Vasilij Ivančuk - šachista z jiné planety

26.07.2020 08:45 | Zprávy

Vasilij nebyl nikdy Mistrem světa a asi už ani nebude. Ale je to člověk, který vždy poutá pozornost a svojí hrou baví lidi po celém světe. Jeho hra je plná fantazie, čisté techniky a intuice.

Čuky ještě dříve než byl světoznámým hráčem, byl jedním z mnoha tehdy ruských mladých hráčů a jeho trenér se rozhodl jej přihlásit na nejsilnější juniorský ruský turnaj. 

Cestou na tento turnaj mu prý říkal. Vasilij, máš velkou výhodu, protože tebe nikdo nezná a nebudou se na tebe tolik připravovat. Využij této výhody a připrav se na své soupeře! Aby mu pomohl, přivolal GM Suetina na pomoc s přípravou. A tento příběh teď nabírá ten správný směr. 

Suetin se zeptal Ivančuka....Dobře, když já zahraji první tah d4, co na to odpovíš? Vasilij odpověděl, ...d5, možná ...Jf6 a možná ...d6 a nebo ....e6. 

Suetin si začal myslet, že Ivančuk nebude mít žádnou šanci v turnaji. Protože nemá žádný repertoár zahájení. Nebude mít žádnou šanci a každý ho porazí hned v zahájení! A rozhodl se jej naučit vedlejší variantu Dámského gambitu. 

Ivančukův trenér si odskočil něco vyřešit s organizátory a Suetin si zahrál tématické bleskové partie na variantu, kterou právě naučil Čukyho. Trenér se vrátil a ptal se Suetina jak to dopadlo? 

Suetin řekl, hráli jsme deset partií. Trenér a jak to dopadlo?

Suetin řekl: Ivančuk vyhrál 10-0 


Mám pro vás tři ukázky a tři partie. Bude to partie Ivančuk-Carlsen, Anand - Ivančuk a Ivančuk-Lagrave.


-
. kolo -

-
. kolo -

-
. kolo -
0x 2332x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat