Šachy – hlavní chod na hotelu Don Giovanni

12.03.2019 10:52 | Prague International Chess Festival 2019

Již sedmým dnem cloumá dění kolem šachových figurek čtyřhvězdičkovým hotelem Don Giovanni v Praze, a přesto je nabídka šachových pochoutek na každý nový den stále čerstvá.

Úderem desáté hodiny dopolední je vypsáno denní šachové menu na tabuli poblíž recepce hotelu a turnajového infocentra. Návštěvníci nebo účastníci turnajů již mohli ochutnat drinky jako „Záludný kůň“, „Zásah střelcem“ nebo „Síla věže“ a do konce turnaje má hotelový barman ještě několik takových v rukávu. Úlohu mat 2. tahem, taktéž každodenně čerstvou, doporučují pořadatelé vyřešit ještě před objednávkou drinku, přeci jenom by byla škoda přijít o pěknou cenu, kvůli zastření smyslů. 


Nedělní odpoledne, vedle striktně daného šachového programu v podobě startu kol jednotlivých turnajů, se mohlo pyšnit přednáškou vzácného hosta Jeroena Van Den Berga, ředitele turnaj Tata Steel Chess hraného každoročně v holandském Wijk aan Zee. Shrnutí historie šachového Wimbledonu z úst nejpovolanějšího bralo doslova dech a osobní zážitky s mnoha hráči světové špičky byly skvělým kořením téměř dvouhodinové seánce.

Petr Boleslav (vpravo) osobně uvítal Jeroena Van Den Berga při příjezdu do hotelu Don Giovanni  

Přednáška proběhla v sále Dona Elvira

Připojení Open turnaje a tří ratingových uzavřených turnajů, což čítám celkem na dvě stovky účastníků, má na svědomí doslova zaplavení hotelových prostorů šachisty. Ovšem personál hotelu v čele s šéfem F&B Milanem Taliánem je perfektně připraven.


Že by se někdo nevešel na seznam pro simultánku s velimstrem Vlastimilem Hortem je prostě nemožné, šachový set se zde servíruje okamžitě. A to už jsme se přehoupli do pondělního dopoledne, kdy se šachové legendě postavil na patnáct soupeřů. Po necelých dvou hodinách hry neodešli s prázdnou, míněno z pohledu materiálního zisku, pouze tři šachisté, kteří dokázali s mistrem uhrát remízu.


 1. Vojtěch Starý 0-1
 2. Lukáš Starý 1/2- 1/2
 3. Martin Otradovec 0-1

 4. Srgej Mihal 0-1

 5. Jan Buer 0-1

 6. Jaroslav Svoboda 0-1

 7. Adrian Matei 0-1

 8. Marcel Gebert 1/2- 1/2

 9. Milan Talián 0-1

 10. Wolfgang Sienoert 0-1

 11. Petr Paseka 0-1

 12. David Holemář 0-1

 13. Miroslav Beneš 0-1

 14. Jan Veselský 0-1

 15. Martin Plesnivý 1/2- 1/2Partie můžete sledovat naživo na oficiálních stránkách festivalu www.praguechessfestival.com. Nezapomeňte sledovat též festivalový facebook @PragueChessFestival, instagram @praguechessfestival a twitter @PragueChess. Bohatou fotogalerii Vladimíra Jagra pak najdete jak na turnajovém webu, tak na Zoneramě.0x 2325x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat