Z favoritů ztratily bodík pouze Brémy

07.10.2008 15:10 | Bundesliga 2008/2009

Německá Bundesliga má za sebou úvodní 2 kola a několik předehrávek zápasů cestovních dvojic. Beze ztráty prošly úvodem favorizované týmy Baden-Badenu a Müllheimu, krok s nimi zatím drží i Eppingen a TV Tegernsee. Třetí z největ

Sergej Movsesjan otáčel napínavý zápas šampióna s Remagenem.

Trojnásobný šampión z Baden-Badenu nastoupil ve velmi silné sestavě i přesto, že chyběly takové opory jako Anand či Svidler. V Trieru nekladl domácí tým velký odpor a byla z toho vysoká výhra 7:1 (jednu ze dvou remíz zaznamenal Movsesjan). V neděli proti Remagenu to bylo dlouho napínavější – po dvou hodinách hry měl Baden pouze 6x horší čas. Obrat zahájil Naiditsch (mimochodem největší tahoun týmu 16,5/18!), když sice mladý Francouz Feller černými vyrovnal, poté ale zahrál špatně a vzdal se již ve 27. tahu. Důležitým faktorem zápasu bylo pak akceptování remíz v partiích Caruany a Dautova, které bylo podle GM Schlossera pro Bádenské příjemným překvapením, protože v tu chvíli již Sergej Movsesjan zvrátil svůj nepovedený experiment v zahájení ve vyhrané postavení. Zápas skončil bezpečnou výhrou 5:3.

Dalším týmem, který nás zajímá, jsou Brémy, v sestavě s novoborským Hráčkem a grygovským Babulou. Hráček dal tentokrát přednost chorvatské lize a chyběla i největší nová posila Brém, Šakrjar Mameďarov. Přesto byly Brémy v obou zápasech favoritem. S Drážďany to dokázaly spolehlivou výhrou 6:2, ale nedělní zápas s Kreuzbergem jim už podle představ nevyšel. Nejprve prohrál v 16 tazích GM Babula, který doplatil na nenápadný taktický trik v zahájení (obě jeho partie najdete mj. v přehledu hrubek, v té první byl naštěstí na vítězné straně), tým pak nepodržel ani 19. hráč světa Eljanov (2720), když podlehl krajanu Maksimenkovi (2536). 1 bod za remízu 4:4 zachraňovali Knaak a Maier (ten proti domácímu hráči se zajímavým šachovým jménem FM Atila Figura).

Polák Macieja dostal od Lázničky figuru ke svým 31. narozeninám, je na den stejně starý jako IM Lukáš Klíma.

Za Katernberg hraje letos na 3. šachovnici novoborský GM Viktor Láznička. Ten měl víkend podobný s hlavní hrdinkou filmu Kill Bill, která si vytvořila seznam lidí, kterým je třeba se pomstít. V sobotu se mu to sice nepodařilo proti Maciejovi, který ho vyřadil ze Světového poháru, v neděli proti Werlemu byla však pomsta za nedávné MEU sladká. „V partiích nedošlo k žádným velkým zvratům – Macieja přehrál mě, já zase Werleho“, popsal své víkendové působení novoborský velmistr. Posledním Čechoslovákem účastnícím se úvodního víkendu byl při absenci Jána Markoše, způsobené reprezentací v Pekingu, GM Lubomír Ftáčnik v dresu Hamburku. Hamburk sice prohrál s Tegernsee, ale díky úspěšné předehrávce s SF Berlin a nedělnímu vítězství nad Mnichovem vede nyní na skóre Bundesligovou tabulku. Ftáčnik k tomu přispěl 3 remízami.

Poř. Název Zápasy Body Partie
1. Hamburger SK 3 4 14
2. SV Mülheim-Nord 2 4 12
3. OSG Baden-Baden 2 4 12
4. TV Tegernsee 2 4 11
5. SC Eppingen 2 4 9
6. SG Aljechin Solingen 3 3 11
7. Werder Bremen 2 3 10
8. SC Kreuzberg 2 3 8,5
9. SC Remagen 3 2 11
10. SK Turm Emsdetten 2 2 10,5
11. SV Wattenscheid 3 2 10
12. SF Berlin 3 2 9
13. SF Katernberg 2 1 7
14. SG Trier 3 0 8
15. FC Bayern München 2 0 6
16. USV TU Dresden 2 0 3

Odkazy:

web
přehled hrubek
Německá Bundesliga má za sebou úvodní 2 kola a několik předehrávek zápasů cestovních dvojic. Beze ztráty prošly úvodem favorizované týmy Baden-Badenu a Müllheimu, krok s nimi zatím drží i Eppingen a TV Tegernsee. Třetí z největších favoritů, Werder Brémy, ztratil překvapivě bod za remízu z Kreuzbergem. Bez bodů zatím zůstávají nováčci Mnichov a Drážďany a i ostřílenější družstvo z Trieru. Další dvoukolo nás čeká 25. a 26. října.
0x 946x Viktor
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat