu 2 : Také doufám, že Babiš nakonec dostane, co si zaslouží a " přisedne si " k Rathovi. Ciki333 zde opět prezentuje známou koblihářskou mantru : " Získal jsem ve volbách 78 mandátů a můžu si dovolit všechno, i porušovat zákony " , demonstranti neuznávají výsledek voleb, atd. Tihle lidé s plnými ústy marmelády ovšem nechápou základní principy demokracie . Z mnoha příkladů bych chtěl uvést pouze Richarda Nixona. Ten ve volbách v roce 1972 zvítězil nad kandidátem demokratů Georgem McGovernem zdrcujícím rozdílem , ale to mu nebylo nic platné, když se v průběhu vyšetřování aféry Watergate zjistilo, že o všem od začátku věděl a Američanům lhal. A kdyby u nás fungovaly orgány činné v trestním řízení, policie, soudy, tak by Babiš byl dávno na místě, kam se mohl dostat i Nixon, nebýt toho, že mu jeho nástupce Gerald Ford udělil milost...

24.09.2020 01:35 | ciki333

23.09.2020 22:55 | JosifekN

Cituji:

1) Tak si vemte úvěr, rozjeďte marketing na webu, placené sekce, prostě cokoli, za co lidi budou ochotni dát korunu, ale nemůžete to dělat takhle, je to šíleně amatérské a skončí to krachem.

2) Každý, kdo pracuje pro/s panem AB, nakonec dostane, co si zaslouží.

Názor laika, kterému to může být u zadku, ale není...

Ad 1) Tuto radu považuji za netaktní vůči panu Koutnému. Petr již tak značnými finančními částkami dotuje provoz webu nss. Kvalitní zpravodajský servis, partie komentované renomovanými velmistry, reportér na místě konání prestižních turnajů zásobující čtenáře každodenními aktualitami...rovná se statisícový budget/rok a práce na plný úvazek. Šachy nejsou pro Petra hlavním zdrojem obživy, nýbrž "pouhým" koníčkem. Vaše požadavky, pane JosifkuN, nejdou ani dost dobře skloubit s civilním zaměstnáním všech zainteresovaných osob z důvodů časové náročnosti. Plně profesionalizovaná redakce (vyjma GM Cveka) je nesplnitelná vize i v dlouhodobém časovém horizontu. Co se týče placených sekcí, tuto eventualitu jsem zde navrhoval mnohokrát, ale nesetkala se z kladnou odezvou čtenářů ani dua RaP. Resume, nemůžeme, logicky, za málo peněž očekávat hodně muziky, což Vám jako podnikateli musí být zcela zřejmé.

 

Ad 2) Zdržte se, prosím, výhrůžek podobného typu. Ať se nám (Vám) to líbí, nebo ne, Babiš je produktem především předchozí, totálně neschopné vlády Petra Nečase. Dále má silný mandát (78 křesel v PS) legitimně vzešlý z výsledků voleb. Lůza z ulic nebude a nesmí zpochybňovat principy zastupitelské demokracie. Anarchie á la Majdan nemá místo na existenci v civilizovaných zemích. "Co proto, až uzraje čas, nakonec dostanou" mutti Merkel, Macron a další osoby zodpovědné za nekontrolovatelnou migraci islámských vetřelců na Starý kontinet a ohrožení samotných základů euroatlantické civilizace...

24.09.2020 00:39 | wolf

Josifek- a nedá mi to napsat ještě jeden komentář. Souhlasím a mírně nesouhlasím. Je to zvláštní doba, kdy se toho moc nehraje. Psát o MČR bylo těžké, protože jsem to považoval za propozicemi a podmínkami za nepovedený turnaj. Myslím že z povinnosti tady byly dva články. K extralize se taky psalo, pak k Bundeslize a celkem se toho moc nehrálo. Podle mě článek o panu Prymulovi sem patří ale rozumím i opačnému názoru. Chci určitě najít cestu čím chceme být. Není to Blesk a nejsou to Lidovky. Nemůže to být jen o zprávách a musí to být nějak uchopitelné. Určitě budeme hledat cestu a uvidíme čím nakonec budeme. Tyto stránky jsou důležité, ale máme dalších pět projektů, které jsou taky důležité. Je to o rovnováze, kterou chci najít. Je to o možnostech a o tom, co osobně od toho očekávám... Děkuji ještě jednou ta názor. Petr

23.09.2020 23:06 | wolf

re JosíFek - děkuji. Tento komentář je kritický. A má v sobě pravdu. To co píšete dává smysl. Pokusím se to posouvat dál. A Vaší kritiku, či radu si beru k srdci. Jde to výrazně lépe a je to jen o nás. Díky tento komentář mi pomohl. Petr Koutný

23.09.2020 22:55 | JosifekN

Dobrý večer, mou motivací sem napsat je to, že se mi příliš nelíbí, kam web NSS směřuje a jak by to s ním mohlo dopadnout. Pane Koutný, neberte tuhle zprávu jako nějaký útok na Vás nebo web, nicméně ve Vašem vlastním zájmu nebudou další řádky pro Vás úplně příjemné, protože je skutečně hodně co zlepšovat. Předpokládám, že NSS má ambici zůstat webem šachovým a (jak jsem tu někde četl) být jedničkou u nás na poli informací ze světa královské hry. Občasné hrubky v článcích nebo určitá slohová nevyzrálost jsou to nejmenší, to se vše dá naučit. Pokud ale chcete být nejčtenější, nejlepší, nejvíc informací dávající a já nevím co všechno, je potřeba rozlišovat, zda chcete být Blesk nebo Lidovky (než je pohltil dotační magnát). Základem každého webu a takové práce je přece určitá profesionalita, která tady dřív nechyběla. Chápu, že je teď plonkovější období díky viru, ale např. článků a ohlasů o MČR tu bylo zoufale málo. To přece byla Vaše šance, kterou bylo potřeba drapnout, po každém kole rychlý výsledkový servis, plno rozborů, rozhovory s hráči, pořadateli… Stejně tak se dají dělat profily týmu extraligy, jednotlivých hráčů, rozhovory atd. atd. Přesně vím, jaká bude Vaše reakce - máme málo lidí, všichni to dělají zadarmo nebo skoro zadarmo, není na to čas… To ale, věřte mi, jako člověku, který léta podniká, nikoho nezajímá. Každému je jedno, že to někdo dělá zadarmo, že je tu x článků jako reklama na tréninky pana Cveka (byť věřím, že budou vysoce kvalitní), podstatné je, aby tu byl každodenní komplexní servis. To, co tu je nyní, je (a nezlobte se, není to myšleno zle) čirý amatérismus. Není vůbec vhodné sem dávat portréty spolupracovníků, co pracují zadarmo (vím, že to myslíte dobře, jako poděkování pro ně), ale zkuste si představit sám sebe na straně nezaujatého čtenáře (na druhé straně šachovnice:)). „Hm, pár fotek, nemají prachy, to je garáž.“. Takovéhle pocity, byť neúmyslně, vzbuzujete. Jistý dobrý kuchař v jisté kuchařské show řekl, cituji:“ Jsem profesionální řidič. Auto si koupím, až si na něj řízením vydělám.“ Chápete tu absurditu? Tak si vemte úvěr, rozjeďte marketing na webu, placené sekce, prostě cokoli, za co lidi budou ochotni dát korunu, ale nemůžete to dělat takhle, je to šíleně amatérské a skončí to krachem. A k diskusi tady alá pan Primula - jistě, že tohle není šachový článek, ale politický. Poznámka p. Chrze, že to sem patří, protože to šach ovlivňuje, je nesmyslná. Pan Hnilička, který rozděluje peníze pro sport, přece tyhle záležitosti také ovlivňuje, tak sem zítra šoupnete jeho životopis? Je rozdíl mezi článkem „FM Prymula vyhrál silný turnaj v Londýně“ a mezi tím, co tu máte Vy. Jakožto důkaz ostatně poslouží i zdejší diskuse, zda je to dobrý politik nebo špatný atd. (Každý, kdo pracuje pro/s panem AB, nakonec dostane, co si zaslouží). Přeji Vám mnoho úspěchů a ať se Vám s webem daří. Já ale asi budu jedním z těch, co sem, pokud vše zůstane při starém, už příliš chodit nebudou. Krásný zbytek večera

23.09.2020 22:52 | demosthenes

Článek sem rozhodně patří. Autor jej napsal kultivovaně včetně osobního dovětku. Partie jsou zábavné a inspirující. Co se týká pana Prymuly, je určitě odborník na slovo vzatý, na druhé straně, zájem o kariéru ve vládě premiéra Babiše o charakteru člověka rovněž leccos vypovídá. Z pohledu běžného příjemce každodenních nových a nových opatření proti koronaviru je nadále vnímám, a to i po nástupu pana "plukovníka", jako chaotická a nesmyslná. Opravdu je rozdíl, jestli jsem v hospodě do desíti nebo do dvanácti hodin? Jestli je na velkém stadiónu, tisíc lidí nebo pět tisíc? Nevím. Selský rozum mně napovídá jasnou odpověď, ale na ten se dnes nehledí. Odborníci znají vše lépe. Měli by. Ti s jiným názorem se začínají bát jej vyslovit v obavách, aby na ně někdo zase nezaklekl. Stejně tak nošení nesmyslných roušek víc škodí, než pomáhá. To zoo, co dýcháme v roušce, je pro mnohé ve skutečnosti nebezpečnější než samotný covid. Osobně bych nechtěl prožít proceduru testování a následné karantény, o které Petr Koutný píše výše. Z toho je patrné, jaké zmatky celý proces provádí. Testovat by se měli pouze lidé s opravdovými příznaky. Přál bych si na místě ministra zdravotnictví člověka, který mi sdělí, že péče o zdraví je mojí věcí a záleží na mně, jak budu o sebe pečovat, a že všechna ta opatření jsou doporučující, ale nikoli povinná. Kdo chcete, noste si roušky, kdo nechcete, nenoste. To ale od pana Prymuly nikdy neuslyším. Obávám se, že ani od celé slavné opozice. Takže přeji všem, ať tohle ve zdraví všichni přežijeme a nebudeme muset hrát šachy v obavách a rouškách. Ať se daří.

23.09.2020 20:45 | david brazina

pritom lek je celkem snadny. nevolit zmrdy z top09, ODS a piratu. Zvlast posledni jmenovani to fetkou antifa GBWP bartosem vedou do radnych sracek. staci se podivat jak je domrdana praha, pokud chcete mit v takovem stavu i zbytek republiky tak to tem fetkam hodte.

23.09.2020 20:33 | HonzaSvatoš

Pánové, nejen s covidem dost přituhuje a o svobodě slova si už můžeme nechat jen zdát. V Německu se cca 3/4 lidí bojí mluvit o "kontroverzních" tématech (a nejedná se o popírání zločinů nácků nebo otevřený rasismus, ale o pouhý nesouhlas s přijímáním kdekoho odkudkoli) jinde, než mezi nejbližšími. U nás je zatím ještě není tak zlé, ale zhoršuje se to. Dokážete si představit takovou "Českou sodu" z 90. let? Třeba automobil Škoda Henlein apod.?

Vždy se najdou krysy, schopné a ochotné udávat třeba za "nevhodné" výroky, ať už z jakkoli ubohých pohnutek. Dřív se obraceli do Vídně, pak do Berlína, Moskvy a dnes nejčastěji do Brusele, i když Washington je také možnost (viz apel pirátské strany na Kongres USA, aby zastavil prodej Novy od CME Kellnerovi, pamatuji-li si to dobře).

Kauzu Vojty Pláta a jeho originálního pohledu na Indii při komentáři turnaje kandidátů si pamatuju, a mnohem víc, než z Plátovy přímočarosti (a mimochodem, neměl kus pravdy? Indové snad do Gangy nesplachují sračky, aby se přitom o kus dál v ní koupali? Kdo byl v Indii jinde, než jen na Tádž Mahálu, ví svoje.) jsem byl znechucen z Kriebelem sestříhaného videa. Ani jsem nevěděl, že kromě Pláta to odnesl i Petr Koutný. V 90. letech, ale snad ještě před deseti lety by se to přešlo poznámkou "hele, Vojto, neblbni", dnes je z toho Kainovo znamení. Mor kultury kapitulace před samozvanými strážci morálky, pronikající k nám ze západu, nepříjemně posiluje.

23.09.2020 19:18 | wolf

re wp2t - děkuji za tento komentář. Já mám k tomu i lidské pokračování. Pár lidem na ŠSCR se to tak moc dotklo a to byli kamarádi, že nás chtěli potrestat. Pod rouškou morálky nám vzali hodinku s Mistry. Kterou jsme asi rok připravovali, kterou jsme vymysleli a prostě prý nejsme moc dobří aby se pod takové vysílání podepisoval svaz...Těžko vysvětlit, těžko pochopit. Poděkoval jsem a rozloučil se s tím člověkem s vědomím, že si našel hloupou záminku a využil jí. A jedeme dál. Neříkám že to Vojta nepřepálil, ale co bylo dál byla kávička. Někteří moralisté si dali tu práci, že stopovali čas a vypichovaly věty...Další mi psali anonymní udání do práce přímo k rukám ředitele společnosti. Takže zaplatil jsem za tento přenos jedním bývalým kamarádem a asi odměnami ( premíemi) na úrovni jedné letní dovolené. Nakonec jsem získal mnohem víc. Poznat pravé tváře lidí, je jak se říká .- k nezaplacení...Tož tak, jen jak to dopadlo....Petr ( mimochodem  ředitel mi nabídl prodloužení smlouvy a já mu to odmítl, i on se zachoval jako zbabělec...to píši sem protože mě tak rád sleduje...:) Petr  

23.09.2020 18:44 | wp2t

To je síla tady toto.... Volání po absolutní disciplíně? To jako to, že pomocí kdejakého pisálka vyškrábnete nějakou špínu na kohokoliv doma a pomůžete Bruseli k absolutnímu ovládání domácího pole? No a na zahraniční nic nemáme, tak budeme držet ústa a pomáhat .....?

Jako příklad mého totálního zhnusení uvedu situaci komentování Vojty Pláta turnaje kandidátů. Po šesti hodinách komentování třetí den po sobě se zrovna nic moc na šachovnicích nedělo a vytvořila se skupinka "kamarádů" a začali se bavit o všelišem. A pak padl ten osudný výrok, trochu jsem vyděšeně zamrkal a povídám si, to s tebou hochu ale vůbec nesouhlasím, ty si ale pitomec, to si to zas přes tu snahu k svazu moc nevylepšil. A dál si říkám, no nic je unavený, komentování bylo kvalitní, dá se to přejít, byl tak trochu vyprovokován.

Ale ty kráso, v životě by mě nenapadlo jenom toto z toho videa vytáhnout, bez souvislostí to zvěřejnit a udat nejen Vojtu ale udělat problémy i Petrovi, který tuto akci zajišťoval, aby se za svou snahu šířit šachové myšlenky ještě omlouval.

Přesně takhle udávali a jedinou jednu správnou ideu prosazovali komanči. To si dobře pamatuju ty svazáky co furt někam do Moskvy žalovali. Znáte Kunderův Žert? Vždyť dneska je to téměř to samé, akorát se ty Pavlíkové Morozovové přeorientovali a udávají tentokrát do Brusele.

Ty jenž posíláš Koutného do Blesku, poslouchej, já tebe posílám do Brusele a snad uhodneš podle kterého ženského vzoru je Brusel skloňována.

 

 

 

 

 

23.09.2020 17:10 | Krolop

Moc ti Semode, nerozumím. Prymula totiž žádnou vyhranou koncovku nehraje. Spíše naopak. Prohrát prohranou koncovku je docela běžné a logické. Jenže nikdo  z nás neví, jak dalece je Covid může postihnout, tudíž všechna teorie, všechny nekonečné a nijak moudré debaty o tom, co by -kdyby, je o ničem.

23.09.2020 16:57 | Semod

Viděl jsem hodně hráčů co prohráli v koncovce vyhranou partií a bohužel někteří měli tu drzost po svojí ostudné bitvě  rozdavat všem obdivovatelům rozumy -  kdybych a neměl jsem a ta časová tíseň - a teď ke Covidu  - zahájení výborné, strestředni  hra dostačná a aktuální koncovka nedostatečná =  vizitka politické garnitury - a nebuďme naivní, že se něco zlepší, vždy bude před nějakými volbami - i tak panu Prymulovi žehnam.

23.09.2020 16:11 | Krolop

Pane, MP-FMD, není mým stylem někoho urážet, ale učiním výjimku a řeknu, že jste ubohý blbeček! Pokud skutečně opustíte tento web, pak věřte, že nebudete nikomu chybět! Pan ciki3333, to na rozdíl,od vás má v hlavě dost slušně srovnané a především, už vůbec není takové hovado, jakým jste vy. Vyblít tady tvrzení o tom, že Prymula je zlodějem a lhářem, pak posílat pana Koutného do bulvárního Blesku, to vypovídá za vše. Pane, MP-FMD, běžte si za sympatickým panem Martinem Petrem, tam si jistě prožijete tolik potřebný orgasmus.

23.09.2020 13:56 | dave

@Morphynista: Právě proto, že ta disciplinovanost u nás v Evropě nefunguje, měla být zavedená tvrdá protiepidemiologická opatření jako v Číně na dobu 14-28 dnů aby se razantně snížilo šíření Covidu. Bohužel, sociální kontakty jsou pro viry žně a raději budu trpět třeba měsíc a pak mít klid než tento půlroční marast a to jsme pořád v zahájení. To, že se premiér řídí hlasem lidu místo odborníků je případ sám pro sebe. Proto tvrdím, že v boji proti Covidu je demokracie kontraproduktivní. Na druhou stranu to některým lidem v této zemi asi i vyhovuje. Najednou všechny problémy zmizely jak mávnutím kouzelného proutku a máme problém pouze s Covidem.

23.09.2020 13:49 | ciki333

Pod čarou...

Ctím svobodu slova a projevu jako čehosi posvátného. Když už ale někteří diskutéři mají potřebu mne urážet (proti tomu nic nenamítám), bylo by záhodno činit tak pod skutečným jménem, nikoliv zbaběle ve stínu anonymního nicku. Že to s inteligencí některých rádoby šachistů není tak žhavé, jak si zejména laická veřejnost naivně myslí, dokazují infantilní dopisy čtenářů adresované panu Zimniokovi viz.

http://zpravy.sachy.cz/2020/09/23/nad-dopisy-ctenaru/

PS. Prosím Petra Koutného, byť L.Z. "nemusí," aby příspěvek nemazal. Problém s dementy se týká i "nového šachového serveru." Snad se ještě dožiji naplnění motta "Gens una sumus."

Zdeněk Čekal

23.09.2020 12:40 | Morphynista

Nemusíme zavádět diktaturu jako v komunistické Číně, úspěšně zvádli boj s koronavirem na Tchaj-wanu. Jak píše komentátor, měli bychom si od nich vzít příklad, pokud jde o disciplinovanost, ohleduplnost a důvěru k vládě. Což je ale u nás kámen úrazu, jak mohou lidé důvěřovat vládě, v jejímž čele stojí trestně stíhaný dotační podvodník, která vydává chaotická opatření, mění je ze dne na den a také tvrdí dnes jednu věc a zítra pravý opak...https://www.irozhlas.cz/komentare/komentar-koronavirus-tchaj-wan-onemocnene-covid-19-trasovani_2009110629_vtk

23.09.2020 12:22 | dave

Upřimně, pro kohokoliv kdo má řešit současnou situaci s Covidem, je ta pozice nezáviděníhodná. Na jednu stranu máte zamezit šíření viru a na druhou stranu nezdecimovat ekonomiku. Tyhle dvě věci, ale bohužel nejdou dělat dohromady. Fakt, že plukovník v z. Prymula nemá nějakou prověrku za styky s občany Čínské lidové republiky a Ruska mě nějak netrápí. Přijde mi to jako dogma. Máš kontakty na východě?, tak jsi bezpečnostní riziko pro náš stát. Připomíná mi to Mccarthismus v USA v 50. letech a pak, že se historie neopakuje. Jinak všem vřele doporučuji shlédnout rozhovor s prof. Krčmérym. Jen podotýkám, že rozhovor je ze 4.3. a přesně popisuje jak to bude probíhat a včem bude největší problém v boji proti Covidu. Ten člověk přesně ví o čem mluví a jistě nebude jediný. Proč tyto lidi neposloucháme? Kdyby si Evropa odpustila požitky pro své obyvatele a zavedla diktaturu v boji s Covidem jako v Číně, dnes jsme mohli být za vodou a matovat Covid druhým tahem.

https://www.youtube.com/watch?v=xcc73w9sXOU

23.09.2020 12:12 | wolf

Tak chess open tu bude zítra, dnes tři články je až až, díky. Petr

23.09.2020 08:55 | wolf

Re jhajekcr- o Czech Open to tady bude dnes dopoledne, jsem ve frontě na testech na Covid, jakmile dojedu domů, bude tam, díky Petr

23.09.2020 08:23 | Pavel Ch

Článek sem patří, co R. Prymula dnes, zítra, další dny řekne, nejen ovlivní zdraví lidí, ale i sport, tréninky, souteže, turnaje, šach samozřejmě nevyjímaje. Budou ho i všichni sportovci sledovat.   Pán ale psal příspěvek po půlnoci a zjevně rozladěn a naštván, že byla 00:00 zavíračka a příští bude ještě o dvě hoďky dříve.

23.09.2020 08:15 | jhajekcr

Zdravím rozumné diskutující a fandím Romanu Prymulovi, snad se mu podaří nastavit omezení tak, aby fungovala jako na jaře. Fandím mu od doby, kdy u nás poznal svoji budoucí ženu. A to na turnaji O 13 pohárů ODPM Chrudim, který jsem spolupořádal.

Ještě se ptám Pana Petra Koutného. Co brání tomu, aby mezi turnaji které sledujeme byl také CZECH OPEN Pardubice a odkaz http://chess-results.com/tnr530507.aspx?lan=5

23.09.2020 07:48 | wolf

Tento článek sem určitě patří, stejně jako diskuze. Já jsem dál téma a jak ten příběh bude tady pokračovat nechávám na diskuzi. A diskuze ten článek posouvá dál a dál. Samozřejmě počítám, že je každého to osloví. Ale i tak jsem rád že je tady tento článek. A diskuze je pánové skvělá! Petr

23.09.2020 07:40 | Morphynista

@MP-FMD : Nevím, jak dlouho jste čtenářem, v diskusi jste tuším poprvé. Nejen v šachových , ale i ve sportovních diskusích obecně se politice prostě nevyhnete. Ať už v souvislosti s aktuálním děním ( BLM, rasismus, státem podporovaný doping v Rusku, atd. ), nebo i dřív ( zde třeba zápas Carlsen - Karjakin, konání MS žen v Íránu nebo MS v rapidu v Saúdské Arábii ) . A patří sem i tento článek. Jak vidíme, pan ministr zde dostává od některých tězce naloženo a určitě se bude o jeho minulosti mluvit i dál. Zkrátka, pokud se některý šachista dostane na tak významnou funkci, za zmínku to určitě stojí.

23.09.2020 06:17 | Kamil Mihálik

Ja som tiež Petrovi za ten článok vďačný. Nevedel som, že v Česku sa pohybujú aj takíto ľudia v politike. Dosť ma to prekvapilo. Navyše článok získal veľa lajkov, čiže ľuďom sa páči...

23.09.2020 01:42 | MP-FMD

Vidím to tak, že toto byla ta poslední kapka k vymazání nss z bookmarks! S vámi končím. Ukazuje se, že Martin Petr měl recht... (a ne jen proto, že jste lhal) To, že tu chtěl nějaký takový článek pan ciki333 mě vůbec nepřekvapuje - tato osoba to nemá v hlavě úplně v pořádku. pane Koutný měl jste asi jít pracovat někam do Blesku nebo jiného bulváru a neničit dlouholeté dobré šachové webovky, jen se divím, že se tohoto účastní pan Cvek a je mi ho trochu líto! Je i smutný, že to Bolek předal právě vám. Pokud chci číst a řešit politiku, covid atd jdu na jisté webovky kterých je hodně, URČITĚ ne na šachové webovky! A Váš příběh/vaší rodiny o covidu mě opravdu vůbec nezajímá... A když už tu tedy píšete článek o panu Prymulovi - tento člověk lže a krade, PROTO byl vyhozen z pozice ředitele nemocnice v HK - a je naprosto irelevantní, že to je šachista a FM.

22.09.2020 23:02 | RKARKA

Jak vidno, tento člověk zbohatl z peněz bigfarma průmyslu, za který bude kopat až do roztrhání těla. Kolik lidí tento průmysl zavraždil a zmrzačil se nikdo nikdy přesně nedozví, ale číslo to bude obludné... Šachisty má jistě zcela na háku ... Doufám, že nám nezařídí povinnou vakcinaci plnou syntetické (a patentované) DNA a hliníku...Hlavně vystrašit lidi k smrti, aby s nimi bylo možné co nejsnadněji manipulovat...toto jednání mají hlavně psychopati...Radovan Katzer

22.09.2020 22:16 | david brazina

Druid> presne tak. lidi maji kratkou a hlavne selektivni pamet. Dost o nicem, ze i tito maji pravo volit. Pak to tu vypada jak to vypada, ODS se ohani moralkou, TOP09 svou orientaci napravo, Pirati svou toleranci a pritom jejich vudce se foti ve vlajce Good Bye White Power.

22.09.2020 22:08 | bonusov

23. Jc4 proti Laznickovi mohlo byt o dosť lepšie?

22.09.2020 22:06 | Druid.Panoramix

Davide Bražino, na jaře,v době kdy u nás Ústřední krizový štáb přijímal  opatření, když se na hranice posílala armáda, tak mnohé evropské země si lízaly rány utrpěné od října 2019, tak celá slavná EU, EK, včetně hrdinné paní von der Leyen si netroufly ani vystrčit nos ze dveří a slavná WHO radila tak prochůdně a zmatečně až to bylo k smíchu - to jen na okraj. Nechápu, proč to od toho konce července neřídila zase Ústřední krizová komise, na tu totiž EU nemá gebír a může akorát tak vztekle poštěkávat za dvěma rohy. Mno, chybama se učíme, tak snad jsme se poučili dostatečně..... a nepůjde jen o to, který z politiků bude více více vidět na obrazovce, protože se blíží nějaké ty volby. :o)) Mohli jsme být dál.......

22.09.2020 22:02 | bonusov

Keď som sledoval "určite" vyjadrenia k "určitým" témam, tak by som mu osobnú dôveru nedal. Možno sa mýlim. Naš minister je väčší talent.

22.09.2020 21:54 | david brazina

wp2t> a to si fakt myslis, ze to pobere? srandovni jak tento dement pise sve vyblitky na technice, ve ktere je 99procent soucastek vyrobeno v cine :D a maly dodatek, v dobe kdy EU narizovala uvolneni hranic a kritizovala plosna opatreni v CR, v te dobe to bylo pouze a jen Rusko, ktere do Italie poslalo pomoc. Jenze ani tohle nektere lidi nepresvedci, ze je s nimi manipulovano, a ze se chovaji jako ovce.

22.09.2020 21:48 | wp2t

2 morphynista ..... zastavit nebo aspoň minimalizovat dopady koronaviru na ekonomiku i společnost . Takže klasika European life doesn't matter? Dokud český krizový štáb diktoval opatření a nedal se ovlivnit řvaním opozice podporované přímo z Brusele, byli jsme jedním z nejméně zasažených států. Pak přišel telefonát od Merkel a další instrukce z Brusele vybrečené majiteli montoven v Čechách a oznámené povolené chlastání v Chorvatsku =jedno brčko na sto lidí a je jasno. Na životech lidí z německých montoven v Čechách nezáleží.

A český boj proti Číně?  Merkelová třínáct návštěv v Pekingu a vyjednávání o zakázkách, Macron se chlubí, že tam vyjednal zakázky za 15 miliard dolarů, v Británii vozili čínského prezidenta ve zlatém kočáře .  Když začal boj o roušky, amíci, frantíci ... všichni se přepláceli jak jen mohli.

A ta nejsilnější evropská, česká ekonomika si dovolí na ně plivat a odsuzovat je?

Jak to skončí? Němci a frantíci nám za dvojnásobný příplatek budou prodávat obdržené a vyjednané čínské zboží a budou na nás stejně jako pokaždé dosud vydělávát.

jako dosavadní příklad se dá uvést třeba cesta čínského zeleného čaje přes agentury čínské, francouzské, německé a britské s několikanásobnými cenami pro koncovou agenturu českou a české čajovny. Kouzelné slůvko je eurounijní certifikace.

 

 

22.09.2020 21:47 | david brazina

Druid: Souhlas. Citace ze Staniho Zdravotniho Ustavu - Chřipka je závažné, očkováním preventabilní onemocnění, přesto podceňované. V ČR počty nemocných každoročně dosahují statísíců, počty zemřelých v souvislosti s chřipkou zhruba 1 500 osob.  - srovnejme s covidem. netvrdim, ze neni treba covidu predchazet, ale ani panika neni uplne na miste. 

22.09.2020 21:36 | Druid.Panoramix

A všichni musíme uvědomit, že virus SARS už tady byl a je tady s námi pořád, jen se mění jeho název, účinnost, projevy a smrtnost. A že tady bude s námi bez ohledu na to, kdo bude ministrem zdravotnictví, premiérem ČR, prezidentem ČR. Bude záležet na tom, jak se k tomu postaví každý z nás a když jsem to tak po červnu a červenci sledoval, tak mi bylo jasné, že to nebude lehké a mnoha lidem jde jen o jejich vlastní já a všechno ostatní zvysoka .........., včetně ostatních lidí.

Apropos,y taky si myslíte, že by se mělo objevit nějaké barvivo na covid-19, aby byl vidět?? Protože mi to připadá, že to, co lidi nevidí, to berou na lehkou váhu. :o))

22.09.2020 21:29 | Semod

Na davida brazina koho by to napadlo, platí pouze a jen práškovací letadlo.

22.09.2020 21:29 | Druid.Panoramix

Stálé zdraví vespolek. Tak mám nepříjemný pocit, že Roman Prymula bude v pozici ministra zdravotnictví hrát spíše simultánku. A protovníky mu budou - politici demobloku, Piráti, Hospodářská komora ČR, soustava krajských hygienických stanic, oddělení IT MZd ČR, všichni ti zhrzení radilové a rádoby odborníci, kteří prosazují jiný názor než má on a spousta dalších, včetně přílišného optimismu po jarním úspěšném tažení.. A on bohužel nemá ty 3 měsíce, které měl zjara exministr Vojtěch. Hodili ho rovnou do vody, doufám, že nebude příliš hluboká a že on sám umí plavat a že neutone.:o))

Petane, Prymula je plukovník v záloze, protože už není v aktivní službě, takže bych prosil plk v.z. A tak trošku nechápu, co Ti na něm b´vadí, je to epidemiolog, lékař, navíc šachista, takže by si to měl velice snadno spočítat. A vybrat dobré zahájení, jak z toho průšvihu jménem covid-19 ven, připravit si dobrou střední hru, strategicky rozmístit materiál pro pracovníky v první linii, logisticky se pořádně zabezpečit a pak už jen vyčkávat, zda se mu podaří přejít do dlouhé a snad vítězné koncovky. :o))

22.09.2020 21:23 | Morphynista

Právě tato krize potvrdila, kdo jsou naši skuteční přátelé. Nikoliv totalitní čínský režim, ale demokratický Tchaj-wan nám nezištně pomohl a po obrovském úspěchu návštěvy delegace, vedené předsedou Senátu Milošem Vystrčilem, dojde k rozšíření spolupráce...

22.09.2020 21:17 | Petan

Demoblok volit nebudu, ale nekritické nadšení z čehokoliv, co dělá současná vláda nesdílím. Uvidíme, jestli se pan plukovník nad sebou přes léto trochu zamyslel a pak to zhodnotíme. Doufám, že jako šachista nám nezakáže šachy.

22.09.2020 21:12 | david brazina

je to ten samy odbornik. to co rekl, tvrdil v dobe kdy z italie, ruska, iranu, turecka a usa sla panika do sveta. dnes je situace zase trochu jina. Na druhou stranu tady mame odborniky z rad novotneho fialove ods, ci top09 ci piratu ze? Treba takovy hrib, ktery odmitl rousky z ciny a objednal rousky z turecka, na ktere ceka dodnes. A to pripominam, ze v te dobe vsichni kritizovali vladu, ze rousky nejsou.. by ti mozna mohlo dojit, ze at tahle vlada udela cokoliv, vzdycky se vyse jmenovani budou rozcilovat jak by to udelali jinak. a jen pro info, dodnes nikdo na celem svete nevi jak spravne postupovat, ale nase opozice vi vzdy az po, ze to bylo spatne... volic demobloku to je diagnoza a vubec nechapu jak nekdo muze byt slepy a nevidet jejich neschopnost. tim samozrejme nemyslim tebe, ale ty co tyto strany mohou volit.

22.09.2020 20:46 | Petan

Re David: víra ve správnost vládních opatření rychle vyprchala... btw je to ten samý odborník, který nejprve predikoval, že češi se rok do zahraničí nepodívají a za 2 dny je lákal na letní Chorvatsko? Nebo to je jen shoda jmen a byl to nějaký jiný Prymula?

22.09.2020 20:37 | david brazina

Petan, netroluj. .. - Vládní opatření proti epidemii koronaviru považují za adekvátní tři čtvrtiny Čechů, zjistil průzkum společnosti Kantar CZ z přelomu března a dubna. V polovině března takových lidí byly necelé dvě třetiny. Výrazně zároveň ubylo lidí, z 31 na 16 procent, kteří opatření vidí jako příliš mírná. Z představitelů státu, kteří o omezeních rozhodují, se těší největší důvěře epidemiolog Roman Prymula, ukázal také průzkum. Jeho výsledky dnes zveřejnila Česká televize (ČT).

22.09.2020 20:30 | Petan

Re David Bražina: opět? a kdy už tady Prymula něco uklidnil?

22.09.2020 20:26 | david brazina

a kdyby nahodou prymula opet tu situaci uklidnil, najdou se tady volici velkeho Fialoveho Novotneho a fetky, kterym to bude vadit, a budou mit plnou hubu kecu o tom, jak by se to melo udelat lepe. :D

22.09.2020 20:26 | Pavel Capek

Zatímco náměstek ministra potřebuje bezpečnostní prověrku, tak ministr ji mít nemusí !

ČR má opravdu kouzelné zákony ! laugh

22.09.2020 20:05 | Morphynista

Jako šachista mohu jen přivítat, že za ministra zdravotnictví máme někoho, kdo zná dokonale prostředí turnajů, soutěží a pokud budou nějaká další omezující opatření, snad na své kolegy nezapomene. Jako občan - je tady pár věcí , které u mě vyvolávají mírné znepokojení. Například, že nemá bezpečnostní prověrku, rizikové kontakty s čínskými komunisty a jeho střet zájmů v době působení v Hradci Králové. Zda bude jen poslušnou loutkou Babiše je těžké předpovídat, on má blíž k Miloši Zemanovi , také se objevily komentáře, že se určitě nenechá ztrapňovat a ponižovat jako Adam Vojtěch. Tak věřme, že se mu podaří to nejdůležitější - zastavit nebo aspoň minimalizovat dopady koronaviru na ekonomiku i společnost . https://www.seznamzpravy.cz/clanek/sramy-v-prymulove-minulosti-byznys-s-vakcinami-i-cinska-medicina-120958#dop_ab_variant=0&dop_req_id=buwALFuyBtS-202009221748&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

22.09.2020 19:33 | wolf

Semod - možná by nebylo špatné vyhlásit soutěž o nejlepší komentář a nebo nejoriginálnější. Ten tvůj Semod byl opravdu skvělý. Takto zapracovat výkonnosti do tohoto stavu je opravdu hodně originální. Díky pánové za komentáře. Petr

22.09.2020 19:27 | Semod

Politik Prymula  hrajci za ANO nedosahuje v politické branži měřeno šachovou terminologii   ani 1VT. Jeho profesní odbornost byla,  je a bude zneužita GM Babišem a jeho sekundantem GM guru Márou Prchalem .

 

22.09.2020 19:11 | wolf

Pavle- díky za obrázek. Díky za komentář. Petr

22.09.2020 19:03 | Pavel Ch

Petře (18:41)

Tat tak a jedinou pravdu má (jako vždy) M.Kemel laugh- Viz zde  a pro ty co nemají fcb, tak jsem stáhl k zobrazení toho samého ZDE

22.09.2020 18:56 | wolf

Děkuji ciki za impuls k tomuto článku. Petr

22.09.2020 18:52 | ciki333

Děkuji Petru Koutnému za vyslyšení mého přání. Muž, v jehož rukou leží osud občanů ČR, si zaslouží pár řádků na nss...

22.09.2020 18:41 | wolf

re Petan, re Krolop..nezávidím mu. Ať udělá cokoliv, spoustu lidí to bude kritizovat. Zavře vše a budou křičet podnikatelé, nezavře nic a bude to lavina. Když to udělá půl na půl, bude to vždy z poloviny špatně. Je to šílená situace. Bude jenom dobře, až toto vše bude za námi. Petr 

22.09.2020 18:03 | Petan

O Prymulovi jako politikovi (nikoliv jako šachistovi) se jednou budou učit děti ve školách jako o symbolu arogance moci. Pan plukovník si neuvědomuje, že už není v armádě a nemůže občanům velet, stejně jako s nimi nemůže tahat jako s figurkami na šachovnici.

22.09.2020 17:26 | Krolop

Zda, pan Prymula vyhraje tuto tzv. "životní partii", to nevím, ale zdá se mně téměř jisté, že nemůže prohrát. Ono, totiž už nemá co prohrát!

22.09.2020 17:06 | Jan Válek

Jestli RaP napíše Prymulovi a Prymula RaP, tak máte ode mě hodinové video gratis. :D

22.09.2020 16:58 | wolf

Pane Válek...jakmile pan Prymula vyhraje tuto partii, oslovím ho.Slibuji Petr 

22.09.2020 16:57 | Jan Válek

Chtělo by to s Prymulou udělat simultánku. Zvedne RaP hozenou rukavici? :)