Šachové hody aneb Finále extraligy ve Frýdku-Místku

17.04.2019 08:22

V době velikonočních svátků se Frýdek-Místek stává vždy místem se zvýšenou koncentrací šachistů. Konají se tradiční pětidenní Turnaje šachových nadějí, na které se sjíždí zejména mladí šachisté z celé republiky i ze zahraničí.

Letos máme navíc před sebou jubilejní čtyřicátý ročník, takže se bude jednat i o turnaj svým způsobem slavnostní.

A velikonoční šachová nadílka bude letos ještě bohatší, protože vedle Turnajů šachových nadějí bude Frýdek-Místek hostit i finále šachové extraligy, naší nejvyšší šachové soutěže.

Soutěže se účastní dvanáct družstev a systém ligy je takový, že se až do osmého kola odehrají vždy za víkend dvě kola a závěrečná tři kola pak najednou v termínu pátek, sobota neděle v sídle jednoho z účastníků. Kdo tedy bude mít zájem vidět „při práci“ největší hvězdy našeho republikového šachu (celou českou reprezentaci v čele s 19. hráčem světa Davidem Navarou a výborným Viktorem Lázničkou) a řadu světových velmistrů a olympijských reprezentantů svých zemí v čele s bývalým mistrem světa Ruslanem Ponomarjovem, kteří hostují na soupiskách našich extraligových týmů, má jedinečnou příležitost.


Hrát se bude v aule Střední průmyslové školy Frýdek-Místek. Slavnostní zahájení je v pátek 19. dubna připraveno na 15.30, hned v 16 hodin pak začnou boje devátého kola. Desáté kolo bude zahájeno v sobotu 20. dubna ve 14 hodin a poslední jedenácté kolo se odehraje v neděli 21. dubna od 10 hodin. Vyhlášení výsledků extraligy proběhne 30 minut po dohrání poslední partie.

V průběhu akce dorazí a na slavnostním vyhlášení předá poháry a medaile pro nejlepší družstva Miss ČR 2009 Aneta Vignerová.

Ing. Petr Záruba
ředitel Beskydské šachové školy

0x
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat