Prague Chess Festival

Turnaj Kandidátů s Vojtou Plátem a Robertem Cvekem

15.03.2020 13:29 | Domácí zprávy

Neplánované akce bývají často těmi nejlepšími akcemi. Tímto Vás zvu na přímý - živý - komentovaný přenos z turnaje Kandidátů, který bude komentovat Vojta Plát. Každý den do toho pojedou souhrny toho nejlepšího od Roberta Cveka.

Vše začalo v sobotu 14.3 když přišel email od Martina Petra s výzvou ať šachy v této době jedou na maximum. Když nemůžeme hrát ligy a soutěže tak ať kdo může ať to rozjede na internetu. Skoro současně mi přišla zpráva od Vojty Pláta a myšlenka s přímým komentovaným přenosem získává první nápady. 

Normálně plánujete takovou akci několik týdnů dopředu. Prvně musíte mít na tuto akci peníze, pak připravit grafiku, vyladit programy a domluvit se s komentátory. V dnešní době, která není normální na toto vše není čas. Jeden telefon panu Vlastimilovi Chládkovi jestli by nás finančně podpořil, email na ŠSČR  s dotazem na mimořádnou podporu a pak dotaz na Vojtu, jestli za minimum financí by šel komentovat tento přenos. V ten samý čas, otázka na Štěpána Žilku jestli by vše graficky vymyslel přes noc a byl schopen nastavit programy nejpozději v pondělí. 

Mimořádná doba si žádá mimořádné akce. Sobota večer a je vše domluveno. Akce se rozjíždí a čas na přípravu je neúprosný. V tuto dobu Štěpán pracuje na grafice, Vojta bude nastavovat programy a my připravujeme na youtube přímý přenos. 

Takže tímto příběhem Váz zvu na přímý komentovaný přenos z turnaje Kandidátů. Celý turnaj bude komentovat Vojta Plát. Přenos vznikl za podpory pana Vlastimila Chládka, Šachového svazu České republiky, Štěpána Žilky a kanálu Robert a Petr šachy. První hrací den, první přenos začíná 17.3. v 12:00 na této adrese

 První kolo, které bude komentováno nabídne tyto partie: 

Vachier-Lagrave – Caruana
Ding Liren - Wang Hao
Giri - Nepomniachtchi
Grischuk - Alekseenko


Ale tímto celá akce nekončí. Tímto celá akce začíná. Začátek je našeho času 12:00 a ne každý může být v přímém přenosu v tento čas a proto každý den (mimo úterý a čtvrtek) bude to nejzajímavější z turnaje rozebírat v klasickém videu Robert Cvek. A to je výzva! Bude zajímavé co vidí  a co zaujme Roberta a co zaujme Vojtu. 


Pojďme na internet! Jsou zavřené školy, jsou zavřené restaurace a situace kolem nás je šílená. Zavírají se hranice států a možná bude na chvíli ještě hůř. Pojďme si užít tento turnaj a na chviličku zapomenout na tu šílenost, která je dnes všude kolem nás! Zítra vyjde velký článek do Roberta. Dnes toto byla rychlá zpráva o akci, která chce zapomenout na problémy dnešních dní a vtáhnout Vás do světa, který tak všichni máme rádi!


0x 1829x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat