Prague International Chess Festival

Šachové hody aneb Finále extraligy ve Frýdku-Místku

17.04.2019 08:22

V době velikonočních svátků se Frýdek-Místek stává vždy místem se zvýšenou koncentrací šachistů. Konají se tradiční pětidenní Turnaje šachových nadějí, na které se sjíždí zejména mladí šachisté z celé republiky i ze zahraničí.

Letos máme navíc před sebou jubilejní čtyřicátý ročník, takže se bude jednat i o turnaj svým způsobem slavnostní.

A velikonoční šachová nadílka bude letos ještě bohatší, protože vedle Turnajů šachových nadějí bude Frýdek-Místek hostit i finále šachové extraligy, naší nejvyšší šachové soutěže.

Soutěže se účastní dvanáct družstev a systém ligy je takový, že se až do osmého kola odehrají vždy za víkend dvě kola a závěrečná tři kola pak najednou v termínu pátek, sobota neděle v sídle jednoho z účastníků. Kdo tedy bude mít zájem vidět „při práci“ největší hvězdy našeho republikového šachu (celou českou reprezentaci v čele s 19. hráčem světa Davidem Navarou a výborným Viktorem Lázničkou) a řadu světových velmistrů a olympijských reprezentantů svých zemí v čele s bývalým mistrem světa Ruslanem Ponomarjovem, kteří hostují na soupiskách našich extraligových týmů, má jedinečnou příležitost.


Hrát se bude v aule Střední průmyslové školy Frýdek-Místek. Slavnostní zahájení je v pátek 19. dubna připraveno na 15.30, hned v 16 hodin pak začnou boje devátého kola. Desáté kolo bude zahájeno v sobotu 20. dubna ve 14 hodin a poslední jedenácté kolo se odehraje v neděli 21. dubna od 10 hodin. Vyhlášení výsledků extraligy proběhne 30 minut po dohrání poslední partie.

V průběhu akce dorazí a na slavnostním vyhlášení předá poháry a medaile pro nejlepší družstva Miss ČR 2009 Aneta Vignerová.

Ing. Petr Záruba
ředitel Beskydské šachové školy

0x
Fotogalerie
Komentáře (0)

Nezobrazuje se Vám pole pro psaní komentářů? Klikněte zde

Aktualizovat
Připravuje se