Vítězem rapidu Sergej Movsesjan, mistrem ČR v rapidu IM Martin Červený

19.07.2019 11:42

Čtvrteční program nabídl v Pardubicích tři turnaje v rapid šachu, hlavní turnaj se hrál zároveň jako Otevřené mistrovství České republiky v rapid šachu, mistrem ČR se stal IM Martin Červený. Probíhaly také turnaje v mankale a volné hraní hypergridu.

Hlavní turnaj v rapid šachu Pardubický kraj Open vyvrcholil ve čtvrtek odehráním šesti kol. Roli největšího favorita v něm potvrdil velmistr Sergej Movsesjan, jenž vyhrál způsobem start cíl. Arménský šachista získal sedm bodů z devíti partií stejně jako pětice dalších hráčů, ale nejlepší pomocné hodnocení mu zajistilo prvenství před druhým Rusem GM Kirillem Bryzgalinem a třetím IM Mate Bagim z Maďarska. Turnaj se hrál zároveň jako Otevřené mistrovství České republiky v rapid šachu, mistrem se pro letošní rok stal IM Martin Červený, jenž skončil celkově pátý. Stříbrnou medaili si odváží IM Jiří Jirka a bronz IM Jan Vykouk. Největším překvapením turnaje byl Gustav Brejník z ŠK Slavoj Litoměřice, jenž ač byl až 117. nasazený skončil v silné konkurenci na 24. místě.

Turnaj G2 nesoucí název Služby města Pardubic Open byl určený pro hráče do ratingu 2100F, ovládl ho německý hráč Kilian Boehning. Druhá skončila až 27. nasazená Naruna Chan z Ruska, která tak byla zároveň nejlepší ženou v turnaji. Bronzová medaile zůstává v Pardubicích díky Dominiku Řezníčkovi z 2222 ŠK Polabiny.

Turnaj G3 pod název Kontax Open byl určený pro hráče s ratingem 1700F a méně, zvítězil v něm Vasilij Khimichev z Ruska před domácím nadějným mladým Martinem Stočkem z 2222 ŠK Polabiny, třetí místo putuje do Lanškrouna díky Matěji Kupsovi.

Průběžné výsledky šachových turnajů a další informace naleznete na festivalových stránkách http://www.czechopen.net/.

   

Adam Joska
tiskový mluvčí Czech Open 2019

2x
Fotogalerie
Komentáře (2) Aktualizovat
20.07.2019 11:56 | Zmestabileho

Plát sehrál ten rapid otřesně. Velmistr Plát má něco společného s velmistrem Rausisem:

U Rausise člověk nikdy neví, jestli sehrál partii tak dobře protože je silný hráč nebo protože je podvodník s mobilem. U Pláta zase člověk nikdy neví, jestli partii sehrál tak slaboučce protože je čučkař nebo protože byl jen zase ožralý.

19.07.2019 14:47 | ciki333

Krucifix, Vojto, teď na to koukám...Co se semlelo v partii s Frolovem (round 9)? Artur zasažen šachovou slepotou zahrál 60.Vh7?? A očividné 60...Sxh7 s okamžitou výhrou musíš zahrát, i kdybys oslavoval titul v Chess960 dva dny v kuse...Pro příště "dvakrát měř, jednou řež."

viz. games 14 - IM Frolov - GM Plát

http://www.czechopen.net/cz/primy-prenos-partii/zive-rapid-g1/