V Bohuslavicích dvě stovky hráčů

23.04.2017 18:56 | Uživatelské zprávy

Tolik šachů chtivých v sobotu 22. dubna dorazilo do Bohuslavic na rapid. Více k turnaji naleznete na http://sachy-msa.dolnibenesov.net/bohuslavice.php

Vítězem letošního 32. ročníku bohuslavického rapidu se již podruhé v jeho historii stala česká šachová jednička hrající v dresu 1. Novoborského GM David Navara, který téměř bez ztráty kytičky získal 8,5 bodů. S jednobodovou ztrátou za vítězem se na druhém místě umístil klubový kolega IM Tadeáš Kriebel, který navíc získal i pohár za nejlepšího hráče z Bohuslavic. Úřadujícímu mistru republiky IM Vojtěchovi Plátovi přitížila remíza ve čtvrtém kole a i když ani jednu partii neprohrál, tak s horším pomocným hodnocením skončil se ziskem 7,5 bodů na třetím místě.

Překvapením turnaje se stal host z Indie FM Bharadwaj Dhanush, ročník nar. 2004, který získal 7 bodů a v celkovém pořadí skončil pátý. Spolu s mladším bratrem a rodiči dorazili po páteční půlnoci do Ostravy po téměř dvaceti čtyřhodinové cestě z domova a ráno v sobotu v osm už zase cestovali autobusem Ostravského TOUR Koníka směrem na Bohuslavice. Oba kluci z Indie se chystají nejen na Ostravského Koníka, ale mají v úmyslu zahrát si během měsíce i na dalších turnajích – můžete anglicky nabídnout, kontakt na otce, Venkatesh Keshavamurthy, email: venkatesh.keshavamurthy@gmail.com