To nebyl jezdec, ale hřebec 6.kolo turnaje ve Wijk aan Zee

18.01.2020 07:38 | Zahraniční zprávy

Šesté kolo mělo být šlágrem, protože proti sobě usedli mistr světa Magnus Carlsen a jeho poslední vyzyvatel Fabi Caruana. Ale co mělo být "jízdou" nebo "probuzením" šampióna, bylo nakonec tak nudné, že leckdo si vyhledal raději jiné partie.

Remízou skončily také partie Van Foreest Anand, So Duda, Xiong Vitiugov a Yu Yangyi Firouzja. Zajímavá byla poslední partie. Samozřejmě tím, že to hrál "zázrak" Ali Firo, ale také tím, že se dostal do ne moc příjemné pozice. Byl jsem zvědav, jak se z toho dostane (zda-li vůbec). Jinak do podobné smyčky bílých pěšců na dámském křídle se kdysi nachytal Bobby Fischer s Jefimem Gellerem a prohrál to. Na klíčový moment se podíváme ve videu.

Unuděný Magnus, jeho partie jsou zatím v podobném duchu, Foto: Alina L'Ami / Tata Steel Chess

Velmistr Giri si spravil chuť. A odskákal to velmistr Kovalev, který je zatím jasným otloukánkem turnaje (1/6). Giri vyhrál partii ve velkém stylu. Jeho spolupráce věže s jezdcem byla brilantní, něco takového se málokdy vidí. To co měl na šachovnici, to nebyl jezdec, ale hřebec! My se na to podíváme ve videu.


Poznáte podle bot tohoto špičkového velmistra?  Foto: Alina L'Ami / Tata Steel Chess

Ruský souboj mezi velmistrem Dubovem a velmistrem Artemievem bychom mohli tak trochu nazvat, jako "kdo je větší/lepší ruský talent"? Jistě, z jedné partie to nepoznáme, ale určitá prestiž byla cítit. Dubov donutil soupeře ke kapitulaci, závěr partie byl moc hezký a ve videu se na to podíváme.


Kde je můj soupeř?  Foto: Alina L'Ami / Tata Steel Chess

V "B" turnaji vede velmistr Eljanov. A právě on, společně ještě s velmistrem Grandeliusem, dokázal okamžitě využít hrubé chyby svého soupeře. Na oba klíčové momenty se podíváme ve videu. 


-
. kolo -

Video bylo nahráno pro Youtube kanál Robert a Petr šachy a nss.cz

Komentáře jsou k dispozici na Facebooku těchto stránek, kde bude článek sdílen.

Oficiální stránky pořadatele jsou: https://tatasteelchess.com/#

0x 3148x Robert Cvek
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat