Rytíř šachu Wolfgang Uhlmann

10.09.2020 05:39 | Zprávy

Nedávno nás opustil Velký Mistr 64 polí, německý velmistr Wolfgang Uhlmann (Byl východoněmeckým nejúspěšnějším profesionálním šachistou).

Wolfgang Uhlmann byl brilantní znalec francouzské obrany (lépe francouzského protiútoku :-) ). Celý šachový život hrával francii a byla to - myslím - jeho životní šachová láska.Každému kdo chce hrát francii černými, bych právě doporučil partie Wolfganga Uhlmanna a pak Viktora Korčného. To podle mě byli asi nejvěrnější rytíři francouzské hry.

Uhlmann se vyznačoval ostrým stylem. Rád měl dynamické pozice a skvěle počítal varianty. Myslím si, že se mu přezdívalo "účetní" právě proto, že dokázal tak dobře počítat. Okomentoval jsem jeho tři partie na YouTube Robert a Petr šachy, kde právě uvidíte jeho skvělý styl. A také jeho zacházení se "špatným" francouzským střelcem. Nechci předbíhat, ale ve všech třech partií, se v jeho rukou "špatný střelec" stává udatným bojovníkem, který rozhoduje boj. Tato Uhlmannova schopnost je skoro až magická.Měl jsem možnost vidět Velkého Wolfganga Uhlmanna naživo a jsem za to moc rád! Vždy jsem z něj cítil radost, že může hrát a hlavně si užívat těch jedinečných chvil, které přináší svět 64 polí. V kterém jiném sportu se dá hluboko po sedmdesátce ještě tak tvořit a ukazovat velké umění. Díky Bože za šachy.


Robert Cvek 

Z povinnosti dodávám, že fotky jsou z chess.com a video je nahráno pro Youtube kanál Robert a Petr šachy.

5x 1568x Robert Cvek
Fotogalerie
Komentáře (5) Aktualizovat
10.09.2020 09:49 | Robert Cvek

Magiland: Aha :-) Jasně, moje výslovnost...to g tam nejde v podstatě slyšet. 

Tak už to chápu, díky :-)

10.09.2020 09:43 | Magiland

asi Roberte myšleno ve VIDEU, nikoliv tady v TEXTU. Ale ten rozbor tří partií je tak pěkný, že by mi osobně nevadilo ani kdyby si Wofgangovi říkal zkráceně Wolf :-) díky za něj

10.09.2020 09:23 | Robert Cvek

Ahoj Aleši, děkuji :-) Tleskám, přes veškerou snahu jsem nenašel, kde jsem to zkomolil (samozřejmě vím, jak slavně jméno slavného Mistra píše). Můžeš mi pls pomoci. Měj se super Robert

10.09.2020 08:21 | Countryside

Roberte, ve videu krásné ukázky z francouzské obrany a hry tohoto velmistra. Super!

Ale proboha, proč komolíš jména? Wolfgang není Wolfang ale prostě Wolfgang!

10.09.2020 08:17 | Countryside

Vložte obsah